Založ si blog

Ľudia nedokážu žiť podľa Božích pokynov.

Z reakcií pod mojimi článkami usudzujem, že ľudia nie sú schopní alebo ochotní žiť podľa Božích pokynov, možno s výnimkou Jehovových svedkov.

Cirkev sa nechce riadiť podľa pána Oskara, pretože podľa nich nejde o pravého Božieho posla a celkovo prečo by vôbec niekto mal niečo radiť cirkevným hodnostárom keď oni sú zástupcami Boha na zemi, oni plnia Jeho vôľu. Karma neplatí, pretože to je z Buddhizmu a Ježiš nič o Budhovi nehovoril ani o karme. To Ježišove „Čo sejete, to zožnete!“ má zrejme úplne iný význam.

Teraz čo má robiť bežný človek? Môže sa spoľahnúť na tento pozemský život a čo najlepšie podľa svojich predstáv ho prežiť. Veď Boha nikto nikdy nevidel a aj tie evanjeliá boli až s odstupom času zapísané. To že pán Oskar zapísal svoje dielo vlastnou rukou nie je podstatné, pretože on nie je pravý Boží posol. A v Biblii sa hovorí o druhom príchode Ježiša, že príde s veľkou mocou, nie ako obyčajný človek.

Takže ateisti alebo pochybovači si môžu pokojne žiť svoje pozemské životy a nemusia sa nechať rozptyľovať nejakým tliachaním o karme. A príslušníci cirkví sa môžu plne spoľahnúť na svojich cirkevných hodnostárov, že oni ich správne vedú a majú moc im aj hriechy odpustiť. Tu a tam sa nájdu nejakí blúznivci nasledovníci obyčajného spisovateľa a filozofa pána Oskara, nejakí zoranovia alebo iní čo budú hovoriť o minulých životoch, karme a večnom živote v raji, ale tým sa vôbec netreba trápiť, pretože je takmer isté, že pravdu majú oficiálne náboženstvá keď už a nie tieto smiešne hŕstky alebo je pravda taká, že neexistuje nič len táto hmota, tento jeden pozemský život.

Z uvedeného vyplýva, že všetko je fajn a netreba tu nič extra meniť. Treba pokračovať v zabehnutých koľajách, veď takto sa tu žije od nepamäti.

Veria v Boha, ale neveria v dušu.

29.01.2023

Z reakcií pod mojimi článkami sa dozvedám, že sú ľudia, ktorí veria v Stvoriteľa, ale neveria v dušu. Sú to zrejme Jehovisti. Priznám sa, že som z toho prekvapený a šokovaný. Nemyslel som si, že môže vôbec existovať aj takýto typ viery. Myslel som si, že ak človek verí v stvoriteľa automaticky verí aj v dušu a dúfa, že pozemskou smrťou to všetko nekončí. Ale [...]

Ak by bola karma.

28.01.2023

Predstavte si na chvíľu, že ľudstvo zistilo, že karmický zákon naozaj platí. Čo by sa podľa vás začalo diať? Nebolo by to náhodou tak, že by ľudia začali dodržiavať Desatoro a tiež Ježišove: „Miluj svojho blížneho ako seba samého!“? Ježiš hovoril: „Čo sejete, to zožnete!“. Abd-ru-shin písal o Zákone zvratného pôsobenia, ktorý pôsobí automaticky a [...]

Každé náboženstvo má iného Boha?

27.01.2023

Máme tu najväčšie alebo najznámejšie náboženstvá sveta: kresťanstvo, judaizmus, islam, taoizmus, nasledovateľov Krišnu, hinduizmus, zoroastrizmus, budhizmus. V minulosti svet nebol až tak globalizovaný ako dnes a veľké regióny sveta mali svoje vlastné náboženstvá alebo vieru v niečo. Podstatná je však otázka: Má každé náboženstvo svojho vlastného Boha? Lebo zo [...]

Eduard Heger, Richard Sulík, Boris Kollár

O dátume predčasných volieb sa má rozhodnúť v utorok. Kto chce skorší termín a komu vyhovuje až september?

29.01.2023 18:18

Boris Kollár a aj strana SaS už ale pripustili, že by mohli podporiť aj júnový termín. Prečo sa ponáhľať a aký je naopak argument na oddialenie predčasných volieb?

Petr Pavel, Zuzana Čaputová

Spravila chybu alebo len ľudské gesto? Politici hodnotia návštevu prezidentky Čaputovej v štábe generála Pavla

29.01.2023 17:57

Do volebného štábu generála Pavla nečakane prišla slovenská prezidentka Zuzana Čaputová, aby mu zablahoželala k víťazstvu. Čo na jej nečakaný krok hovoria slovenskí politici?

petr pavel

Pavel má silný mandát a Babiš nekončí

29.01.2023 16:15

Čelní predstavitelia Babišovho hnutia ANO tvrdia, že ich šéf môže byť spokojný, lebo získal 2,4 milióna hlasov.

Žilinka

Žilinka neuvažuje o kandidatúre na prezidenta SR

29.01.2023 15:55

Deklaruje, že v decembri 2020 bol zvolený do funkcie na sedem rokov a toto obdobie chce naplniť.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 408
Celková čítanosť: 1004234x
Priemerná čítanosť článkov: 2461x

Autor blogu

Kategórie