Založ si blog

Duch človeka z tela sa vyzlieka.

Takto sa to spieva v známej pesničke a podľa mňa to presne vystihuje dej umierania. Ježiš hovoril: telo nič neosoží, duch oživuje. Takže zrejme si to naozaj môžeme predstaviť tak, že existuje duch človek a ten má na sebe hrubohmotný obal telo.

Presnejšie nám to popisuje Abd-ru-schin, keď vysvetľuje že duch človeka vyšiel z raja ako malé nevedomé duchovné semienko. To že sa tak stalo je veľká milosť Božia, pretože to semienko bolo tak slabé, že v raji by sa nevedelo dostať k sebauvedomeniu, kvôli pomerne silnému vyžarovaniu tej úrovne. Preto jediná cesta na vývoj bola daná nadol do jemnohmotnosti a hrubohmotnosti.

Tu sme sa mali z nevedomých duchovných zárodkov vyvinúť na seba-vedomých ľudských duchov. Takže keď duchovný zárodok vyšiel z raja do jemnohmotnosti, musel sa nutne zahaliť jemnohmotným záhalom, aby nebol „nahý“ a hlavne, aby tu mohol plnohodnotne pôsobiť. Pri jemnohmotnom obale hovoríme o duši. Ďalej nasledoval vstup do hrubohmotnosti. Tu sa takisto musel duch alebo už vlastne duša zahaliť ešte aj hrubohmotným obalom – pozemským telom.

Jednoducho holý duch by na zemi nevedel plnohodnotne pôsobiť. Takže dá sa povedať, že pri narodení do jemnohmotnosti alebo hrubohmotnosti si ľudský duch akoby oblieka konkrétny odev – telo. Vlastný život je však len v samotnom duchu. To už aj Ježiš pomenoval. Ježiš by toho možno aj viac povedal, ale ľudia ešte neboli pripravení. Veď aj za to čo povedal ho dali zavraždiť.

Po svojom sebauvedomení by sme sa mali vrátiť do svojej vlasti do raja. Odtiaľ sme prišli. Jemnohmotnosť aj hrubohmotnosť podliehajú neustálemu procesu vzniku a zániku, to už aj vedci potvrdzujú keď pozorujú ako nebeské telesá vznikajú a zanikajú. Ale duchovná ríša – raj je stála, večná. Preto ak nechceme byť zomletí spolu s jemnohmotnosťou či hrubohmotnosťou mali by sme smerovať do raja.

Cesta tam vraj vedie cez odpykanie všetkých svojich zlých skutkov a musíme sa stať vnútorne lepšími – tým éterickejšími – duchovnou váhou ľahšími. A potom môžeme po pozemskej smrti stúpať nahor, tak ako vidíme stúpať nahor héliový balón alebo korkový štopeľ ponorený do vody. Takýto je ten obraz v skratke. Ale klobúk dole pred tým, čo napísal text tej pesničky.

Veria v Boha, ale neveria v dušu.

29.01.2023

Z reakcií pod mojimi článkami sa dozvedám, že sú ľudia, ktorí veria v Stvoriteľa, ale neveria v dušu. Sú to zrejme Jehovisti. Priznám sa, že som z toho prekvapený a šokovaný. Nemyslel som si, že môže vôbec existovať aj takýto typ viery. Myslel som si, že ak človek verí v stvoriteľa automaticky verí aj v dušu a dúfa, že pozemskou smrťou to všetko nekončí. Ale [...]

Ak by bola karma.

28.01.2023

Predstavte si na chvíľu, že ľudstvo zistilo, že karmický zákon naozaj platí. Čo by sa podľa vás začalo diať? Nebolo by to náhodou tak, že by ľudia začali dodržiavať Desatoro a tiež Ježišove: „Miluj svojho blížneho ako seba samého!“? Ježiš hovoril: „Čo sejete, to zožnete!“. Abd-ru-shin písal o Zákone zvratného pôsobenia, ktorý pôsobí automaticky a [...]

Každé náboženstvo má iného Boha?

27.01.2023

Máme tu najväčšie alebo najznámejšie náboženstvá sveta: kresťanstvo, judaizmus, islam, taoizmus, nasledovateľov Krišnu, hinduizmus, zoroastrizmus, budhizmus. V minulosti svet nebol až tak globalizovaný ako dnes a veľké regióny sveta mali svoje vlastné náboženstvá alebo vieru v niečo. Podstatná je však otázka: Má každé náboženstvo svojho vlastného Boha? Lebo zo [...]

Erdogan

Turecko by podľa Erdogana mohlo schváliť vstup do NATO pre Fínsko bez Švédska

29.01.2023 20:26

Turecko minulý týždeň odložilo na neurčito nové kolo rokovaní so Švédskom a Fínskom o schválení ich vstupu do Severoatlantickej aliancie.

273160688 1294091934388485 8413840614404756137 n

V noci môže byť do -15 stupňov, cez deň sa očakáva výrazné sneženie i vietor

29.01.2023 20:03

V pondelok môže silnejšie zafúkať na horách, ako aj na juhozápade Slovenska.

Eduard Heger, Richard Sulík, Boris Kollár

O dátume predčasných volieb sa má rozhodnúť v utorok. Kto chce skorší termín a komu vyhovuje až september?

29.01.2023 18:18

Boris Kollár a aj strana SaS už ale pripustili, že by mohli podporiť aj júnový termín. Prečo sa ponáhľať a aký je naopak argument na oddialenie predčasných volieb?

Petr Pavel, Zuzana Čaputová

Spravila chybu alebo len ľudské gesto? Politici hodnotia návštevu prezidentky Čaputovej v štábe generála Pavla

29.01.2023 17:57

Do volebného štábu generála Pavla nečakane prišla slovenská prezidentka Zuzana Čaputová, aby mu zablahoželala k víťazstvu. Čo na jej nečakaný krok hovoria slovenskí politici?

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 408
Celková čítanosť: 1004269x
Priemerná čítanosť článkov: 2461x

Autor blogu

Kategórie