Založ si blog

Miliónkrát opakovaná mantra – život po smrti neexistuje.

To som aj málo povedal lebo na zemi je 7 miliárd ľudí a mnohí z nich neveria na posmrtný život. A títo ľudia to hovoria dookola, hoci o tom nemajú žiadnu vedomosť. Pozrime sa ešte aj do minulosti stáročia, tisícročia dozadu koľko nespočetne krát bola vyslovená táto veta – život po smrti neexistuje.

Naproti tomu tu bolo niekoľko mediálnych ľudí, ktorí dokázali duchov vidieť a svedčili o tom. Môžme polemizovať o tom koľko ich bolo a akí boli dôveryhodný. Osobne by som však nepochyboval o svedectve Budhu, Krišnu a Ježiša. Hlavne Ježiš syn Boží sa preslávil nespočetným uzdravením slepých, chromých, posadnutých a podobne. Nedokázal to nikto pred ním ani nikto po ňom.

Ešte ma na tom zaujalo, že Ježiš sa vyjadroval ako niekto kto má plné vedenie. Za ním chodili a vypytovali sa ho, pokúšali ho rôznymi chytákmi. Ježiš však vždy obstál a podával vysvetlenia. Horšie to už bolo s jeho poslucháčmi nie vždy chápali Ježišovu reč. O jeho protivníkoch ani nehovorím, tí keď videli, že Ježiša nikdy neprevýšia a že jeho výklady sú lepšie ako ich, že ľud ide za ním rozhodli sa, že ho fyzicky zlikvidujú – zabijú.

Takže je tu pomerne malá skupina ľudí, čo tvrdia a tvrdili, že život po smrti existuje. A potom sú tu miliónové zástupy, húfy ľudí z ktorých každý tisíckrát povie, že život po smrti neexistuje. Čiže zástancov teórie jediného života je obrovská prevaha.

Za zváženie však stojí akú hodnotu majú tisícnásobne opakované tvrdenia miliónov NEVEDOMÝCH ľudí, už len v porovnaní so svedectvom jedného človeka Ježiša, ktorý má plné vedenie. To si už musí rozhodnúť každý sám za seba.

Páchateľ a obeť, nevedomosť a vedomosť.

24.05.2024

Stáva sa, že nejakí ľudia sa dostanú do situácie, kde trpia. Sme cítiace bytosti a mnohým je ľúto, že títo ľudia trpia. Aj ja som sa často zamýšľal nad tým, že aké to má niekto ťažké. Môže dôjsť dokonca k situácii, že sme z toho rozhorčení. Predstavme si však teraz 2 konkrétnych ľudí, jeden tomu druhému ubližuje – je páchateľ a druhý trpí od páchateľa [...]

Tvrdenie temna a tvrdenie Svetla.

22.05.2024

Sú také 2 základné teórie o našom živote a tomto svete: 1. Žijeme len teraz jediný krát Táto teória hovorí zhruba toto. Ducha nevidím ani záhrobný svet – takže neexistujú. Keď je len jeden tento život, tak načo prílišná prudéria a moralizovanie, treba si troška dopriať ako sa vraví a to na všetkých frontoch. Ak to inak nejde tak treba použiť aj nedovolené [...]

Ako robiť politickú kampaň v týchto pohnutých časoch.

18.05.2024

Oceňujem že všetky politické strany teraz utlmili svoju činnosť. To sa však dá len do určitého času. Aj keď je premiér v kritickom stave veci musia ísť ďalej. Blížia sa eurovoľby. Ako by mali politické strany kampaňovať? Je to jednoduché, moderátori to zvykli pripomínať. Treba hovoriť o svojich predstavách, víziách a riešeniach. U nás na Slovensku sa politika [...]

Viktor Orbán

Orbán pred eurovoľbami pritvrdzuje: Nepošleme mladých Maďarov do vojen cudzích krajín. Gulyás školil Macrona

28.05.2024 18:25

Šéf úradu maďarskej vlády zase vyzval francúzskeho prezidenta, aby rešpektoval fakty v kampani do nadchádzajúcich eurovolieb.

SR Bratislava RTVS protestný pochod BAX

Stíchne RTVS na tri hodiny? Šimkovičová hovorí o koordinovanej akcii organizátorov, vedenia a politických strán

28.05.2024 18:17

Podľa rezortu kultúry nemajú zamestnanci na tento typ protestu „zákonom priznanú možnosť“ a nemôžu „organizovane prerušiť výkon práce".

Pellegrini, Čaputová, atentát, vyhlásenie

Čaputová vetovala novelu zákona o FPU: Legislatíva môže ohroziť slobodu umenia

28.05.2024 18:02

V ustanovení novely vidí rozpor s ústavou, legislatíva môže podľa nej ohroziť slobodu umenia.

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínsky parlament prelomil veto prezidentky k zákonu o zahraničných agentoch

28.05.2024 17:56

Prezidentka má teraz päť dní na to, aby zákon potvrdila. Ak tak neurobí, podpíše ho predseda parlamentu.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 575
Celková čítanosť: 1398508x
Priemerná čítanosť článkov: 2432x

Autor blogu

Kategórie