Založ si blog

Autorita kňazov, biskupov a pápeža.

Moc kresťanských cirkví vyvrcholila v stredoveku. Vtedy si zrejme cirkevná vrchnosť myslela, že ich rozhodnutie je Božie rozhodnutie. Počas tohto stredoveku si dovolili vyhlasovať „neodvolateľné“ a „neomylné“ dogmy. Pritom je zrejmé, že tieto dogmy im nediktoval Boh alebo jeho anjel. Jednoducho boli v takom opojení moci, že si dovolili vlastné názory vydávať za Božie príkazy, ktoré sú na veky vekov neodvolateľné. Toto obrovské chvastúnstvo narobilo veľa škody a dodnes pôsobí rušivo a ako prekážka pre veriacich.

Cirkevná vrchnosť sa bojí povedať mýlili sme sa, pretože sa obáva, že sa im celá stavba zrúti. Neuvedomujú si však, že ich stavba sa rúca hlavne kvôli ich dogmám. Autorita kňazov, biskupov a pápežov bola v stredoveku absolútna. Kto sa opovážil zapochybovať alebo oponovať toho jednoducho zlikvidovali. Ale kde je autorita Stvoriteľa? Nemajú sa snáď tieto pozemské červy v kňažských rúchach chvieť, keď počujú slovo Božie? Ako je vôbec možné, že Ježiša syna Božieho chceli zdiskreditovať a napádali ho prevažne predstavitelia cirkvi? Predtým boli zase prenasledovaní proroci. Vyzerá to tak, že svet je v úpadku a cirkev nie je výnimkou.

Niektorí rabíni, farizeji a zákonníci uverili v Ježiša, ALE vtedajšia židovská cirkev ako celok sa rozhodla Ježiša zlikvidovať. Jednoducho bolo viac tých, čo syna Božieho neuznali a bojovali proti nemu, hoci konal zázraky aké nekonal nikto pred ním ani po ňom. Ako je vôbec možné, že Ježiša dodnes Židia neuznali za Mesiáša? A súčasné kresťanské cirkvi sú na tom lepšie? Oni takisto z neviem akých dôvodov odmietajú Abd-ru-shinove Posolstvo. Radšej ponúkajú ľuďom dogmy – dielo ich namyslených, chvastúnskych predchodcov.

Keby cirkev uznala Abd-ru-shinove Posolstvo svet a ľudia sa už mohli začať liečiť. To že tomuto Posolstvu sa práve cirkev stavia na odpor je absurdné, ale presne to isté sa dialo za čias Ježišových. Ak sa však v Tisícročnej ríši musí stať všetko novým v čistote a pravde a kresťanská cirkev je prekážkou na tejto ceste, jediné logické riešenie je odstrániť takúto prekážku. Kresťanská cirkev so svojimi dogmami je tu už niekoľko storočí, niečo dokázala ale spoločnosť sa až tak nezmenila. Kresťanská cirkev nedokázala nič veľké pretože sama stojí na nesprávnom základe. Dogmy a benevolentné odpustky sú podľa mňa skazou kresťanských cirkví.

Ako zlepšiť svet.

19.04.2024

Predstavme si čo sa dialo keď sme boli ešte deti. Máme určité zážitky čo sa nám na našich rodičoch páčilo a čo nie. S odstupom času vieme čo bolo správne a čo nie. Teraz stačí urobiť úplne jednoduchú vec a mnohí ju aj robia. Stačí pri výchove svojich či iných detí dávať to dobré a správne a to nesprávne sa snažiť čo najviac eliminovať. To isté môžeme [...]

Môže človek pozemskou smrťou uniknúť Božej spravodlivosti?

15.04.2024

Pozrime sa na to spolu podrobnejšie. Pre účely tejto analýzy pripusťme, že Stvoriteľ existuje. Takže predstavme si situáciu, že by človek pozemskou smrťou mohol uniknúť spravodlivosti. Napríklad by bol nejaký bohatý človek, ktorí by mal nepriateľov a chcel by ich odstrániť. Nechce sa však dostať do väzenia, tak dá echo, že kto to urobí za neho dostane veľký balík [...]

Každý robí chyby.

14.04.2024

Podstatné je podľa mňa ako k tomu pristupujeme. Môžeme sa hádať a popierať, že sme urobili chybu. Tým však klameme len samých seba. Môžeme to ignorovať a robiť tú istú chybu aj naďalej, ale pravdepodobne na to nejakým spôsobom doplatíme. Najlepšie bude podľa mňa si chybu priznať. Áno je to trochu bolestné pre naše ego. Keď už vieme, že sme urobili chybu a priznali [...]

Medveď

Vlani 14, tento rok už 10. Stretnutie s medveďom môže mať fatálne následky. Ale čo stretnutie s diviakom?

20.04.2024 15:49

Medveď reaguje útokom alebo agresívnym prístupom častejšie voči ľuďom, ktorí sú pri stretnutiach aktívni.

Krádeže áut USA - 2016

Zo závodu ukradli a predali súčiastky za trištvrte milióna eur, polícia obvinila šesť páchateľov

20.04.2024 15:18

V prípade preukázania viny hrozí obvineným trest odňatia slobody na desať až pätnásť rokov.

Baerbock, Netanjahu

Hádka kvôli Gaze? Nie sme ako nacisti, nahneval sa Netanjahu na nemeckú ministerku

20.04.2024 14:00

Počas návštevy nemeckej šéfky diplomacie Annaleny Baerbockovej v Tel Avive došlo k ostrej výmene názorov medzi ňou a izraelským premiérom, ktorý poprel, že by ľudia v Pásme Gazy hladovali.

Peter Pellegrini

Ctite si zmluvu, odkázal Dankovi Raši: Problémom je, že sa vidí ako nástupca Pellegriniho. Majerský počul hlasy o konci Dolinkovej

20.04.2024 13:07, aktualizované: 15:06

Milan Majerský predpokladá, že poslanci KDH zahlasujú za zvolenie súčasného ministra Richarda Rašiho do funkcie predsedu parlamentu.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 564
Celková čítanosť: 1371442x
Priemerná čítanosť článkov: 2432x

Autor blogu

Kategórie