Založ si blog

Vtip tisícročia – neomylná cirkev.

Neviem už presne, ktorý pápež alebo ktorý koncil vyhlásil dogmu o neomylnosti pápeža a neomylnosti zboru biskupov keď vykonávajú Učiteľský úrad. Podstatné je však to, že dodnes to majú v oficiálnom katechizme – pozri www.katechizmus.sk. Ešte podstatnejšie na tom je, že je to blud.

Rád by som videl prieskum verejnej mienky, koľko percent ľudí verí v neomylnosť pápeža a biskupov. Podľa mňa je to skutočne vtip tisícročia, keď sa ľudské červíky tvária, že sú neomylné. Pripadá mi to veľmi komicky. Čo je však na tom veľmi tragické, že to spôsobuje v cirkvi aj vo svete veriacim obrovské škody, pretože je potom akoby nemožné pre cirkev priznať si omyl. Tento jedovatý strom treba vytrhnúť aj s koreňmi, aby už neprekážal v duchovnom rozvoji a nespôsoboval utrpenie po celom svete.

Dnes sa svet lúči so zosnulým emeritným pápežom Benediktom XVI. Cirkevníci by sa mali vážne zamyslieť nad tým, či by nebolo vhodné pochovať raz a navždy aj tento blud o neomylnosti pápeža a zboru biskupov.

Pápež Benedikt XVI odišiel na druhý breh. Mnohí si zrejme myslia, že pôjde rovno do raja alebo hádam až k Ježišovi. Podľa mňa ho však čaká ovocie jeho práce a pôjde tam, kde určia železné zákony Stvoriteľa. Myslím si, že tento človek urobil za svoj život veľa dobrého a zasvätil svoj život Bohu. Ale ak aj priamo nikomu neublížil, stačí ak niekoho uviedol do omylu. Takže je dosť možné, že ak cirkevné dogmy nie sú úplne v súlade s reálnou pravdou, môže mu to na druhom brehu spôsobiť problémy, ktoré bude musieť namáhavo prekonávať a naprávať.

Ja úprimne želám zosnulému emeritnému pápežovi na druhom brehu len to najlepšie, veľa pomoci od Stvoriteľa a prajem mu, aby našiel cestu do raja. Lenže uvážte sami hmotný aj záhrobný svet funguje podľa toho ako ich učinil Stvoriteľ alebo podľa toho ako sa na tom zhodli cirkevné koncily, či vyhlásili pápeži „ex cathedra“? Osobne by som na tú druhú možnosť nestavil ani 1€.

Veľmi si vážim všetko dobré čo cirkev vykonala. Lenže oni sami vytvorili dielo svojho rozumu – cirkevné dogmy. Všetky sú zhrnuté v katechizme a je toho naozaj dosť vyše 2 tisíc „neomylných“ a „neodvratných právd“. Toto môže spôsobiť veľa bolesti a problémov samotným cirkevným hodnostárom a následne aj všetkým ktorí to budú nasledovať. Nezabudnime pritom na odpustky.

Ľudia majú slobodnú vôľu. Každý môže konať čo chce, ale následky už MUSÍ zožať, nie môže. Cirkevníci môžu vyhlasovať aj ďalšie „neomylné“ a „neodvolateľné“ pravdy a ľudia to môžu nasledovať ak chcú. Je tu však aj učenie od samotného Boha, ktoré priniesol a vlastnou rukou napísal Boží vyslanec. Kľudne sa môže stať, že na druhom brehu sa Ježiš opýta zosnulých cirkevných hodnostárov: Prečo ste neprijali učenie od Pomocníka, ktorého som vám poslal, prečo ste proti nemu bojovali?

Veria v Boha, ale neveria v dušu.

29.01.2023

Z reakcií pod mojimi článkami sa dozvedám, že sú ľudia, ktorí veria v Stvoriteľa, ale neveria v dušu. Sú to zrejme Jehovisti. Priznám sa, že som z toho prekvapený a šokovaný. Nemyslel som si, že môže vôbec existovať aj takýto typ viery. Myslel som si, že ak človek verí v stvoriteľa automaticky verí aj v dušu a dúfa, že pozemskou smrťou to všetko nekončí. Ale [...]

Ak by bola karma.

28.01.2023

Predstavte si na chvíľu, že ľudstvo zistilo, že karmický zákon naozaj platí. Čo by sa podľa vás začalo diať? Nebolo by to náhodou tak, že by ľudia začali dodržiavať Desatoro a tiež Ježišove: „Miluj svojho blížneho ako seba samého!“? Ježiš hovoril: „Čo sejete, to zožnete!“. Abd-ru-shin písal o Zákone zvratného pôsobenia, ktorý pôsobí automaticky a [...]

Každé náboženstvo má iného Boha?

27.01.2023

Máme tu najväčšie alebo najznámejšie náboženstvá sveta: kresťanstvo, judaizmus, islam, taoizmus, nasledovateľov Krišnu, hinduizmus, zoroastrizmus, budhizmus. V minulosti svet nebol až tak globalizovaný ako dnes a veľké regióny sveta mali svoje vlastné náboženstvá alebo vieru v niečo. Podstatná je však otázka: Má každé náboženstvo svojho vlastného Boha? Lebo zo [...]

Erdogan

Turecko by podľa Erdogana mohlo schváliť vstup do NATO pre Fínsko bez Švédska

29.01.2023 20:26

Turecko minulý týždeň odložilo na neurčito nové kolo rokovaní so Švédskom a Fínskom o schválení ich vstupu do Severoatlantickej aliancie.

273160688 1294091934388485 8413840614404756137 n

V noci môže byť do -15 stupňov, cez deň sa očakáva výrazné sneženie i vietor

29.01.2023 20:03

V pondelok môže silnejšie zafúkať na horách, ako aj na juhozápade Slovenska.

Eduard Heger, Richard Sulík, Boris Kollár

O dátume predčasných volieb sa má rozhodnúť v utorok. Kto chce skorší termín a komu vyhovuje až september?

29.01.2023 18:18

Boris Kollár a aj strana SaS už ale pripustili, že by mohli podporiť aj júnový termín. Prečo sa ponáhľať a aký je naopak argument na oddialenie predčasných volieb?

Petr Pavel, Zuzana Čaputová

Spravila chybu alebo len ľudské gesto? Politici hodnotia návštevu prezidentky Čaputovej v štábe generála Pavla

29.01.2023 17:57

Do volebného štábu generála Pavla nečakane prišla slovenská prezidentka Zuzana Čaputová, aby mu zablahoželala k víťazstvu. Čo na jej nečakaný krok hovoria slovenskí politici?

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 408
Celková čítanosť: 1004278x
Priemerná čítanosť článkov: 2461x

Autor blogu

Kategórie