Založ si blog

Zatvrdnuté kamenné ľudské srdcia.

Predstavte si, že nejaký človek spôsobí inému veľkú bolesť napríklad zabijem mu dieťa alebo niečo podobné naozaj strašné s dlho trvajúcimi následkami a bolesťou. Stáva sa, že v takýchto situáciách poškodení skĺzavajú k tak obrovskej nenávisti, že povedia nikdy v živote ti neodpustím.

Teraz sa pozrime na to či je to správne. Existujú tu 3 pohľady na odpustenie: ľudský, cirkevný a karmický. Ľudský často skĺzava k obrovskej nenávisti, kde by páchateľovi najradšej spôsobil niekoľkonásobnú odplatu. Cirkev hovorí, že stačí úprimne oľutovať alebo rozhrešenie od kňaza. Karmický model hovorí o tom, že páchateľovi sa vráti presne taká bolesť a všetko ako on spôsobil obeti plus adekvátne úroky – nie úžernícke a potom by mu mal poškodený odpustiť aj Boh mu po spravodlivom odpykaní odpustí.

Ktorý model sa vám najviac pozdáva? Pretože môže sa stať aj vám, že aj neúmyselne spôsobíte niekomu veľkú bolesť alebo že niekoho usmrtíte pri nehode. Predstavte si, že by ste chceli všetkými možnými spôsobmi odčiniť svoj skutok. Poškodenej rodine by ste všemožne pomáhali ešte by vás aj postihla podobná karma. Ako by ste sa cítili keby vám napriek všetkému nechceli odpustiť. Myslím si, že by to bol hrozný pocit.

Strata blízkeho je určite veľmi bolestivá. O to viac, že naša spoločnosť je silno ateistická a ľudia reálne neveria, že ten čo umrie pokračuje v živote na druhej strane. Oni jednoducho veria, že svojho milovaného syna, dcéru stratili navždy.

Ja osobne si myslím, že život pokračuje aj po smrti a že každý je podrobený dokonalým karmickým zákonom Stvoriteľa. Jednoducho že každý dostane spravodlivý trest alebo odmenu, presne podľa toho čo vykonal. Ak toto platí mali by sme sa naučiť aj odpúšťať si. Pretože ak tieto veci platia je nesprávne zotrvávať desaťročia v obrovskej nenávisti. Každý sa môže dostať do úlohy páchateľa. Mali by sme sa naučiť rešpektovať sa navzájom a odpúšťať si.

Ľudstvo a zborený most k Svetlu.

03.03.2024

O významnej úlohe žien a zhubnom konaní väčšiny ľudstva píše Abd-ru-shin nasledovné: „Tak je človek vo svojom nesprávnom pôsobení, ktoré sa ukázalo v tomto stvorení ako brzdiace, rušivé a trvale škodlivé, dnes nakoniec opovrhovaný vlastnou vinou pre svoje smiešne chcenie vedieť všetko lepšie. Svoje odvrhnutie si tvrdošijne sám vynútil, keďže sa urobil [...]

Sila svedomia.

29.02.2024

Predstavte si človeka, ktorého nahovoria na krádež alebo niekomu ublížiť, s tým že „sa to nikto nedozvie“. Alebo si predstavme ženu, ktorú nahovoria, aby si zarobila sexom. Keby aj došlo k tomu, že o týchto veciach sa naozaj nikto nikdy nedozvie, minimálne 1 človek to vždy vie – ten čo to spáchal. Náš vnútorný hlas nás často v takých prípadoch mučí a neustále [...]

Slovensko – Bohorúhačský národ.

25.02.2024

Táto neresť sa v našom národe veľmi rozmohla. Meno Stvoriteľove berú nadarmo muži, ženy dokonca aj deti. Veľmi zlé je podľa mňa to, že meno Stvoriteľove sa používa dokonca ako nadávka. Teraz zapojte svoj cit aj rozum. Ak neexistuje Boh má zmysel brať toto Jeho meno nadarmo? V podstate je to absurdita používať meno niekoho kto neexistuje. Ale ak Stvoriteľ naopak existuje a [...]

gaza, pásmo gazy, humanitárna pomoc

Jordánsko, USA, Francúzsko a Egypt zhodili do Gazy doteraz najväčšiu dodávku humanitárnej pomoci

05.03.2024 15:42

Letecky je však podľa humanitárnych organizácií aj vlád do Gazy možné dopraviť len zlomok potrebnej pomoci.

balón

Poľsko vyšetruje tri neidentifikované balóny nájdené neďaleko Kaliningradu

05.03.2024 15:12

Poľský minister obrany uviedol, že pravdepodobne ide o meteorologické balóny.

česko, Petr Pavel, Emmanuel Macron

Macron vyzval spojencov, aby neboli zbabelí. Rusko nesmie vyhrať, kroky Česka sú významné, povedal v Prahe

05.03.2024 15:05, aktualizované: 15:50

Rusko nesmie zvíťaziť vo vojne na Ukrajine. Je nutné podporovať ukrajinský ľud a tamojšiu armádu tak dlho, ako to bude potrebné.

Robert Fico

Fico: Keby som mal právomoc odvolať predsedu Ústavného súdu, tak ho odvolám

05.03.2024 15:04, aktualizované: 15:57

Predseda ÚS Fiačan by mal podľa Fica odstúpiť.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 553
Celková čítanosť: 1347989x
Priemerná čítanosť článkov: 2438x

Autor blogu

Kategórie