Založ si blog

Pápež František rozkážte vetru a dažďu.

Kresťanské cirkvi by sa mali raz a navždy rozhodnúť či sa chcú klaňať svojmu vlastnému dielu – dogmám alebo sa chcú klaňať Bohu.

Ide o to, že ak predchádzajúce koncily a pápeži vyhlasovali „neomylné“ a „neodvolateľné“ pravdy vystavali si tým falošný podstavec a stali sa tak aspoň vo vlastných očiach „vševediaci“, čiže sa akoby dostali na úroveň Stvoriteľa.

Predchádzajúci kňazi, biskupi a pápeži dávali odpustky, takže v tomto si vystavali falošný podstavec a stali sa vo vlastných očiach „všemohúci“. Čiže opäť sa stavajú do role Boho-“rovných“.

Myslím si, že niekto by sa mal cirkevných hodnostárov opýtať, či prijímajú toto dedičstvo svojich predchodcov a zotrvávajú na ňom? Či teda samých seba považujú za neomylných a vševediacich? Ak áno nech nám pápež František o tom dá svedectvo nech vylieči slepých alebo chromých, nech zastaví tornádo alebo nech rozkáže dažďu nech trochu aj na púšti poprší. Pre Boho-rovného by to nemal byť nejaký problém.

Alebo radšej nech konečne pred svetom priznajú, že sú len takí istí ľudia ako my. Že nie sú ani neomylní ani všemohúci. Nech konečne zaujmú miesto ktoré im patrí v štruktúre stvorenia. Táto Zem nie je pupok stvorenia, ale je len podnožou Stvoriteľa. Pápež je síce hlava katolíckej cirkvi, ale snáď nad pápežom sú ešte mnohé bytosti, anjeli, archanjeli atď. až po samého Boha. Cirkevní hodnostári prestaňte sa už konečne nedôstojne chvastať a hrať sa na niečo, čím ste nikdy neboli a ani nikdy nebudete.

Samotní Ježišovi učeníci svedčia o tom, ako ďaleko je cirkev od tej neomylnosti. Stačí keď si prečítate nejaké pasáže z evanjelií a pochopíte, ako skvele Ježišovi učeníci chápali tomu, čo im on hovoril. A to bol pritom s nimi dosť dlhý čas denno-denne. A dnešní cirkevní hodnostári sú odkázaní na len na zápisky starého a nového zákona. Nie sú ako Mojžiš ku ktorému Jahve priamo hovoril. Takže už sa konečne spamätajte.

Veria v Boha, ale neveria v dušu.

29.01.2023

Z reakcií pod mojimi článkami sa dozvedám, že sú ľudia, ktorí veria v Stvoriteľa, ale neveria v dušu. Sú to zrejme Jehovisti. Priznám sa, že som z toho prekvapený a šokovaný. Nemyslel som si, že môže vôbec existovať aj takýto typ viery. Myslel som si, že ak človek verí v stvoriteľa automaticky verí aj v dušu a dúfa, že pozemskou smrťou to všetko nekončí. Ale [...]

Ak by bola karma.

28.01.2023

Predstavte si na chvíľu, že ľudstvo zistilo, že karmický zákon naozaj platí. Čo by sa podľa vás začalo diať? Nebolo by to náhodou tak, že by ľudia začali dodržiavať Desatoro a tiež Ježišove: „Miluj svojho blížneho ako seba samého!“? Ježiš hovoril: „Čo sejete, to zožnete!“. Abd-ru-shin písal o Zákone zvratného pôsobenia, ktorý pôsobí automaticky a [...]

Každé náboženstvo má iného Boha?

27.01.2023

Máme tu najväčšie alebo najznámejšie náboženstvá sveta: kresťanstvo, judaizmus, islam, taoizmus, nasledovateľov Krišnu, hinduizmus, zoroastrizmus, budhizmus. V minulosti svet nebol až tak globalizovaný ako dnes a veľké regióny sveta mali svoje vlastné náboženstvá alebo vieru v niečo. Podstatná je však otázka: Má každé náboženstvo svojho vlastného Boha? Lebo zo [...]

Eduard Heger, Richard Sulík, Boris Kollár

O dátume predčasných volieb sa má rozhodnúť v utorok. Kto chce skorší termín a komu vyhovuje až september?

29.01.2023 18:18

Boris Kollár a aj strana SaS už ale pripustili, že by mohli podporiť aj júnový termín. Prečo sa ponáhľať a aký je naopak argument na oddialenie predčasných volieb?

Petr Pavel, Zuzana Čaputová

Spravila chybu alebo len ľudské gesto? Politici hodnotia návštevu prezidentky Čaputovej v štábe generála Pavla

29.01.2023 17:57

Do volebného štábu generála Pavla nečakane prišla slovenská prezidentka Zuzana Čaputová, aby mu zablahoželala k víťazstvu. Čo na jej nečakaný krok hovoria slovenskí politici?

petr pavel

Pavel má silný mandát a Babiš nekončí

29.01.2023 16:15

Čelní predstavitelia Babišovho hnutia ANO tvrdia, že ich šéf môže byť spokojný, lebo získal 2,4 milióna hlasov.

Žilinka

Žilinka neuvažuje o kandidatúre na prezidenta SR

29.01.2023 15:55

Deklaruje, že v decembri 2020 bol zvolený do funkcie na sedem rokov a toto obdobie chce naplniť.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 408
Celková čítanosť: 1004208x
Priemerná čítanosť článkov: 2461x

Autor blogu

Kategórie