Založ si blog

Vplyv žien na stvorenie.

História ľudstva sa točí hlavne okolo mužov. Máme záznamy o rôznych filozofoch, kráľoch a dobyvateľoch, ale Abd-ru-shin píše, že paradoxne ženy majú veľký vplyv na celé pozdejšie stvorenie. Vo svojom diele to opisuje nejako takto:

„Je to nežné pohlavie, žena ktorú Stvoriteľ kedysi vyvolil za strážkyňu plameňa posvätnej túžby po Svetle vo všetkých častiach svojho stvorenia a obdaril ju schopnosťou najjemnejšieho cítenia! Vznikla aby bez prekážky prijímala žiarenia Svetla a odovzdávala ich ďalej najčistejším spôsobom mužovi a všetkému, čo ju obklopuje.

Z tohto dôvodu žena zapôsobí svojím vplyvom, nezáleží na tom, kam príde. Je na to omilostená svojím druhom. A tento dar milosti používala práve naopak. Vplyv ktorý jej Boh daroval, využíva na dosiahnutie sebeckých a často odsúdeniahodných cieľov, namiesto toho, aby povznášala svoje okolie, aby udržiavala v dušiach živú túžbu po Svetle počas ich putovania hmotnými úrovňami , ktoré majú slúžiť na ich vývoj a dozrievanie pre duchovné výšiny!

Žena mala byť putujúcim oporou i podporou. Svojím bytím mala poskytovať povznesenie a posilu a udržiavať otvorené spojenie so Svetlom, s Prazdrojom všetkého života! Žena zachvievajúc sa radostne v najčistejšej vôli Všemohúceho, bola by mohla túto zem sformovať ako raj v hrubohmotnosti!

Strážkyňa plameňa posvätnej túžby po Svetle však zlyhala, ako doteraz nikdy nezlyhal ani jediný tvor, hoci bola vyzbrojená takými darmi, ktoré by jej nikdy neboli smeli dať padnúť! A ona strhla so sebou celú svetovú časť do bahna temnoty!

Ďaleká je cesta a veľké úsilie, ktoré má teraz pred sebou tá žena, ktorá v budúcnosti túži spolupôsobiť. Lenže milosti zvýšenej sily sa jej opäť dostane len vtedy, až to bude poctivo chcieť! Nech si to však nepredstavuje príliš ľahké. Vysoké vyznamenanie, smieť sa stať opäť strážkyňou plameňa túžby po Svetle a udržiavať ju v hmotnosti živú vďaka čistote svojej ženskej dôstojnosti, musí byť vybojované trvalou bdelosťou a neotrasiteľnou vernosťou!

Prebuď sa, žena tejto zeme! Buď opäť čistá a verná vo svojom myslení, vo svojom konaní a celé svoje chcenie udržiavaj pevne zakotvené vo svätosti Božej vôle!“

Pre nečitateľov Posolstva len dodávam, že Abd-ru-shin v žiadnom prípade nespieva oslavné ódy ani na mužov. Len ide zrejme o to, že ženy majú mimoriadne dary od Stvoriteľa, tak sa od nich očakávalo viac.

Veria v Boha, ale neveria v dušu.

29.01.2023

Z reakcií pod mojimi článkami sa dozvedám, že sú ľudia, ktorí veria v Stvoriteľa, ale neveria v dušu. Sú to zrejme Jehovisti. Priznám sa, že som z toho prekvapený a šokovaný. Nemyslel som si, že môže vôbec existovať aj takýto typ viery. Myslel som si, že ak človek verí v stvoriteľa automaticky verí aj v dušu a dúfa, že pozemskou smrťou to všetko nekončí. Ale [...]

Ak by bola karma.

28.01.2023

Predstavte si na chvíľu, že ľudstvo zistilo, že karmický zákon naozaj platí. Čo by sa podľa vás začalo diať? Nebolo by to náhodou tak, že by ľudia začali dodržiavať Desatoro a tiež Ježišove: „Miluj svojho blížneho ako seba samého!“? Ježiš hovoril: „Čo sejete, to zožnete!“. Abd-ru-shin písal o Zákone zvratného pôsobenia, ktorý pôsobí automaticky a [...]

Každé náboženstvo má iného Boha?

27.01.2023

Máme tu najväčšie alebo najznámejšie náboženstvá sveta: kresťanstvo, judaizmus, islam, taoizmus, nasledovateľov Krišnu, hinduizmus, zoroastrizmus, budhizmus. V minulosti svet nebol až tak globalizovaný ako dnes a veľké regióny sveta mali svoje vlastné náboženstvá alebo vieru v niečo. Podstatná je však otázka: Má každé náboženstvo svojho vlastného Boha? Lebo zo [...]

Eduard Heger, Richard Sulík, Boris Kollár

O dátume predčasných volieb sa má rozhodnúť v utorok. Kto chce skorší termín a komu vyhovuje až september?

29.01.2023 18:18

Boris Kollár a aj strana SaS už ale pripustili, že by mohli podporiť aj júnový termín. Prečo sa ponáhľať a aký je naopak argument na oddialenie predčasných volieb?

Petr Pavel, Zuzana Čaputová

Spravila chybu alebo len ľudské gesto? Politici hodnotia návštevu prezidentky Čaputovej v štábe generála Pavla

29.01.2023 17:57

Do volebného štábu generála Pavla nečakane prišla slovenská prezidentka Zuzana Čaputová, aby mu zablahoželala k víťazstvu. Čo na jej nečakaný krok hovoria slovenskí politici?

petr pavel

Pavel má silný mandát a Babiš nekončí

29.01.2023 16:15

Čelní predstavitelia Babišovho hnutia ANO tvrdia, že ich šéf môže byť spokojný, lebo získal 2,4 milióna hlasov.

Žilinka

Žilinka neuvažuje o kandidatúre na prezidenta SR

29.01.2023 15:55

Deklaruje, že v decembri 2020 bol zvolený do funkcie na sedem rokov a toto obdobie chce naplniť.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 408
Celková čítanosť: 1004232x
Priemerná čítanosť článkov: 2461x

Autor blogu

Kategórie