Založ si blog

Ľudské červy.

Keď sa nejakí predstavitelia temna vyjadrujú o ľuďoch, hovoria nám, že sme len ľudské červy. Zaujímavé na tom je to, že to môže byť pravda. Ježiš tiež hovoril podobenstvo o rozsievačovi, alebo aj inak prirovnával človeka k pšeničnému zrnu – že musí odumrieť, aby mohla rastlina vzklíčiť a rásť. Je to o tom, aby sme sa nebáli pozemskej smrti, že naše jadro – náš duch sa bude ďalej rozvíjať a rásť. Čuduj sa svete aj Pomocník, ktorého nám Ježiš vyprosil píše o tom, že ľudia sú vlastne len duchovné zárodky, ktoré sa musia rozvíjať a zosilnieť, aby sa mohli vrátiť do raja.

Dnes už vďaka vede poznáme, že vesmír je obrovský. Takže nejaký človek sa skutočne javí v tom veľkom stvorení, podobne ako sa nám javí nejaký nepodstatný červík v pôde. Ale zarážajúci je postoj ľudí k Pomocníkovi. Materialisti sú tí čo stratili vnútorné spojenie so svetlými výšinami, so stvoriteľom – oni už kvôli prebujnenému prednému mozgu nedokážu pochopiť Bibliu ani to čo priniesol Pomocník.

Cirkevníci sa zase stali otrokmi dogiem – cirkevných výkladov. Oni aj mnohí veriaci síce cítia vnútorné spojenie so Stvoriteľom, ale nemôžu si dovoliť slobodne myslieť alebo cítiť. Toto považujem za obrovský triumf temna, že takto sú paralyzované celé masy ľudí, ktorí ešte cítia spojenie so stvoriteľom. Potom sú tu iné sekty a cirkvi, ktoré sú tiež striktne viazané na svoje ideológie.

Týchto čo som menoval je drvivá väčšina, dá sa povedať, že oni vládnu svetu materiálnemu aj tomu myšlienkovému. Pripadá mi to aj smiešne, keď Boh prostredníctvom svojho vyslanca podrobne opíše ako Jeho dielo funguje, odkiaľ človek prichádza ako by mal žiť a kam by mal ísť, ale rôzni ľudia nachádzajú milióny argumentov prečo to tak nie je alebo spochybňujú samotného Pomocníka.

Najviac zarážajúci je fakt, že mnoho ľudí vnútorne cíti, že naša spoločnosť je chorá, že veci nefungujú tak ako by mali, ale aj napriek tomu obhajujú tisícročia staré omyly. Ľudia si tisícročia myslia, že si môžu robiť čo chcú a to bez následkov. Veď história vypovedá o našom charaktere samé vojny a otrokárstvo. Ľudia si mysleli, že kto je silnejší, môže si doslova robiť čo chce a beztrestne zotročovať tých čo si podmanil. A potom sa čudovali, keď na nich doľahol rovnaký osud.

Ľudstvo a zborený most k Svetlu.

03.03.2024

O významnej úlohe žien a zhubnom konaní väčšiny ľudstva píše Abd-ru-shin nasledovné: „Tak je človek vo svojom nesprávnom pôsobení, ktoré sa ukázalo v tomto stvorení ako brzdiace, rušivé a trvale škodlivé, dnes nakoniec opovrhovaný vlastnou vinou pre svoje smiešne chcenie vedieť všetko lepšie. Svoje odvrhnutie si tvrdošijne sám vynútil, keďže sa urobil [...]

Sila svedomia.

29.02.2024

Predstavte si človeka, ktorého nahovoria na krádež alebo niekomu ublížiť, s tým že „sa to nikto nedozvie“. Alebo si predstavme ženu, ktorú nahovoria, aby si zarobila sexom. Keby aj došlo k tomu, že o týchto veciach sa naozaj nikto nikdy nedozvie, minimálne 1 človek to vždy vie – ten čo to spáchal. Náš vnútorný hlas nás často v takých prípadoch mučí a neustále [...]

Slovensko – Bohorúhačský národ.

25.02.2024

Táto neresť sa v našom národe veľmi rozmohla. Meno Stvoriteľove berú nadarmo muži, ženy dokonca aj deti. Veľmi zlé je podľa mňa to, že meno Stvoriteľove sa používa dokonca ako nadávka. Teraz zapojte svoj cit aj rozum. Ak neexistuje Boh má zmysel brať toto Jeho meno nadarmo? V podstate je to absurdita používať meno niekoho kto neexistuje. Ale ak Stvoriteľ naopak existuje a [...]

dupkala

Prešovský mestský poslanec Dupkala dostal za korupciu päť rokov väzenia

05.03.2024 13:19, aktualizované: 13:27

Dupkala mal podľa obžaloby žiadať od investora tréningovej ľadovej plochy v apríli 2018 úplatok vo výške 20-tisíc eur.

Armata, Rusko

Ruský 'zázračný' tank sa vyhýba službe. Armatu proti Ukrajine nechcú poslať

05.03.2024 12:36

Na papieri vyzerá tento stroj takmer zázračne, avšak do vojny proti Ukrajine ho Rusi nepošlú.

nehoda

Pripravte sa na kolóny. V Bratislave na D1 sa prevrátil kamión, úsek je uzavretý

05.03.2024 12:22

Z dôvodu odstraňovania následkov na nevyhnutný čas odklonia premávku na diaľnicu D2.

Michal Aláč

Progresívci sa ospravedlnili bývalému riaditeľovi SIS Aláčovi

05.03.2024 12:20, aktualizované: 13:35

Exriaditeľ SIS tvrdí, že hnutie Progresívne Slovensko zasiahlo do jeho osobnostných práv.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 553
Celková čítanosť: 1347844x
Priemerná čítanosť článkov: 2437x

Autor blogu

Kategórie