Založ si blog

Miluj svojho blížneho ako seba samého.

Toto je úplne jednoduché a ľahko pochopiteľné odporúčanie Ježiša Krista ako sa máme k sebe správať. Byť jednoducho k ľuďom férový, nesnažiť sa ich využiť, okradnúť a podobne. Proste vždy si predstaviť toho blížneho ako by som to bol ja sám a podľa toho k nemu pristupovať.

Lenže prefíkaný rozum ľudí vymyslel milióny dôvodov, prečo sa k svojim blížnym nesprávať ako k sebe samému. Svetu ľudí vládne sebectvo a egoizmus. Jednoducho povedané na druhých sme oveľa prísnejší ako na seba, túžba po majetku vedie mnohých k nekalým praktikám. Ľudia sú ochotní do krvi sa hádať za seba, svoje pravdy a svoje výhody. A keď kukneme trochu do histórie napríklad také otroctvo, bolo krásnym vyjadrením, ako sme svojich blížnych milovali.

Sú však aj ľudia féroví a to je pekné pozorovať. Ale sú aj takí, čo ako sa povie nemajú ani oči – lebo to až do očí bije akí sú sebci, na úkor ostatných. Jedna Ježišova veta. Len si predstavte aké by to bolo, keby všetci žili podľa tejto vety. Ľudia však majú mimoriadny talent všetko otočiť tak, ako to vyhovuje im samým. To je podľa mňa dôvod prečo Ježiš povedal, že sme MY – Ľudstvo sme zablúdili.

Nastúpiť na PRAVÚ – správnu cestu je podľa tohto naozaj veľmi jednoduché. Nemusíme prečítať tony duchovných kníh a pátrať v starých spisoch, stačí milovať svojich blížnych ako seba samého. Len ľudstvo ako by sa bálo vykročiť na túto cestu a temno urobí všetko preto, aby sme na tú cestu nikdy ani nenastúpili.

Je to tiež súboj vypočítavého chladného rozumu a nášho citu – svedomia. Pripadá mi to však tak, že mnohí ľudia tento cit, toto svedomie potláčajú a oveľa viac priestoru dostáva vypočítavý rozum, ktorý vníma len hmotné konsekvencie a má dosah len na tento náš pozemský život. Naproti tomu naše svedomie je povznesené nad priestor a čas, dokáže vnímať oveľa viac. Je teda len na samotných ľuďoch čo budú preferovať, podľa čoho budú riadiť svoje životy.

Veria v Boha, ale neveria v dušu.

29.01.2023

Z reakcií pod mojimi článkami sa dozvedám, že sú ľudia, ktorí veria v Stvoriteľa, ale neveria v dušu. Sú to zrejme Jehovisti. Priznám sa, že som z toho prekvapený a šokovaný. Nemyslel som si, že môže vôbec existovať aj takýto typ viery. Myslel som si, že ak človek verí v stvoriteľa automaticky verí aj v dušu a dúfa, že pozemskou smrťou to všetko nekončí. Ale [...]

Ak by bola karma.

28.01.2023

Predstavte si na chvíľu, že ľudstvo zistilo, že karmický zákon naozaj platí. Čo by sa podľa vás začalo diať? Nebolo by to náhodou tak, že by ľudia začali dodržiavať Desatoro a tiež Ježišove: „Miluj svojho blížneho ako seba samého!“? Ježiš hovoril: „Čo sejete, to zožnete!“. Abd-ru-shin písal o Zákone zvratného pôsobenia, ktorý pôsobí automaticky a [...]

Každé náboženstvo má iného Boha?

27.01.2023

Máme tu najväčšie alebo najznámejšie náboženstvá sveta: kresťanstvo, judaizmus, islam, taoizmus, nasledovateľov Krišnu, hinduizmus, zoroastrizmus, budhizmus. V minulosti svet nebol až tak globalizovaný ako dnes a veľké regióny sveta mali svoje vlastné náboženstvá alebo vieru v niečo. Podstatná je však otázka: Má každé náboženstvo svojho vlastného Boha? Lebo zo [...]

Eduard Heger, Richard Sulík, Boris Kollár

O dátume predčasných volieb sa má rozhodnúť v utorok. Kto chce skorší termín a komu vyhovuje až september?

29.01.2023 18:18

Boris Kollár a aj strana SaS už ale pripustili, že by mohli podporiť aj júnový termín. Prečo sa ponáhľať a aký je naopak argument na oddialenie predčasných volieb?

Petr Pavel, Zuzana Čaputová

Spravila chybu alebo len ľudské gesto? Politici hodnotia návštevu prezidentky Čaputovej v štábe generála Pavla

29.01.2023 17:57

Do volebného štábu generála Pavla nečakane prišla slovenská prezidentka Zuzana Čaputová, aby mu zablahoželala k víťazstvu. Čo na jej nečakaný krok hovoria slovenskí politici?

petr pavel

Pavel má silný mandát a Babiš nekončí

29.01.2023 16:15

Čelní predstavitelia Babišovho hnutia ANO tvrdia, že ich šéf môže byť spokojný, lebo získal 2,4 milióna hlasov.

Žilinka

Žilinka neuvažuje o kandidatúre na prezidenta SR

29.01.2023 15:55

Deklaruje, že v decembri 2020 bol zvolený do funkcie na sedem rokov a toto obdobie chce naplniť.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 408
Celková čítanosť: 1004190x
Priemerná čítanosť článkov: 2461x

Autor blogu

Kategórie