Založ si blog

Ľudia nechcú poznať pravdu.

Často sa prezentuje pohľad, že ľudia sú hladní po pravde, že sú ochotní vynaložiť obrovskú námahu len aby niečo objasnili a zistili. Mne to však celkom tak nepripadá. Rozoberme si to teraz z niekoľkých rovín.

Ježiš hovoril o ľudstve ako o zablúdenej ovci. Abd-ru-shin to ešte podrobnejšie vysvetľuje. Opisuje ten dej zablúdenia, že došlo k prílišnému prepestovaniu predného mozgu, že sme sa príliš upli na hmotu a zúžila sa schopnosť nášho vnímania. Kedysi ľudia boli schopní vidieť škriatkov, víly a rôzne bytosti ktoré nazývali bohmi, čo poznáme z gréckej mytológie. Je to ako kĺzať sa po šikmej ploche mierne naklonenej. Pohyb je síce pomalý, ale je to neustále vzďaľovanie sa od duchovného. Dnes žijeme v dobe totálneho materializmu. Drvivá väčšina ľudí podriadila materializmu svoje životy a vieru v Boha, iné bytosti, či duchovnú podstatu človeka s posmechom poslali do ríše bájí a rozprávok.

Vedecké bádanie nemožno ľuďom uprieť to je fakt, ale pokiaľ ide o osobné vzťahy len si predstavte, že by sme začali byť k sebe až príliš úprimní a hovoriť si pravdu. Veď by sme sa tu asi povraždili. Tieto bežné medziľudské vzťahy sú plné pretvárky, ohovárania a v tom lepšom prípade len zamlčiavania určitých našich názorov. Jednak je to z dôvodu, že nechceme niekomu ublížiť a druhý dôvod je, že mnohí ľudia nie sú schopní alebo ochotní pravdu o sebe počuť, prijať. Mohli by sa uraziť a začať nám to 100-násobne vracať.

Ďalšia rovina je pôsobenie Ježiša syna Božieho v Izraeli. Pozrime sa ako veľmi túžili po pravde. Elity národa Ježiša prenasledovali, chceli ho rôznymi ľstivými otázkami nachytať, verejne znemožniť, to sa im však ani raz nepodarilo aj keď dávali Ježišovi naozaj záludné otázky. Pokúsili sa Ježiša zastrašiť fyzickým násilím. Keď ani to nepomohlo a ten Ježiš neprestal hovoriť PRAVDU, tak dospeli k tomu, že pomôže jedine zabiť ho. Oni od Mesiáša očakávali niečo iné, že ich oslobodí od Rimanov a urobí z nich slávny národ. To však Ježiš neurobil, takže „logicky“ nemôže byť pravým synom Božím. Svoje skazonosné dielo priviedli až dokonca, povraždili aj Ježišových nasledovníkov a ešte aj dnes drvivá väčšina Židov verí, že to čo Ježiš hovoril nebola pravda a on nebol Mesiáš. Len zabudli povedať, kde ostal ten Mesiáš alebo kedy teda príde. A to ešte Ježiš povedal: „Ešte mnoho vám mám povedať, ale teraz neznesiete.“.

Takže z uvedeného vidno, že ak sa jedná o urazené ego, pravda ide bokom. Ak by si mal niekto priznať, že sa fatálne mýlil, radšej zotrváva v klamstve, ako by prijal že zahanbujúco zlyhal. 

Ďalší faktor je po čom ľudia túžia. Všimnite si ak niekto po niečom túži, nájde milión dôvodov prečo to urobiť aj keď to nie je najlepšia vec, ale on to chce a tak ide za tým. Židom bolo dané Desatoro, lenže veľmi sa im to asi nepáčilo a hľadali cestičky ako to tak celkom nedodržiavať. Boli napomínaní prorokmi, aby žili mravne čistý a morálny život. No ale uznajte to by už koho lákalo? Je oveľa lepšie bezbreho si užívať a robiť veci vo svoj prospech. Aj v Izraeli zvíťazil zákon džungle, že silnejší si robia čo chcú.

