Založ si blog

Úpadok cirkví.

Na začiatku uvediem citát z evanjelia Matúšovho 5:20 – „Ak vaša spravodlivosť nebude dokonalejšia ako zákonníkov a farizejov, nikdy nevojdete do Kráľovstva nebeského.“ Táto jedna Ježišova veta stojí skutočne za hlbšiu úvahu. Pretože zákonníci a farizeji vytvárali obraz, že oni a Boh sú v jednote. Lenže prišiel tam Ježiš, ktorý bol naozaj s Bohom v jednote a vieme ako to dopadlo. Ešte pred Ježišom títo zákonníci a farizeji prenasledovali prorokov, o čom je tiež zmienka v evanjeliách.

Matúš: 23:13 – „Beda vám zákonníci a farizeji – pokrytci, že zatvárate Kráľovstvo nebeské pred ľuďmi, sami nevchádzate do neho a tým, čo by chceli vchádzať, nedovolíte vojsť.“ Takže tu vidíme, že tí čo mali byť mostom k Bohu, sa stali prekážkou na ceste do Kráľovstva nebeského, do nášho pravého domova kam sa máme navrátiť a kde je možný večný život. Opýtajme sa sami seba je to dnes s cirkvou lepšie? Mne sa zdá, že sa boríme s podobným problémom. Cirkev má množstvo obradov, odpustkov a dogiem. Ale je toto cesta do Kráľovstva nebeského? Myslím si, že nie.

Naproti tomu sa cirkev stavia proti Posolstvu od Abd-ru-shina, kde sa jasne píše odkiaľ prichádzame a kam máme smerovať, taktiež ako máme žiť, aby sme sa tam do Kráľovstva nebeského a večného života dostali. Prečo to však kresťanské cirkvi blokujú? Odvádzajú pozornosť na samých seba, na ich obrady, odpustky a dogmy – na ich vlastné diela. Veriaci, či neveriaci by sa tým však nemali nechať zmiasť. Ako sa dostať do raja, nie je žiadne tajomstvo, treba sa len snažiť žiť v čistote, pravde a spravodlivosti, čo vyžadoval Mojžiš, proroci aj Ježiš.

A ak už pochybíme, mali by sme naozaj úprimne oľutovať svoje zlé činy, snažiť sa veci napraviť ak sa dajú a ak nie tak radšej každý zlý skutok prekryť inými dobrými skutkami. Myslím si, že to je oveľa lepšie ako sa spoliehať na cirkevné odpustky. Nič totiž čo sme vykonali sa nestratí a Boh vidí aj do nášho vnútra, takže skrývať sa môžeme akurát tak pred svetom a pred ľuďmi. Takže pri všetkých tých cirkvou ponúkaných odpustkoch, dogmách a obradoch, treba dať pozor, aby sme nezablúdili a držali sa toho hlavného.

Páchateľ a obeť, nevedomosť a vedomosť.

24.05.2024

Stáva sa, že nejakí ľudia sa dostanú do situácie, kde trpia. Sme cítiace bytosti a mnohým je ľúto, že títo ľudia trpia. Aj ja som sa často zamýšľal nad tým, že aké to má niekto ťažké. Môže dôjsť dokonca k situácii, že sme z toho rozhorčení. Predstavme si však teraz 2 konkrétnych ľudí, jeden tomu druhému ubližuje – je páchateľ a druhý trpí od páchateľa [...]

Tvrdenie temna a tvrdenie Svetla.

22.05.2024

Sú také 2 základné teórie o našom živote a tomto svete: 1. Žijeme len teraz jediný krát Táto teória hovorí zhruba toto. Ducha nevidím ani záhrobný svet – takže neexistujú. Keď je len jeden tento život, tak načo prílišná prudéria a moralizovanie, treba si troška dopriať ako sa vraví a to na všetkých frontoch. Ak to inak nejde tak treba použiť aj nedovolené [...]

Ako robiť politickú kampaň v týchto pohnutých časoch.

18.05.2024

Oceňujem že všetky politické strany teraz utlmili svoju činnosť. To sa však dá len do určitého času. Aj keď je premiér v kritickom stave veci musia ísť ďalej. Blížia sa eurovoľby. Ako by mali politické strany kampaňovať? Je to jednoduché, moderátori to zvykli pripomínať. Treba hovoriť o svojich predstavách, víziách a riešeniach. U nás na Slovensku sa politika [...]

Viktor Orbán

Orbán pred eurovoľbami pritvrdzuje: Nepošleme mladých Maďarov do vojen cudzích krajín. Gulyás školil Macrona

28.05.2024 18:25

Šéf úradu maďarskej vlády zase vyzval francúzskeho prezidenta, aby rešpektoval fakty v kampani do nadchádzajúcich eurovolieb.

SR Bratislava RTVS protestný pochod BAX

Stíchne RTVS na tri hodiny? Šimkovičová hovorí o koordinovanej akcii organizátorov, vedenia a politických strán

28.05.2024 18:17

Podľa rezortu kultúry nemajú zamestnanci na tento typ protestu „zákonom priznanú možnosť“ a nemôžu „organizovane prerušiť výkon práce".

Pellegrini, Čaputová, atentát, vyhlásenie

Čaputová vetovala novelu zákona o FPU: Legislatíva môže ohroziť slobodu umenia

28.05.2024 18:02

V ustanovení novely vidí rozpor s ústavou, legislatíva môže podľa nej ohroziť slobodu umenia.

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínsky parlament prelomil veto prezidentky k zákonu o zahraničných agentoch

28.05.2024 17:56

Prezidentka má teraz päť dní na to, aby zákon potvrdila. Ak tak neurobí, podpíše ho predseda parlamentu.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 575
Celková čítanosť: 1398580x
Priemerná čítanosť článkov: 2432x

Autor blogu

Kategórie