Založ si blog

Ľudia nedokážu žiť podľa Božích pokynov.

Z reakcií pod mojimi článkami usudzujem, že ľudia nie sú schopní alebo ochotní žiť podľa Božích pokynov, možno s výnimkou Jehovových svedkov.

Cirkev sa nechce riadiť podľa pána Oskara, pretože podľa nich nejde o pravého Božieho posla a celkovo prečo by vôbec niekto mal niečo radiť cirkevným hodnostárom keď oni sú zástupcami Boha na zemi, oni plnia Jeho vôľu. Karma neplatí, pretože to je z Buddhizmu a Ježiš nič o Budhovi nehovoril ani o karme. To Ježišove „Čo sejete, to zožnete!“ má zrejme úplne iný význam.

Teraz čo má robiť bežný človek? Môže sa spoľahnúť na tento pozemský život a čo najlepšie podľa svojich predstáv ho prežiť. Veď Boha nikto nikdy nevidel a aj tie evanjeliá boli až s odstupom času zapísané. To že pán Oskar zapísal svoje dielo vlastnou rukou nie je podstatné, pretože on nie je pravý Boží posol. A v Biblii sa hovorí o druhom príchode Ježiša, že príde s veľkou mocou, nie ako obyčajný človek.

Takže ateisti alebo pochybovači si môžu pokojne žiť svoje pozemské životy a nemusia sa nechať rozptyľovať nejakým tliachaním o karme. A príslušníci cirkví sa môžu plne spoľahnúť na svojich cirkevných hodnostárov, že oni ich správne vedú a majú moc im aj hriechy odpustiť. Tu a tam sa nájdu nejakí blúznivci nasledovníci obyčajného spisovateľa a filozofa pána Oskara, nejakí zoranovia alebo iní čo budú hovoriť o minulých životoch, karme a večnom živote v raji, ale tým sa vôbec netreba trápiť, pretože je takmer isté, že pravdu majú oficiálne náboženstvá keď už a nie tieto smiešne hŕstky alebo je pravda taká, že neexistuje nič len táto hmota, tento jeden pozemský život.

Z uvedeného vyplýva, že všetko je fajn a netreba tu nič extra meniť. Treba pokračovať v zabehnutých koľajách, veď takto sa tu žije od nepamäti.

Môže človek pozemskou smrťou uniknúť Božej spravodlivosti?

15.04.2024

Pozrime sa na to spolu podrobnejšie. Pre účely tejto analýzy pripusťme, že Stvoriteľ existuje. Takže predstavme si situáciu, že by človek pozemskou smrťou mohol uniknúť spravodlivosti. Napríklad by bol nejaký bohatý človek, ktorí by mal nepriateľov a chcel by ich odstrániť. Nechce sa však dostať do väzenia, tak dá echo, že kto to urobí za neho dostane veľký balík [...]

Každý robí chyby.

14.04.2024

Podstatné je podľa mňa ako k tomu pristupujeme. Môžeme sa hádať a popierať, že sme urobili chybu. Tým však klameme len samých seba. Môžeme to ignorovať a robiť tú istú chybu aj naďalej, ale pravdepodobne na to nejakým spôsobom doplatíme. Najlepšie bude podľa mňa si chybu priznať. Áno je to trochu bolestné pre naše ego. Keď už vieme, že sme urobili chybu a priznali [...]

Ježiš nebol slabý, len poznal zákony stvorenia. .

12.04.2024

Mnohí ľudia vnímajú Ježiša ako slabého, pretože sa nedokázal ubrániť ukrižovaniu. Pripadá mi to, že mnohí ľudia vnímajú Ježiša ako všeobjímajúcu lásku, ktorá si nechala beztrestne ubližovať. Podľa mňa je to nesprávny a nebezpečný názor. Nebezpečný preto, že naň ešte aj dnes mnoho ľudí môže kruto doplatiť ak sa opovážia páchať zlo v domnienke, že sa [...]

Trump

Porota, ktorá rozhodne o Trumpovi v historickom procese, je už kompletná

18.04.2024 23:26

Porota sa vyberala zo stoviek potenciálnych členov na základe série otázok, ktoré majú zaručiť, že sa budú rozhodovať nestranne.

farmári, poľsko, traktory

Poľskí poľnohospodári nepúšťajú kamióny cez hraničné priechody s Ukrajinou

18.04.2024 21:37

Naďalej tak protestujú proti prílevu lacného obilia z Ukrajiny.

keňa, vojaci

V Keni zahynulo pri páde vojenského vrtuľníka desať ľudí, vrátane veliteľa armády

18.04.2024 20:56

Vrtuľník havaroval krátko po štarte a potom začal horieť.

turecko, zemetrasenie, tokat

Stred Turecka zasiahlo zemetrasenie. Poškodilo niekoľko budov

18.04.2024 20:03

Zatiaľ nie sú správy o úmrtiach alebo vážne zranených.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 563
Celková čítanosť: 1369837x
Priemerná čítanosť článkov: 2433x

Autor blogu

Kategórie