Založ si blog

Smiešne ľudstvo.

Ľudia si o sebe myslia akí sú veľkolepí, akí technický pokrok dosiahli, aké stavby postavili a podobne. Áno keď sa porovnávame s mravcami, žirafou alebo so psom, tak to môže k tomu zvádzať. Aj keď zvieratá v prírode aj tie najmenšie sa zachvievajú vo vôli Božej na rozdiel od nás. Vyzerá to, že tá namyslenosť mnohým zatemnila rozum. Ľudia si myslia akí sú úžasní a pritom objavili len nejaké zákonitosti ktoré platia od kedy je vesmír vesmírom.

Čo sa týka duchovných záležitostí je to ešte horšie. Svet sa zmieta medzi ateizmom, mnohými vierami a cirkevným dogmatizmom. Ľudia sa pýtajú, „hľadajú“ či existuje len táto hmota alebo je skutočne niečo aj po smrti. Lenže je to také čudné hľadanie, pretože si už stihli vytvoriť svoje vlastné predstavy a držia sa ich ako kliešť. A potom keď príde nejaké zvestovanie od Boha, tak ho verifikujú podľa svojich predstáv. Ak sa zvestovanie nezhoduje s ich názormi, je automaticky považované za falošné.

Takto prišiel svojho času aj Ježiš, syn Boží. On a Otec sú jedno, činil veľké veci, uzdravoval a vyháňal démonov. Časť jednoduchého obyvateľstva ho prijala, ale vrchnosť, tá veru nie. Zrejme im Ježiš nepasoval do ich politiky a rétoriky a ešte si dovolil ich kritizovať, tak to už bol vrchol. Takže mnohí, čo sa modlili k Bohu a bili do pŕs akí sú oni oddaní Bohu, tohto Ježiša opľuli, vysmiali, dali ho zbičovať, ale to im nestačilo, až keď dosiahli jeho umučenie na kríži až potom si vydýchli. Mysleli si totiž, že navždy pochovali PRAVDU, ktorú Ježiš priniesol.

Toto je skutočné ľudstvo, darmo niektorí spievajú oslavné ódy na ľudstvo. Žiaľ najväčší nepriatelia Ježiša sa vynorili z radov židovskej cirkvi. Tí ktorí sa označovali, za Jeho verných služobníkov útočili na Ježiša zákerne a bez prestávky, len sliedili na to, kedy ho zdiskreditujú alebo umlčia, zlikvidujú. Toto je pravá tvár po pravde „túžiacich“. Po Ježišovej smrti povraždili aj takmer všetkých jeho učeníkov a vraždili a prenasledovali aj jeho nasledovníkov. Takto židovská cirkev obrala svoj národ o Mesiášovo zvestovanie.

Takže Židia Ježišove veľké dielo takmer úplne zadupali až dodnes. A kresťanské cirkvi si ho zase prispôsobili ako im to vyhovovalo. Začali kŕmiť veriacich odpustkami, z Ježišovej vraždy urobili obetný dar za hriechy všetkých veriacich a to najdôležitejšie denno denne vtĺkajú veriacim do hláv, že bez nich sa nezaobídu. Niektorí ateisti zase spochybňujú, či tu vôbec nejaký Ježiš, syn Boží bol. Je to tragikomédia. Najprv ho odmietli, potom zavraždili, neskôr popreli jeho existenciu a teraz sa môžu ľudia pýtať: Prečo sa ten Boh nedá poznať?. To je čistá cvokáreň.

Ježiš videl ako je na tom ľudstvo biedne čo sa týka chápania. Predpovedal aj budúce veci. Ježiš svojim učeníkom povedal: „Keď prenasledovali mňa, budú aj vás, keď striehli na moje slovo budú aj na vaše.“ Ježiš veľmi dobre poznal reálnu situáciu a zrejme predpokladal ako jeho slovo prekrútia. Preto hovoril ku koncu svojim učeníkom, že bude prosiť Otca, aby nám poslal Pomocníka, Radcu. Ten aj prišiel. Cirkvi ho samozrejme odmietli, veď predsa oni sami najlepšie poznajú pravdu. Ježiš hovoril o Pomocníkovi: On z môjho vezme a mňa oslávi.

Teraz je toto Posolstvo od Pomocníka tu. Lenže aj Pomocník si dovolil kritizovať ľudí, tak zrejme to nie je veľmi zaujímavé. Mnohí označujú toto jeho dielo za nepravé a falošné aj keď ho možno ani nečítali. Poviem na to len toľko, že podľa mňa takýto prístup nie je skutočné hľadanie pravdy. Považujem to za absurdné a smiešne.

Upratovačky zarábajú viac ako lekári.

14.09.2023

Predstavte si, že žijeme v krajine X, ktorá všetky povolania v spoločnosti pokrýva vlastnými občanmi nie migrantami. Veľa mladých ľudí v tejto krajine chce študovať medicínu, v tejto krajine je to populárne povolanie. Štát to aj dosť výrazne podporuje a medicínskych škôl je naozaj veľa. V tejto krajine došlo k situácii, že mladých medikov je tak veľa, že sú ochotní [...]

Budúca vládna koalícia – Smer, Hlas, SNS, KDH.

10.09.2023

Voľby sa blížia, je to aktuálna téma, tak by som chcel dať svoj tip na budúcu vládnu koalíciu. Máme tu 3 najsilnejšie strany podľa prieskumov: Smer, Hlas, Progresívne Slovensko. Predpokladám že minimálne jedna z týchto strán bude v budúcej vládnej koalícii a bude mať post premiéra, pretože niekto tú koalíciu musí viesť. Takže poďme na tie 3 alternatívy, že kto bude [...]

Ľudia sú krásni aj oblečení.

10.09.2023

Dnes tu máme módne trendy vytvárajúce odevy, ktoré čo najviac zvýrazňujú krivky tela. Byť sexi je populárne a niektorí z toho reálne žijú. Niektoré známe osobnosti, krásni ľudia keď majú na sociálnych sieťach veľa sledovateľov, tak na tom dokážu zarobiť veľa peňazí. Tých fanúšikov by zrejme mali aj keby boli viac zahalení, ale oni v snahe maximalizovať počet [...]

Arménsko Azerbajdžan Náhorný Karabach Operácia Vojenská

Republika Náhorný Karabach prestane existovať 1. januára 2024

28.09.2023 09:45

Obyvatelia Náhorného Karabachu začali z tohto regiónu odchádzať od 24. septembra.

rak červený, samica

Malý vodný tok bol plný nebezpečných amerických rakov. Ochranári odchytili tisícky kusov

28.09.2023 09:00

Samica dokáže dvakrát ročne vychovať stovky mláďat. Invázny druh raka červeného sa preto šíri veľmi rýchlo.

Dúbravka / Fedáková ulica / Polícia / Policajná páska /

Muž v Bratislave strieľal z okna: Štyria zranení, jeden z nich je policajt. Útočníka zabili

28.09.2023 07:00, aktualizované: 10:11

V náhodnej streľbe útočník pokračoval aj pred bytovku. Potom na policajtov vybehol s nožom, tí ho smrteľne zranili.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 508
Celková čítanosť: 1192047x
Priemerná čítanosť článkov: 2347x

Autor blogu

Kategórie