Založ si blog

Syn Boží

Židia ho túžobne očakávali. Prorok Iziáš o ňom hovorí: nalomenú trstinu nedolomí, zhasínajúci knôt nezahasí. To znamená mal prísť spasiť – zachrániť a nie zničiť. A skutočne Ježiš veľa dobrého urobil počas svojho života, mnohým ľuďom pomohol, ale hlavne priniesol pravdu – poznanie. Tým zhasínajúcim knôtom je ľudstvo. To tiež vypovedá o stave v akom sa nachádzame.

Ježiš hovoril o ľudstve ako o zatúlanej ovci. On prišiel, aby nám ukázal tú pravú cestu. Bolo veľa ľudí, čo počúvali jeho hlas a nasledovali ho, ale ešte viac bolo takých, ktorý ho nechceli počúvať a nasledovať. Ešte aj dnes je oveľa viac tých, čo neveria Ježišovým slovám a nechcú ho nasledovať, preto svet vyzerá takto.

Pripadá mi to trochu smiešne, pretože od čias Mojžiša cez všetkých prorokov Boh od nás vyžaduje to isté neubližovať svojim blížnym a žiť morálne. Mnohí ľudia si však myslia, že môžu beztrestne porušovať Božie nariadenia. Spoločnosti vládne zákon džungle – silnejší si robia čo chcú. Ale v podstate je to smiešne, lebo už Ježiš povedal čo sejete, to zožnete!

Syn človeka ktorý tu bol tieto Ježišove slová len potvrdil a podrobne vysvetlil, že to čo Boh od nás požaduje nie sú len nejaké prosby, ale je to Jeho živý zákon zakotvený do stvorenia. Ľudia sa stáročia naháňajú za mocou, slávou, peniazmi pričom porušujú Božie zákony. Jednoducho veria tomu, že za svoje ukrutnosti nebudú musieť platiť. Ľahko sa však môže stať, že múdrosť ľudských rozumčekov vyjde na smiech.

Sila svedomia.

29.02.2024

Predstavte si človeka, ktorého nahovoria na krádež alebo niekomu ublížiť, s tým že „sa to nikto nedozvie“. Alebo si predstavme ženu, ktorú nahovoria, aby si zarobila sexom. Keby aj došlo k tomu, že o týchto veciach sa naozaj nikto nikdy nedozvie, minimálne 1 človek to vždy vie – ten čo to spáchal. Náš vnútorný hlas nás často v takých prípadoch mučí a neustále [...]

Slovensko – Bohorúhačský národ.

25.02.2024

Táto neresť sa v našom národe veľmi rozmohla. Meno Stvoriteľove berú nadarmo muži, ženy dokonca aj deti. Veľmi zlé je podľa mňa to, že meno Stvoriteľove sa používa dokonca ako nadávka. Teraz zapojte svoj cit aj rozum. Ak neexistuje Boh má zmysel brať toto Jeho meno nadarmo? V podstate je to absurdita používať meno niekoho kto neexistuje. Ale ak Stvoriteľ naopak existuje a [...]

Odpykal si už národ slovenský svoju zlú karmu?

17.02.2024

Podľa môjho názoru keď má karmu jednotlivec, môžu mať karmu aj národy. Je to čisto len môj názor, ale logiku to dáva. Ak totiž zoberieme náš národ nech má 5 miliónov jednotlivcov (samozrejme v minulosti to bolo menej) a každý z týchto 5 miliónov jednotlivcov má svoju karmu. Keď dáme dokopy konanie týchto 5 miliónov ľudí a z ich konania vyplývajúce nevyhnutné [...]

požiar

Škoda dosiahla vyše 200-tisíc eur. Vo Viničnom zasahovalo viac ako 20 hasičov

01.03.2024 11:23

V piatok krátko po 6.30 h nahlásili hasičom dymenie zo strechy trojposchodovej budovy v rekonštrukcii.

paríž

Francúzski poľnohospodári zablokovali v Paríži cesty vedúce k Víťaznému oblúku

01.03.2024 11:07

Deklarovali, že cieľom ich protestu je "záchrana francúzskeho poľnohospodárstva".

deti, dieťa, týranie, smútok, depresia, samovražda

Rakúšanku, ktorá väznila svojho syna v boxe pre psa, súd potrestal 20 rokmi väzenia

01.03.2024 10:57

Svojho teraz 13-ročného syna väznila v prepravke pre psov, týrala ho hladom alebo ho v nevykúrenej izbe pri otvorenom okne polievala studenou vodou.

richard sulík

Sulík predstavil kandidátku SaS do eurovolieb, do Štrasburgu chcú aj viacerí poslanci NR SR

01.03.2024 10:53

Politické strany postupne zverejňujú mená, ktoré ich budú reprezentovať v eurovoľbách.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 552
Celková čítanosť: 1345919x
Priemerná čítanosť článkov: 2438x

Autor blogu

Kategórie