Založ si blog

Je pápež zástupcom Boha na zemi?

Tak poďme uvažovať, pátrať a porovnávať. Dnes nám už nehrozí, žeby nás cirkev dala upáliť, tak si môžeme dovoliť slobodné myšlienky aj voči osobe pápeža.

Ak máte byť niekoho zástupca, tak s ním nevyhnutne musíte komunikovať, aby ste vedeli aká je vôľa toho koho zastupujete. Ako je to dnes s pápežom Františkom? On sa určite Bohu prihovára. Ale Boh priamo s ním nehovorí, môže len cítiť nejaké vnuknutia od svetlých bytostí. Takže oproti Abrahámovi, Mojžišovi, prorokom, Ježišovi a jeho učeníkom je v tejto komunikácii obrovský rozdiel. Lebo oni priamo komunikovali s Bohom.

Terajšieho pápeža i tých predošlých by som prirovnal k veriacim ľuďom. Môžu byť niečím výnimoční, ale vnímam ich na úrovni veriacich ľudí. Keby totiž Boh priamo komunikoval s niektorým pápežom určite by sme sa o tom dozvedeli, pretože by nám to sami povedali. Veď kto by sa už s niečím takým nepochválil?

Terajší pápež má ešte jednu veľkú nevýhodu, je priam zviazaný dogmami. On je síce veriaci človek, ale môže uvažovať len v medziach, ktoré vytýčili jeho predchodcovia. Takto si to pápeži a koncily sami nastavili a schválili.

Takže otázka znie môže byť takýto pápež skutočným zástupcom Boha na zemi. Podľa mňa nie, keďže Boh priamo k nemu nehovorí. Ide podľa mňa o mieru spojenia a komunikácie. Jednoducho Ježiš a Boh boli jedno. Ježiš presne vedel ako Boh myslí a cíti a čo chce od Ježiša, aby vykonal. To sa podľa mňa o žiadnom pápežovi nedá povedať. Takže pápež nemôže byť plnohodnotný zástupca Boha na zemi.

Ako zlepšiť svet.

19.04.2024

Predstavme si čo sa dialo keď sme boli ešte deti. Máme určité zážitky čo sa nám na našich rodičoch páčilo a čo nie. S odstupom času vieme čo bolo správne a čo nie. Teraz stačí urobiť úplne jednoduchú vec a mnohí ju aj robia. Stačí pri výchove svojich či iných detí dávať to dobré a správne a to nesprávne sa snažiť čo najviac eliminovať. To isté môžeme [...]

Môže človek pozemskou smrťou uniknúť Božej spravodlivosti?

15.04.2024

Pozrime sa na to spolu podrobnejšie. Pre účely tejto analýzy pripusťme, že Stvoriteľ existuje. Takže predstavme si situáciu, že by človek pozemskou smrťou mohol uniknúť spravodlivosti. Napríklad by bol nejaký bohatý človek, ktorí by mal nepriateľov a chcel by ich odstrániť. Nechce sa však dostať do väzenia, tak dá echo, že kto to urobí za neho dostane veľký balík [...]

Každý robí chyby.

14.04.2024

Podstatné je podľa mňa ako k tomu pristupujeme. Môžeme sa hádať a popierať, že sme urobili chybu. Tým však klameme len samých seba. Môžeme to ignorovať a robiť tú istú chybu aj naďalej, ale pravdepodobne na to nejakým spôsobom doplatíme. Najlepšie bude podľa mňa si chybu priznať. Áno je to trochu bolestné pre naše ego. Keď už vieme, že sme urobili chybu a priznali [...]

Medveď

Vlani 14, tento rok už 10. Stretnutie s medveďom môže mať fatálne následky. Ale čo stretnutie s diviakom?

20.04.2024 15:49

Medveď reaguje útokom alebo agresívnym prístupom častejšie voči ľuďom, ktorí sú pri stretnutiach aktívni.

Krádeže áut USA - 2016

Zo závodu ukradli a predali súčiastky za trištvrte milióna eur, polícia obvinila šesť páchateľov

20.04.2024 15:18

V prípade preukázania viny hrozí obvineným trest odňatia slobody na desať až pätnásť rokov.

Baerbock, Netanjahu

Hádka kvôli Gaze? Nie sme ako nacisti, nahneval sa Netanjahu na nemeckú ministerku

20.04.2024 14:00

Počas návštevy nemeckej šéfky diplomacie Annaleny Baerbockovej v Tel Avive došlo k ostrej výmene názorov medzi ňou a izraelským premiérom, ktorý poprel, že by ľudia v Pásme Gazy hladovali.

Peter Pellegrini

Ctite si zmluvu, odkázal Dankovi Raši: Problémom je, že sa vidí ako nástupca Pellegriniho. Majerský počul hlasy o konci Dolinkovej

20.04.2024 13:07, aktualizované: 15:06

Milan Majerský predpokladá, že poslanci KDH zahlasujú za zvolenie súčasného ministra Richarda Rašiho do funkcie predsedu parlamentu.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 564
Celková čítanosť: 1371445x
Priemerná čítanosť článkov: 2432x

Autor blogu

Kategórie