Založ si blog

Fyzické a historické zavraždenie Ježiša.

Ježiš sám o sebe hovoril, že neprišiel zrušiť zákon, ale naplniť ho. Židia totiž mali nariadenia, ktoré im Boh dal prostredníctvom Mojžiša a mali podľa nich žiť. Len zdá sa, že sa od toho trochu odklonili. Kňazi, zákonníci a farizeji boli tí, čo vykladali ľudu písma a dbali na ich dodržiavanie. Niektorí z nich prijali Ježiša, ale väčšina ho odmietla. Ježiš ako laik sa im v podstate „kafral“ do remesla. Aj keď on bol tým očakávaným Mesiášom, pred ktorým sa mali skloniť a ktorého mali počúvať.

Ježiš si dokonca dovolil poukázať na ich chyby, to už hnev v nich musel vrieť. Oni samých seba zrejme videli ako úžasných a dokonalých. Najprv sa snažili rôznymi záludnými otázkami Ježiša verejne zdiskreditovať ako amatéra, laika, ktorý sa veci nerozumie. Ale čo sa stalo? Ježiš videl všetky ich úklady a dával také odpovede, že ľud žasol nad jeho múdrosťou. Ostávala im už len jediná cesta ako sa Ježiša zbaviť, vynútiť si jeho zavraždenie. To sa im aj podarilo.

Postupne prenasledovali aj jeho učeníkov, vyzerá to, že 11 umučili a jeden Ján ušiel do exilu na ostrov Patmos, kde napísal Zjavenie Jánove. Už ostávalo zapudiť, potupiť a povraždiť jeho nasledovníkov a výsledkom bolo, že Židia ako národ Ježiša dodnes neuznali za Mesiáša. Keď sú však takí pokrytci a zbabelci mohli by povedať, že kedy príde alebo či Boh alebo proroci klamali, lebo iné z toho nevychádza.

Od Ježišovho pôsobenia uplynulo 2 tisíc rokov. Za taký čas sa trochu pozabudne, spomienky vyblednú. V tomto smere chcem oceniť cirkev, že zachovali 4 hlavné evanjeliá, listy apoštolov a Zjavenie Jánove.

Dnes však mnohí ľudia spochybňujú, či vôbec nejaký Ježiš, syn Boží tu bol, či vôbec pôsobil. To je podľa mňa historická vražda, vymazanie niekoho z dejín. Lebo kým tí prví zavraždili aj jeho telo aj jeho dielo, títo druhí vraždia jeho dielo, to kvôli čomu vlastne sem na Zem prišiel a kvôli čomu si od ľudí vytrpel najväčšie muky. Títo ľudia chcú systematicky duchovné veci a prežitia úplne zapudiť a dať priestor len materiálnym veciam. Samozrejme môžu to robiť, majú slobodnú vôľu a môžu robiť čo sa im páči.

Lenže aj Stvoriteľ má slobodnú vôľu a môže robiť čo chce. Hovorí sa, že neznalosť zákona neospravedlňuje alebo aj že človek koná slobodne, ale následky za svoje konanie už MUSí znášať. Preto sa môže pokojne stať, že ľudí čo popierajú Ježiša, zaprie aj on sám. Niečo také sa píše aj v evanjeliách: Ale on odvetil: Veru vám hovorím, nepoznám vás!

Ako zlepšiť svet.

19.04.2024

Predstavme si čo sa dialo keď sme boli ešte deti. Máme určité zážitky čo sa nám na našich rodičoch páčilo a čo nie. S odstupom času vieme čo bolo správne a čo nie. Teraz stačí urobiť úplne jednoduchú vec a mnohí ju aj robia. Stačí pri výchove svojich či iných detí dávať to dobré a správne a to nesprávne sa snažiť čo najviac eliminovať. To isté môžeme [...]

Môže človek pozemskou smrťou uniknúť Božej spravodlivosti?

15.04.2024

Pozrime sa na to spolu podrobnejšie. Pre účely tejto analýzy pripusťme, že Stvoriteľ existuje. Takže predstavme si situáciu, že by človek pozemskou smrťou mohol uniknúť spravodlivosti. Napríklad by bol nejaký bohatý človek, ktorí by mal nepriateľov a chcel by ich odstrániť. Nechce sa však dostať do väzenia, tak dá echo, že kto to urobí za neho dostane veľký balík [...]

Každý robí chyby.

14.04.2024

Podstatné je podľa mňa ako k tomu pristupujeme. Môžeme sa hádať a popierať, že sme urobili chybu. Tým však klameme len samých seba. Môžeme to ignorovať a robiť tú istú chybu aj naďalej, ale pravdepodobne na to nejakým spôsobom doplatíme. Najlepšie bude podľa mňa si chybu priznať. Áno je to trochu bolestné pre naše ego. Keď už vieme, že sme urobili chybu a priznali [...]

univerzita

Mladí Američania páchajú rekordne veľa samovrážd. Nikto presne nevie prečo

20.04.2024 11:28

"Tak veľmi si prajem, aby nám býval dal šancu mu pomôcť," hovorí Katherine Salasová zlomeným hlasom.

Italy Politics

Skrachované vzťahy šéfov vlád. Expremiér Babiš nie je jediný. Talianska líderka odkopla muža, keď sa zaliečal inej žene

20.04.2024 10:49

Rozvodom sa skončilo manželstvo už viacerých niekdajších predsedov vlád Českej republiky. A ktoré rozchody známych politikov vlani zvlášť rezonovali?

trump. súd

Muž, ktorý sa zapálil pri súdnej sieni počas procesu s Trumpom, zomrel

20.04.2024 10:37

Muž, údajne zo štátu Florida, rozdával podľa svedkov v parku letáky obsahujúce konšpiračné teórie.

North Korea tensions balistické strely test

Severná Kórea uskutočnila test 'superveľkej' hlavice pre riadenú strelu

20.04.2024 09:47

KĽDR tiež vykonala skúšobný štart protilietadlovej rakety nového typu "Pyoljji-1-2" v Západnom mori.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 564
Celková čítanosť: 1371152x
Priemerná čítanosť článkov: 2431x

Autor blogu

Kategórie