Založ si blog

Ako sa vysporiadať so zlou karmou.

Myslím si, že mnohí z nás sa z času na čas alebo aj na dlhšie dostanú do nepríjemnej situácie. Myslím takú situáciu, že musíte trpieť odporné správanie vášho okolia. Ja osobne to vnímam, že to môžu byť karmické následky našich predošlých pochybení. Jednoducho zrejme sme takýto idioti boli v minulosti my. Táto možnosť stojí aspoň za úvahu.

Pretože ide o to ako sa s takouto situáciou vysporiadať. Keby sme totiž nebrali do úvahy, že to môže byť karma cítili by sme to ako veľkú nespravodlivosť, že my sa už dnes snažíme správať čo najlepšie a prichádzajú na nás takéto zlé odporné veci. Ak však pripustíme, že toto čo nám je dnes tak odporné sme mohli v minulosti robiť my, zrazu sa vynárajú iné pocity. Treba sa nachvíľu zastaviť a úprimne sa pozrieť do svojho vnútra, či v nás nedriemu takéto pozostatky, či nemáme k tomu sklony. Zrazu jednoznačne vidíme, že takéto správanie nie je vôbec dobré a že spôsobuje len veľa utrpenia a že stojí za to zotrvávať v dobrom správaní.

Uvedomíme si, že musíme zožať čo sme kedysi dávno zasiali a hľadáme cestu ako von z takýchto medziľudských vzťahov, pretože zmeniť daného človeka zdá sa nemožné aspoň z krátkodobého hľadiska. Pýtame sa dokedy to bude trvať, kedy to už konečne skončí? Niekedy je ľahšie vyhnúť sa takému človeku inokedy ťažšie. Keď je to napríklad len nejaký kamarát-ka, tak je to ľahšie. Keď je to však niekto v práci alebo v rodine je to ťažšie.

Otázne je aj to, že keď ujdeme od jedného takého človeka, že napríklad dáme výpoveď v práci a ideme do novej práce, či opäť nenarazíme na podobný typ človeka. Tu hrá dôležitú rolu podľa mňa koľko zlého sme v minulosti urobili – čiže ako dlho musíme trpieť. Môžeme skúšať sa hádať s takýmto človek a argumentovať, ale väčšinou sú to také typy, že sa to len zhorší.

Balzamom na dušu je, keď stretneme milého príjemného človeka, s ktorým sa môžeme v kľude porozprávať bez toho, že by nám ubližoval. Riešením môže byť aj to, viac sa stretávať s takýmito fajn ľuďmi. Môže to okolo nás vytvárať akoby ochranné pole, ktoré môže zmierňovať účinky odporných ľudí.

Zdá sa mi, že bojovať proti odporným ľuďom tak, že im budeme aj my ubližovať je len liatím benzínu do ohňa. Správať sa k nim pekne a pomáhať im, vyzerá že zmierňuje ich túžbu ubližovať nám. Je to ako Ježišove: Milujte svojich nepriateľov. Zdá sa to absurdné, ale zrejme to je jediná cesta z kolotoča zla a utrpenia.

Ľudstvo a zborený most k Svetlu.

03.03.2024

O významnej úlohe žien a zhubnom konaní väčšiny ľudstva píše Abd-ru-shin nasledovné: „Tak je človek vo svojom nesprávnom pôsobení, ktoré sa ukázalo v tomto stvorení ako brzdiace, rušivé a trvale škodlivé, dnes nakoniec opovrhovaný vlastnou vinou pre svoje smiešne chcenie vedieť všetko lepšie. Svoje odvrhnutie si tvrdošijne sám vynútil, keďže sa urobil [...]

Sila svedomia.

29.02.2024

Predstavte si človeka, ktorého nahovoria na krádež alebo niekomu ublížiť, s tým že „sa to nikto nedozvie“. Alebo si predstavme ženu, ktorú nahovoria, aby si zarobila sexom. Keby aj došlo k tomu, že o týchto veciach sa naozaj nikto nikdy nedozvie, minimálne 1 človek to vždy vie – ten čo to spáchal. Náš vnútorný hlas nás často v takých prípadoch mučí a neustále [...]

Slovensko – Bohorúhačský národ.

25.02.2024

Táto neresť sa v našom národe veľmi rozmohla. Meno Stvoriteľove berú nadarmo muži, ženy dokonca aj deti. Veľmi zlé je podľa mňa to, že meno Stvoriteľove sa používa dokonca ako nadávka. Teraz zapojte svoj cit aj rozum. Ak neexistuje Boh má zmysel brať toto Jeho meno nadarmo? V podstate je to absurdita používať meno niekoho kto neexistuje. Ale ak Stvoriteľ naopak existuje a [...]

gaza, pásmo gazy, humanitárna pomoc

Jordánsko, USA, Francúzsko a Egypt zhodili do Gazy doteraz najväčšiu dodávku humanitárnej pomoci

05.03.2024 15:42

Letecky je však podľa humanitárnych organizácií aj vlád do Gazy možné dopraviť len zlomok potrebnej pomoci.

balón

Poľsko vyšetruje tri neidentifikované balóny nájdené neďaleko Kaliningradu

05.03.2024 15:12

Poľský minister obrany uviedol, že pravdepodobne ide o meteorologické balóny.

česko, Petr Pavel, Emmanuel Macron

Macron vyzval spojencov, aby neboli zbabelí. Rusko nesmie vyhrať, kroky Česka sú významné, povedal v Prahe

05.03.2024 15:05, aktualizované: 15:50

Rusko nesmie zvíťaziť vo vojne na Ukrajine. Je nutné podporovať ukrajinský ľud a tamojšiu armádu tak dlho, ako to bude potrebné.

Robert Fico

Fico: Keby som mal právomoc odvolať predsedu Ústavného súdu, tak ho odvolám

05.03.2024 15:04, aktualizované: 15:57

Predseda ÚS Fiačan by mal podľa Fica odstúpiť.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 553
Celková čítanosť: 1347992x
Priemerná čítanosť článkov: 2438x

Autor blogu

Kategórie