Založ si blog

Krásny svet detí a odporný svet dospelých.

Pozorujte raz deti ako sa hrajú ako spolu komunikujú a potom sa nezaujate pozrite na správanie sa dospelých a ich komunikáciu. Podľa mňa svet dospelých to je jedna katastrofa.

Deti prežívajú všetko naplno. Niekomu môžu ich hry pripadať smiešne, detské ale oni pôsobia a tvoria primerane svojmu veku. V ich hrách a tvorení je však veľa krásy a lásky. Aj keď sa deti pohádajú dokážu si rýchlo a od srdca odpustiť. Deti hovoria pravdu, túžia po láske a dávajú lásku. V ich pôsobení cítiť ešte čistotu. To čo robia skutočne prežívajú naplno a hlavne dokážu sa tešiť aj z malých vecí.

Naproti tomu svet dospelých mi skutočne pripadá odporný. Bežný štýl komunikácie je urážanie ostatných. Tučnému sa smejú, že je tučný, chudému že je chudý atď. Dospelí len veľmi ťažko odpúšťajú alebo len na oko, oveľa radšej chcú vracať každý úder. Keď majú veľa chcú ešte viac a častokrát sa z toho čo majú nedokážu tešiť. Pokrytectvo a lži sú na dennom poriadku, samozrejme nadávky a rozčuľovanie sa prečo sa niekto má lepšie ako ja.

Je to skutočne odporné bahno tento dospelácky svet. Dospeláci sú tvrdohlaví, sebeckí egoisti. Tento svet je taký zvrátený, že keď sa náhodou z niečoho tešíte už ste automaticky podozrivý a idú po vás, kým vašu radosť neskazia. Podráždení ľudia agresívne reagujúci, ktorí z maličkostí robia obrovské drámy. Precitlivenosť a urážlivosť, tento svet je tak nastavený, že dusí všetko pekné a čisté.

Nie nadarmo nám Ježiš hovoril, buďte ako deti. Tento dospelácky svet je tak odporný, že nabáda človeka ísť životom sám, vytvoriť si svoj priestor, do ktorého pustíte len ľudí s ktorými je vám dobre, ktorí chcú aby ste sa radovali a necháte ich v tomto vašom priestore len dovtedy, kým budú takí, aby vám nespôsobovali smútok a sklamanie. V zamestnaní sa určitým ľuďom nevyhneme, ale aspoň v súkromí to nabáda, vytvoriť si okolo seba harmonický okruh.

Je to skutočne smutný obrázok, ktorý sa mi ukazuje pred očami. Keď porovnám svet detí a svet dospelých vidím ten emocionálny a morálny úpadok. Všetci čo sa na tom podieľajú podľa mňa oberajú seba aj ostatných o kvalitný a šťastný život.

Ako zlepšiť svet.

19.04.2024

Predstavme si čo sa dialo keď sme boli ešte deti. Máme určité zážitky čo sa nám na našich rodičoch páčilo a čo nie. S odstupom času vieme čo bolo správne a čo nie. Teraz stačí urobiť úplne jednoduchú vec a mnohí ju aj robia. Stačí pri výchove svojich či iných detí dávať to dobré a správne a to nesprávne sa snažiť čo najviac eliminovať. To isté môžeme [...]

Môže človek pozemskou smrťou uniknúť Božej spravodlivosti?

15.04.2024

Pozrime sa na to spolu podrobnejšie. Pre účely tejto analýzy pripusťme, že Stvoriteľ existuje. Takže predstavme si situáciu, že by človek pozemskou smrťou mohol uniknúť spravodlivosti. Napríklad by bol nejaký bohatý človek, ktorí by mal nepriateľov a chcel by ich odstrániť. Nechce sa však dostať do väzenia, tak dá echo, že kto to urobí za neho dostane veľký balík [...]

Každý robí chyby.

14.04.2024

Podstatné je podľa mňa ako k tomu pristupujeme. Môžeme sa hádať a popierať, že sme urobili chybu. Tým však klameme len samých seba. Môžeme to ignorovať a robiť tú istú chybu aj naďalej, ale pravdepodobne na to nejakým spôsobom doplatíme. Najlepšie bude podľa mňa si chybu priznať. Áno je to trochu bolestné pre naše ego. Keď už vieme, že sme urobili chybu a priznali [...]

Baerbock, Netanjahu

Hádka kvôli Gaze? Nie sme ako nacisti, nahneval sa Netanjahu na nemeckú ministerku

20.04.2024 14:00

Počas návštevy nemeckej šéfky diplomacie Annaleny Baerbockovej v Tel Avive došlo k ostrej výmene názorov medzi ňou a izraelským premiérom, ktorý poprel, že by ľudia v Pásme Gazy hladovali.

Peter Pellegrini

Ctite si zmluvu, odkázal Dankovi Raši: Problémom je, že sa vidí ako nástupca Pellegriniho. Majerský počul hlasy o konci Dolinkovej

20.04.2024 13:07, aktualizované: 15:06

Milan Majerský predpokladá, že poslanci KDH zahlasujú za zvolenie súčasného ministra Richarda Rašiho do funkcie predsedu parlamentu.

armáda usa

Americké jadrové zbrane bližšie k Slovensku? Na svojom území ich chce mať aj Poľsko

20.04.2024 12:46

Americké jadrové zbrane sú od novembra 2009 v Belgicku, Nemecku, Taliansku a Holandsku.

univerzita

Mladí Američania páchajú rekordne veľa samovrážd. Nikto presne nevie prečo

20.04.2024 11:28

"Tak veľmi si prajem, aby nám býval dal šancu mu pomôcť," hovorí Katherine Salasová zlomeným hlasom.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 564
Celková čítanosť: 1371313x
Priemerná čítanosť článkov: 2431x

Autor blogu

Kategórie