Založ si blog

Cirkvi už nemôžu vraždiť, takže pravda má šancu.

Je až absurdné ako tí čo majú čiastočné vedenie vystupovali proti tým, čo mali plné vedenie alebo vyššie vedenie. Takto v Izraeli prenasledovali a vraždili prorokov, nakoniec zlikvidovali aj syna Božieho. Spomeňte si na podobenstvo o vinici: sluhovia si povedali toto je dedič, zabime ho a vinica bude naša. Kresťanské cirkvi sa tiež začali hrať na neomylných. Prišli koncily a dostali neodolateľnú chuť možno aj z dobrých pohnútok na niečom sa uzhodnúť. Tie ich „neomylné“ dogmy majú asi takú hodnotu ako vyhlásenie že zem je plochá.

Následne kresťanské cirkvi likvidovali všetkých čo nesúhlasili s ich dogmami. Nepohodlných ľudí vedeli efektívne odstrániť. Teraz si predstavte, že Boží vyslanec by prišiel v stredoveku do Európy a priniesol by učenie. Veď by ho upálili. Je to totálne absurdné, ale je to tak. Práve tí čo mali chrániť Božie slovo mu robili najviac prekážok. Mohlo to prameniť z rôznych nepekných vlastností. Zrejme si mysleli, že len oni jediní sú oprávnení vykladať Božie slovo – namyslenosť, egoizmus, urazená pýcha. Ako si vôbec nejaký tesárov syn mohol dovoliť hlásať slovo Božie. Veď na to treba školy, dlhé roky študovať písma tak ako oni.

Jedinú cestu pre pravdu vidím v tom, že trest smrti sa nebude používať. Pretože sa to môže naozaj nepekne zneužiť. Teda dúfam, že už v dnešných časoch nie. Každý nech si vyberie podľa čoho chce žiť. Ak majú totiž veľkú moc nevedomí alebo čiastočne vedomí a majú moc vraždiť, nikdy by sme sa k pravde nedostali. Tu sa doslova uprednostňuje vlastné ego nad túžbou po skutočnej pravde a po Bohu. Veď čo bránilo zákonníkom a farizejom, aby prijímali Ježišove učenie. Zásadný rozkol vidím v tom, že Ježiš objasňoval aj veci, ktoré ani v Mojžišovom zákone neboli vysvetľované – v Tóre.

Takže namiesto toho aby sa radovali, že zrazu majú širšie vedenie obvinili Ježiša z bohorúhačstva. Lebo on si dovolil povedať viac. Aj to o mnohom nemohol prehovoriť lebo sa nedožil ani tých 33 rokov. Kladiem si otázku či ľudstvo túži viac po pravde alebo po tom aby mohlo robiť čo chce. Z doterajšieho priebehu mi to vychádza, že pre ľudí je dôležitejšie zachovať terajší spôsob žitia ako spoznávať pravdu.

Páchateľ a obeť, nevedomosť a vedomosť.

24.05.2024

Stáva sa, že nejakí ľudia sa dostanú do situácie, kde trpia. Sme cítiace bytosti a mnohým je ľúto, že títo ľudia trpia. Aj ja som sa často zamýšľal nad tým, že aké to má niekto ťažké. Môže dôjsť dokonca k situácii, že sme z toho rozhorčení. Predstavme si však teraz 2 konkrétnych ľudí, jeden tomu druhému ubližuje – je páchateľ a druhý trpí od páchateľa [...]

Tvrdenie temna a tvrdenie Svetla.

22.05.2024

Sú také 2 základné teórie o našom živote a tomto svete: 1. Žijeme len teraz jediný krát Táto teória hovorí zhruba toto. Ducha nevidím ani záhrobný svet – takže neexistujú. Keď je len jeden tento život, tak načo prílišná prudéria a moralizovanie, treba si troška dopriať ako sa vraví a to na všetkých frontoch. Ak to inak nejde tak treba použiť aj nedovolené [...]

Ako robiť politickú kampaň v týchto pohnutých časoch.

18.05.2024

Oceňujem že všetky politické strany teraz utlmili svoju činnosť. To sa však dá len do určitého času. Aj keď je premiér v kritickom stave veci musia ísť ďalej. Blížia sa eurovoľby. Ako by mali politické strany kampaňovať? Je to jednoduché, moderátori to zvykli pripomínať. Treba hovoriť o svojich predstavách, víziách a riešeniach. U nás na Slovensku sa politika [...]

Viktor Orbán

Orbán pred eurovoľbami pritvrdzuje: Nepošleme mladých Maďarov do vojen cudzích krajín. Gulyás školil Macrona

28.05.2024 18:25

Šéf úradu maďarskej vlády zase vyzval francúzskeho prezidenta, aby rešpektoval fakty v kampani do nadchádzajúcich eurovolieb.

SR Bratislava RTVS protestný pochod BAX

Stíchne RTVS na tri hodiny? Šimkovičová hovorí o koordinovanej akcii organizátorov, vedenia a politických strán

28.05.2024 18:17

Podľa rezortu kultúry nemajú zamestnanci na tento typ protestu „zákonom priznanú možnosť“ a nemôžu „organizovane prerušiť výkon práce".

Pellegrini, Čaputová, atentát, vyhlásenie

Čaputová vetovala novelu zákona o FPU: Legislatíva môže ohroziť slobodu umenia

28.05.2024 18:02

V ustanovení novely vidí rozpor s ústavou, legislatíva môže podľa nej ohroziť slobodu umenia.

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínsky parlament prelomil veto prezidentky k zákonu o zahraničných agentoch

28.05.2024 17:56

Prezidentka má teraz päť dní na to, aby zákon potvrdila. Ak tak neurobí, podpíše ho predseda parlamentu.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 575
Celková čítanosť: 1398591x
Priemerná čítanosť článkov: 2432x

Autor blogu

Kategórie