Založ si blog

Duch človeka z tela sa vyzlieka.

Takto sa to spieva v známej pesničke a podľa mňa to presne vystihuje dej umierania. Ježiš hovoril: telo nič neosoží, duch oživuje. Takže zrejme si to naozaj môžeme predstaviť tak, že existuje duch človek a ten má na sebe hrubohmotný obal telo.

Presnejšie nám to popisuje Abd-ru-schin, keď vysvetľuje že duch človeka vyšiel z raja ako malé nevedomé duchovné semienko. To že sa tak stalo je veľká milosť Božia, pretože to semienko bolo tak slabé, že v raji by sa nevedelo dostať k sebauvedomeniu, kvôli pomerne silnému vyžarovaniu tej úrovne. Preto jediná cesta na vývoj bola daná nadol do jemnohmotnosti a hrubohmotnosti.

Tu sme sa mali z nevedomých duchovných zárodkov vyvinúť na seba-vedomých ľudských duchov. Takže keď duchovný zárodok vyšiel z raja do jemnohmotnosti, musel sa nutne zahaliť jemnohmotným záhalom, aby nebol „nahý“ a hlavne, aby tu mohol plnohodnotne pôsobiť. Pri jemnohmotnom obale hovoríme o duši. Ďalej nasledoval vstup do hrubohmotnosti. Tu sa takisto musel duch alebo už vlastne duša zahaliť ešte aj hrubohmotným obalom – pozemským telom.

Jednoducho holý duch by na zemi nevedel plnohodnotne pôsobiť. Takže dá sa povedať, že pri narodení do jemnohmotnosti alebo hrubohmotnosti si ľudský duch akoby oblieka konkrétny odev – telo. Vlastný život je však len v samotnom duchu. To už aj Ježiš pomenoval. Ježiš by toho možno aj viac povedal, ale ľudia ešte neboli pripravení. Veď aj za to čo povedal ho dali zavraždiť.

Po svojom sebauvedomení by sme sa mali vrátiť do svojej vlasti do raja. Odtiaľ sme prišli. Jemnohmotnosť aj hrubohmotnosť podliehajú neustálemu procesu vzniku a zániku, to už aj vedci potvrdzujú keď pozorujú ako nebeské telesá vznikajú a zanikajú. Ale duchovná ríša – raj je stála, večná. Preto ak nechceme byť zomletí spolu s jemnohmotnosťou či hrubohmotnosťou mali by sme smerovať do raja.

Cesta tam vraj vedie cez odpykanie všetkých svojich zlých skutkov a musíme sa stať vnútorne lepšími – tým éterickejšími – duchovnou váhou ľahšími. A potom môžeme po pozemskej smrti stúpať nahor, tak ako vidíme stúpať nahor héliový balón alebo korkový štopeľ ponorený do vody. Takýto je ten obraz v skratke. Ale klobúk dole pred tým, čo napísal text tej pesničky.

Ľudstvo a zborený most k Svetlu.

03.03.2024

O významnej úlohe žien a zhubnom konaní väčšiny ľudstva píše Abd-ru-shin nasledovné: „Tak je človek vo svojom nesprávnom pôsobení, ktoré sa ukázalo v tomto stvorení ako brzdiace, rušivé a trvale škodlivé, dnes nakoniec opovrhovaný vlastnou vinou pre svoje smiešne chcenie vedieť všetko lepšie. Svoje odvrhnutie si tvrdošijne sám vynútil, keďže sa urobil [...]

Sila svedomia.

29.02.2024

Predstavte si človeka, ktorého nahovoria na krádež alebo niekomu ublížiť, s tým že „sa to nikto nedozvie“. Alebo si predstavme ženu, ktorú nahovoria, aby si zarobila sexom. Keby aj došlo k tomu, že o týchto veciach sa naozaj nikto nikdy nedozvie, minimálne 1 človek to vždy vie – ten čo to spáchal. Náš vnútorný hlas nás často v takých prípadoch mučí a neustále [...]

Slovensko – Bohorúhačský národ.

25.02.2024

Táto neresť sa v našom národe veľmi rozmohla. Meno Stvoriteľove berú nadarmo muži, ženy dokonca aj deti. Veľmi zlé je podľa mňa to, že meno Stvoriteľove sa používa dokonca ako nadávka. Teraz zapojte svoj cit aj rozum. Ak neexistuje Boh má zmysel brať toto Jeho meno nadarmo? V podstate je to absurdita používať meno niekoho kto neexistuje. Ale ak Stvoriteľ naopak existuje a [...]

gaza, pásmo gazy, humanitárna pomoc

Jordánsko, USA, Francúzsko a Egypt zhodili do Gazy doteraz najväčšiu dodávku humanitárnej pomoci

05.03.2024 15:42

Letecky je však podľa humanitárnych organizácií aj vlád do Gazy možné dopraviť len zlomok potrebnej pomoci.

balón

Poľsko vyšetruje tri neidentifikované balóny nájdené neďaleko Kaliningradu

05.03.2024 15:12

Poľský minister obrany uviedol, že pravdepodobne ide o meteorologické balóny.

česko, Petr Pavel, Emmanuel Macron

Macron vyzval spojencov, aby neboli zbabelí. Rusko nesmie vyhrať, kroky Česka sú významné, povedal v Prahe

05.03.2024 15:05, aktualizované: 15:25

Rusko nesmie zvíťaziť vo vojne na Ukrajine. Je nutné podporovať ukrajinský ľud a tamojšiu armádu tak dlho, ako to bude potrebné.

Robert Fico

Fico: Keby som mal právomoc odvolať predsedu Ústavného súdu, tak ho odvolám

05.03.2024 15:04, aktualizované: 15:25

Predseda ÚS Fiačan by mal podľa Fica odstúpiť.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 553
Celková čítanosť: 1347968x
Priemerná čítanosť článkov: 2438x

Autor blogu

Kategórie