Založ si blog

Rozdiel medzi karmou a „Čo sejete, to zožnete! „.

Chcem poprosiť o reakcie a pomoc čitateľov aj diskutujúcich, pretože ja medzi karmou a Ježišovým „Čo sejete, to zožnete!“ nenachádzam žiadny rozpor. Jediné čo vnímam je, že karma je z iného náboženstva ako to Ježišove „Čo sejete, to zožnete!“. A potom ešte nejaké vyhlásenia koncilov a pápežov „ex cathedra“, čo však osobne nepovažujem za relevantné.

Je vôbec možné, aby sme v rôznych náboženstvách nachádzali určité zhody? Podľa mňa je to skôr nevyhnutnosť, niečo prirodzené. V minulých dobách tu boli Krišna, Buddha, Mohamed, Lao´c, Zoroaster. Podľa mňa to boli praví Boží vyslanci. Samozrejme najväčším bol Ježiš – syn Boží, pretože on a Otec sú v jednote. Ale aj títo iní vyslanci mohli priniesť nejakú časť poznania, podľa svojich schopností a možností.

Mohol Stvoriteľ poslať pomoc aj do iných svetových častí ako do Izraela? Podľa mňa by to bolo žiaduce a spravodlivé, len by sa v tom prejavila láska Stvoriteľa ku všetkým ľuďom a národom. Abd-ru-schin označuje týchto Božích vyslancov za pripravovateľov pre duchovné obrodenie ľudí v rôznych svetových častiach. Izrael bol najväčší, dostal najviac pomocí a podpory, mal byť svetlom pre ostatné národy. Ale Stvoriteľ myslel aj na iné národy.

Ja to vnímam tak, že Zdroj života je len jeden, ale bytostí, anjelov, ľudských duchov a podobne je mnoho. Vnímam to tak, že aj Krišna, Buddha, Mohamed, Lao´c, Zoroaster boli zoslaní Stvoriteľom alebo aspoň ním podporovaní, vedení. Preto skutočne nenachádzam dôvod, prečo by sa jednotlivé učenia v rôznych náboženstvách nemohli zhodovať. Oni by sa práve mali čo najviac zhodovať.

Nenávisť medzi jednotlivými náboženstvami vytvorili len ľudia. Presnejšie ľudský vodcovia, králi a podobne, ktorí medzi sebou bojovali o územia, o nadvládu o to vytvoriť čo najväčšiu ríšu. A na tento účel neváhali zneužiť hocičo aj náboženské učenia, v zmysle že len my sami máme pravé náboženstvo a ostatní sú kacíri, neverci, bohorúhači a neviem čo ešte všetko. Porozmýšľajte skutočne, či vzájomné oddelenie jednotlivých náboženstiev nemá na svedomí boj o moc pozemských vládcov?

Veria v Boha, ale neveria v dušu.

29.01.2023

Z reakcií pod mojimi článkami sa dozvedám, že sú ľudia, ktorí veria v Stvoriteľa, ale neveria v dušu. Sú to zrejme Jehovisti. Priznám sa, že som z toho prekvapený a šokovaný. Nemyslel som si, že môže vôbec existovať aj takýto typ viery. Myslel som si, že ak človek verí v stvoriteľa automaticky verí aj v dušu a dúfa, že pozemskou smrťou to všetko nekončí. Ale [...]

Ak by bola karma.

28.01.2023

Predstavte si na chvíľu, že ľudstvo zistilo, že karmický zákon naozaj platí. Čo by sa podľa vás začalo diať? Nebolo by to náhodou tak, že by ľudia začali dodržiavať Desatoro a tiež Ježišove: „Miluj svojho blížneho ako seba samého!“? Ježiš hovoril: „Čo sejete, to zožnete!“. Abd-ru-shin písal o Zákone zvratného pôsobenia, ktorý pôsobí automaticky a [...]

Každé náboženstvo má iného Boha?

27.01.2023

Máme tu najväčšie alebo najznámejšie náboženstvá sveta: kresťanstvo, judaizmus, islam, taoizmus, nasledovateľov Krišnu, hinduizmus, zoroastrizmus, budhizmus. V minulosti svet nebol až tak globalizovaný ako dnes a veľké regióny sveta mali svoje vlastné náboženstvá alebo vieru v niečo. Podstatná je však otázka: Má každé náboženstvo svojho vlastného Boha? Lebo zo [...]

Eduard Heger, Richard Sulík, Boris Kollár

O dátume predčasných volieb sa má rozhodnúť v utorok. Kto chce skorší termín a komu vyhovuje až september?

29.01.2023 18:18

Boris Kollár a aj strana SaS už ale pripustili, že by mohli podporiť aj júnový termín. Prečo sa ponáhľať a aký je naopak argument na oddialenie predčasných volieb?

Petr Pavel, Zuzana Čaputová

Spravila chybu alebo len ľudské gesto? Politici hodnotia návštevu prezidentky Čaputovej v štábe generála Pavla

29.01.2023 17:57

Do volebného štábu generála Pavla nečakane prišla slovenská prezidentka Zuzana Čaputová, aby mu zablahoželala k víťazstvu. Čo na jej nečakaný krok hovoria slovenskí politici?

petr pavel

Pavel má silný mandát a Babiš nekončí

29.01.2023 16:15

Čelní predstavitelia Babišovho hnutia ANO tvrdia, že ich šéf môže byť spokojný, lebo získal 2,4 milióna hlasov.

Žilinka

Žilinka neuvažuje o kandidatúre na prezidenta SR

29.01.2023 15:55

Deklaruje, že v decembri 2020 bol zvolený do funkcie na sedem rokov a toto obdobie chce naplniť.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 408
Celková čítanosť: 1004209x
Priemerná čítanosť článkov: 2461x

Autor blogu

Kategórie