Založ si blog

Krásny svet detí a odporný svet dospelých.

Pozorujte raz deti ako sa hrajú ako spolu komunikujú a potom sa nezaujate pozrite na správanie sa dospelých a ich komunikáciu. Podľa mňa svet dospelých to je jedna katastrofa.

Deti prežívajú všetko naplno. Niekomu môžu ich hry pripadať smiešne, detské ale oni pôsobia a tvoria primerane svojmu veku. V ich hrách a tvorení je však veľa krásy a lásky. Aj keď sa deti pohádajú dokážu si rýchlo a od srdca odpustiť. Deti hovoria pravdu, túžia po láske a dávajú lásku. V ich pôsobení cítiť ešte čistotu. To čo robia skutočne prežívajú naplno a hlavne dokážu sa tešiť aj z malých vecí.

Naproti tomu svet dospelých mi skutočne pripadá odporný. Bežný štýl komunikácie je urážanie ostatných. Tučnému sa smejú, že je tučný, chudému že je chudý atď. Dospelí len veľmi ťažko odpúšťajú alebo len na oko, oveľa radšej chcú vracať každý úder. Keď majú veľa chcú ešte viac a častokrát sa z toho čo majú nedokážu tešiť. Pokrytectvo a lži sú na dennom poriadku, samozrejme nadávky a rozčuľovanie sa prečo sa niekto má lepšie ako ja.

Je to skutočne odporné bahno tento dospelácky svet. Dospeláci sú tvrdohlaví, sebeckí egoisti. Tento svet je taký zvrátený, že keď sa náhodou z niečoho tešíte už ste automaticky podozrivý a idú po vás, kým vašu radosť neskazia. Podráždení ľudia agresívne reagujúci, ktorí z maličkostí robia obrovské drámy. Precitlivenosť a urážlivosť, tento svet je tak nastavený, že dusí všetko pekné a čisté.

Nie nadarmo nám Ježiš hovoril, buďte ako deti. Tento dospelácky svet je tak odporný, že nabáda človeka ísť životom sám, vytvoriť si svoj priestor, do ktorého pustíte len ľudí s ktorými je vám dobre, ktorí chcú aby ste sa radovali a necháte ich v tomto vašom priestore len dovtedy, kým budú takí, aby vám nespôsobovali smútok a sklamanie. V zamestnaní sa určitým ľuďom nevyhneme, ale aspoň v súkromí to nabáda, vytvoriť si okolo seba harmonický okruh.

Je to skutočne smutný obrázok, ktorý sa mi ukazuje pred očami. Keď porovnám svet detí a svet dospelých vidím ten emocionálny a morálny úpadok. Všetci čo sa na tom podieľajú podľa mňa oberajú seba aj ostatných o kvalitný a šťastný život.

Veria v Boha, ale neveria v dušu.

29.01.2023

Z reakcií pod mojimi článkami sa dozvedám, že sú ľudia, ktorí veria v Stvoriteľa, ale neveria v dušu. Sú to zrejme Jehovisti. Priznám sa, že som z toho prekvapený a šokovaný. Nemyslel som si, že môže vôbec existovať aj takýto typ viery. Myslel som si, že ak človek verí v stvoriteľa automaticky verí aj v dušu a dúfa, že pozemskou smrťou to všetko nekončí. Ale [...]

Ak by bola karma.

28.01.2023

Predstavte si na chvíľu, že ľudstvo zistilo, že karmický zákon naozaj platí. Čo by sa podľa vás začalo diať? Nebolo by to náhodou tak, že by ľudia začali dodržiavať Desatoro a tiež Ježišove: „Miluj svojho blížneho ako seba samého!“? Ježiš hovoril: „Čo sejete, to zožnete!“. Abd-ru-shin písal o Zákone zvratného pôsobenia, ktorý pôsobí automaticky a [...]

Každé náboženstvo má iného Boha?

27.01.2023

Máme tu najväčšie alebo najznámejšie náboženstvá sveta: kresťanstvo, judaizmus, islam, taoizmus, nasledovateľov Krišnu, hinduizmus, zoroastrizmus, budhizmus. V minulosti svet nebol až tak globalizovaný ako dnes a veľké regióny sveta mali svoje vlastné náboženstvá alebo vieru v niečo. Podstatná je však otázka: Má každé náboženstvo svojho vlastného Boha? Lebo zo [...]

Eduard Heger, Richard Sulík, Boris Kollár

O dátume predčasných volieb sa má rozhodnúť v utorok. Kto chce skorší termín a komu vyhovuje až september?

29.01.2023 18:18

Boris Kollár a aj strana SaS už ale pripustili, že by mohli podporiť aj júnový termín. Prečo sa ponáhľať a aký je naopak argument na oddialenie predčasných volieb?

Petr Pavel, Zuzana Čaputová

Spravila chybu alebo len ľudské gesto? Politici hodnotia návštevu prezidentky Čaputovej v štábe generála Pavla

29.01.2023 17:57

Do volebného štábu generála Pavla nečakane prišla slovenská prezidentka Zuzana Čaputová, aby mu zablahoželala k víťazstvu. Čo na jej nečakaný krok hovoria slovenskí politici?

petr pavel

Pavel má silný mandát a Babiš nekončí

29.01.2023 16:15

Čelní predstavitelia Babišovho hnutia ANO tvrdia, že ich šéf môže byť spokojný, lebo získal 2,4 milióna hlasov.

Žilinka

Žilinka neuvažuje o kandidatúre na prezidenta SR

29.01.2023 15:55

Deklaruje, že v decembri 2020 bol zvolený do funkcie na sedem rokov a toto obdobie chce naplniť.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 408
Celková čítanosť: 1004241x
Priemerná čítanosť článkov: 2461x

Autor blogu

Kategórie