Založ si blog

Ľudia nechcú poznať pravdu.

Často sa prezentuje pohľad, že ľudia sú hladní po pravde, že sú ochotní vynaložiť obrovskú námahu len aby niečo objasnili a zistili. Mne to však celkom tak nepripadá. Rozoberme si to teraz z niekoľkých rovín.

Ježiš hovoril o ľudstve ako o zablúdenej ovci. Abd-ru-shin to ešte podrobnejšie vysvetľuje. Opisuje ten dej zablúdenia, že došlo k prílišnému prepestovaniu predného mozgu, že sme sa príliš upli na hmotu a zúžila sa schopnosť nášho vnímania. Kedysi ľudia boli schopní vidieť škriatkov, víly a rôzne bytosti ktoré nazývali bohmi, čo poznáme z gréckej mytológie. Je to ako kĺzať sa po šikmej ploche mierne naklonenej. Pohyb je síce pomalý, ale je to neustále vzďaľovanie sa od duchovného. Dnes žijeme v dobe totálneho materializmu. Drvivá väčšina ľudí podriadila materializmu svoje životy a vieru v Boha, iné bytosti, či duchovnú podstatu človeka s posmechom poslali do ríše bájí a rozprávok.

Vedecké bádanie nemožno ľuďom uprieť to je fakt, ale pokiaľ ide o osobné vzťahy len si predstavte, že by sme začali byť k sebe až príliš úprimní a hovoriť si pravdu. Veď by sme sa tu asi povraždili. Tieto bežné medziľudské vzťahy sú plné pretvárky, ohovárania a v tom lepšom prípade len zamlčiavania určitých našich názorov. Jednak je to z dôvodu, že nechceme niekomu ublížiť a druhý dôvod je, že mnohí ľudia nie sú schopní alebo ochotní pravdu o sebe počuť, prijať. Mohli by sa uraziť a začať nám to 100-násobne vracať.

Ďalšia rovina je pôsobenie Ježiša syna Božieho v Izraeli. Pozrime sa ako veľmi túžili po pravde. Elity národa Ježiša prenasledovali, chceli ho rôznymi ľstivými otázkami nachytať, verejne znemožniť, to sa im však ani raz nepodarilo aj keď dávali Ježišovi naozaj záludné otázky. Pokúsili sa Ježiša zastrašiť fyzickým násilím. Keď ani to nepomohlo a ten Ježiš neprestal hovoriť PRAVDU, tak dospeli k tomu, že pomôže jedine zabiť ho. Oni od Mesiáša očakávali niečo iné, že ich oslobodí od Rimanov a urobí z nich slávny národ. To však Ježiš neurobil, takže „logicky“ nemôže byť pravým synom Božím. Svoje skazonosné dielo priviedli až dokonca, povraždili aj Ježišových nasledovníkov a ešte aj dnes drvivá väčšina Židov verí, že to čo Ježiš hovoril nebola pravda a on nebol Mesiáš. Len zabudli povedať, kde ostal ten Mesiáš alebo kedy teda príde. A to ešte Ježiš povedal: „Ešte mnoho vám mám povedať, ale teraz neznesiete.“.

Takže z uvedeného vidno, že ak sa jedná o urazené ego, pravda ide bokom. Ak by si mal niekto priznať, že sa fatálne mýlil, radšej zotrváva v klamstve, ako by prijal že zahanbujúco zlyhal. 

Ďalší faktor je po čom ľudia túžia. Všimnite si ak niekto po niečom túži, nájde milión dôvodov prečo to urobiť aj keď to nie je najlepšia vec, ale on to chce a tak ide za tým. Židom bolo dané Desatoro, lenže veľmi sa im to asi nepáčilo a hľadali cestičky ako to tak celkom nedodržiavať. Boli napomínaní prorokmi, aby žili mravne čistý a morálny život. No ale uznajte to by už koho lákalo? Je oveľa lepšie bezbreho si užívať a robiť veci vo svoj prospech. Aj v Izraeli zvíťazil zákon džungle, že silnejší si robia čo chcú.

