Založ si blog

Zatvrdnuté kamenné ľudské srdcia.

Predstavte si, že nejaký človek spôsobí inému veľkú bolesť napríklad zabijem mu dieťa alebo niečo podobné naozaj strašné s dlho trvajúcimi následkami a bolesťou. Stáva sa, že v takýchto situáciách poškodení skĺzavajú k tak obrovskej nenávisti, že povedia nikdy v živote ti neodpustím.

Teraz sa pozrime na to či je to správne. Existujú tu 3 pohľady na odpustenie: ľudský, cirkevný a karmický. Ľudský často skĺzava k obrovskej nenávisti, kde by páchateľovi najradšej spôsobil niekoľkonásobnú odplatu. Cirkev hovorí, že stačí úprimne oľutovať alebo rozhrešenie od kňaza. Karmický model hovorí o tom, že páchateľovi sa vráti presne taká bolesť a všetko ako on spôsobil obeti plus adekvátne úroky – nie úžernícke a potom by mu mal poškodený odpustiť aj Boh mu po spravodlivom odpykaní odpustí.

Ktorý model sa vám najviac pozdáva? Pretože môže sa stať aj vám, že aj neúmyselne spôsobíte niekomu veľkú bolesť alebo že niekoho usmrtíte pri nehode. Predstavte si, že by ste chceli všetkými možnými spôsobmi odčiniť svoj skutok. Poškodenej rodine by ste všemožne pomáhali ešte by vás aj postihla podobná karma. Ako by ste sa cítili keby vám napriek všetkému nechceli odpustiť. Myslím si, že by to bol hrozný pocit.

Strata blízkeho je určite veľmi bolestivá. O to viac, že naša spoločnosť je silno ateistická a ľudia reálne neveria, že ten čo umrie pokračuje v živote na druhej strane. Oni jednoducho veria, že svojho milovaného syna, dcéru stratili navždy.

Ja osobne si myslím, že život pokračuje aj po smrti a že každý je podrobený dokonalým karmickým zákonom Stvoriteľa. Jednoducho že každý dostane spravodlivý trest alebo odmenu, presne podľa toho čo vykonal. Ak toto platí mali by sme sa naučiť aj odpúšťať si. Pretože ak tieto veci platia je nesprávne zotrvávať desaťročia v obrovskej nenávisti. Každý sa môže dostať do úlohy páchateľa. Mali by sme sa naučiť rešpektovať sa navzájom a odpúšťať si.

Ako zákonníci a farizeji Ježiša pranierovali.

18.07.2024

Zrejme sa každému vybavia úryvky z Biblie, kde zákonníci a farizeji chceli Ježiša verejne zdiskreditovať záludnými otázkami a tiež ako ho kritizovali. Ježiš toto všetko ustál, ale oni boli presvedčení, že nie je pravý Mesiáš a neprestávali s útokmi na neho. Kritizovali ho a osočovali, naschvál ho nazývali tesárov syn, aby dali najavo že je oproti nim laik. Prešlo cca [...]

Čo by ste dali za večný život?

16.07.2024

Podľa Abd-ru-shina Stvoriteľ od nás žiada, aby sme sa sami namáhali a hľadali pravdu aj cestu k Nemu. Za druhé od nás žiada vnútornú čistotu – to znamená zbaviť sa nenávisti, závisti, zlosti, promiskuity a podobne. Mladí ľudia veľmi na pozemskú smrť nemyslia, seniori sú k smrti bližšie preto predpokladám, že na smrť aj viac myslia. To však nijako mladých nemusí [...]

Kde udrú živly nemusí byť náhoda.

09.07.2024

Abd-ru-shin nám vysvetľuje, že bytosti prírody sú plne vo vôli Božej. Bytosti prírody udržiavajú vo stvorení krehkú rovnováhu. Takže je dosť pravdepodobné, že keď sú niekde ľudia, ktorí narušia túto rovnováhu napríklad svojou vnútornou nečistotou, zareagujú na to aj živly narušením rovnováhy. Môže dôjsť k prudkým lejakom, vetru a podobne. Ako sme to napríklad [...]

Peter Pellegrini

Pellegrini podpísal novelu trestného zákona

25.07.2024 15:39

Prezident Peter Pellegrini podpísal vo štvrtok novelu Trestného zákona reagujúcu na pripomienky Európskej komisie (EK).

moskva

Po páde z okna svojho bytu zomrela popredná ruská ekonómka

25.07.2024 15:36

Bonadarenkovú chválili za jej dlhodobé prognózy hospodárskeho rozvoja krajiny.

F-16

Vzdušný incident nad Aljaškou: Americké a kanadské stíhačky vs. čínske a ruské bombardéry

25.07.2024 15:23

NORAD bude naďalej monitorovať aktivity konkurentov v blízkosti Severnej Ameriky a reagovať na prítomnosť prítomnosťou, uviedlo veliteľstvo.

dron

Ruské útočné drony dopadli na územie NATO, v Rumunsku sa rozhučali sirény

25.07.2024 14:25

Bukurešť varovala obyvateľov pred možným pádom trosiek dronov.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 589
Celková čítanosť: 1436467x
Priemerná čítanosť článkov: 2439x

Autor blogu

Kategórie