Založ si blog

V čom spočíva krása a výnimočnosť detí?

Podľa mňa v ich čistote a v ich spojení so Svetlom.

Tento článok by mohol mať kľudne len túto jednu vetu a myslím, že by to dosť dobre vystihovalo určenie toho, v čom spočíva to magnetické čaro detí. Deti hovoria pravdu. Žijú každý okamih naplno. Ich smútok aj radosť sú úprimné a čisté. Nedokážu sa dlho hnevať – toto by sme si my dospelí zvlásť mali všimnúť. Chcú byť milované a radi dávajú lásku, objatia.

V čase dospelosti sa vraj spúšťa padací most a ich duch sa začína prejavovať. Ešte v časoch dospievania môžu mladí vyciťovať túžbu po niečom výnimočnom, po ideáloch a spravodlivom svete.

Pozrime sa však na dospelých. Mnohí sa na niečo hrajú. Veľmi dôležité sú hmotné veci. Mnohí sú zmierení s tým aký je svet zlý a skazený, nevidia možnosť ako to zmeniť. Dokonca mnohí dospelí sa dospievajúcej mládeži vysmievajú, že čo oni vedia o svete, keď hovoria o svojich ideálnych predstavách. Koľko lži a pretvárky je medzi dospelými. Často si pravdu nepovieme, lebo druhá strana sa môže fatálne uraziť dokonca byť agresívna. Nedokážeme pravdu dávať ani pravdu prijímať.

Len si predstavte ak si to aspoň predstaviť dokážete o koľko by bol svet lepší a krajší keby dospelí boli svojou úprimnosťou a čistotou ako deti. Presne tak ako nás o to žiada Ježiš: buďte ako deti.

Ako zákonníci a farizeji Ježiša pranierovali.

18.07.2024

Zrejme sa každému vybavia úryvky z Biblie, kde zákonníci a farizeji chceli Ježiša verejne zdiskreditovať záludnými otázkami a tiež ako ho kritizovali. Ježiš toto všetko ustál, ale oni boli presvedčení, že nie je pravý Mesiáš a neprestávali s útokmi na neho. Kritizovali ho a osočovali, naschvál ho nazývali tesárov syn, aby dali najavo že je oproti nim laik. Prešlo cca [...]

Čo by ste dali za večný život?

16.07.2024

Podľa Abd-ru-shina Stvoriteľ od nás žiada, aby sme sa sami namáhali a hľadali pravdu aj cestu k Nemu. Za druhé od nás žiada vnútornú čistotu – to znamená zbaviť sa nenávisti, závisti, zlosti, promiskuity a podobne. Mladí ľudia veľmi na pozemskú smrť nemyslia, seniori sú k smrti bližšie preto predpokladám, že na smrť aj viac myslia. To však nijako mladých nemusí [...]

Kde udrú živly nemusí byť náhoda.

09.07.2024

Abd-ru-shin nám vysvetľuje, že bytosti prírody sú plne vo vôli Božej. Bytosti prírody udržiavajú vo stvorení krehkú rovnováhu. Takže je dosť pravdepodobné, že keď sú niekde ľudia, ktorí narušia túto rovnováhu napríklad svojou vnútornou nečistotou, zareagujú na to aj živly narušením rovnováhy. Môže dôjsť k prudkým lejakom, vetru a podobne. Ako sme to napríklad [...]

Kamala Harrisová

Trump pred rokmi prispel Harrisovej na kampaň, čo urobila? Teraz demokratka vyzbierala závratnú sumu

24.07.2024 10:35

Biden sa stiahol z boja o Biely dom, následne vyjadril podporu Harrisovej, Trumpov volebný tím následne spustil na viceprezidentku útok.

vodná nádrž Bukovec

Vo vodnej nádrži Bukovec našli telo muža nezvestného od pondelka

24.07.2024 10:32

Bližšie okolnosti, za akých došlo k tragickej udalosti, a či pri nej asistoval alkohol sú predmetom vyšetrovania.

tbilisi, police, gruzínsko

Gruzínska tajná služba vyšetruje sprisahanie s cieľom zabiť lídra vládnej strany

24.07.2024 10:01

Bývalí vysokí gruzínski funkcionári sú podozriví z prípravy vraždy expremiéra a zakladateľa vládnucej strany Gruzínsky sen Ivanišviliho.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 589
Celková čítanosť: 1435889x
Priemerná čítanosť článkov: 2438x

Autor blogu

Kategórie