Založ si blog

Miluj svojho blížneho ako seba samého.

Toto je úplne jednoduché a ľahko pochopiteľné odporúčanie Ježiša Krista ako sa máme k sebe správať. Byť jednoducho k ľuďom férový, nesnažiť sa ich využiť, okradnúť a podobne. Proste vždy si predstaviť toho blížneho ako by som to bol ja sám a podľa toho k nemu pristupovať.

Lenže prefíkaný rozum ľudí vymyslel milióny dôvodov, prečo sa k svojim blížnym nesprávať ako k sebe samému. Svetu ľudí vládne sebectvo a egoizmus. Jednoducho povedané na druhých sme oveľa prísnejší ako na seba, túžba po majetku vedie mnohých k nekalým praktikám. Ľudia sú ochotní do krvi sa hádať za seba, svoje pravdy a svoje výhody. A keď kukneme trochu do histórie napríklad také otroctvo, bolo krásnym vyjadrením, ako sme svojich blížnych milovali.

Sú však aj ľudia féroví a to je pekné pozorovať. Ale sú aj takí, čo ako sa povie nemajú ani oči – lebo to až do očí bije akí sú sebci, na úkor ostatných. Jedna Ježišova veta. Len si predstavte aké by to bolo, keby všetci žili podľa tejto vety. Ľudia však majú mimoriadny talent všetko otočiť tak, ako to vyhovuje im samým. To je podľa mňa dôvod prečo Ježiš povedal, že sme MY – Ľudstvo sme zablúdili.

Nastúpiť na PRAVÚ – správnu cestu je podľa tohto naozaj veľmi jednoduché. Nemusíme prečítať tony duchovných kníh a pátrať v starých spisoch, stačí milovať svojich blížnych ako seba samého. Len ľudstvo ako by sa bálo vykročiť na túto cestu a temno urobí všetko preto, aby sme na tú cestu nikdy ani nenastúpili.

Je to tiež súboj vypočítavého chladného rozumu a nášho citu – svedomia. Pripadá mi to však tak, že mnohí ľudia tento cit, toto svedomie potláčajú a oveľa viac priestoru dostáva vypočítavý rozum, ktorý vníma len hmotné konsekvencie a má dosah len na tento náš pozemský život. Naproti tomu naše svedomie je povznesené nad priestor a čas, dokáže vnímať oveľa viac. Je teda len na samotných ľuďoch čo budú preferovať, podľa čoho budú riadiť svoje životy.

Ako zlepšiť svet.

19.04.2024

Predstavme si čo sa dialo keď sme boli ešte deti. Máme určité zážitky čo sa nám na našich rodičoch páčilo a čo nie. S odstupom času vieme čo bolo správne a čo nie. Teraz stačí urobiť úplne jednoduchú vec a mnohí ju aj robia. Stačí pri výchove svojich či iných detí dávať to dobré a správne a to nesprávne sa snažiť čo najviac eliminovať. To isté môžeme [...]

Môže človek pozemskou smrťou uniknúť Božej spravodlivosti?

15.04.2024

Pozrime sa na to spolu podrobnejšie. Pre účely tejto analýzy pripusťme, že Stvoriteľ existuje. Takže predstavme si situáciu, že by človek pozemskou smrťou mohol uniknúť spravodlivosti. Napríklad by bol nejaký bohatý človek, ktorí by mal nepriateľov a chcel by ich odstrániť. Nechce sa však dostať do väzenia, tak dá echo, že kto to urobí za neho dostane veľký balík [...]

Každý robí chyby.

14.04.2024

Podstatné je podľa mňa ako k tomu pristupujeme. Môžeme sa hádať a popierať, že sme urobili chybu. Tým však klameme len samých seba. Môžeme to ignorovať a robiť tú istú chybu aj naďalej, ale pravdepodobne na to nejakým spôsobom doplatíme. Najlepšie bude podľa mňa si chybu priznať. Áno je to trochu bolestné pre naše ego. Keď už vieme, že sme urobili chybu a priznali [...]

Baerbock, Netanjahu

Hádka kvôli Gaze? Nie sme ako nacisti, nahneval sa Netanjahu na nemeckú ministerku

20.04.2024 14:00

Počas návštevy nemeckej šéfky diplomacie Annaleny Baerbockovej v Tel Avive došlo k ostrej výmene názorov medzi ňou a izraelským premiérom, ktorý poprel, že by ľudia v Pásme Gazy hladovali.

Peter Pellegrini

Podpredsedovia alebo Šutaj Eštok. Nový šéf Hlasu bude známy na prelome mája a júna

20.04.2024 13:07, aktualizované: 13:40

Milan Majerský predpokladá, že poslanci KDH zahlasujú za zvolenie súčasného ministra Richarda Rašiho do funkcie predsedu parlamentu.

armáda usa

Americké jadrové zbrane bližšie k Slovensku? Na svojom území ich chce mať aj Poľsko

20.04.2024 12:46

Americké jadrové zbrane sú od novembra 2009 v Belgicku, Nemecku, Taliansku a Holandsku.

univerzita

Mladí Američania páchajú rekordne veľa samovrážd. Nikto presne nevie prečo

20.04.2024 11:28

"Tak veľmi si prajem, aby nám býval dal šancu mu pomôcť," hovorí Katherine Salasová zlomeným hlasom.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 564
Celková čítanosť: 1371214x
Priemerná čítanosť článkov: 2431x

Autor blogu

Kategórie