Založ si blog

8 miliárd duchovných odborníkov.

Svet je plný bedákania a nárekov. Výčitiek že ako sa môže to alebo hento diať, ako to Stvoriteľ dopustí, ak vôbec existuje? Ľudia akože „hľadajú“ pravdu, ale zásadne len takú ktorá im vyhovuje alebo minimálne nemôže búrať staré poriadky.

Potom sem príde Ježišom zasľúbený Radca, ktorý nás mal uviesť do všetkej pravdy. A čo urobia ľudia? Ich to nezaujíma. Nechce sa im toto dielo preskúmať. Cirkvi nedovolia svojim ovečkám prijať Radcove Posolstvo. Veď ako by to už bolo, predsa oni sú tí najpovolanejší, hádam nečakáme, že sa od čias Ježišových niečo zmenilo. Materialisti tých to prirodzene nezaujíma, veď predsa okrem hmoty ktorú vidíme a vieme uchopiť nič neexistuje. Potom sú tu obrovské masy ľudí, ktorí proste na to nemajú čas, pretože majú milióny iných záujmov a oveľa dôležitejšej práce s reálnymi vecami a zábavkami.

Nech sa na mňa nikto nehnevá, ale toto je skutočne smiešny postoj ľudstva. Radca skutočne odpovedá na všetky otázky bytia a ľudstva a jeho vysvetlenia idú až do nám neprístupných oblastí praduchovna a Božej ríše. Samozrejme každý človek si môže robiť čo chce, počúvať a nasledovať koho chce. Ale potom nech nebedáka a nevyplakáva, nech sa Bohu nežaluje.

Boh sa oprávnene môže takýchto ľudí opýtať podobne ako to bolo v Ježišovom podobenstve o zlých vinohradníkoch. Čo mal ešte urobiť alebo čo urobil nesprávne?

Pre ilustráciu to podobenstvo o zlých vinohradníkoch:

Istý človek bol hospodár a vysadil vinicu. Ohradil ju plotom, vykopal v nej lis, postavil vežu, prenajal ju vinohradníkom a odcestoval. Keď sa priblížil čas oberačky, poslal k vinohradníkom svojich sluhov, aby mu prevzali úrodu. Vinohradníci však pochytali jeho sluhov, jedného zbili, druhého zabili, ďalšieho ukameňovali. Znovu poslal iných sluhov, viacerých ako predtým a s nimi urobili to isté. Napokon k nim poslal svojho syna a povedal si: „Budú sa hanbiť môjho syna.“ Ale keď vinohradníci zbadali syna, povedali si: „To je dedič. Poďte, zabime ho a jeho dedičstvo bude naše!“ Chytili ho, vyhodili von z vinice a zabili. Keď potom príde pán vinice, čo urobí tým vinohradníkom? Povedali mu: „Zlých bez milosti zahubí a vinicu prenajme iným vinohradníkom, ktorí mu budú načas odovzdávať úrodu.“

Všimnite si na tom, že toto Ježišove podobenstvo sa splnilo. Pár rokov po Ježišovej smrti tu boli povstania, Židia si zvolili iného „Mesiáša“ Bar Kochbu. Rimania mnoho Židov pozabíjali a nakoniec ich aj z Palestíny vyhnali. 1900  rokov boli Židia vyhnancami v cudzích krajinách. Posúďte sami, či Ježiš hovoril do vetra alebo to bol Boží syn, ktorý videl oveľa viac ako my bežní ľudia.

Ako zákonníci a farizeji Ježiša pranierovali.

18.07.2024

Zrejme sa každému vybavia úryvky z Biblie, kde zákonníci a farizeji chceli Ježiša verejne zdiskreditovať záludnými otázkami a tiež ako ho kritizovali. Ježiš toto všetko ustál, ale oni boli presvedčení, že nie je pravý Mesiáš a neprestávali s útokmi na neho. Kritizovali ho a osočovali, naschvál ho nazývali tesárov syn, aby dali najavo že je oproti nim laik. Prešlo cca [...]

Čo by ste dali za večný život?

16.07.2024

Podľa Abd-ru-shina Stvoriteľ od nás žiada, aby sme sa sami namáhali a hľadali pravdu aj cestu k Nemu. Za druhé od nás žiada vnútornú čistotu – to znamená zbaviť sa nenávisti, závisti, zlosti, promiskuity a podobne. Mladí ľudia veľmi na pozemskú smrť nemyslia, seniori sú k smrti bližšie preto predpokladám, že na smrť aj viac myslia. To však nijako mladých nemusí [...]

Kde udrú živly nemusí byť náhoda.

09.07.2024

Abd-ru-shin nám vysvetľuje, že bytosti prírody sú plne vo vôli Božej. Bytosti prírody udržiavajú vo stvorení krehkú rovnováhu. Takže je dosť pravdepodobné, že keď sú niekde ľudia, ktorí narušia túto rovnováhu napríklad svojou vnútornou nečistotou, zareagujú na to aj živly narušením rovnováhy. Môže dôjsť k prudkým lejakom, vetru a podobne. Ako sme to napríklad [...]

Peter Pellegrini

Pellegrini podpísal novelu trestného zákona

25.07.2024 15:39

Prezident Peter Pellegrini podpísal vo štvrtok novelu Trestného zákona reagujúcu na pripomienky Európskej komisie (EK).

moskva

Po páde z okna svojho bytu zomrela popredná ruská ekonómka

25.07.2024 15:36

Bonadarenkovú chválili za jej dlhodobé prognózy hospodárskeho rozvoja krajiny.

F-16

Vzdušný incident nad Aljaškou: Americké a kanadské stíhačky vs. čínske a ruské bombardéry

25.07.2024 15:23

NORAD bude naďalej monitorovať aktivity konkurentov v blízkosti Severnej Ameriky a reagovať na prítomnosť prítomnosťou, uviedlo veliteľstvo.

dron

Ruské útočné drony dopadli na územie NATO, v Rumunsku sa rozhučali sirény

25.07.2024 14:25

Bukurešť varovala obyvateľov pred možným pádom trosiek dronov.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 589
Celková čítanosť: 1436471x
Priemerná čítanosť článkov: 2439x

Autor blogu

Kategórie