Založ si blog

Akcelerátory zla.

Častokrát sa ľudia čudujú, kde sa berie vo svete toľko zla. Na druhej strane pozeráme na ľudí a hovoríme si, veď nie sú až tak zlí. Ale niečo v tejto rovnici nesedí. Je to akýsi pokrivený pohľad alebo pohľad ktorý nejde až tak do hĺbky alebo nechce vidieť všetky premenné. Z takéhoto pohľadu sa dokonca vytvárajú až také názory, že ako to Stvoriteľ všetko môže dopustiť alebo že Stvoriteľ jednoducho nemôže existovať keď sa dejú takéto zlé veci a ON s tým nič nerobí.

Lenže pri takomto klasickom cirkvou ovplyvnenom pohľade sme úplne vylúčili karmu – čiže Ježišove čo sejete, to zožnete! Ježiš nehovoril nič zbytočné a tomto hovoril ako o zákone, o akomsi nutnom dôsledku nášho konania.

Ďalej sme pri takom pohľade zabudli na naše vlastné aj drobné chyby. Ale tak ako z malých kvapiek dažďa môže vzniknúť veľké jazero, tak z malých chýb môžu vznikať postupne aj veľké utrpenia. Pozrime sa sami na seba. Sú určité situácie kedy reagujeme automaticky spontánne určitým spôsobom. Ale keď sa spätne pozrieme na tieto svoje spontánne reakcie, zistíme že nie vždy sú správne a stáva sa, že naše malé reakcie sa stávajú aktivátormi zlých emócií.

Jednoducho že zareagujeme neprimerane a niekomu tým ublížime, čo môže spôsobiť kolotoč zlých reakcií. Ten komu sme ublížili nám to môže chcieť odplatiť a my stupňujeme svoju obranu a situáciu hrotíme. Alebo aj to, že ten človek potom môže tiež tak reagovať voči iným ľuďom ako sme my voči nemu reagovali a tak sa zlé emócie šíria ako požiar.

Skúsme sa na to celé pozrieť aj tak, že od Stvoriteľa prichádza neutrálna energia. My by sme ju mali využívať na tvorenie dobrých a pekných vecí. Mimozemšťania nám tu po zemi zatiaľ žiadny nebehajú, takže všetko zlé čo sa napáchalo môžeme pripísať len nám samotným ľuďom. Ak naozaj Stvoriteľ votkal do svojho diela Zákon „čo sejete, to zožnete!“, tak je to dokonalé dielo.

Len ľudia nedokážu alebo nechcú pochopiť, že keď robia niečo zlé hoci si to rôzne zdôvodňujú, jednoducho podľa absolútnej spravodlivosti a Zákona „čo sejete, to zožnete!“, sa im nutne musí vrátiť tiež len to zlé ale ešte zosilnené. Potom je tu na zemi veľa kriku, plaču a bolesti, hoci sme tu mali vytvoriť napodobeninu RAJA.

Páchateľ a obeť, nevedomosť a vedomosť.

24.05.2024

Stáva sa, že nejakí ľudia sa dostanú do situácie, kde trpia. Sme cítiace bytosti a mnohým je ľúto, že títo ľudia trpia. Aj ja som sa často zamýšľal nad tým, že aké to má niekto ťažké. Môže dôjsť dokonca k situácii, že sme z toho rozhorčení. Predstavme si však teraz 2 konkrétnych ľudí, jeden tomu druhému ubližuje – je páchateľ a druhý trpí od páchateľa [...]

Tvrdenie temna a tvrdenie Svetla.

22.05.2024

Sú také 2 základné teórie o našom živote a tomto svete: 1. Žijeme len teraz jediný krát Táto teória hovorí zhruba toto. Ducha nevidím ani záhrobný svet – takže neexistujú. Keď je len jeden tento život, tak načo prílišná prudéria a moralizovanie, treba si troška dopriať ako sa vraví a to na všetkých frontoch. Ak to inak nejde tak treba použiť aj nedovolené [...]

Ako robiť politickú kampaň v týchto pohnutých časoch.

18.05.2024

Oceňujem že všetky politické strany teraz utlmili svoju činnosť. To sa však dá len do určitého času. Aj keď je premiér v kritickom stave veci musia ísť ďalej. Blížia sa eurovoľby. Ako by mali politické strany kampaňovať? Je to jednoduché, moderátori to zvykli pripomínať. Treba hovoriť o svojich predstavách, víziách a riešeniach. U nás na Slovensku sa politika [...]

Viktor Orbán

Orbán pred eurovoľbami pritvrdzuje: Nepošleme mladých Maďarov do vojen cudzích krajín. Gulyás školil Macrona

28.05.2024 18:25

Šéf úradu maďarskej vlády zase vyzval francúzskeho prezidenta, aby rešpektoval fakty v kampani do nadchádzajúcich eurovolieb.

SR Bratislava RTVS protestný pochod BAX

Stíchne RTVS na tri hodiny? Šimkovičová hovorí o koordinovanej akcii organizátorov, vedenia a politických strán

28.05.2024 18:17

Podľa rezortu kultúry nemajú zamestnanci na tento typ protestu „zákonom priznanú možnosť“ a nemôžu „organizovane prerušiť výkon práce".

Pellegrini, Čaputová, atentát, vyhlásenie

Čaputová vetovala novelu zákona o FPU: Legislatíva môže ohroziť slobodu umenia

28.05.2024 18:02

V ustanovení novely vidí rozpor s ústavou, legislatíva môže podľa nej ohroziť slobodu umenia.

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínsky parlament prelomil veto prezidentky k zákonu o zahraničných agentoch

28.05.2024 17:56

Prezidentka má teraz päť dní na to, aby zákon potvrdila. Ak tak neurobí, podpíše ho predseda parlamentu.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 575
Celková čítanosť: 1398571x
Priemerná čítanosť článkov: 2432x

Autor blogu

Kategórie