Založ si blog

Pápež František rozkážte vetru a dažďu.

Kresťanské cirkvi by sa mali raz a navždy rozhodnúť či sa chcú klaňať svojmu vlastnému dielu – dogmám alebo sa chcú klaňať Bohu.

Ide o to, že ak predchádzajúce koncily a pápeži vyhlasovali „neomylné“ a „neodvolateľné“ pravdy vystavali si tým falošný podstavec a stali sa tak aspoň vo vlastných očiach „vševediaci“, čiže sa akoby dostali na úroveň Stvoriteľa.

Predchádzajúci kňazi, biskupi a pápeži dávali odpustky, takže v tomto si vystavali falošný podstavec a stali sa vo vlastných očiach „všemohúci“. Čiže opäť sa stavajú do role Boho-“rovných“.

Myslím si, že niekto by sa mal cirkevných hodnostárov opýtať, či prijímajú toto dedičstvo svojich predchodcov a zotrvávajú na ňom? Či teda samých seba považujú za neomylných a vševediacich? Ak áno nech nám pápež František o tom dá svedectvo nech vylieči slepých alebo chromých, nech zastaví tornádo alebo nech rozkáže dažďu nech trochu aj na púšti poprší. Pre Boho-rovného by to nemal byť nejaký problém.

Alebo radšej nech konečne pred svetom priznajú, že sú len takí istí ľudia ako my. Že nie sú ani neomylní ani všemohúci. Nech konečne zaujmú miesto ktoré im patrí v štruktúre stvorenia. Táto Zem nie je pupok stvorenia, ale je len podnožou Stvoriteľa. Pápež je síce hlava katolíckej cirkvi, ale snáď nad pápežom sú ešte mnohé bytosti, anjeli, archanjeli atď. až po samého Boha. Cirkevní hodnostári prestaňte sa už konečne nedôstojne chvastať a hrať sa na niečo, čím ste nikdy neboli a ani nikdy nebudete.

Samotní Ježišovi učeníci svedčia o tom, ako ďaleko je cirkev od tej neomylnosti. Stačí keď si prečítate nejaké pasáže z evanjelií a pochopíte, ako skvele Ježišovi učeníci chápali tomu, čo im on hovoril. A to bol pritom s nimi dosť dlhý čas denno-denne. A dnešní cirkevní hodnostári sú odkázaní na len na zápisky starého a nového zákona. Nie sú ako Mojžiš ku ktorému Jahve priamo hovoril. Takže už sa konečne spamätajte.

Páchateľ a obeť, nevedomosť a vedomosť.

24.05.2024

Stáva sa, že nejakí ľudia sa dostanú do situácie, kde trpia. Sme cítiace bytosti a mnohým je ľúto, že títo ľudia trpia. Aj ja som sa často zamýšľal nad tým, že aké to má niekto ťažké. Môže dôjsť dokonca k situácii, že sme z toho rozhorčení. Predstavme si však teraz 2 konkrétnych ľudí, jeden tomu druhému ubližuje – je páchateľ a druhý trpí od páchateľa [...]

Tvrdenie temna a tvrdenie Svetla.

22.05.2024

Sú také 2 základné teórie o našom živote a tomto svete: 1. Žijeme len teraz jediný krát Táto teória hovorí zhruba toto. Ducha nevidím ani záhrobný svet – takže neexistujú. Keď je len jeden tento život, tak načo prílišná prudéria a moralizovanie, treba si troška dopriať ako sa vraví a to na všetkých frontoch. Ak to inak nejde tak treba použiť aj nedovolené [...]

Ako robiť politickú kampaň v týchto pohnutých časoch.

18.05.2024

Oceňujem že všetky politické strany teraz utlmili svoju činnosť. To sa však dá len do určitého času. Aj keď je premiér v kritickom stave veci musia ísť ďalej. Blížia sa eurovoľby. Ako by mali politické strany kampaňovať? Je to jednoduché, moderátori to zvykli pripomínať. Treba hovoriť o svojich predstavách, víziách a riešeniach. U nás na Slovensku sa politika [...]

Viktor Orbán

Orbán pred eurovoľbami pritvrdzuje: Nepošleme mladých Maďarov do vojen cudzích krajín. Gulyás školil Macrona

28.05.2024 18:25

Šéf úradu maďarskej vlády zase vyzval francúzskeho prezidenta, aby rešpektoval fakty v kampani do nadchádzajúcich eurovolieb.

SR Bratislava RTVS protestný pochod BAX

Stíchne RTVS na tri hodiny? Šimkovičová hovorí o koordinovanej akcii organizátorov, vedenia a politických strán

28.05.2024 18:17

Podľa rezortu kultúry nemajú zamestnanci na tento typ protestu „zákonom priznanú možnosť“ a nemôžu „organizovane prerušiť výkon práce".

Pellegrini, Čaputová, atentát, vyhlásenie

Čaputová vetovala novelu zákona o FPU: Legislatíva môže ohroziť slobodu umenia

28.05.2024 18:02

V ustanovení novely vidí rozpor s ústavou, legislatíva môže podľa nej ohroziť slobodu umenia.

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínsky parlament prelomil veto prezidentky k zákonu o zahraničných agentoch

28.05.2024 17:56

Prezidentka má teraz päť dní na to, aby zákon potvrdila. Ak tak neurobí, podpíše ho predseda parlamentu.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 575
Celková čítanosť: 1398507x
Priemerná čítanosť článkov: 2432x

Autor blogu

Kategórie