Založ si blog

Kto netúži po láske?

Budem rád ak pod mojim článkom zareagujú ľudia, ktorí netúžia po láske, som totiž zvedaví koľko ich je, ak vôbec nejakí sú. Podľa môjho názoru zrejme väčšina ľudí túži po láske v nejakej forme, či už partnerskej, rodičovskej, kamarátskej atď..

Problém podľa mňa však nastáva v tom koľko lásky by sme chceli prijímať a koľko jej dávame. Tu vzniká určitý paradox, nepomer. Pretože to vnímam, že ľudia by chceli veľa lásky, ale z rôznych príčin jej dávajú málo. Ak to zoberieme z hocijakej strany neobstojí to. Jednoducho nie je tu želaná rovnováha v prijímaní a dávaní lásky. Aj keby sa to matematicky vyjadrilo, nikdy to nebude vychádzať.

A akú lásku dávať? Často sa myslí len na materiálne dary a zmäkčilú lásku. Ale určite je lepšie niekoho naučiť chytať ryby ako len dať mu rybu. Alebo určite je lepšie dávať ľuďom to čo potrebujú ako to čo sami chcú, pretože to môžu byť pokrivené priania. Veľa robí aj pekné slovo dané s úsmevom. Veľa robí ako sa k sebe správame, či agresívne alebo milo.

Je to na zamyslenie. Ale vychádza mi z toho len jedno: keď budem viac lásky dávať, je tu vysoká šanca, že sa mi tej lásky aj viac dostane. Pretože ak je niekto agresívny, vulgárny, osočuje ostatných a uráža ich len ťažko mu to títo budú oplácať láskou. Tento človek to možno robí preto, že je sklamaný, nahnevaný a chýba mu láska od ľudí. Ale podľa mňa si zvolil nesprávnu cestu ako získať viac lásky.

Upratovačky zarábajú viac ako lekári.

14.09.2023

Predstavte si, že žijeme v krajine X, ktorá všetky povolania v spoločnosti pokrýva vlastnými občanmi nie migrantami. Veľa mladých ľudí v tejto krajine chce študovať medicínu, v tejto krajine je to populárne povolanie. Štát to aj dosť výrazne podporuje a medicínskych škôl je naozaj veľa. V tejto krajine došlo k situácii, že mladých medikov je tak veľa, že sú ochotní [...]

Budúca vládna koalícia – Smer, Hlas, SNS, KDH.

10.09.2023

Voľby sa blížia, je to aktuálna téma, tak by som chcel dať svoj tip na budúcu vládnu koalíciu. Máme tu 3 najsilnejšie strany podľa prieskumov: Smer, Hlas, Progresívne Slovensko. Predpokladám že minimálne jedna z týchto strán bude v budúcej vládnej koalícii a bude mať post premiéra, pretože niekto tú koalíciu musí viesť. Takže poďme na tie 3 alternatívy, že kto bude [...]

Ľudia sú krásni aj oblečení.

10.09.2023

Dnes tu máme módne trendy vytvárajúce odevy, ktoré čo najviac zvýrazňujú krivky tela. Byť sexi je populárne a niektorí z toho reálne žijú. Niektoré známe osobnosti, krásni ľudia keď majú na sociálnych sieťach veľa sledovateľov, tak na tom dokážu zarobiť veľa peňazí. Tých fanúšikov by zrejme mali aj keby boli viac zahalení, ale oni v snahe maximalizovať počet [...]

rak červený, samica

Malý vodný tok bol plný nebezpečných amerických rakov. Ochranári odchytili tisícky kusov

28.09.2023 09:00

Samica dokáže dvakrát ročne vychovať stovky mláďat. Invázny druh raka červeného sa preto šíri veľmi rýchlo.

Bratislava polícia Dúbravka

Muž v Dúbravke začal strieľať z okna: Štyria zranení, jeden z nich je policajt. Útočník je mŕtvy

28.09.2023 07:00, aktualizované: 08:35

Nočná streľba v bratislavskej Dúbravke zo stredy na štvrtok si vyžiadala jedného mŕtveho. Ďalší štyria ľudia sa zranili.

vojna na Ukrajine

ONLINE: Ukrajina 'reštartuje' ministerstvo obrany. Z troch nových námestníkov sú dve ženy

28.09.2023 06:20, aktualizované: 08:28

Ukrajina robí zmeny na ministerstve obrany. Po nástupe nového ministra Umerova mení aj námestníkov.

USA, Petr Kellner, Aljaška vrtuľník, havária

Príčinou nehody, pri ktorej zahynul český miliardár Kellner, bola zrejme chyba pilota

28.09.2023 06:04

Pravdepodobnou príčinou nehody vrtuľníka, pri ktorej v roku 2021 na Aljaške zahynul český miliardár Petr Kellner a ďalší štyria ľudia, bola chyba pilota.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 508
Celková čítanosť: 1192004x
Priemerná čítanosť článkov: 2346x

Autor blogu

Kategórie