Založ si blog

Ježiš: „Nebo a zem sa pominú, ale moje slová sa nepominú. „

Tento článok venujem všetkým jehovistom.

Zákon Mojžišov hovoril ako majú ľudia žiť a čo dodržiavať. Proroci boli k ľudu izraelskému posielaní nato, aby ľuďom pripomínali tento zákon ako majú žiť a tiež sprostredkovali národu priamu Božiu reč. Keď však prišiel dlho očakávaný Mesiáš, neprišiel splniť pozemské želania svojho ľudu – vyslobodiť ich spod nadvlády Rimanov. On priniesol oveľa viac – vydal svedectvo o pravde. Ježiš neprišiel zrušiť zákon, ale naplniť ho. Vysvetľoval ľuďom, prečo je dôležité zákon dodržiavať – a to aby získali večný život a mohli vstúpiť do Kráľovstva nebeského – raja. Starý zákon nehovorí o duši ani o Kráľovstve nebeskom, to však neznamená, že neexistujú.

Žiadny národ na svete nedostal toľko opatery od Boha ako Židia. Dostali zákon cez Mojžiša, dostali prorokov, aby držali národ na správnej ceste a zavŕšením všetkých Božích pomocí a najväčší dar bol príchod Mesiáša. Ježiš a Otec sú jedno, preto aj to čo priniesol Ježiš bolo najväčšie. Načo by Ježiš popieral zákon a prorokov, keď to všetko vyšlo od Boha. Ježiš len priniesol širšie vedomosti – za čo ho pohoršení zákonníci a farizeji dali zabiť. Sám Ježiš povedal: „Ešte mnoho vám mám povedať, ale teraz neznesiete.“ Tak ja sa pýtam ako môže niekto lipnúť len na Starom zákone a popierať veci, ktoré ani Starý zákon nepopiera len ešte zrejme nebol čas o nich hovoriť. Určité veci totiž ľudia nechceli prijať. Sám Ježiš ktorý len priniesol PRAVDU sa boril s obrovským nechápaním ľudí a ich odmietaním.

Vyzerá to, že jehovisti sa v skúmaní Biblie prevažne sústredili na Starý zákon. Ešte horšie je, že z chápania ich čelných predstaviteľov vznikli doktríny alebo dogmy. Napríklad dogma o neexistencii duše a popieraní Kráľovstva nebeského. Takže jehovistickí veriaci sú teraz v zajatí svojich vodcov a mali by si uvedomiť, že svojich vodcov povýšili nad Mesiáša. Keď čítam reakcie na zmienky o duši a Kráľovstve nebeskom, pripadá mi to ako by sme sa vrátili o 2000 tisíc rokov dozadu, keď mnohí nie všetci zákonníci a farizeji takto isto bojovali proti týmto Ježišovým výrokom. Lebo mňa netrápi, že jehovisti vystupujú proti mne, mňa zaráža že bojujú proti výrokom Mesiášovým. Je to niečo neskutočné, ako sa z tých čo skúmajú Bibliu môžu stať otroci dogiem, ktorí si nemôžu dovoliť skúmať Ježišove slová.

Dokladám tieto Ježišove výroky z evanjelií.

Evanjelium podľa Jána 5 kapitola

37 A sám Otec, ktorý ma poslal, vydal o mne svedectvo. Vy ste nikdy nepočuli jeho hlas, ani jeho tvár ste nevideli 38 a jeho slovo neostáva vo vás, lebo neveríte tomu, ktorého on poslal. 39 Skúmate Písma, lebo si myslíte, že v nich máte večný život, a práve ony svedčia o mne. 40 Lenže vy nechcete prísť ku mne, aby ste mali život.

Lukáš 21:33-36 Nebo a zem sa pominú, ale moje slová sa nepominú. Dávajte si pozor, aby vaše srdcia neoťaželi obžerstvom, opilstvom a starosťami o tento život, aby vás onen deň neprekvapil. Lebo príde ako osídlo na všetkých, čo bývajú na povrchu celej zeme.

Evanjelium Matúša kap. 13

15 Lebo otupelo srdce tohto ľudu: ušami ťažko počujú a oči si zavreli, aby očami nevideli a ušami nepočuli, aby srdcom nechápali a neobrátili sa – aby som ich nemohol uzdraviť.«

Fyzické a historické zavraždenie Ježiša.

09.06.2023

Ježiš sám o sebe hovoril, že neprišiel zrušiť zákon, ale naplniť ho. Židia totiž mali nariadenia, ktoré im Boh dal prostredníctvom Mojžiša a mali podľa nich žiť. Len zdá sa, že sa od toho trochu odklonili. Kňazi, zákonníci a farizeji boli tí, čo vykladali ľudu písma a dbali na ich dodržiavanie. Niektorí z nich prijali Ježiša, ale väčšina ho odmietla. Ježiš ako [...]

Smiešne ľudstvo.

08.06.2023

Ľudia si o sebe myslia akí sú veľkolepí, akí technický pokrok dosiahli, aké stavby postavili a podobne. Áno keď sa porovnávame s mravcami, žirafou alebo so psom, tak to môže k tomu zvádzať. Aj keď zvieratá v prírode aj tie najmenšie sa zachvievajú vo vôli Božej na rozdiel od nás. Vyzerá to, že tá namyslenosť mnohým zatemnila rozum. Ľudia si myslia akí sú úžasní [...]

Majú cirkevní hodnostári istú vstupenku do neba?

07.06.2023

Vo svete existuje mnoho povolaní, ktoré majú prinášať prospech pre všetkých. Keď chcete stavať dom zavoláte si stavebníkov, keď ste hladní idete do obchodu, o vaše deti sa starajú učitelia v škole a keď sa vám žiada duchovného pokrmu zájdete do chrámov Božích za kňazmi či inými cirkevnými hodnostármi. Každý kto vykonáva dobre svoje prácu si zaslúži primeranú [...]

Nemocničný suterén centrálneho príjmu Univeriztnej nemocnice Bratislava (UNB) v Ružinove.

Operácie majú pokračovať aj po vytopení sterilizačného centra. Ako sa má pacient cítiť, pýta sa Visolajský

09.06.2023 19:00

Ani deň po vytopení sa nemocnici nepodarilo škody odpratať. Napriek tomu UNB deklarovala, že nemocnica je v prevádzke bez obmedzení.

adam puškár, daniel tupý

Obvinený Puškár z kauzy vraždy Tupého zostáva stíhaný vo väzbe

09.06.2023 18:49

Mestský súd Bratislava I zamietol žiadosť obvineného Adama Puškára o prepustenie z väzby.

Si Ťin-pching Putin

Pomáha Peking vojensky Putinovi? Čečenci bojujúci na Ukrajine mali dostať čínske obrnené vozidlá

09.06.2023 16:47

Čína odmieta správy o podpore Ruska ako fámy šírené USA a NATO.

sklenar dubncia

Vojna ukázala, že zásoby sú dôležité. V Dubnici by sa mohla rozšíriť výroba zbraní

09.06.2023 16:15

Zbrojárske podniky v Dubnici nad Váhom by mohli rozšíriť kapacity.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 483
Celková čítanosť: 1116700x
Priemerná čítanosť článkov: 2312x

Autor blogu

Kategórie