Založ si blog

Kto netúži po láske?

Budem rád ak pod mojim článkom zareagujú ľudia, ktorí netúžia po láske, som totiž zvedaví koľko ich je, ak vôbec nejakí sú. Podľa môjho názoru zrejme väčšina ľudí túži po láske v nejakej forme, či už partnerskej, rodičovskej, kamarátskej atď..

Problém podľa mňa však nastáva v tom koľko lásky by sme chceli prijímať a koľko jej dávame. Tu vzniká určitý paradox, nepomer. Pretože to vnímam, že ľudia by chceli veľa lásky, ale z rôznych príčin jej dávajú málo. Ak to zoberieme z hocijakej strany neobstojí to. Jednoducho nie je tu želaná rovnováha v prijímaní a dávaní lásky. Aj keby sa to matematicky vyjadrilo, nikdy to nebude vychádzať.

A akú lásku dávať? Často sa myslí len na materiálne dary a zmäkčilú lásku. Ale určite je lepšie niekoho naučiť chytať ryby ako len dať mu rybu. Alebo určite je lepšie dávať ľuďom to čo potrebujú ako to čo sami chcú, pretože to môžu byť pokrivené priania. Veľa robí aj pekné slovo dané s úsmevom. Veľa robí ako sa k sebe správame, či agresívne alebo milo.

Je to na zamyslenie. Ale vychádza mi z toho len jedno: keď budem viac lásky dávať, je tu vysoká šanca, že sa mi tej lásky aj viac dostane. Pretože ak je niekto agresívny, vulgárny, osočuje ostatných a uráža ich len ťažko mu to títo budú oplácať láskou. Tento človek to možno robí preto, že je sklamaný, nahnevaný a chýba mu láska od ľudí. Ale podľa mňa si zvolil nesprávnu cestu ako získať viac lásky.

Môže človek pozemskou smrťou uniknúť Božej spravodlivosti?

15.04.2024

Pozrime sa na to spolu podrobnejšie. Pre účely tejto analýzy pripusťme, že Stvoriteľ existuje. Takže predstavme si situáciu, že by človek pozemskou smrťou mohol uniknúť spravodlivosti. Napríklad by bol nejaký bohatý človek, ktorí by mal nepriateľov a chcel by ich odstrániť. Nechce sa však dostať do väzenia, tak dá echo, že kto to urobí za neho dostane veľký balík [...]

Každý robí chyby.

14.04.2024

Podstatné je podľa mňa ako k tomu pristupujeme. Môžeme sa hádať a popierať, že sme urobili chybu. Tým však klameme len samých seba. Môžeme to ignorovať a robiť tú istú chybu aj naďalej, ale pravdepodobne na to nejakým spôsobom doplatíme. Najlepšie bude podľa mňa si chybu priznať. Áno je to trochu bolestné pre naše ego. Keď už vieme, že sme urobili chybu a priznali [...]

Ježiš nebol slabý, len poznal zákony stvorenia. .

12.04.2024

Mnohí ľudia vnímajú Ježiša ako slabého, pretože sa nedokázal ubrániť ukrižovaniu. Pripadá mi to, že mnohí ľudia vnímajú Ježiša ako všeobjímajúcu lásku, ktorá si nechala beztrestne ubližovať. Podľa mňa je to nesprávny a nebezpečný názor. Nebezpečný preto, že naň ešte aj dnes mnoho ľudí môže kruto doplatiť ak sa opovážia páchať zlo v domnienke, že sa [...]

macron

Svetoví darcovia prisľúbili Sudánu pomoc vo výške dvoch miliárd eur. Už rok tam zúri občianska vojna

15.04.2024 23:46

Macron to oznámil na záver medzinárodnej konferencie v Paríži. Jej cieľom bolo získať podporu pre Sudáncov.

Biden, fiala

USA aj Európa musia aktívne pomáhať Ukrajine, povedal Fiala po stretnutí s Bidenom

15.04.2024 22:25, aktualizované: 16.04.2024 00:20

Biden podľa Fialu opakovane ocenil úlohu Českej republiky v súčasnom svete, okrem iného českú iniciatívu nakúpiť muníciu pre Ukrajinu, aj vzájomné vzťahy.

Trump, súd

Začal sa proces s Trumpom v kauze podplácania pornoherečky. Zatiaľ sa nedarí vybrať porotcov

15.04.2024 22:14, aktualizované: 23:26

Donald Trump sa ako prvý exprezident v dejinách USA postaví pred súd v trestnom konaní.

maryland, baltimore, most, fbi, loď

Tragický pád mosta v Baltimore vyšetruje FBI

15.04.2024 19:41

Vyšetrovatelia skúmajú najmä elektrický systém lode ale i to, či boli dodržané všetky federálne zákony.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 563
Celková čítanosť: 1367696x
Priemerná čítanosť článkov: 2429x

Autor blogu

Kategórie