Založ si blog

8 miliárd duchovných odborníkov.

Svet je plný bedákania a nárekov. Výčitiek že ako sa môže to alebo hento diať, ako to Stvoriteľ dopustí, ak vôbec existuje? Ľudia akože „hľadajú“ pravdu, ale zásadne len takú ktorá im vyhovuje alebo minimálne nemôže búrať staré poriadky.

Potom sem príde Ježišom zasľúbený Radca, ktorý nás mal uviesť do všetkej pravdy. A čo urobia ľudia? Ich to nezaujíma. Nechce sa im toto dielo preskúmať. Cirkvi nedovolia svojim ovečkám prijať Radcove Posolstvo. Veď ako by to už bolo, predsa oni sú tí najpovolanejší, hádam nečakáme, že sa od čias Ježišových niečo zmenilo. Materialisti tých to prirodzene nezaujíma, veď predsa okrem hmoty ktorú vidíme a vieme uchopiť nič neexistuje. Potom sú tu obrovské masy ľudí, ktorí proste na to nemajú čas, pretože majú milióny iných záujmov a oveľa dôležitejšej práce s reálnymi vecami a zábavkami.

Nech sa na mňa nikto nehnevá, ale toto je skutočne smiešny postoj ľudstva. Radca skutočne odpovedá na všetky otázky bytia a ľudstva a jeho vysvetlenia idú až do nám neprístupných oblastí praduchovna a Božej ríše. Samozrejme každý človek si môže robiť čo chce, počúvať a nasledovať koho chce. Ale potom nech nebedáka a nevyplakáva, nech sa Bohu nežaluje.

Boh sa oprávnene môže takýchto ľudí opýtať podobne ako to bolo v Ježišovom podobenstve o zlých vinohradníkoch. Čo mal ešte urobiť alebo čo urobil nesprávne?

Pre ilustráciu to podobenstvo o zlých vinohradníkoch:

Istý človek bol hospodár a vysadil vinicu. Ohradil ju plotom, vykopal v nej lis, postavil vežu, prenajal ju vinohradníkom a odcestoval. Keď sa priblížil čas oberačky, poslal k vinohradníkom svojich sluhov, aby mu prevzali úrodu. Vinohradníci však pochytali jeho sluhov, jedného zbili, druhého zabili, ďalšieho ukameňovali. Znovu poslal iných sluhov, viacerých ako predtým a s nimi urobili to isté. Napokon k nim poslal svojho syna a povedal si: „Budú sa hanbiť môjho syna.“ Ale keď vinohradníci zbadali syna, povedali si: „To je dedič. Poďte, zabime ho a jeho dedičstvo bude naše!“ Chytili ho, vyhodili von z vinice a zabili. Keď potom príde pán vinice, čo urobí tým vinohradníkom? Povedali mu: „Zlých bez milosti zahubí a vinicu prenajme iným vinohradníkom, ktorí mu budú načas odovzdávať úrodu.“

Všimnite si na tom, že toto Ježišove podobenstvo sa splnilo. Pár rokov po Ježišovej smrti tu boli povstania, Židia si zvolili iného „Mesiáša“ Bar Kochbu. Rimania mnoho Židov pozabíjali a nakoniec ich aj z Palestíny vyhnali. 1900  rokov boli Židia vyhnancami v cudzích krajinách. Posúďte sami, či Ježiš hovoril do vetra alebo to bol Boží syn, ktorý videl oveľa viac ako my bežní ľudia.

Veria v Boha, ale neveria v dušu.

29.01.2023

Z reakcií pod mojimi článkami sa dozvedám, že sú ľudia, ktorí veria v Stvoriteľa, ale neveria v dušu. Sú to zrejme Jehovisti. Priznám sa, že som z toho prekvapený a šokovaný. Nemyslel som si, že môže vôbec existovať aj takýto typ viery. Myslel som si, že ak človek verí v stvoriteľa automaticky verí aj v dušu a dúfa, že pozemskou smrťou to všetko nekončí. Ale [...]

Ak by bola karma.

28.01.2023

Predstavte si na chvíľu, že ľudstvo zistilo, že karmický zákon naozaj platí. Čo by sa podľa vás začalo diať? Nebolo by to náhodou tak, že by ľudia začali dodržiavať Desatoro a tiež Ježišove: „Miluj svojho blížneho ako seba samého!“? Ježiš hovoril: „Čo sejete, to zožnete!“. Abd-ru-shin písal o Zákone zvratného pôsobenia, ktorý pôsobí automaticky a [...]

Každé náboženstvo má iného Boha?

27.01.2023

Máme tu najväčšie alebo najznámejšie náboženstvá sveta: kresťanstvo, judaizmus, islam, taoizmus, nasledovateľov Krišnu, hinduizmus, zoroastrizmus, budhizmus. V minulosti svet nebol až tak globalizovaný ako dnes a veľké regióny sveta mali svoje vlastné náboženstvá alebo vieru v niečo. Podstatná je však otázka: Má každé náboženstvo svojho vlastného Boha? Lebo zo [...]

Erdogan

Turecko by podľa Erdogana mohlo schváliť vstup do NATO pre Fínsko bez Švédska

29.01.2023 20:26

Turecko minulý týždeň odložilo na neurčito nové kolo rokovaní so Švédskom a Fínskom o schválení ich vstupu do Severoatlantickej aliancie.

273160688 1294091934388485 8413840614404756137 n

V noci môže byť do -15 stupňov, cez deň sa očakáva výrazné sneženie i vietor

29.01.2023 20:03

V pondelok môže silnejšie zafúkať na horách, ako aj na juhozápade Slovenska.

Eduard Heger, Richard Sulík, Boris Kollár

O dátume predčasných volieb sa má rozhodnúť v utorok. Kto chce skorší termín a komu vyhovuje až september?

29.01.2023 18:18

Boris Kollár a aj strana SaS už ale pripustili, že by mohli podporiť aj júnový termín. Prečo sa ponáhľať a aký je naopak argument na oddialenie predčasných volieb?

Petr Pavel, Zuzana Čaputová

Spravila chybu alebo len ľudské gesto? Politici hodnotia návštevu prezidentky Čaputovej v štábe generála Pavla

29.01.2023 17:57

Do volebného štábu generála Pavla nečakane prišla slovenská prezidentka Zuzana Čaputová, aby mu zablahoželala k víťazstvu. Čo na jej nečakaný krok hovoria slovenskí politici?

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 408
Celková čítanosť: 1004276x
Priemerná čítanosť článkov: 2461x

Autor blogu

Kategórie