Založ si blog

Kresťanské cirkvi proti karme.

Rozmýšľam prečo sú kresťanské cirkvi tak tvrdošijne proti karme. Predstavme si, že naozaj karmický zákon existuje a ľudia začnú podľa toho žiť. Čo sa stane so svetom a čo s cirkvou? Myslím si, že ak by ľudia uverili, že karma existuje a začali podľa toho žiť, tak by sa svet stal zrejme oveľa lepším miestom pre život. Každý by chcel byť niečím užitočný a dávali by sme si pozor, aby sme niekomu nespôsobili utrpenie. Takže ľudia by všetku svoju silu a energiu venovali krásnemu tvoreniu pre blaho všetkých. Kto by chcel byť najväčším, ten by sa snažil čo najviac pre spoločnosť urobiť. Dá sa povedať, že by sme sa približovali k raju.

Lenže čo by to urobilo s cirkevnými hodnostármi? Tu vidím koreň problému. Pretože ľudia by zistili, že cirkevní hodnostári nemajú moc odpúšťať im ich prehrešky. Cirkevní hodnostári by aj naďalej mohli mať autoritu a viesť ľudí k Bohu. Ale myslím si, že hlavne oni to tak vidia, že by stratili MOC – odpúšťať hriechy. Trest a odmeny by boli plne v moci Božej. Je to absurdné, ale oni sa akoby báli, že Stvoriteľ sa im bude pliesť do remesla. Teraz to vyzerá akoby oni cirkevní hodnostári mali obrovskú moc odpúšťať hriechy. Takže oni by tým akože utrpeli stratu – v skutočnosti by sa len vrátili do prirodzenej pozície, ktorá im prináleží.

Či je pravdivá teória karmického zákona alebo to, že cirkevní hodnostári majú moc odpúšťať hriechy, podstatné je podľa mňa hľadať pravdu. Lenže pravda sa nedá hľadať keď už dopredu niečo vylúčite ako nemožné a to ešte pod hrozbou upálenia, kliatby, vylúčenia z cirkvi, hrozbou pekelných múk či podobne. Poctivé hľadanie pravdy si vyžaduje otvorenú myseľ, ducha  a nebyť pod psychickým či fyzickým nátlakom. Ak chceme nájsť pravdu nemali by sme dopredu vylúčiť ani jednu možnosť. Len na základe prežitia a osobného skúmania by sme sa mali prikloniť k tomu, čo sa nám najviac pozdáva ako pravda a túto teóriu skúmať.

Lógika hovorí, že ak je niečo pravda nepotrebuje sa to brániť tými najbrutálnejšími vyhrážkami a činmi. Pretože v stredoveku sa za takéto úvahy aj upaľovalo. Takže ak je pravda, že cirkevný hodnostári majú moc odpúšťať hriechy, nemali by sa báť logického a citového skúmania tejto ich schopnosti. Takisto ak je pravdivá karmická teória, tak by malo byť našou povinnosťou túto teóriu preskúmať a nie to, že cirkev brutálnym vyhrážaním sa bráni čo len pomyslieť na to, že karmický zákon by mohol fungovať. Je to opovážlivé, vzhľadom k tomu, že Ježiš povedal: čo sejete, to zožnete alebo kto mečom bojuje, mečom zahynie, čo je plne v súlade s karmickou teóriou.

Odpykal si už národ slovenský svoju zlú karmu?

17.02.2024

Podľa môjho názoru keď má karmu jednotlivec, môžu mať karmu aj národy. Je to čisto len môj názor, ale logiku to dáva. Ak totiž zoberieme náš národ nech má 5 miliónov jednotlivcov (samozrejme v minulosti to bolo menej) a každý z týchto 5 miliónov jednotlivcov má svoju karmu. Keď dáme dokopy konanie týchto 5 miliónov ľudí a z ich konania vyplývajúce nevyhnutné [...]

Sláva Nemcom a nemčine.

17.02.2024

Dva krát zaznelo najsvätejšie slovo na tomto svete. Raz to bolo v Izraeli, vtedy Ježiš hovoreným slovom vysvetľoval veci nebeské a snažil sa tento národ priviesť na správnu cestu. Druhý-krát sa to udialo, keď Nemec Oskar Ernst Bernhardt pod menom Abd-ru-shin začal uverejňovať duchovné prednášky. Tieto následne zoskupil a vzniklo dielo Vo svetle pravdy. Hoci bol Ježiš syn [...]

Mená národov: Nemci a Slováci.

15.02.2024

Neviem či ste niekedy rozmýšľali ako vznikli mená nemeckého a slovenského národa. Mňa to už dlhšiu dobu zamestnáva, pretože všetko má svoj dôvod a príčinu. A práve pri Nemcoch a Slovákoch ide o úplné protiklady. Slováci – predpokladám, že pomenovanie nášho národa vzniklo kedysi veľmi dávno. Príčinou tohto názvu môže byť podľa môjho názoru, to že my sme [...]

kuleba

Cieľom Ruska je zničiť Ukrajinu, uviedol v OSN Kuleba. Rezolúcie sa nedočká, arabské krajiny si pamätajú

23.02.2024 23:45

Presne pred rokom Valné zhromaždenie drvivou väčšinou schválilo rezolúciu, ktorá vyzývala na okamžité stiahnutie ruského vojska z ukrajinského územia.

Russia Navalny

Navaľného tím ponúka 20-tisíc eur za informácie, ktoré objasnia politikovu smrť

23.02.2024 23:33

Zamestnanci väzenského tábora, kde si trest odpykával aj Navaľnyj, sa v roku 2022 pokúsili vydávať za samovraždu aj smrť väzňa, ktorý v skutočnosti zomrel na následky mučenia.

trump

Súd nariadil Trumpovi za nafukovanie majetku zaplatiť s úrokmi 454 miliónov dolárov

23.02.2024 22:38

Podľa sudcu firma Trump Organization niekoľko rokov vytvárala nepravdivé majetkové priznania v snahe zaistiť si lepšie podmienky na pôžičky alebo poistenie.

A-50

Rusom sme zostrelili ďalšie lietadlo za 350 miliónov dolárov, tvrdia Ukrajinci. Pred vojnou ich mali deväť

23.02.2024 21:04

"A-50 s volacím znakom Bajan dolietal! Blahoželáme okupantom k sviatku obrancov vlasti!" ironicky poznamenal ukrajinský veliteľ.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 550
Celková čítanosť: 1342066x
Priemerná čítanosť článkov: 2440x

Autor blogu

Kategórie