Založ si blog

Ako sa vysporiadať so zlou karmou.

Myslím si, že mnohí z nás sa z času na čas alebo aj na dlhšie dostanú do nepríjemnej situácie. Myslím takú situáciu, že musíte trpieť odporné správanie vášho okolia. Ja osobne to vnímam, že to môžu byť karmické následky našich predošlých pochybení. Jednoducho zrejme sme takýto idioti boli v minulosti my. Táto možnosť stojí aspoň za úvahu.

Pretože ide o to ako sa s takouto situáciou vysporiadať. Keby sme totiž nebrali do úvahy, že to môže byť karma cítili by sme to ako veľkú nespravodlivosť, že my sa už dnes snažíme správať čo najlepšie a prichádzajú na nás takéto zlé odporné veci. Ak však pripustíme, že toto čo nám je dnes tak odporné sme mohli v minulosti robiť my, zrazu sa vynárajú iné pocity. Treba sa nachvíľu zastaviť a úprimne sa pozrieť do svojho vnútra, či v nás nedriemu takéto pozostatky, či nemáme k tomu sklony. Zrazu jednoznačne vidíme, že takéto správanie nie je vôbec dobré a že spôsobuje len veľa utrpenia a že stojí za to zotrvávať v dobrom správaní.

Uvedomíme si, že musíme zožať čo sme kedysi dávno zasiali a hľadáme cestu ako von z takýchto medziľudských vzťahov, pretože zmeniť daného človeka zdá sa nemožné aspoň z krátkodobého hľadiska. Pýtame sa dokedy to bude trvať, kedy to už konečne skončí? Niekedy je ľahšie vyhnúť sa takému človeku inokedy ťažšie. Keď je to napríklad len nejaký kamarát-ka, tak je to ľahšie. Keď je to však niekto v práci alebo v rodine je to ťažšie.

Otázne je aj to, že keď ujdeme od jedného takého človeka, že napríklad dáme výpoveď v práci a ideme do novej práce, či opäť nenarazíme na podobný typ človeka. Tu hrá dôležitú rolu podľa mňa koľko zlého sme v minulosti urobili – čiže ako dlho musíme trpieť. Môžeme skúšať sa hádať s takýmto človek a argumentovať, ale väčšinou sú to také typy, že sa to len zhorší.

Balzamom na dušu je, keď stretneme milého príjemného človeka, s ktorým sa môžeme v kľude porozprávať bez toho, že by nám ubližoval. Riešením môže byť aj to, viac sa stretávať s takýmito fajn ľuďmi. Môže to okolo nás vytvárať akoby ochranné pole, ktoré môže zmierňovať účinky odporných ľudí.

Zdá sa mi, že bojovať proti odporným ľuďom tak, že im budeme aj my ubližovať je len liatím benzínu do ohňa. Správať sa k nim pekne a pomáhať im, vyzerá že zmierňuje ich túžbu ubližovať nám. Je to ako Ježišove: Milujte svojich nepriateľov. Zdá sa to absurdné, ale zrejme to je jediná cesta z kolotoča zla a utrpenia.

Veria v Boha, ale neveria v dušu.

29.01.2023

Z reakcií pod mojimi článkami sa dozvedám, že sú ľudia, ktorí veria v Stvoriteľa, ale neveria v dušu. Sú to zrejme Jehovisti. Priznám sa, že som z toho prekvapený a šokovaný. Nemyslel som si, že môže vôbec existovať aj takýto typ viery. Myslel som si, že ak človek verí v stvoriteľa automaticky verí aj v dušu a dúfa, že pozemskou smrťou to všetko nekončí. Ale [...]

Ak by bola karma.

28.01.2023

Predstavte si na chvíľu, že ľudstvo zistilo, že karmický zákon naozaj platí. Čo by sa podľa vás začalo diať? Nebolo by to náhodou tak, že by ľudia začali dodržiavať Desatoro a tiež Ježišove: „Miluj svojho blížneho ako seba samého!“? Ježiš hovoril: „Čo sejete, to zožnete!“. Abd-ru-shin písal o Zákone zvratného pôsobenia, ktorý pôsobí automaticky a [...]

Každé náboženstvo má iného Boha?

27.01.2023

Máme tu najväčšie alebo najznámejšie náboženstvá sveta: kresťanstvo, judaizmus, islam, taoizmus, nasledovateľov Krišnu, hinduizmus, zoroastrizmus, budhizmus. V minulosti svet nebol až tak globalizovaný ako dnes a veľké regióny sveta mali svoje vlastné náboženstvá alebo vieru v niečo. Podstatná je však otázka: Má každé náboženstvo svojho vlastného Boha? Lebo zo [...]

Erdogan

Turecko by podľa Erdogana mohlo schváliť vstup do NATO pre Fínsko bez Švédska

29.01.2023 20:26

Turecko minulý týždeň odložilo na neurčito nové kolo rokovaní so Švédskom a Fínskom o schválení ich vstupu do Severoatlantickej aliancie.

273160688 1294091934388485 8413840614404756137 n

V noci môže byť do -15 stupňov, cez deň sa očakáva výrazné sneženie i vietor

29.01.2023 20:03

V pondelok môže silnejšie zafúkať na horách, ako aj na juhozápade Slovenska.

Eduard Heger, Richard Sulík, Boris Kollár

O dátume predčasných volieb sa má rozhodnúť v utorok. Kto chce skorší termín a komu vyhovuje až september?

29.01.2023 18:18

Boris Kollár a aj strana SaS už ale pripustili, že by mohli podporiť aj júnový termín. Prečo sa ponáhľať a aký je naopak argument na oddialenie predčasných volieb?

Petr Pavel, Zuzana Čaputová

Spravila chybu alebo len ľudské gesto? Politici hodnotia návštevu prezidentky Čaputovej v štábe generála Pavla

29.01.2023 17:57

Do volebného štábu generála Pavla nečakane prišla slovenská prezidentka Zuzana Čaputová, aby mu zablahoželala k víťazstvu. Čo na jej nečakaný krok hovoria slovenskí politici?

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 408
Celková čítanosť: 1004277x
Priemerná čítanosť článkov: 2461x

Autor blogu

Kategórie