Založ si blog

Glorifikácia alkoholu.

Následky nadmerného pitia alkoholu už zrejme asi videl každý. Príležitostná opitosť je zrejme ešte to najmenej. Najhoršie je na tom to, že ľudia ktorí popíjajú dlhodobo majú už potom vážne zdravotné problémy alebo mnoho ľudí každý rok aj umiera na smrť spôsobenú alkoholom.

Ale prečo sa to deje? Prečo ľudia tak často a tak radi siahajú po alkohole? Ja si myslím, že je to preto, že pitie alkoholu sa až príliš glorifikovalo. Jasné že človek má určité pocity radosti pri pití alkoholu, odviaže sa a podobne. Ale myslím si, že je to aj kvôli vodcom svorky, dominantným jedincom. Všade existuje hierarchia v prírode aj medzi ľuďmi. Aj národ môžeme vnímať ako obrovskú svorku, ktorej udávajú smer a tón tí najsilnejší jedinci.

Hlavne v mužskej populácii je to najviac citeľné. Keď si chlap ide sadnúť do baru a celý večer popíja džúsiky, tak je niektorým doslova na smiech. Poriadny chlap predsa pije pivo alebo niečo tvrdé. A takto si tu podvedome pomalinky ten alkohol glorifikujeme. Ide len o to, že kým dlhodobé popíjanie džúsov má skôr blahodarný vplyv na organizmus, pri dlhodobom užívaní alkoholu takmer určite prídu zdravotné problémy.

Takže vnímam tu aj vplyv temna, ktoré ľudí láka na to nesprávne. A obyvatelia zeme z väčšej časti prijímajú tieto zvody temna. Lenže najhoršie na tom je to, že na tejto lákavej ceste temna nastáva postupná deštrukcia, ktorá môže skončiť aj úplnou deštrukciou. A temno sa nám len vysmeje akí sme hlúpi a slabí, temno podľa mňa nami opovrhuje.

Naproti tomu je tu Svetlo. Často si ani neuvedomujeme čo všetko Boh – Svetlo pre nás robí. Kým sme zdraví si to nevážime. Len sa zamyslite čo všetko je potrebné, aby telo správne fungovalo. Aké dary nám príroda poskytuje a ako nás ochranné ruky chránia. Uvedomíme si to žiaľ väčšinou až potom keď prídu zdravotné problémy.

A že prídu je pravdepodobné, pretože ľudia majú katastrofálnu životosprávu. Mnohí fajčia, nadmerne pijú alkohol, drogujú dlhodobo či príležitostne. Komerčná strava tiež nie je dáka výhra. Zvieratám sa podávajú hormóny, antibiotiká a rôzne iné látky. Na poliach sa používa plno hnojív a pesticídov. Všetkému kraľuje honba za ziskom a snaha získať lacnú potravu.

Ak sa však na to pozrieme zboku, pripadá mi to ako riadená sebadeštrukcia. Je to akoby cesta, ktorú nám ukázalo temno a my sme na ňu s radosťou vykročili. Len problém je to, že temno ponúka utrpenie, poškodzovanie a deštrukciu. Svetlo ponúka poctivosť, zdravie a realitu dňa, možno viac práce ale čisté produkty.

Myslím, že stojí za to porozmýšľať a vymaniť sa zo stáda, ak vidíme že stádo ide nesprávnym smerom. Môžeme začať nakupovať zdravé potraviny zo svojho okolia od lokálnych farmárov, pestovateľov hoci aj trochu drahšie ako je akciová cena v reťazcoch. A tiež sa môžeme vzdať fajčenia, nadmernej konzumácie alkoholu, či konzumácie drog. Verím tomu, že tešiť sa dá aj z bežnej reality. Odmenou nám bude lepšie zdravie a spojenie s ochrannou energiou prírody.

Immanuel – Syn človeka už bol tu.

26.09.2022

A zanechal dielo, v ktorom nás uvádza do všetkej pravdy. Presne tak ako nám to Ježiš prisľúbil. Cirkev mala podľa mňa viesť ľudí k Bohu a morálnej čistote až kým nepríde tento prisľúbený zázračný Radca. Tu však cirkev pochybila. Cirkevní hodnostári sa sami rozhodli objasňovať veci o ktorých nemali jasné vedenie. To bola veľká chyba za ktorú, dodnes pykajú [...]

Prečo ľudia neveria na karmu?

25.09.2022

Každý človek denne okolo seba niečo rozsieva. Dobrú náladu, pekné slová či škriepky, intrigy, klamstvá a podobne. Každý tu niečo po sebe zanecháme. Aj keď sa to na náhrobný kameň nepíše v pamäti svojho okolia ostane po nás aj to dobré aj to zlé. Je tu však aj teória o karme, ktorá hovorí, že zo všetkého svojho konania zožneme aj úrodu. Myslím, že ak existuje [...]

Dobrý zákon robí zázraky.

23.09.2022

Mám na mysli jeden konkrétny zákon a to o zálohovaní pet fliaš a plechoviek. Všimnite si ľudia, že vďaka tomuto zákonu sa z najväčších bordelárov stávajú najväčší recyklátori. Je to ekonomicky výhodné a chránime tak aj čistotu prírody. Keď má zrazu niečo cenu, tak to len tak nerozhadzujeme, ide totiž o naše peniaze. A povedzme si na rovinu všetko má svoju [...]

ČR / Česká republika / Hranica /

Česko dočasne obnoví kontroly na štátnych hraniciach so Slovenskom

26.09.2022 22:55, aktualizované: 23:29

Opatrenie začne platiť od polnoci zo stredy na štvrtok a bude trvať po nevyhnutne dlhú dobu.

Kuba

Kubánci v referende schválili zákon o rodine, umožňuje aj sobáše homosexuálov

26.09.2022 22:33

Zákon okrem iného umožňuje aj adopcie detí homosexuálnymi pármi.

Vladimir Putin / Alexander Lukašenko /

Lukašenko pred Putinom odsúdil ľudí, ktorí sa chcú vyhnúť službe v ruskej armáde

26.09.2022 21:43, aktualizované: 21:45

"Nech si utekajú," povedal bieloruský prezident Putinovi počas stretnutia v juhoruskom Soči.

Viktor Orbán

Orbán: Protiruské sankcie sa obrátili proti Európe

26.09.2022 19:05

Maďarský premiér vyzval na prímerie na Ukrajine a uviedol, že protiruské sankcie škodia európskej ekonomike.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 347
Celková čítanosť: 907203x
Priemerná čítanosť článkov: 2614x

Autor blogu

Kategórie