Založ si blog

Ľudské červy.

Keď sa nejakí predstavitelia temna vyjadrujú o ľuďoch, hovoria nám, že sme len ľudské červy. Zaujímavé na tom je to, že to môže byť pravda. Ježiš tiež hovoril podobenstvo o rozsievačovi, alebo aj inak prirovnával človeka k pšeničnému zrnu – že musí odumrieť, aby mohla rastlina vzklíčiť a rásť. Je to o tom, aby sme sa nebáli pozemskej smrti, že naše jadro – náš duch sa bude ďalej rozvíjať a rásť. Čuduj sa svete aj Pomocník, ktorého nám Ježiš vyprosil píše o tom, že ľudia sú vlastne len duchovné zárodky, ktoré sa musia rozvíjať a zosilnieť, aby sa mohli vrátiť do raja.

Dnes už vďaka vede poznáme, že vesmír je obrovský. Takže nejaký človek sa skutočne javí v tom veľkom stvorení, podobne ako sa nám javí nejaký nepodstatný červík v pôde. Ale zarážajúci je postoj ľudí k Pomocníkovi. Materialisti sú tí čo stratili vnútorné spojenie so svetlými výšinami, so stvoriteľom – oni už kvôli prebujnenému prednému mozgu nedokážu pochopiť Bibliu ani to čo priniesol Pomocník.

Cirkevníci sa zase stali otrokmi dogiem – cirkevných výkladov. Oni aj mnohí veriaci síce cítia vnútorné spojenie so Stvoriteľom, ale nemôžu si dovoliť slobodne myslieť alebo cítiť. Toto považujem za obrovský triumf temna, že takto sú paralyzované celé masy ľudí, ktorí ešte cítia spojenie so stvoriteľom. Potom sú tu iné sekty a cirkvi, ktoré sú tiež striktne viazané na svoje ideológie.

Týchto čo som menoval je drvivá väčšina, dá sa povedať, že oni vládnu svetu materiálnemu aj tomu myšlienkovému. Pripadá mi to aj smiešne, keď Boh prostredníctvom svojho vyslanca podrobne opíše ako Jeho dielo funguje, odkiaľ človek prichádza ako by mal žiť a kam by mal ísť, ale rôzni ľudia nachádzajú milióny argumentov prečo to tak nie je alebo spochybňujú samotného Pomocníka.

Najviac zarážajúci je fakt, že mnoho ľudí vnútorne cíti, že naša spoločnosť je chorá, že veci nefungujú tak ako by mali, ale aj napriek tomu obhajujú tisícročia staré omyly. Ľudia si tisícročia myslia, že si môžu robiť čo chcú a to bez následkov. Veď história vypovedá o našom charaktere samé vojny a otrokárstvo. Ľudia si mysleli, že kto je silnejší, môže si doslova robiť čo chce a beztrestne zotročovať tých čo si podmanil. A potom sa čudovali, keď na nich doľahol rovnaký osud.

Veria v Boha, ale neveria v dušu.

29.01.2023

Z reakcií pod mojimi článkami sa dozvedám, že sú ľudia, ktorí veria v Stvoriteľa, ale neveria v dušu. Sú to zrejme Jehovisti. Priznám sa, že som z toho prekvapený a šokovaný. Nemyslel som si, že môže vôbec existovať aj takýto typ viery. Myslel som si, že ak človek verí v stvoriteľa automaticky verí aj v dušu a dúfa, že pozemskou smrťou to všetko nekončí. Ale [...]

Ak by bola karma.

28.01.2023

Predstavte si na chvíľu, že ľudstvo zistilo, že karmický zákon naozaj platí. Čo by sa podľa vás začalo diať? Nebolo by to náhodou tak, že by ľudia začali dodržiavať Desatoro a tiež Ježišove: „Miluj svojho blížneho ako seba samého!“? Ježiš hovoril: „Čo sejete, to zožnete!“. Abd-ru-shin písal o Zákone zvratného pôsobenia, ktorý pôsobí automaticky a [...]

Každé náboženstvo má iného Boha?

27.01.2023

Máme tu najväčšie alebo najznámejšie náboženstvá sveta: kresťanstvo, judaizmus, islam, taoizmus, nasledovateľov Krišnu, hinduizmus, zoroastrizmus, budhizmus. V minulosti svet nebol až tak globalizovaný ako dnes a veľké regióny sveta mali svoje vlastné náboženstvá alebo vieru v niečo. Podstatná je však otázka: Má každé náboženstvo svojho vlastného Boha? Lebo zo [...]

Eduard Heger, Richard Sulík, Boris Kollár

O dátume predčasných volieb sa má rozhodnúť v utorok. Kto chce skorší termín a komu vyhovuje až september?

29.01.2023 18:18

Boris Kollár a aj strana SaS už ale pripustili, že by mohli podporiť aj júnový termín. Prečo sa ponáhľať a aký je naopak argument na oddialenie predčasných volieb?

Petr Pavel, Zuzana Čaputová

Spravila chybu alebo len ľudské gesto? Politici hodnotia návštevu prezidentky Čaputovej v štábe generála Pavla

29.01.2023 17:57

Do volebného štábu generála Pavla nečakane prišla slovenská prezidentka Zuzana Čaputová, aby mu zablahoželala k víťazstvu. Čo na jej nečakaný krok hovoria slovenskí politici?

petr pavel

Pavel má silný mandát a Babiš nekončí

29.01.2023 16:15

Čelní predstavitelia Babišovho hnutia ANO tvrdia, že ich šéf môže byť spokojný, lebo získal 2,4 milióna hlasov.

Žilinka

Žilinka neuvažuje o kandidatúre na prezidenta SR

29.01.2023 15:55

Deklaruje, že v decembri 2020 bol zvolený do funkcie na sedem rokov a toto obdobie chce naplniť.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 408
Celková čítanosť: 1004212x
Priemerná čítanosť článkov: 2461x

Autor blogu

Kategórie