Založ si blog

Parlament je zrkadlom národa.

Týmto článkom asi mnohých sklamem, pretože mnoho ľudí je nahnevaných na vládu alebo určitých politikov. Ľudia sú z nich doslova nervózni a často na politikov nadávajú. Na tomto je pozitívna len jedna vec, a to že títo reptajúci ľudia ešte majú v sebe prirodzený cit pre spravodlivosť a pravdu. Otázne je však ako by sami konali, keby boli na mieste tých politikov.

Takže tu máme na jednej strane správne cítenie ľudí, ako by sa to malo robiť aspoň čo sa morálky týka. Na druhej strane tu je často až nehorázne konanie politikov. Ono to má všetko svoje korene a svoju logiku. Ide len o to, že všetci hovoria krásne reči, ale víťazí v nich osobný záujem nad záujmom celej spoločnosti. To je podľa mňa kľúčový faktor, ktorý dokáže ich konanie neskutočne skriviť.

Túžime po politikoch, ktorí by boli etalónmi cností a odbornosti. Áno to je správne cítenie a podľa mňa ho do každého človeka vložil Stvoriteľ, aby sme mali vždy ten správny kompas a išli správnou cestou. Kardinálna otázka však znie, či si takýchto takmer dokonalých politikov zaslúžime? Pozrite sa na seba ľudia, akí skutočne ste, čo cítite a čo by ste robili keby ste mali moc.

Tieto pomery ktoré u nás panujú nie sú dielom náhody, ale len logickým vyústením vnútorného nastavenia spoločnosti. A skutočne politici sú jedni z nás, nie sú to návštevníci z kozmu. Sú to zástupcovia z ľudu, jedni z nás. Abd-ru-schin to krásne opisuje. Hovorí že teraz v čase zvýšeného tlaku Svetla sa musí všetko súdiť a my dostaneme za vodcov majstrov našich vlastných slabostí alebo zlých vlastností. Myslím si, že k tomu niet čo dodať, stačí si pozrieť niektoré zasadnutia parlamentu.

Ide o to, že ľudia majú v sebe korupciu, rodinkárstvo, egoizmus, hašterivosť, pomstychtivosť nebolo by spravodlivé keby mali za vodcov dokonalých ľudí. ALE práve toto je spravodlivé, aby sme takto na našich vodcoch spoznali svoje zlé vlastnosti, ktoré inak nedokážeme vnímať. Myslím si, že je to zaujímavá myšlienka, trochu nepríjemná ale zato je vysoko pravdepodobné že pravdivá.

Upratovačky zarábajú viac ako lekári.

14.09.2023

Predstavte si, že žijeme v krajine X, ktorá všetky povolania v spoločnosti pokrýva vlastnými občanmi nie migrantami. Veľa mladých ľudí v tejto krajine chce študovať medicínu, v tejto krajine je to populárne povolanie. Štát to aj dosť výrazne podporuje a medicínskych škôl je naozaj veľa. V tejto krajine došlo k situácii, že mladých medikov je tak veľa, že sú ochotní [...]

Budúca vládna koalícia – Smer, Hlas, SNS, KDH.

10.09.2023

Voľby sa blížia, je to aktuálna téma, tak by som chcel dať svoj tip na budúcu vládnu koalíciu. Máme tu 3 najsilnejšie strany podľa prieskumov: Smer, Hlas, Progresívne Slovensko. Predpokladám že minimálne jedna z týchto strán bude v budúcej vládnej koalícii a bude mať post premiéra, pretože niekto tú koalíciu musí viesť. Takže poďme na tie 3 alternatívy, že kto bude [...]

Ľudia sú krásni aj oblečení.

10.09.2023

Dnes tu máme módne trendy vytvárajúce odevy, ktoré čo najviac zvýrazňujú krivky tela. Byť sexi je populárne a niektorí z toho reálne žijú. Niektoré známe osobnosti, krásni ľudia keď majú na sociálnych sieťach veľa sledovateľov, tak na tom dokážu zarobiť veľa peňazí. Tých fanúšikov by zrejme mali aj keby boli viac zahalení, ale oni v snahe maximalizovať počet [...]

Arménsko Azerbajdžan Náhorný Karabach Operácia Vojenská

Republika Náhorný Karabach prestane existovať 1. januára 2024

28.09.2023 09:45

Obyvatelia Náhorného Karabachu začali z tohto regiónu odchádzať od 24. septembra.

rak červený, samica

Malý vodný tok bol plný nebezpečných amerických rakov. Ochranári odchytili tisícky kusov

28.09.2023 09:00

Samica dokáže dvakrát ročne vychovať stovky mláďat. Invázny druh raka červeného sa preto šíri veľmi rýchlo.

Dúbravka / Fedáková ulica / Polícia / Policajná páska /

Muž v Bratislave strieľal z okna: Štyria zranení, jeden z nich je policajt. Útočníka zabili

28.09.2023 07:00, aktualizované: 09:52

V náhodnej streľbe útočník pokračoval aj pred bytovku. Potom na policajtov vybehol s nožom, tí ho smrteľne zranili.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 508
Celková čítanosť: 1192044x
Priemerná čítanosť článkov: 2347x

Autor blogu

Kategórie