Založ si blog

Glorifikácia alkoholu.

Následky nadmerného pitia alkoholu už zrejme asi videl každý. Príležitostná opitosť je zrejme ešte to najmenej. Najhoršie je na tom to, že ľudia ktorí popíjajú dlhodobo majú už potom vážne zdravotné problémy alebo mnoho ľudí každý rok aj umiera na smrť spôsobenú alkoholom.

Ale prečo sa to deje? Prečo ľudia tak často a tak radi siahajú po alkohole? Ja si myslím, že je to preto, že pitie alkoholu sa až príliš glorifikovalo. Jasné že človek má určité pocity radosti pri pití alkoholu, odviaže sa a podobne. Ale myslím si, že je to aj kvôli vodcom svorky, dominantným jedincom. Všade existuje hierarchia v prírode aj medzi ľuďmi. Aj národ môžeme vnímať ako obrovskú svorku, ktorej udávajú smer a tón tí najsilnejší jedinci.

Hlavne v mužskej populácii je to najviac citeľné. Keď si chlap ide sadnúť do baru a celý večer popíja džúsiky, tak je niektorým doslova na smiech. Poriadny chlap predsa pije pivo alebo niečo tvrdé. A takto si tu podvedome pomalinky ten alkohol glorifikujeme. Ide len o to, že kým dlhodobé popíjanie džúsov má skôr blahodarný vplyv na organizmus, pri dlhodobom užívaní alkoholu takmer určite prídu zdravotné problémy.

Takže vnímam tu aj vplyv temna, ktoré ľudí láka na to nesprávne. A obyvatelia zeme z väčšej časti prijímajú tieto zvody temna. Lenže najhoršie na tom je to, že na tejto lákavej ceste temna nastáva postupná deštrukcia, ktorá môže skončiť aj úplnou deštrukciou. A temno sa nám len vysmeje akí sme hlúpi a slabí, temno podľa mňa nami opovrhuje.

Naproti tomu je tu Svetlo. Často si ani neuvedomujeme čo všetko Boh – Svetlo pre nás robí. Kým sme zdraví si to nevážime. Len sa zamyslite čo všetko je potrebné, aby telo správne fungovalo. Aké dary nám príroda poskytuje a ako nás ochranné ruky chránia. Uvedomíme si to žiaľ väčšinou až potom keď prídu zdravotné problémy.

A že prídu je pravdepodobné, pretože ľudia majú katastrofálnu životosprávu. Mnohí fajčia, nadmerne pijú alkohol, drogujú dlhodobo či príležitostne. Komerčná strava tiež nie je dáka výhra. Zvieratám sa podávajú hormóny, antibiotiká a rôzne iné látky. Na poliach sa používa plno hnojív a pesticídov. Všetkému kraľuje honba za ziskom a snaha získať lacnú potravu.

Ak sa však na to pozrieme zboku, pripadá mi to ako riadená sebadeštrukcia. Je to akoby cesta, ktorú nám ukázalo temno a my sme na ňu s radosťou vykročili. Len problém je to, že temno ponúka utrpenie, poškodzovanie a deštrukciu. Svetlo ponúka poctivosť, zdravie a realitu dňa, možno viac práce ale čisté produkty.

Myslím, že stojí za to porozmýšľať a vymaniť sa zo stáda, ak vidíme že stádo ide nesprávnym smerom. Môžeme začať nakupovať zdravé potraviny zo svojho okolia od lokálnych farmárov, pestovateľov hoci aj trochu drahšie ako je akciová cena v reťazcoch. A tiež sa môžeme vzdať fajčenia, nadmernej konzumácie alkoholu, či konzumácie drog. Verím tomu, že tešiť sa dá aj z bežnej reality. Odmenou nám bude lepšie zdravie a spojenie s ochrannou energiou prírody.

Ako zákonníci a farizeji Ježiša pranierovali.

18.07.2024

Zrejme sa každému vybavia úryvky z Biblie, kde zákonníci a farizeji chceli Ježiša verejne zdiskreditovať záludnými otázkami a tiež ako ho kritizovali. Ježiš toto všetko ustál, ale oni boli presvedčení, že nie je pravý Mesiáš a neprestávali s útokmi na neho. Kritizovali ho a osočovali, naschvál ho nazývali tesárov syn, aby dali najavo že je oproti nim laik. Prešlo cca [...]

Čo by ste dali za večný život?

16.07.2024

Podľa Abd-ru-shina Stvoriteľ od nás žiada, aby sme sa sami namáhali a hľadali pravdu aj cestu k Nemu. Za druhé od nás žiada vnútornú čistotu – to znamená zbaviť sa nenávisti, závisti, zlosti, promiskuity a podobne. Mladí ľudia veľmi na pozemskú smrť nemyslia, seniori sú k smrti bližšie preto predpokladám, že na smrť aj viac myslia. To však nijako mladých nemusí [...]

Kde udrú živly nemusí byť náhoda.

09.07.2024

Abd-ru-shin nám vysvetľuje, že bytosti prírody sú plne vo vôli Božej. Bytosti prírody udržiavajú vo stvorení krehkú rovnováhu. Takže je dosť pravdepodobné, že keď sú niekde ľudia, ktorí narušia túto rovnováhu napríklad svojou vnútornou nečistotou, zareagujú na to aj živly narušením rovnováhy. Môže dôjsť k prudkým lejakom, vetru a podobne. Ako sme to napríklad [...]

moskva

Po páde z okna svojho bytu zomrela popredná ruská ekonómka

25.07.2024 15:36

Bonadarenkovú chválili za jej dlhodobé prognózy hospodárskeho rozvoja krajiny.

F-16

Vzdušný incident nad Aljaškou: Americké a kanadské stíhačky vs. čínske a ruské bombardéry

25.07.2024 15:23

NORAD bude naďalej monitorovať aktivity konkurentov v blízkosti Severnej Ameriky a reagovať na prítomnosť prítomnosťou, uviedlo veliteľstvo.

dron

Ruské útočné drony dopadli na územie NATO, v Rumunsku sa rozhučali sirény

25.07.2024 14:25

Bukurešť varovala obyvateľov pred možným pádom trosiek dronov.

hoax

Slováci naleteli na hoax o zubných implantátoch zadarmo

25.07.2024 14:10

Národný bezpečnostný úrad ľuďom odporúča, aby na príspevky neklikali a nahlásili ich.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 589
Celková čítanosť: 1436460x
Priemerná čítanosť článkov: 2439x

Autor blogu

Kategórie