Založ si blog

Mal na náš Ježiš nesplniteľnú požiadavku?

Ježiš povedal: „Miluj svojho blížneho, ako seba samého!“ Otázka znie prečo tak mnohí ľudia nežijú, prečo tu nemáme napodobeninu raja?

Podľa mňa je to aj preto, že celé tisícročia ideme bezohľadne za svojimi cieľmi. Boli tu vojny a mnoho násilia. Ale 2 tisíc rokov už vieme o tejto Ježišovej požiadavke. Tak prečo aj tak mnohí ľudia nechcú nasledovať Ježiša a zmeniť svoje životy?

Myslím si, že to preto lebo neveria Bohu a tomu, že On zjedná nápravu. Lebo keby tomu verili, tak by nebrali spravodlivosť do vlastných rúk. Ľudia neveria na nejaký raj a posmrtný život, vsádzajú na istotu pozemského života. Ale toto ľudské správanie nie je nijakým potvrdením toho, že posmrtný život neexistuje.

Ježiš však povedal ešte jednu vetu: „Čo sejete, to zožnete!“ Čiže to predpokladá dokonalú Božiu spravodlivosť a pre každého odmenu alebo trest, presne tak ako si zaslúži. Paradoxne však cirkev ide proti tejto Ježišovej vete. Toto ľudí neučia, namiesto toho rozdávajú odpustky a požehnania.

To však zase paradoxne v ľuďoch evokuje nespravodlivosť a drží ich to v doterajšom spôsobe života. Cirkev nechce prijať Ježišovu vetu: „Čo sejete, to zožnete!“ Možno sa boja, že by potom prišli o prácu, ja neviem.

Keby cirkevníci začali dávať dôraz na Ježišovu vetu „Čo sejete, to zožnete! A prestali dávať odpustky, podľa mňa by sa mnohé pohlo k lepšiemu. Len teraz je to takto zamotané, z čoho sa len temno môže radovať, že sa vo svete udržiava bolesť a nevedomosť. Je však najvyšší čas to klbko rozpliesť.

Páchateľ a obeť, nevedomosť a vedomosť.

24.05.2024

Stáva sa, že nejakí ľudia sa dostanú do situácie, kde trpia. Sme cítiace bytosti a mnohým je ľúto, že títo ľudia trpia. Aj ja som sa často zamýšľal nad tým, že aké to má niekto ťažké. Môže dôjsť dokonca k situácii, že sme z toho rozhorčení. Predstavme si však teraz 2 konkrétnych ľudí, jeden tomu druhému ubližuje – je páchateľ a druhý trpí od páchateľa [...]

Tvrdenie temna a tvrdenie Svetla.

22.05.2024

Sú také 2 základné teórie o našom živote a tomto svete: 1. Žijeme len teraz jediný krát Táto teória hovorí zhruba toto. Ducha nevidím ani záhrobný svet – takže neexistujú. Keď je len jeden tento život, tak načo prílišná prudéria a moralizovanie, treba si troška dopriať ako sa vraví a to na všetkých frontoch. Ak to inak nejde tak treba použiť aj nedovolené [...]

Ako robiť politickú kampaň v týchto pohnutých časoch.

18.05.2024

Oceňujem že všetky politické strany teraz utlmili svoju činnosť. To sa však dá len do určitého času. Aj keď je premiér v kritickom stave veci musia ísť ďalej. Blížia sa eurovoľby. Ako by mali politické strany kampaňovať? Je to jednoduché, moderátori to zvykli pripomínať. Treba hovoriť o svojich predstavách, víziách a riešeniach. U nás na Slovensku sa politika [...]

Viktor Orbán

Orbán pred eurovoľbami pritvrdzuje: Nepošleme mladých Maďarov do vojen cudzích krajín. Gulyás školil Macrona

28.05.2024 18:25

Šéf úradu maďarskej vlády zase vyzval francúzskeho prezidenta, aby rešpektoval fakty v kampani do nadchádzajúcich eurovolieb.

SR Bratislava RTVS protestný pochod BAX

Stíchne RTVS na tri hodiny? Šimkovičová hovorí o koordinovanej akcii organizátorov, vedenia a politických strán

28.05.2024 18:17

Podľa rezortu kultúry nemajú zamestnanci na tento typ protestu „zákonom priznanú možnosť“ a nemôžu „organizovane prerušiť výkon práce".

Pellegrini, Čaputová, atentát, vyhlásenie

Čaputová vetovala novelu zákona o FPU: Legislatíva môže ohroziť slobodu umenia

28.05.2024 18:02

V ustanovení novely vidí rozpor s ústavou, legislatíva môže podľa nej ohroziť slobodu umenia.

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínsky parlament prelomil veto prezidentky k zákonu o zahraničných agentoch

28.05.2024 17:56

Prezidentka má teraz päť dní na to, aby zákon potvrdila. Ak tak neurobí, podpíše ho predseda parlamentu.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 575
Celková čítanosť: 1398596x
Priemerná čítanosť článkov: 2432x

Autor blogu

Kategórie