Založ si blog

Predstavitelia cirkví život vám nedala cirkev ani pápež.

Udivuje ma spokojnosť a pokoj cirkevných predstaviteľov. Zrejme ten pokoj čerpajú z toho, že majú pápeža alebo pevné cirkevné výklady a vytvorené cirkevné štruktúry. Zdá sa, že sú to pre mnohých cirkevných predstaviteľov pevné oporné body.

Len akosi sa z toho všetkého vytráca Boh, čiže to hlavné. Mne to už pripadá, že tí ľudia sa modlia k pápežovi alebo ku svojej cirkvi a nie k Bohu. Práve to v čo dúfajú ako oporný bod – cirkevné výklady, cirkevná štruktúra, práve to sa im môže stať kameňom úrazu. Lebo je to niečo čo im nedovolí slobodne skúmať a myslieť. Musia sa totiž vtesnať do týchto starých výkladov. Pochybovať o ich pravosti je zakázané.

Príde mi to ako akýsi kult cirkevných štruktúr, výkladov a kult pápeža. Pristupuje sa k tomu všetkému ako k niečomu posvätnému, hoci je to len dielo ľudí. Kde pri tom zostáva prirodzený duchovný vývoj, samotný Boh, naše otázky a hľadanie odpovedí na ne, kde ostávajú nové zjavenia?

Zdá sa, že nič z toho už cirkevných predstaviteľov nezaujíma. Oni predsa už majú všetko vysvetlené, čo na tom, že len od ľudí nie od Boha. Oni nepotrebujú skúmať a namáhať sa. Oni nepotrebujú nové zjavenia.

Nuž dobre teda. Len nezabudnite milí cirkevní predstavitelia, že váš život vám dal Boh a nie pápež alebo vaša cirkev. A tak ako vám ten život nedali, nemajú vôbec žiadnu moc udržať vám ten život. Príliš kŕčovito sa držíte svojich cirkví. Plazíte sa pred nimi so zbožnou úctou a Bohu nechávate len taký priestor ako vám dovolí vaša cirkev či pápež. No len aby ste raz neboli sklamaní.

Ľudstvo a zborený most k Svetlu.

03.03.2024

O významnej úlohe žien a zhubnom konaní väčšiny ľudstva píše Abd-ru-shin nasledovné: „Tak je človek vo svojom nesprávnom pôsobení, ktoré sa ukázalo v tomto stvorení ako brzdiace, rušivé a trvale škodlivé, dnes nakoniec opovrhovaný vlastnou vinou pre svoje smiešne chcenie vedieť všetko lepšie. Svoje odvrhnutie si tvrdošijne sám vynútil, keďže sa urobil [...]

Sila svedomia.

29.02.2024

Predstavte si človeka, ktorého nahovoria na krádež alebo niekomu ublížiť, s tým že „sa to nikto nedozvie“. Alebo si predstavme ženu, ktorú nahovoria, aby si zarobila sexom. Keby aj došlo k tomu, že o týchto veciach sa naozaj nikto nikdy nedozvie, minimálne 1 človek to vždy vie – ten čo to spáchal. Náš vnútorný hlas nás často v takých prípadoch mučí a neustále [...]

Slovensko – Bohorúhačský národ.

25.02.2024

Táto neresť sa v našom národe veľmi rozmohla. Meno Stvoriteľove berú nadarmo muži, ženy dokonca aj deti. Veľmi zlé je podľa mňa to, že meno Stvoriteľove sa používa dokonca ako nadávka. Teraz zapojte svoj cit aj rozum. Ak neexistuje Boh má zmysel brať toto Jeho meno nadarmo? V podstate je to absurdita používať meno niekoho kto neexistuje. Ale ak Stvoriteľ naopak existuje a [...]

dupkala

Prešovský mestský poslanec Dupkala dostal za korupciu päť rokov väzenia

05.03.2024 13:19, aktualizované: 13:27

Dupkala mal podľa obžaloby žiadať od investora tréningovej ľadovej plochy v apríli 2018 úplatok vo výške 20-tisíc eur.

Armata, Rusko

Ruský 'zázračný' tank sa vyhýba službe. Armatu proti Ukrajine nechcú poslať

05.03.2024 12:36

Na papieri vyzerá tento stroj takmer zázračne, avšak do vojny proti Ukrajine ho Rusi nepošlú.

nehoda

Pripravte sa na kolóny. V Bratislave na D1 sa prevrátil kamión, úsek je uzavretý

05.03.2024 12:22

Z dôvodu odstraňovania následkov na nevyhnutný čas odklonia premávku na diaľnicu D2.

Michal Aláč

Progresívci sa ospravedlnili bývalému riaditeľovi SIS Aláčovi

05.03.2024 12:20, aktualizované: 13:35

Exriaditeľ SIS tvrdí, že hnutie Progresívne Slovensko zasiahlo do jeho osobnostných práv.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 553
Celková čítanosť: 1347805x
Priemerná čítanosť článkov: 2437x

Autor blogu

Kategórie