Založ si blog

Cirkvi okrádajú svojich veriacich.

Podobne ako predstavitelia židovskej cirkvi doslova olúpili svoj národ o Mesiáša, tak teraz okrádajú predstavitelia kresťanských cirkví národy po celom svete o Abd-ru-shina.

Každý deň keď tvrdia, že Abd-ru-shin nebol Ježišom zasľúbeným Pomocníkom alebo keď odmietajú jeho prinesené vysvetlenia, okrádajú svojich veriacich. Predstavitelia kresťanských cirkví strhávajú všetku pozornosť na seba. Len oni môžu vykladať písma a nikto iný, tobôž nie nejaký laik podobný tesárovmu synovi. Len oni dávajú odpustky, oni proste u Boha vybavia všetko. Niekedy mi to pripadá, že predstavitelia kresťanských cirkví toho Boha ani nepotrebujú, zdá že by to pokojne zvládli aj sami.

Egoizmus, domýšľavosť a ješitnosť aké nemajú páru. Aj predstavitelia židovskej cirkvi si radšej nepriznajú chybu a naďalej odmietajú, že Ježiš bol Mesiáš. Hoci okolo nich milióny ľudí považujú Ježiša za Mesiáša, oni nie. Pripadá mi to ako tragikomédia, detinskosť a bezcitnosť. Nech povedia, že kedy príde Mesiáš keď to nebol Ježiš alebo nech naberú odvahu a povedia, že proroci sa mýlili. Podľa nich je všetko pravdepodobnejšie, len to že sa ONI mýlili absolútne odmietajú. To je fakt opovrhnutiahodné.

Myslím, že väčšina kresťanov má v tom jasno, že Ježiš bol Mesiáš a že jednoducho predstavitelia židovskej cirkvi urobili fatálnu chybu. Židovská cirkev Židom Ježišove učenie zakázala, ale Európania prijali Ježišove učenie.

Teraz by však Európania mali zbystriť pozornosť, mali by prebudiť svoje driemkajúce duše a oslobodiť sa z cirkevného otroctva. Európania by mali Abd-ru-shinove učenie precítiť srdcom a posúdiť zdravým rozumom. Kresťanské cirkvi im totiž za bieleho dňa rovno pred ich očami kradnú pravé učenie od pravého Pomocníka a namiesto toho im predkladajú ich vlastné výtvory – DOGMY. Ich milované dogmy, ktoré ONI SAMI vytvorili a sú zhrnuté v katechizme.

Nechcú sa vzdať toho slastného pocitu vlastnej nadradenosti a výnimočnosti. Oslavujú svojich predchodcov a vyhlasujú ich za svätých, to isté očakávajú, že sa udeje im. Radšej budú všemožne udržiavať tento cirkevný matrix, akoby mali prijať tvrdú a nepríjemnú kritiku. A veriaci sú žiaľ až príliš leniví sami skúmať a príliš bojazliví vymaniť sa z cirkevného otroctva. Akoby všetci zabúdali, že život máme od Boha. On nám ho dal, udržiava ho a jedine Boh je zárukou nášho života aj v budúcnosti. Žiadna cirkev ešte nikdy nikomu život nedala, jedine tak vzala. Myslím si, že to stojí za zváženie.

Ako zákonníci a farizeji Ježiša pranierovali.

18.07.2024

Zrejme sa každému vybavia úryvky z Biblie, kde zákonníci a farizeji chceli Ježiša verejne zdiskreditovať záludnými otázkami a tiež ako ho kritizovali. Ježiš toto všetko ustál, ale oni boli presvedčení, že nie je pravý Mesiáš a neprestávali s útokmi na neho. Kritizovali ho a osočovali, naschvál ho nazývali tesárov syn, aby dali najavo že je oproti nim laik. Prešlo cca [...]

Čo by ste dali za večný život?

16.07.2024

Podľa Abd-ru-shina Stvoriteľ od nás žiada, aby sme sa sami namáhali a hľadali pravdu aj cestu k Nemu. Za druhé od nás žiada vnútornú čistotu – to znamená zbaviť sa nenávisti, závisti, zlosti, promiskuity a podobne. Mladí ľudia veľmi na pozemskú smrť nemyslia, seniori sú k smrti bližšie preto predpokladám, že na smrť aj viac myslia. To však nijako mladých nemusí [...]

Kde udrú živly nemusí byť náhoda.

09.07.2024

Abd-ru-shin nám vysvetľuje, že bytosti prírody sú plne vo vôli Božej. Bytosti prírody udržiavajú vo stvorení krehkú rovnováhu. Takže je dosť pravdepodobné, že keď sú niekde ľudia, ktorí narušia túto rovnováhu napríklad svojou vnútornou nečistotou, zareagujú na to aj živly narušením rovnováhy. Môže dôjsť k prudkým lejakom, vetru a podobne. Ako sme to napríklad [...]

moskva

Po páde z okna svojho bytu zomrela popredná ruská ekonómka

25.07.2024 15:36

Bonadarenkovú chválili za jej dlhodobé prognózy hospodárskeho rozvoja krajiny.

F-16

Vzdušný incident nad Aljaškou: Americké a kanadské stíhačky vs. čínske a ruské bombardéry

25.07.2024 15:23

NORAD bude naďalej monitorovať aktivity konkurentov v blízkosti Severnej Ameriky a reagovať na prítomnosť prítomnosťou, uviedlo veliteľstvo.

dron

Ruské útočné drony dopadli na územie NATO, v Rumunsku sa rozhučali sirény

25.07.2024 14:25

Bukurešť varovala obyvateľov pred možným pádom trosiek dronov.

hoax

Slováci naleteli na hoax o zubných implantátoch zadarmo

25.07.2024 14:10

Národný bezpečnostný úrad ľuďom odporúča, aby na príspevky neklikali a nahlásili ich.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 589
Celková čítanosť: 1436455x
Priemerná čítanosť článkov: 2439x

Autor blogu

Kategórie