Založ si blog

„Služobníci“ Boží zavraždili syna Božieho.

Aj keď Ježišovu vraždu vykonali rímski vojaci na Pilátov rozkaz v skutočnosti si to vynútili „služobníci“ Boží v Izraeli. Áno presne tí čo sa oháňali písmami a prorokmi, tí čo svoj život zasvätili službe Bohu. Boli to veľkňazi, ktorí sa rozhodli, že Ježiša zajmú a zlikvidujú. Oni dovliekli Ježiša pred Piláta a celou svojou autoritou úradu podnietili dav ľudí a spolu vrieskali – ukrižuj, ukrižuj Ježiša! Pilát sa zdráhal ukrižovať Ježiša, najprv ho dal zbičovať, aby tak upokojil jeho žalobcov. Ale „služobníkom“ Božím to nestačilo – oni chceli jednoznačne jeho smrť. Išlo o to, aby Ježiš zmizol, aby ICH nezatieňoval a nekritizoval. Bolo predsa nehorázne a nemysliteľné ICH kritizovať.

Ľudia by sa nad týmto mali zamyslieť, že skutočne tí čo mali bdieť nad zákonom Božím a privádzať k Nemu ľudí – fatálne ZLYHALI. Oni sa vyhlasovali za hlas Boží, za predĺženú ruku Pána. Potom však oni ako prví mali spoznať Ježiša ako Mesiáša. Niektorí z nich ho aj spoznali, ale väčšina rozhodla. Pravdepodobne nestrpeli konkurenciu a kritiku. Zlosť a urazené egá spôsobili túto tragédiu? Ťažko povedať, ale intenzita s akou zákonníci a farizeji bojovali proti Ježišovi je zarážajúca. Mal by to byť pre nás zdvihnutý varovný prst. Vyzerá to ako by im temno oslepilo oči a zatemnilo srdce i rozum. Pripadá mi to, že temno našlo štrbinky cez ktoré sa dostalo k zákonníkom a farizejom a cez nich oddelilo takmer celý národ židovský od Mesiáša. Po Ježišovej smrti boli prenasledovaní aj jeho učeníci a postupne zlikvidovaní. Väčšina Židov dodnes neverí, že Ježiš bol Mesiáš, dodnes si nechcú pripustiť, že mohli tak fatálne zlyhať.

A ako to je s dnešnými „služobníkmi“ Božími? Pripadá mi to dosť podobné. Oháňajú sa písmami a výkladmi, ale Posolstvo ktoré priniesol Ježišom prisľúbený Radca nechcú prijať. Ježiš videl, že ľudia v chápaní sveta zablúdili, videl ako silno je v nich zakorenené to zlé a nesprávne. Práve preto ešte pred svojím ukrižovaním hovoril o Radcovi, ktorí príde a uvedie nás do VŠETKEJ PRAVDY. On aj prišiel a priniesol celé poznanie, ktoré potrebujeme. Prečo však „služobníci“ Boží neprijímajú toto Posolstvo z výšin? Cítim v tom obrovskú namyslenosť a obrovské egá týchto „služobníkov“ Božích. Je to úplná absurdita namiesto toho, aby toto Posolstvo prijali a čerpali z neho ponúkajú ľuďom svoje výklady a vysvetlenia. Čo iné je to ako obrovská pýcha týchto „služobníkov“?

Pritom Radca čerpá z Ježišovho učenia a stavia na ňom. Deje sa presne to, čo Ježiš hovoril ešte za svojho života – on z môjho vezme a mňa oslávi. Židia mali zákon od Mojžiša. Ježiš však neprišiel zrušiť zákon, ale naplniť ho. Vysvetľoval však viac ako dovtedy ľudia vedeli. Hovoril o duši, o Kráľovstve nebeskom, ale aj to, že ja a Otec sme jedno. Dovolil si taktiež poukázať na chyby „služobníkov“ Božích, ktorí sa tešili obrovskej autorite a úcte. To bolo pre mnohých nepredstaviteľné a poburujúce. Ježiš prišiel k nám s obrovskou láskou, aby nám pomohol nájsť správnu cestu. Ale prišiel aj na to, ako sám povedal, aby vydal svedectvo o PRAVDE. Ľudia však zablúdili a dodnes mnohí nedokázali Ježišom prinesenú pravdu prijať. Mnohí ľudia sa totiž tak silno upli na ľudské predstavy o svete, že nedokážu prijať Ježišove posolstvo.

Celej veci však svojím tvrdohlavým postojom nepomáhajú ani „služobníci“ Boží. Židovskí „služobníci“ Boží odmietajú Ježiša a kresťanskí „služobníci“ Boží odmietajú Radcu.

Páchateľ a obeť, nevedomosť a vedomosť.

24.05.2024

Stáva sa, že nejakí ľudia sa dostanú do situácie, kde trpia. Sme cítiace bytosti a mnohým je ľúto, že títo ľudia trpia. Aj ja som sa často zamýšľal nad tým, že aké to má niekto ťažké. Môže dôjsť dokonca k situácii, že sme z toho rozhorčení. Predstavme si však teraz 2 konkrétnych ľudí, jeden tomu druhému ubližuje – je páchateľ a druhý trpí od páchateľa [...]

Tvrdenie temna a tvrdenie Svetla.

22.05.2024

Sú také 2 základné teórie o našom živote a tomto svete: 1. Žijeme len teraz jediný krát Táto teória hovorí zhruba toto. Ducha nevidím ani záhrobný svet – takže neexistujú. Keď je len jeden tento život, tak načo prílišná prudéria a moralizovanie, treba si troška dopriať ako sa vraví a to na všetkých frontoch. Ak to inak nejde tak treba použiť aj nedovolené [...]

Ako robiť politickú kampaň v týchto pohnutých časoch.

18.05.2024

Oceňujem že všetky politické strany teraz utlmili svoju činnosť. To sa však dá len do určitého času. Aj keď je premiér v kritickom stave veci musia ísť ďalej. Blížia sa eurovoľby. Ako by mali politické strany kampaňovať? Je to jednoduché, moderátori to zvykli pripomínať. Treba hovoriť o svojich predstavách, víziách a riešeniach. U nás na Slovensku sa politika [...]

Viktor Orbán

Orbán pred eurovoľbami pritvrdzuje: Nepošleme mladých Maďarov do vojen cudzích krajín. Gulyás školil Macrona

28.05.2024 18:25

Šéf úradu maďarskej vlády zase vyzval francúzskeho prezidenta, aby rešpektoval fakty v kampani do nadchádzajúcich eurovolieb.

SR Bratislava RTVS protestný pochod BAX

Stíchne RTVS na tri hodiny? Šimkovičová hovorí o koordinovanej akcii organizátorov, vedenia a politických strán

28.05.2024 18:17

Podľa rezortu kultúry nemajú zamestnanci na tento typ protestu „zákonom priznanú možnosť“ a nemôžu „organizovane prerušiť výkon práce".

Pellegrini, Čaputová, atentát, vyhlásenie

Čaputová vetovala novelu zákona o FPU: Legislatíva môže ohroziť slobodu umenia

28.05.2024 18:02

V ustanovení novely vidí rozpor s ústavou, legislatíva môže podľa nej ohroziť slobodu umenia.

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínsky parlament prelomil veto prezidentky k zákonu o zahraničných agentoch

28.05.2024 17:56

Prezidentka má teraz päť dní na to, aby zákon potvrdila. Ak tak neurobí, podpíše ho predseda parlamentu.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 575
Celková čítanosť: 1398529x
Priemerná čítanosť článkov: 2432x

Autor blogu

Kategórie