Len je tu taký malý zádrhel. Načo vôbec Boh tak veľmi naliehal, aby Židia žili mravne čisto? Podľa mňa to ľudia nechápali a dodnes nechápu. Odpoveď priniesol Ježiš keď hovoril: „Čo sejete, to zožnete!“. Ľudia si to ani nevedia predstaviť, že by vôbec mohla panovať taká dokonalá spravodlivosť. Poznajú len ten ľudský, pozemský model „spravodlivoti“. Ľudia sa z toho smejú. Ale v skutočnosti ak ten zákon, o ktorom Ježiš hovoril platí sú na smiech oni sami. Pretože ak zlodeji budú musieť všetko aj s úrokami vrátiť a vrahovia a násilníci všetko utrpenie aj s úrokami na sebe prežiť, tak len blázon by niečo také robil.

Ľudstvo a zborený most k Svetlu.

03.03.2024

O významnej úlohe žien a zhubnom konaní väčšiny ľudstva píše Abd-ru-shin nasledovné: „Tak je človek vo svojom nesprávnom pôsobení, ktoré sa ukázalo v tomto stvorení ako brzdiace, rušivé a trvale škodlivé, dnes nakoniec opovrhovaný vlastnou vinou pre svoje smiešne chcenie vedieť všetko lepšie. Svoje odvrhnutie si tvrdošijne sám vynútil, keďže sa urobil [...]

Sila svedomia.

29.02.2024

Predstavte si človeka, ktorého nahovoria na krádež alebo niekomu ublížiť, s tým že „sa to nikto nedozvie“. Alebo si predstavme ženu, ktorú nahovoria, aby si zarobila sexom. Keby aj došlo k tomu, že o týchto veciach sa naozaj nikto nikdy nedozvie, minimálne 1 človek to vždy vie – ten čo to spáchal. Náš vnútorný hlas nás často v takých prípadoch mučí a neustále [...]

Slovensko – Bohorúhačský národ.

25.02.2024

Táto neresť sa v našom národe veľmi rozmohla. Meno Stvoriteľove berú nadarmo muži, ženy dokonca aj deti. Veľmi zlé je podľa mňa to, že meno Stvoriteľove sa používa dokonca ako nadávka. Teraz zapojte svoj cit aj rozum. Ak neexistuje Boh má zmysel brať toto Jeho meno nadarmo? V podstate je to absurdita používať meno niekoho kto neexistuje. Ale ak Stvoriteľ naopak existuje a [...]

dupkala

Prešovský mestský poslanec Dupkala dostal za korupciu päť rokov väzenia

05.03.2024 13:19, aktualizované: 13:27

Dupkala mal podľa obžaloby žiadať od investora tréningovej ľadovej plochy v apríli 2018 úplatok vo výške 20-tisíc eur.

Armata, Rusko

Ruský 'zázračný' tank sa vyhýba službe. Armatu proti Ukrajine nechcú poslať

05.03.2024 12:36

Na papieri vyzerá tento stroj takmer zázračne, avšak do vojny proti Ukrajine ho Rusi nepošlú.

nehoda

Pripravte sa na kolóny. V Bratislave na D1 sa prevrátil kamión, úsek je uzavretý

05.03.2024 12:22

Z dôvodu odstraňovania následkov na nevyhnutný čas odklonia premávku na diaľnicu D2.

Michal Aláč

Progresívci sa ospravedlnili bývalému riaditeľovi SIS Aláčovi

05.03.2024 12:20, aktualizované: 13:35

Exriaditeľ SIS tvrdí, že hnutie Progresívne Slovensko zasiahlo do jeho osobnostných práv.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 553
Celková čítanosť: 1347825x
Priemerná čítanosť článkov: 2437x

Autor blogu

Kategórie