Založ si blog

Miliónkrát opakovaná mantra – život po smrti neexistuje.

To som aj málo povedal lebo na zemi je 7 miliárd ľudí a mnohí z nich neveria na posmrtný život. A títo ľudia to hovoria dookola, hoci o tom nemajú žiadnu vedomosť. Pozrime sa ešte aj do minulosti stáročia, tisícročia dozadu koľko nespočetne krát bola vyslovená táto veta – život po smrti neexistuje.

Naproti tomu tu bolo niekoľko mediálnych ľudí, ktorí dokázali duchov vidieť a svedčili o tom. Môžme polemizovať o tom koľko ich bolo a akí boli dôveryhodný. Osobne by som však nepochyboval o svedectve Budhu, Krišnu a Ježiša. Hlavne Ježiš syn Boží sa preslávil nespočetným uzdravením slepých, chromých, posadnutých a podobne. Nedokázal to nikto pred ním ani nikto po ňom.

Ešte ma na tom zaujalo, že Ježiš sa vyjadroval ako niekto kto má plné vedenie. Za ním chodili a vypytovali sa ho, pokúšali ho rôznymi chytákmi. Ježiš však vždy obstál a podával vysvetlenia. Horšie to už bolo s jeho poslucháčmi nie vždy chápali Ježišovu reč. O jeho protivníkoch ani nehovorím, tí keď videli, že Ježiša nikdy neprevýšia a že jeho výklady sú lepšie ako ich, že ľud ide za ním rozhodli sa, že ho fyzicky zlikvidujú – zabijú.

Takže je tu pomerne malá skupina ľudí, čo tvrdia a tvrdili, že život po smrti existuje. A potom sú tu miliónové zástupy, húfy ľudí z ktorých každý tisíckrát povie, že život po smrti neexistuje. Čiže zástancov teórie jediného života je obrovská prevaha.

Za zváženie však stojí akú hodnotu majú tisícnásobne opakované tvrdenia miliónov NEVEDOMÝCH ľudí, už len v porovnaní so svedectvom jedného človeka Ježiša, ktorý má plné vedenie. To si už musí rozhodnúť každý sám za seba.

Fyzické a historické zavraždenie Ježiša.

09.06.2023

Ježiš sám o sebe hovoril, že neprišiel zrušiť zákon, ale naplniť ho. Židia totiž mali nariadenia, ktoré im Boh dal prostredníctvom Mojžiša a mali podľa nich žiť. Len zdá sa, že sa od toho trochu odklonili. Kňazi, zákonníci a farizeji boli tí, čo vykladali ľudu písma a dbali na ich dodržiavanie. Niektorí z nich prijali Ježiša, ale väčšina ho odmietla. Ježiš ako [...]

Smiešne ľudstvo.

08.06.2023

Ľudia si o sebe myslia akí sú veľkolepí, akí technický pokrok dosiahli, aké stavby postavili a podobne. Áno keď sa porovnávame s mravcami, žirafou alebo so psom, tak to môže k tomu zvádzať. Aj keď zvieratá v prírode aj tie najmenšie sa zachvievajú vo vôli Božej na rozdiel od nás. Vyzerá to, že tá namyslenosť mnohým zatemnila rozum. Ľudia si myslia akí sú úžasní [...]

Majú cirkevní hodnostári istú vstupenku do neba?

07.06.2023

Vo svete existuje mnoho povolaní, ktoré majú prinášať prospech pre všetkých. Keď chcete stavať dom zavoláte si stavebníkov, keď ste hladní idete do obchodu, o vaše deti sa starajú učitelia v škole a keď sa vám žiada duchovného pokrmu zájdete do chrámov Božích za kňazmi či inými cirkevnými hodnostármi. Každý kto vykonáva dobre svoje prácu si zaslúži primeranú [...]

Si Ťin-pching Putin

Pomáha Peking vojensky Putinovi? Čečenci bojujúci na Ukrajine mali dostať čínske obrnené vozidlá

09.06.2023 16:47

Čína odmieta správy o podpore Ruska ako fámy šírené USA a NATO.

sklenar dubncia

Vojna ukázala, že zásoby sú dôležité. V Dubnici by sa mohla rozšíriť výroba zbraní

09.06.2023 16:15

Zbrojárske podniky v Dubnici nad Váhom by mohli rozšíriť kapacity.

Lynx Commando

Po stredoškoláka z Košíc si prišlo elitné Lynx komando. Plánoval vyrábať bomby?

09.06.2023 16:00

Počas domových prehliadok policajti u chlapca zaistili chemické látky, ktoré je možné použiť pri výrobe výbušnín. Obvinili ho zo zločinov niektorých foriem účasti na terorizme.

Kim Čong-un

Kim Čong-un zakázal samovraždy: Sú zradou socializmu

09.06.2023 15:47

Diktátor miestnym vládam nariadil, aby prijali preventívne opatrenia.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 483
Celková čítanosť: 1116586x
Priemerná čítanosť článkov: 2312x

Autor blogu

Kategórie