Založ si blog

Ako poraziť temno?

Každý z nás vnímame temno a jeho pôsobenie po svojom. Ale zrejme sa zhodneme, že temno má dosť veľkú silu a moc. Kto by teda dokázal poraziť temno a ako? Zrejme by to chcelo niekoho veľmi silného a skutočne heroický výkon.

Ak chceme zničiť nepriateľa mali by sme o ňom čo najviac vedieť. Teda ako pôsobí temno? Všeobecne možno povedať, že nás nabáda na to zlé. Nabáda nás k obrovskému egoizmu, že proste my môžeme všetko, na všetko máme nárok. Ak nám niekto ublíži ihneď zjednáme nápravu a pomstu. Vezmeme si všetko po čom túžime bez ohľadu na následky. Temno nám hovorí, že si treba dopriať sexuálnych rozkoší, alkoholu, tabaku a drog koľko sa len dá. Celebrity by vedeli zrejme o tom rozprávať.

Lenže keď toto všetko zhodnotíme, nekoná sa žiaľ žiadna senzácia. Všetko sú to len zvody temna, našepkávanie temna k porušovaniu zákonov, pravidiel. Takže vplyv temna by sme úplne eliminovali, keby sme žili mravný život v čistote, pravde a láske. Práve tu vidím obrovský problém, že miliónom ľudí mravný život nevonia a neveria ani na Božiu spravodlivosť. Radšej by spravodlivosť brali do vlastných rúk, podľa svojho uváženia. Len potom tu máme toto čo je tu dnes.

Stvoriteľ nám poslal Mojžiša, Lao´c, Mohameda, Zoroastra, prorokov aj Ježiša syna Božieho a všetci nám svorne tvrdili, že treba žiť mravne. Lenže celý problém, je v tom, že ľudia tomu neveria, nechápu prečo oni majú byť dobrí, keď ostatní konajú veľmi zle. Ľudia neveria, že Stvoriteľ týchto zlých potrestá a dobrých odmení. Obrovské masy počúvajú vábenie temna, ktoré hovorí, keď sa týmto nič nestalo a zle konali, tak kľudne konajme aj my zle, cudzoložme, kradnime, vraždime a všetko nám to nejako prejde.

Diabol povie kde je Boh, nech sa ukáže. Len ako sa môže Tvorca vesmíru a iných úrovní ukázať pozemskému ľudskému červíkovi nepatrných rozmerov? A podobne je to aj s inými vecami. Ten kto zakazuje konzumáciu drog akoby nás oberal o ten obrovský pôžitok, ktorý by sme vraj pri tom zažili. Načo sa namáhať poctivo zbohatnúť, keď sa to pomocou chytrého rozumu dá aj podvodne, „bez veľkej námahy“.

Veria v Boha, ale neveria v dušu.

29.01.2023

Z reakcií pod mojimi článkami sa dozvedám, že sú ľudia, ktorí veria v Stvoriteľa, ale neveria v dušu. Sú to zrejme Jehovisti. Priznám sa, že som z toho prekvapený a šokovaný. Nemyslel som si, že môže vôbec existovať aj takýto typ viery. Myslel som si, že ak človek verí v stvoriteľa automaticky verí aj v dušu a dúfa, že pozemskou smrťou to všetko nekončí. Ale [...]

Ak by bola karma.

28.01.2023

Predstavte si na chvíľu, že ľudstvo zistilo, že karmický zákon naozaj platí. Čo by sa podľa vás začalo diať? Nebolo by to náhodou tak, že by ľudia začali dodržiavať Desatoro a tiež Ježišove: „Miluj svojho blížneho ako seba samého!“? Ježiš hovoril: „Čo sejete, to zožnete!“. Abd-ru-shin písal o Zákone zvratného pôsobenia, ktorý pôsobí automaticky a [...]

Každé náboženstvo má iného Boha?

27.01.2023

Máme tu najväčšie alebo najznámejšie náboženstvá sveta: kresťanstvo, judaizmus, islam, taoizmus, nasledovateľov Krišnu, hinduizmus, zoroastrizmus, budhizmus. V minulosti svet nebol až tak globalizovaný ako dnes a veľké regióny sveta mali svoje vlastné náboženstvá alebo vieru v niečo. Podstatná je však otázka: Má každé náboženstvo svojho vlastného Boha? Lebo zo [...]

Eduard Heger, Richard Sulík, Boris Kollár

O dátume predčasných volieb sa má rozhodnúť v utorok. Kto chce skorší termín a komu vyhovuje až september?

29.01.2023 18:18

Boris Kollár a aj strana SaS už ale pripustili, že by mohli podporiť aj júnový termín. Prečo sa ponáhľať a aký je naopak argument na oddialenie predčasných volieb?

Petr Pavel, Zuzana Čaputová

Spravila chybu alebo len ľudské gesto? Politici hodnotia návštevu prezidentky Čaputovej v štábe generála Pavla

29.01.2023 17:57

Do volebného štábu generála Pavla nečakane prišla slovenská prezidentka Zuzana Čaputová, aby mu zablahoželala k víťazstvu. Čo na jej nečakaný krok hovoria slovenskí politici?

petr pavel

Pavel má silný mandát a Babiš nekončí

29.01.2023 16:15

Čelní predstavitelia Babišovho hnutia ANO tvrdia, že ich šéf môže byť spokojný, lebo získal 2,4 milióna hlasov.

Žilinka

Žilinka neuvažuje o kandidatúre na prezidenta SR

29.01.2023 15:55

Deklaruje, že v decembri 2020 bol zvolený do funkcie na sedem rokov a toto obdobie chce naplniť.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 408
Celková čítanosť: 1004191x
Priemerná čítanosť článkov: 2461x

Autor blogu

Kategórie