Založ si blog

Veriaci sú vraj na smiech.

Pripadá mi to tak, že veriaci ľudia sú v dnešnej modernej dobe pomaly na smiech.

Rešpekt a úctu majú vedci a chemické, fyzikálne, nukleárne či iné zákony, ktoré oni objavili, vysvetlili a popísali. Podľa mňa je to záslužná práca vedcov a zaslúži si to rešpekt a úctu. Netreba však zabúdať, že vedci tie zákony len objavili a naučili sa ich využívať v náš prospech, ALE oni tie zákony nevytvorili.

Vôbec nie je vylúčené, že existuje aj zákon o ktorom Ježiš hovoril: čo sejete, to zožnete!. Čiže karmický zákon alebo Zákon zvratného pôsobenia ako ho nazýva Abd-ru-schin. Žiaľ v tomto nám zrejme vedci nepomôžu lebo je to duchovný zákon a vedci skúmajú hmotné veci. Toto by sme museli skúmať svojím duchom. Podstatné je, že ak takýto zákon existuje byť veriacim a konať dobro nie je na smiech. Pretože podľa Ježiša ak dobro v rôznych formách konáme a slušne sa správame, také isté dobro aj zožneme.

Mne zas pripadá smiešne, že cirkevní otcovia, cirkevní hodnostári celá tá štruktúra od pápeža po kňaza odmietajú, že by existoval karmický zákon. Čiže oni popierajú Ježišove slová čo sejete, to zožnete! lebo karmický zákon je len iný názov pre to isté – ALE pozor je to z iného náboženstva, čiže neprijateľné, oni ktorí sa považujú za Božích služobníkov, Božích hovorcov. Bol tu aj Syn človeka o ktorom Ježiš hovoril, zasľúbený Pomocník a on tiež hovorí, že existuje Zákon zvratného pôsobenia, že sa nám všetko čo urobíme vracia späť. Mne skutočne pripadá smiešne, že títo pozemskí ľudkovia – cirkevní hodnostári sami seba považujú za vševediacich a neomylných a toto odmietajú.

Možno práve preto sú veriaci zosmiešňovaní, kvôli tomuto postoju cirkvi, lebo ten ich postoj je skutočne smiešny a nedôstojný. Pozemský červík s pápežskou funkciou, ktorý nemá ani šajnu čo sa deje v raji a v Božej ríši si dovolí odmietnuť Ježišom ohláseného Pomocníka a jeho Posolstvo, ktoré o týchto veciach podáva podrobné vysvetlenia. Cirkevní hodnostári – títo pozemskí červíci nemajú ani šajnu o tom, či existuje karmický zákon a ako funguje. Ale nejakí ich nadutý predchodcovia vydali stanovisko, že karma neexistuje, tak oni poslušne zotrvávajú v tomto názore. To je skutočne na smiech.

Takže cirkevní hodnostári vylúčili Pomocníka a jeho Posolstvo, vylúčili karmu a zostali nám ich odpustky, rozhrešenia ich náuky a vysvetlenia. Žiaľ musím konštatovať, že skutočne je to na smiech.

Veria v Boha, ale neveria v dušu.

29.01.2023

Z reakcií pod mojimi článkami sa dozvedám, že sú ľudia, ktorí veria v Stvoriteľa, ale neveria v dušu. Sú to zrejme Jehovisti. Priznám sa, že som z toho prekvapený a šokovaný. Nemyslel som si, že môže vôbec existovať aj takýto typ viery. Myslel som si, že ak človek verí v stvoriteľa automaticky verí aj v dušu a dúfa, že pozemskou smrťou to všetko nekončí. Ale [...]

Ak by bola karma.

28.01.2023

Predstavte si na chvíľu, že ľudstvo zistilo, že karmický zákon naozaj platí. Čo by sa podľa vás začalo diať? Nebolo by to náhodou tak, že by ľudia začali dodržiavať Desatoro a tiež Ježišove: „Miluj svojho blížneho ako seba samého!“? Ježiš hovoril: „Čo sejete, to zožnete!“. Abd-ru-shin písal o Zákone zvratného pôsobenia, ktorý pôsobí automaticky a [...]

Každé náboženstvo má iného Boha?

27.01.2023

Máme tu najväčšie alebo najznámejšie náboženstvá sveta: kresťanstvo, judaizmus, islam, taoizmus, nasledovateľov Krišnu, hinduizmus, zoroastrizmus, budhizmus. V minulosti svet nebol až tak globalizovaný ako dnes a veľké regióny sveta mali svoje vlastné náboženstvá alebo vieru v niečo. Podstatná je však otázka: Má každé náboženstvo svojho vlastného Boha? Lebo zo [...]

Eduard Heger, Richard Sulík, Boris Kollár

O dátume predčasných volieb sa má rozhodnúť v utorok. Kto chce skorší termín a komu vyhovuje až september?

29.01.2023 18:18

Boris Kollár a aj strana SaS už ale pripustili, že by mohli podporiť aj júnový termín. Prečo sa ponáhľať a aký je naopak argument na oddialenie predčasných volieb?

Petr Pavel, Zuzana Čaputová

Spravila chybu alebo len ľudské gesto? Politici hodnotia návštevu prezidentky Čaputovej v štábe generála Pavla

29.01.2023 17:57

Do volebného štábu generála Pavla nečakane prišla slovenská prezidentka Zuzana Čaputová, aby mu zablahoželala k víťazstvu. Čo na jej nečakaný krok hovoria slovenskí politici?

petr pavel

Pavel má silný mandát a Babiš nekončí

29.01.2023 16:15

Čelní predstavitelia Babišovho hnutia ANO tvrdia, že ich šéf môže byť spokojný, lebo získal 2,4 milióna hlasov.

Žilinka

Žilinka neuvažuje o kandidatúre na prezidenta SR

29.01.2023 15:55

Deklaruje, že v decembri 2020 bol zvolený do funkcie na sedem rokov a toto obdobie chce naplniť.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 408
Celková čítanosť: 1004216x
Priemerná čítanosť článkov: 2461x

Autor blogu

Kategórie