Založ si blog

Spoločnosť neznáša dobrých a čistých ľudí.

Predstavte si človeka, ktorý sa rozhodne, že sa bude čo najčistejšie správať a bude šíriť okolo seba dobro. Čo sa stane takému človeku? Myslíte si, že jeho okolie bude mať pred ním úctu a že ľudia okolo neho budú radi, že je taký dobrý a čistý?

Podľa mňa sa takému človeku stane pravý opak. Jeho okolie ho bude chcieť strhnúť na svoju úroveň. Skôr sa mu budú vysmievať, že čo je taký svätuškár alebo nech neverí tým náboženským bludom, že žijeme predsa len raz a treba si riadne užívať. Najlepšie keď si dobre vypije, začne fajčiť a poriadne si užije so ženami alebo skúsi aspoň nejaké ľahké drogy. To že si tak skracuje život a spôsobí rôzne zdravotné či iné problémy nevadí, len nech už nie je taký odporný svätuškár.

Keď je napríklad niekto poctivý nekradne a nepodvádza hoci by mal príležitosti. Tak sa mu zase vysmievajú, že je hlúpy mal by využiť príležitosť a poriadne sa obohatiť. Takto je v očiach svojho okolia len ako nejaký menejcenný chudáčik. A potom sa čudujeme akí borci sa nám dostávajú do parlamentu a vládnu nám. To je naozaj len na smiech.

Alebo pozrime sa na slávnych ľudí talentovaných hercov a spevákov. Akonáhle sa preslávia sú hosťami medzi smotánkou na kadejakých večierkoch. Samozrejme drogy a alkohol tam nemôžu chýbať to by bolo nudné. A títo ľudia častokrát zomierajú mladí na predávkovanie. Vidím v tom prácu temna, že sú im drogy vychválené, že aké skvelé zážitky budú mať. Ale musia si to dať lebo inak s nimi nie je sranda. Nejakí top díleri sa na takýchto slávnych a bohatých ľudí prisajú ako pijavice. A ak obeť zomrie nevadí – veď si nájdu zase nové obete a biznis ide ďalej.

Toto je ľudské Desatoro, takto sa tu žije na zemi. Je to podľa mňa zvádzanie temna a ľudia sa na to vrhajú ako hladné ryby na háčik. Zákony ktoré nám dal Boh, aby sme žili v čistote a tvorili dobré veci, ľuďom nevoňajú. Oveľa viac podpory a priestoru tu má Luciferov princíp. Temno však aj tak pohŕda ľuďmi čo sa dajú zviesť, považuje ich za slabých. A ešte horšie je to s odmenou temna. Keď si ľudia osvoja zlé veci a ubližujú si navzájom, živia v sebe nenávisť ich odmena bude naozaj trpká.

Lenže tá odmena iná ani nemôže byť, pretože všetko sa deje v medziach zákona „čo sejete, to zožnete!“. Temno nemá nad nami moc, môže len lákať. Ak sa niekto nechá zlákať a vykoná niečo zlé, musí on sám potom čeliť následkom. Ľudské elity sú skalopevne presvedčené, že karma neexistuje, že je len tento jeden život a že teda to ako žijeme je správne.

Masy ľudí sa podrobujú tejto viere v jeden pozemský život a pomáhajú neustále poháňať kolobeh utrpenia. Vnímam to ako princíp temna, ktorý má tu na zemi obrovskú moc medzi ľuďmi. Takí čo tento princíp nechcú prijať sú vyhlasovaní za bláznov, sú osočovaní a sú terčom posmechu. Pripadá mi to, že niekomu nesmierne záleží, aby sa tento princíp utrpenia a táto viera v jeden život udržali pri moci. Ale podľa mňa sa na nás temno smeje, akí sme sprostí, že ako si dokážeme ubližovať, vraždiť sa a ničiť najrôznejšími spôsobmi. 

Páchateľ a obeť, nevedomosť a vedomosť.

24.05.2024

Stáva sa, že nejakí ľudia sa dostanú do situácie, kde trpia. Sme cítiace bytosti a mnohým je ľúto, že títo ľudia trpia. Aj ja som sa často zamýšľal nad tým, že aké to má niekto ťažké. Môže dôjsť dokonca k situácii, že sme z toho rozhorčení. Predstavme si však teraz 2 konkrétnych ľudí, jeden tomu druhému ubližuje – je páchateľ a druhý trpí od páchateľa [...]

Tvrdenie temna a tvrdenie Svetla.

22.05.2024

Sú také 2 základné teórie o našom živote a tomto svete: 1. Žijeme len teraz jediný krát Táto teória hovorí zhruba toto. Ducha nevidím ani záhrobný svet – takže neexistujú. Keď je len jeden tento život, tak načo prílišná prudéria a moralizovanie, treba si troška dopriať ako sa vraví a to na všetkých frontoch. Ak to inak nejde tak treba použiť aj nedovolené [...]

Ako robiť politickú kampaň v týchto pohnutých časoch.

18.05.2024

Oceňujem že všetky politické strany teraz utlmili svoju činnosť. To sa však dá len do určitého času. Aj keď je premiér v kritickom stave veci musia ísť ďalej. Blížia sa eurovoľby. Ako by mali politické strany kampaňovať? Je to jednoduché, moderátori to zvykli pripomínať. Treba hovoriť o svojich predstavách, víziách a riešeniach. U nás na Slovensku sa politika [...]

Viktor Orbán

Orbán pred eurovoľbami pritvrdzuje: Nepošleme mladých Maďarov do vojen cudzích krajín. Gulyás školil Macrona

28.05.2024 18:25

Šéf úradu maďarskej vlády zase vyzval francúzskeho prezidenta, aby rešpektoval fakty v kampani do nadchádzajúcich eurovolieb.

SR Bratislava RTVS protestný pochod BAX

Stíchne RTVS na tri hodiny? Šimkovičová hovorí o koordinovanej akcii organizátorov, vedenia a politických strán

28.05.2024 18:17

Podľa rezortu kultúry nemajú zamestnanci na tento typ protestu „zákonom priznanú možnosť“ a nemôžu „organizovane prerušiť výkon práce".

Pellegrini, Čaputová, atentát, vyhlásenie

Čaputová vetovala novelu zákona o FPU: Legislatíva môže ohroziť slobodu umenia

28.05.2024 18:02

V ustanovení novely vidí rozpor s ústavou, legislatíva môže podľa nej ohroziť slobodu umenia.

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínsky parlament prelomil veto prezidentky k zákonu o zahraničných agentoch

28.05.2024 17:56

Prezidentka má teraz päť dní na to, aby zákon potvrdila. Ak tak neurobí, podpíše ho predseda parlamentu.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 575
Celková čítanosť: 1398637x
Priemerná čítanosť článkov: 2432x

Autor blogu

Kategórie