Založ si blog

Ako sa stať veľkým národom.

Rozmýšľajme spolu čo odlišuje veľké národy od tých obyčajných alebo zaostalých. Podľa mňa je to miera poznania a miera morálnej čistoty. Keď sa pozrieme do histórie na Rímsku ríšu, Britské impérium a podobne, zistíme že boli veľmi šikovní a boli technologicky popredu. Tiež museli byť odvážni a mať dobré stratégie, dobre riadené procesy, byť dobrými obchodníkmi atď. Potom sú tu štáty ako Izrael, ktorý sa stal slávny vďaka vyššiemu duchovnému poznaniu a spojeniu. Podobne dominancia Arabov po prijatí Islamu a ich expanzia.

Takže ak si predstavíme ten najúspešnejší štát a ten najbiednejší. Čo vedie k úspechu a čo k neúspechu? Miera korupcie, čím je vyššia podľa mňa tým je štát chudobnejší, krásne to vidno na afrických krajinách. Naopak pozrite sa na škandinávske krajiny. Alkoholizmus – čím je vyššia miera alkoholizmu, tým je štát vo väčšom úpadku – príkladom sú podľa mňa slovanské národy. Technologická vyspelosť, to vidíme aj teraz vo svete. Kde je vyššia znalosť technológií ide hore aj životná úroveň. Morálny úpadok myslím, že tiež čím je väčší prispieva k rozkladu spoločnosti.

Jednoducho sú konkrétne príčiny prečo je národ vyspelý alebo zaostalý. Podľa mňa však aj tie najvyspelejšie krajiny robili a robia jednu chybu. A to že svoju silu zneužívajú na podmanenie slabších, ich ovládnutie alebo zničenie. To je žiaľ ľudský koncept. Ten nebeský koncept hovorí o tom, že tie najsilnejšie a najvyspelejšie krajiny by tým slabším mali pomáhať a chrániť ich. Že by nemali sebecky zneužívať svoju silu. Spoznať to môžu najskôr tie podrobené krajiny akou bolo aj Slovensko. Že jednoducho nie je správne ničiť národ a jeho jazyk, či kultúru. Je to síce trpké ale cenné zistenie.

Možno príde čas, keď si aj tie silné krajiny uvedomia, že by si mali vážiť iné národy a nebrať im ich hodnoty, kultúru, či jazyk. Je to však aj podnet pre tie slabé národy, aby sa vzchopili a začali sa správať tak, aby aj oni mali lepšie poznanie a boli efektívnejšie a silnejšie.

Je škoda, že Izrael zlyhal. Za čias kráľa Šalamúna to muselo byť krásne kráľovstvo, ktoré prekvitalo a chodili ho obdivovať z ďaleka. Teraz akoby tu chýbal nejaký výnimočný národ, ktorí by potiahol tie ostatné správnym smerom a ukazoval, osvetľoval by cestu.

Páchateľ a obeť, nevedomosť a vedomosť.

24.05.2024

Stáva sa, že nejakí ľudia sa dostanú do situácie, kde trpia. Sme cítiace bytosti a mnohým je ľúto, že títo ľudia trpia. Aj ja som sa často zamýšľal nad tým, že aké to má niekto ťažké. Môže dôjsť dokonca k situácii, že sme z toho rozhorčení. Predstavme si však teraz 2 konkrétnych ľudí, jeden tomu druhému ubližuje – je páchateľ a druhý trpí od páchateľa [...]

Tvrdenie temna a tvrdenie Svetla.

22.05.2024

Sú také 2 základné teórie o našom živote a tomto svete: 1. Žijeme len teraz jediný krát Táto teória hovorí zhruba toto. Ducha nevidím ani záhrobný svet – takže neexistujú. Keď je len jeden tento život, tak načo prílišná prudéria a moralizovanie, treba si troška dopriať ako sa vraví a to na všetkých frontoch. Ak to inak nejde tak treba použiť aj nedovolené [...]

Ako robiť politickú kampaň v týchto pohnutých časoch.

18.05.2024

Oceňujem že všetky politické strany teraz utlmili svoju činnosť. To sa však dá len do určitého času. Aj keď je premiér v kritickom stave veci musia ísť ďalej. Blížia sa eurovoľby. Ako by mali politické strany kampaňovať? Je to jednoduché, moderátori to zvykli pripomínať. Treba hovoriť o svojich predstavách, víziách a riešeniach. U nás na Slovensku sa politika [...]

Viktor Orbán

Orbán pred eurovoľbami pritvrdzuje: Nepošleme mladých Maďarov do vojen cudzích krajín. Gulyás školil Macrona

28.05.2024 18:25

Šéf úradu maďarskej vlády zase vyzval francúzskeho prezidenta, aby rešpektoval fakty v kampani do nadchádzajúcich eurovolieb.

SR Bratislava RTVS protestný pochod BAX

Stíchne RTVS na tri hodiny? Šimkovičová hovorí o koordinovanej akcii organizátorov, vedenia a politických strán

28.05.2024 18:17

Podľa rezortu kultúry nemajú zamestnanci na tento typ protestu „zákonom priznanú možnosť“ a nemôžu „organizovane prerušiť výkon práce".

Pellegrini, Čaputová, atentát, vyhlásenie

Čaputová vetovala novelu zákona o FPU: Legislatíva môže ohroziť slobodu umenia

28.05.2024 18:02

V ustanovení novely vidí rozpor s ústavou, legislatíva môže podľa nej ohroziť slobodu umenia.

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínsky parlament prelomil veto prezidentky k zákonu o zahraničných agentoch

28.05.2024 17:56

Prezidentka má teraz päť dní na to, aby zákon potvrdila. Ak tak neurobí, podpíše ho predseda parlamentu.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 575
Celková čítanosť: 1398550x
Priemerná čítanosť článkov: 2432x

Autor blogu

Kategórie