Len je tu taký malý zádrhel. Načo vôbec Boh tak veľmi naliehal, aby Židia žili mravne čisto? Podľa mňa to ľudia nechápali a dodnes nechápu. Odpoveď priniesol Ježiš keď hovoril: „Čo sejete, to zožnete!“. Ľudia si to ani nevedia predstaviť, že by vôbec mohla panovať taká dokonalá spravodlivosť. Poznajú len ten ľudský, pozemský model „spravodlivoti“. Ľudia sa z toho smejú. Ale v skutočnosti ak ten zákon, o ktorom Ježiš hovoril platí sú na smiech oni sami. Pretože ak zlodeji budú musieť všetko aj s úrokami vrátiť a vrahovia a násilníci všetko utrpenie aj s úrokami na sebe prežiť, tak len blázon by niečo také robil.

Veria v Boha, ale neveria v dušu.

29.01.2023

Z reakcií pod mojimi článkami sa dozvedám, že sú ľudia, ktorí veria v Stvoriteľa, ale neveria v dušu. Sú to zrejme Jehovisti. Priznám sa, že som z toho prekvapený a šokovaný. Nemyslel som si, že môže vôbec existovať aj takýto typ viery. Myslel som si, že ak človek verí v stvoriteľa automaticky verí aj v dušu a dúfa, že pozemskou smrťou to všetko nekončí. Ale [...]

Ak by bola karma.

28.01.2023

Predstavte si na chvíľu, že ľudstvo zistilo, že karmický zákon naozaj platí. Čo by sa podľa vás začalo diať? Nebolo by to náhodou tak, že by ľudia začali dodržiavať Desatoro a tiež Ježišove: „Miluj svojho blížneho ako seba samého!“? Ježiš hovoril: „Čo sejete, to zožnete!“. Abd-ru-shin písal o Zákone zvratného pôsobenia, ktorý pôsobí automaticky a [...]

Každé náboženstvo má iného Boha?

27.01.2023

Máme tu najväčšie alebo najznámejšie náboženstvá sveta: kresťanstvo, judaizmus, islam, taoizmus, nasledovateľov Krišnu, hinduizmus, zoroastrizmus, budhizmus. V minulosti svet nebol až tak globalizovaný ako dnes a veľké regióny sveta mali svoje vlastné náboženstvá alebo vieru v niečo. Podstatná je však otázka: Má každé náboženstvo svojho vlastného Boha? Lebo zo [...]

Eduard Heger, Richard Sulík, Boris Kollár

O dátume predčasných volieb sa má rozhodnúť v utorok. Kto chce skorší termín a komu vyhovuje až september?

29.01.2023 18:18

Boris Kollár a aj strana SaS už ale pripustili, že by mohli podporiť aj júnový termín. Prečo sa ponáhľať a aký je naopak argument na oddialenie predčasných volieb?

Petr Pavel, Zuzana Čaputová

Spravila chybu alebo len ľudské gesto? Politici hodnotia návštevu prezidentky Čaputovej v štábe generála Pavla

29.01.2023 17:57

Do volebného štábu generála Pavla nečakane prišla slovenská prezidentka Zuzana Čaputová, aby mu zablahoželala k víťazstvu. Čo na jej nečakaný krok hovoria slovenskí politici?

petr pavel

Pavel má silný mandát a Babiš nekončí

29.01.2023 16:15

Čelní predstavitelia Babišovho hnutia ANO tvrdia, že ich šéf môže byť spokojný, lebo získal 2,4 milióna hlasov.

Žilinka

Žilinka neuvažuje o kandidatúre na prezidenta SR

29.01.2023 15:55

Deklaruje, že v decembri 2020 bol zvolený do funkcie na sedem rokov a toto obdobie chce naplniť.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 408
Celková čítanosť: 1004205x
Priemerná čítanosť článkov: 2461x

Autor blogu

Kategórie