Založ si blog

Je pápež zástupcom Boha na zemi?

Tak poďme uvažovať, pátrať a porovnávať. Dnes nám už nehrozí, žeby nás cirkev dala upáliť, tak si môžeme dovoliť slobodné myšlienky aj voči osobe pápeža.

Ak máte byť niekoho zástupca, tak s ním nevyhnutne musíte komunikovať, aby ste vedeli aká je vôľa toho koho zastupujete. Ako je to dnes s pápežom Františkom? On sa určite Bohu prihovára. Ale Boh priamo s ním nehovorí, môže len cítiť nejaké vnuknutia od svetlých bytostí. Takže oproti Abrahámovi, Mojžišovi, prorokom, Ježišovi a jeho učeníkom je v tejto komunikácii obrovský rozdiel. Lebo oni priamo komunikovali s Bohom.

Terajšieho pápeža i tých predošlých by som prirovnal k veriacim ľuďom. Môžu byť niečím výnimoční, ale vnímam ich na úrovni veriacich ľudí. Keby totiž Boh priamo komunikoval s niektorým pápežom určite by sme sa o tom dozvedeli, pretože by nám to sami povedali. Veď kto by sa už s niečím takým nepochválil?

Terajší pápež má ešte jednu veľkú nevýhodu, je priam zviazaný dogmami. On je síce veriaci človek, ale môže uvažovať len v medziach, ktoré vytýčili jeho predchodcovia. Takto si to pápeži a koncily sami nastavili a schválili.

Takže otázka znie môže byť takýto pápež skutočným zástupcom Boha na zemi. Podľa mňa nie, keďže Boh priamo k nemu nehovorí. Ide podľa mňa o mieru spojenia a komunikácie. Jednoducho Ježiš a Boh boli jedno. Ježiš presne vedel ako Boh myslí a cíti a čo chce od Ježiša, aby vykonal. To sa podľa mňa o žiadnom pápežovi nedá povedať. Takže pápež nemôže byť plnohodnotný zástupca Boha na zemi.

Zmena pohlavia.

26.03.2023

Teraz sa začala táto téma rozoberať v parlamente. Zarazilo ma, že niektorí poslanci chcú zabrániť ľuďom zmeniť pohlavie. Niekomu sa to môže zdať ako zvrátené, keď si chce určitý človek zmeniť pohlavie, ale v skutočnosti práve tá operácia môže dať veci do normálu – do poriadku. Nejaké naviazanie na pohlavia na DNA, je čistý ateizmus a povýšenie tela nad ducha. [...]

Boh pomstil svojho milovaného syna Ježiša.

16.03.2023

Ak si niekto myslí, že Ježiš bol slabučký, zmäkčilý doslova chudáčik ktorý pomáhal a potom vyšiel na posmech tak sa veľmi mýli. Ak si niekto myslí, že za každý pľuvanec a úder ktorý dostal nikto nezaplatil, tak sa tiež veľmi mýli. Ježiš nepotreboval vracať úder, pretože veľmi dobre vedel, že spravodlivosť jeho Otca dá každému zaslúžený trest. Pozrime sa [...]

Vyšli sme z raja

15.03.2023

ako nevedomé duchovné zárodky. Boli sme totiž natoľko slabí, že sme sa v tlaku Svetla, ktoré je v raji nedokázali rozvinúť na sebavedomých. Klesli sme do svetov pod rajom, aby sme sa stali sebauvedomenými. Prišli sme do týchto svetov z milosti Božej, aby sme sa mohli rozvíjať, keďže tu bol menší tlak Svetla ako v raji. Akosi sme však v týchto svetoch pod rajom uviazli. Je [...]

Patriot, Nemecko

Zelenskyj: Ukrajina musela vrátiť systém protivzdušnej obrany. Nefungoval

29.03.2023 12:22

Poľsko a Slovensko sa rozhodli poskytnúť Ukrajine stíhačky sovietskej výroby, avšak žiadna západná krajina zatiaľ nesúhlasila s dodaním moderných lietadiel.

Majerský, Danko, Pellegrini, Taraba

Potrebuje cestovný ruch samostatné ministerstvo? Podľa historika malo vzniknúť už po revolúcii

29.03.2023 12:00

Nejde o prvý pokus zriadiť samostatné ministerstvo, vlastnú iniciatívu chystá aj Hlas.

Igor Matovič

Matovič burcoval, ale márne. Parlament odmietol návrh na 500-eurovú odmenu za účasť vo voľbách

29.03.2023 11:50

Líder OĽaNO návrh odôvodňoval snahou o zvýšenie účasti vo voľbách.

spišiak, šimečka

Policajný exprezident Spišiak vstúpil do Progresívneho Slovenska

29.03.2023 11:40

Svoj vstup do politiky odôvodnil, že chce ešte niečo dosiahnuť a chce pomôcť.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 446
Celková čítanosť: 1065092x
Priemerná čítanosť článkov: 2388x

Autor blogu

Kategórie