Založ si blog

Parlament je zrkadlom národa.

Týmto článkom asi mnohých sklamem, pretože mnoho ľudí je nahnevaných na vládu alebo určitých politikov. Ľudia sú z nich doslova nervózni a často na politikov nadávajú. Na tomto je pozitívna len jedna vec, a to že títo reptajúci ľudia ešte majú v sebe prirodzený cit pre spravodlivosť a pravdu. Otázne je však ako by sami konali, keby boli na mieste tých politikov.

Takže tu máme na jednej strane správne cítenie ľudí, ako by sa to malo robiť aspoň čo sa morálky týka. Na druhej strane tu je často až nehorázne konanie politikov. Ono to má všetko svoje korene a svoju logiku. Ide len o to, že všetci hovoria krásne reči, ale víťazí v nich osobný záujem nad záujmom celej spoločnosti. To je podľa mňa kľúčový faktor, ktorý dokáže ich konanie neskutočne skriviť.

Túžime po politikoch, ktorí by boli etalónmi cností a odbornosti. Áno to je správne cítenie a podľa mňa ho do každého človeka vložil Stvoriteľ, aby sme mali vždy ten správny kompas a išli správnou cestou. Kardinálna otázka však znie, či si takýchto takmer dokonalých politikov zaslúžime? Pozrite sa na seba ľudia, akí skutočne ste, čo cítite a čo by ste robili keby ste mali moc.

Tieto pomery ktoré u nás panujú nie sú dielom náhody, ale len logickým vyústením vnútorného nastavenia spoločnosti. A skutočne politici sú jedni z nás, nie sú to návštevníci z kozmu. Sú to zástupcovia z ľudu, jedni z nás. Abd-ru-schin to krásne opisuje. Hovorí že teraz v čase zvýšeného tlaku Svetla sa musí všetko súdiť a my dostaneme za vodcov majstrov našich vlastných slabostí alebo zlých vlastností. Myslím si, že k tomu niet čo dodať, stačí si pozrieť niektoré zasadnutia parlamentu.

Ide o to, že ľudia majú v sebe korupciu, rodinkárstvo, egoizmus, hašterivosť, pomstychtivosť nebolo by spravodlivé keby mali za vodcov dokonalých ľudí. ALE práve toto je spravodlivé, aby sme takto na našich vodcoch spoznali svoje zlé vlastnosti, ktoré inak nedokážeme vnímať. Myslím si, že je to zaujímavá myšlienka, trochu nepríjemná ale zato je vysoko pravdepodobné že pravdivá.

Páchateľ a obeť, nevedomosť a vedomosť.

24.05.2024

Stáva sa, že nejakí ľudia sa dostanú do situácie, kde trpia. Sme cítiace bytosti a mnohým je ľúto, že títo ľudia trpia. Aj ja som sa často zamýšľal nad tým, že aké to má niekto ťažké. Môže dôjsť dokonca k situácii, že sme z toho rozhorčení. Predstavme si však teraz 2 konkrétnych ľudí, jeden tomu druhému ubližuje – je páchateľ a druhý trpí od páchateľa [...]

Tvrdenie temna a tvrdenie Svetla.

22.05.2024

Sú také 2 základné teórie o našom živote a tomto svete: 1. Žijeme len teraz jediný krát Táto teória hovorí zhruba toto. Ducha nevidím ani záhrobný svet – takže neexistujú. Keď je len jeden tento život, tak načo prílišná prudéria a moralizovanie, treba si troška dopriať ako sa vraví a to na všetkých frontoch. Ak to inak nejde tak treba použiť aj nedovolené [...]

Ako robiť politickú kampaň v týchto pohnutých časoch.

18.05.2024

Oceňujem že všetky politické strany teraz utlmili svoju činnosť. To sa však dá len do určitého času. Aj keď je premiér v kritickom stave veci musia ísť ďalej. Blížia sa eurovoľby. Ako by mali politické strany kampaňovať? Je to jednoduché, moderátori to zvykli pripomínať. Treba hovoriť o svojich predstavách, víziách a riešeniach. U nás na Slovensku sa politika [...]

Viktor Orbán

Orbán pred eurovoľbami pritvrdzuje: Nepošleme mladých Maďarov do vojen cudzích krajín. Gulyás školil Macrona

28.05.2024 18:25

Šéf úradu maďarskej vlády zase vyzval francúzskeho prezidenta, aby rešpektoval fakty v kampani do nadchádzajúcich eurovolieb.

SR Bratislava RTVS protestný pochod BAX

Stíchne RTVS na tri hodiny? Šimkovičová hovorí o koordinovanej akcii organizátorov, vedenia a politických strán

28.05.2024 18:17

Podľa rezortu kultúry nemajú zamestnanci na tento typ protestu „zákonom priznanú možnosť“ a nemôžu „organizovane prerušiť výkon práce".

Pellegrini, Čaputová, atentát, vyhlásenie

Čaputová vetovala novelu zákona o FPU: Legislatíva môže ohroziť slobodu umenia

28.05.2024 18:02

V ustanovení novely vidí rozpor s ústavou, legislatíva môže podľa nej ohroziť slobodu umenia.

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínsky parlament prelomil veto prezidentky k zákonu o zahraničných agentoch

28.05.2024 17:56

Prezidentka má teraz päť dní na to, aby zákon potvrdila. Ak tak neurobí, podpíše ho predseda parlamentu.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 575
Celková čítanosť: 1398586x
Priemerná čítanosť článkov: 2432x

Autor blogu

Kategórie