Založ si blog

Akcelerátory zla.

Častokrát sa ľudia čudujú, kde sa berie vo svete toľko zla. Na druhej strane pozeráme na ľudí a hovoríme si, veď nie sú až tak zlí. Ale niečo v tejto rovnici nesedí. Je to akýsi pokrivený pohľad alebo pohľad ktorý nejde až tak do hĺbky alebo nechce vidieť všetky premenné. Z takéhoto pohľadu sa dokonca vytvárajú až také názory, že ako to Stvoriteľ všetko môže dopustiť alebo že Stvoriteľ jednoducho nemôže existovať keď sa dejú takéto zlé veci a ON s tým nič nerobí.

Lenže pri takomto klasickom cirkvou ovplyvnenom pohľade sme úplne vylúčili karmu – čiže Ježišove čo sejete, to zožnete! Ježiš nehovoril nič zbytočné a tomto hovoril ako o zákone, o akomsi nutnom dôsledku nášho konania.

Ďalej sme pri takom pohľade zabudli na naše vlastné aj drobné chyby. Ale tak ako z malých kvapiek dažďa môže vzniknúť veľké jazero, tak z malých chýb môžu vznikať postupne aj veľké utrpenia. Pozrime sa sami na seba. Sú určité situácie kedy reagujeme automaticky spontánne určitým spôsobom. Ale keď sa spätne pozrieme na tieto svoje spontánne reakcie, zistíme že nie vždy sú správne a stáva sa, že naše malé reakcie sa stávajú aktivátormi zlých emócií.

Jednoducho že zareagujeme neprimerane a niekomu tým ublížime, čo môže spôsobiť kolotoč zlých reakcií. Ten komu sme ublížili nám to môže chcieť odplatiť a my stupňujeme svoju obranu a situáciu hrotíme. Alebo aj to, že ten človek potom môže tiež tak reagovať voči iným ľuďom ako sme my voči nemu reagovali a tak sa zlé emócie šíria ako požiar.

Skúsme sa na to celé pozrieť aj tak, že od Stvoriteľa prichádza neutrálna energia. My by sme ju mali využívať na tvorenie dobrých a pekných vecí. Mimozemšťania nám tu po zemi zatiaľ žiadny nebehajú, takže všetko zlé čo sa napáchalo môžeme pripísať len nám samotným ľuďom. Ak naozaj Stvoriteľ votkal do svojho diela Zákon „čo sejete, to zožnete!“, tak je to dokonalé dielo.

Len ľudia nedokážu alebo nechcú pochopiť, že keď robia niečo zlé hoci si to rôzne zdôvodňujú, jednoducho podľa absolútnej spravodlivosti a Zákona „čo sejete, to zožnete!“, sa im nutne musí vrátiť tiež len to zlé ale ešte zosilnené. Potom je tu na zemi veľa kriku, plaču a bolesti, hoci sme tu mali vytvoriť napodobeninu RAJA.

Immanuel – Syn človeka už bol tu.

26.09.2022

A zanechal dielo, v ktorom nás uvádza do všetkej pravdy. Presne tak ako nám to Ježiš prisľúbil. Cirkev mala podľa mňa viesť ľudí k Bohu a morálnej čistote až kým nepríde tento prisľúbený zázračný Radca. Tu však cirkev pochybila. Cirkevní hodnostári sa sami rozhodli objasňovať veci o ktorých nemali jasné vedenie. To bola veľká chyba za ktorú, dodnes pykajú [...]

Prečo ľudia neveria na karmu?

25.09.2022

Každý človek denne okolo seba niečo rozsieva. Dobrú náladu, pekné slová či škriepky, intrigy, klamstvá a podobne. Každý tu niečo po sebe zanecháme. Aj keď sa to na náhrobný kameň nepíše v pamäti svojho okolia ostane po nás aj to dobré aj to zlé. Je tu však aj teória o karme, ktorá hovorí, že zo všetkého svojho konania zožneme aj úrodu. Myslím, že ak existuje [...]

Dobrý zákon robí zázraky.

23.09.2022

Mám na mysli jeden konkrétny zákon a to o zálohovaní pet fliaš a plechoviek. Všimnite si ľudia, že vďaka tomuto zákonu sa z najväčších bordelárov stávajú najväčší recyklátori. Je to ekonomicky výhodné a chránime tak aj čistotu prírody. Keď má zrazu niečo cenu, tak to len tak nerozhadzujeme, ide totiž o naše peniaze. A povedzme si na rovinu všetko má svoju [...]

ČR / Česká republika / Hranica /

Česko dočasne obnoví kontroly na štátnych hraniciach so Slovenskom

26.09.2022 22:55, aktualizované: 23:29

Opatrenie začne platiť od polnoci zo stredy na štvrtok a bude trvať po nevyhnutne dlhú dobu.

Kuba

Kubánci v referende schválili zákon o rodine, umožňuje aj sobáše homosexuálov

26.09.2022 22:33

Zákon okrem iného umožňuje aj adopcie detí homosexuálnymi pármi.

Vladimir Putin / Alexander Lukašenko /

Lukašenko pred Putinom odsúdil ľudí, ktorí sa chcú vyhnúť službe v ruskej armáde

26.09.2022 21:43, aktualizované: 21:45

"Nech si utekajú," povedal bieloruský prezident Putinovi počas stretnutia v juhoruskom Soči.

Viktor Orbán

Orbán: Protiruské sankcie sa obrátili proti Európe

26.09.2022 19:05

Maďarský premiér vyzval na prímerie na Ukrajine a uviedol, že protiruské sankcie škodia európskej ekonomike.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 347
Celková čítanosť: 907187x
Priemerná čítanosť článkov: 2614x

Autor blogu

Kategórie