Založ si blog

Glorifikácia alkoholu.

Následky nadmerného pitia alkoholu už zrejme asi videl každý. Príležitostná opitosť je zrejme ešte to najmenej. Najhoršie je na tom to, že ľudia ktorí popíjajú dlhodobo majú už potom vážne zdravotné problémy alebo mnoho ľudí každý rok aj umiera na smrť spôsobenú alkoholom.

Ale prečo sa to deje? Prečo ľudia tak často a tak radi siahajú po alkohole? Ja si myslím, že je to preto, že pitie alkoholu sa až príliš glorifikovalo. Jasné že človek má určité pocity radosti pri pití alkoholu, odviaže sa a podobne. Ale myslím si, že je to aj kvôli vodcom svorky, dominantným jedincom. Všade existuje hierarchia v prírode aj medzi ľuďmi. Aj národ môžeme vnímať ako obrovskú svorku, ktorej udávajú smer a tón tí najsilnejší jedinci.

Hlavne v mužskej populácii je to najviac citeľné. Keď si chlap ide sadnúť do baru a celý večer popíja džúsiky, tak je niektorým doslova na smiech. Poriadny chlap predsa pije pivo alebo niečo tvrdé. A takto si tu podvedome pomalinky ten alkohol glorifikujeme. Ide len o to, že kým dlhodobé popíjanie džúsov má skôr blahodarný vplyv na organizmus, pri dlhodobom užívaní alkoholu takmer určite prídu zdravotné problémy.

Takže vnímam tu aj vplyv temna, ktoré ľudí láka na to nesprávne. A obyvatelia zeme z väčšej časti prijímajú tieto zvody temna. Lenže najhoršie na tom je to, že na tejto lákavej ceste temna nastáva postupná deštrukcia, ktorá môže skončiť aj úplnou deštrukciou. A temno sa nám len vysmeje akí sme hlúpi a slabí, temno podľa mňa nami opovrhuje.

Naproti tomu je tu Svetlo. Často si ani neuvedomujeme čo všetko Boh – Svetlo pre nás robí. Kým sme zdraví si to nevážime. Len sa zamyslite čo všetko je potrebné, aby telo správne fungovalo. Aké dary nám príroda poskytuje a ako nás ochranné ruky chránia. Uvedomíme si to žiaľ väčšinou až potom keď prídu zdravotné problémy.

A že prídu je pravdepodobné, pretože ľudia majú katastrofálnu životosprávu. Mnohí fajčia, nadmerne pijú alkohol, drogujú dlhodobo či príležitostne. Komerčná strava tiež nie je dáka výhra. Zvieratám sa podávajú hormóny, antibiotiká a rôzne iné látky. Na poliach sa používa plno hnojív a pesticídov. Všetkému kraľuje honba za ziskom a snaha získať lacnú potravu.

Ak sa však na to pozrieme zboku, pripadá mi to ako riadená sebadeštrukcia. Je to akoby cesta, ktorú nám ukázalo temno a my sme na ňu s radosťou vykročili. Len problém je to, že temno ponúka utrpenie, poškodzovanie a deštrukciu. Svetlo ponúka poctivosť, zdravie a realitu dňa, možno viac práce ale čisté produkty.

Myslím, že stojí za to porozmýšľať a vymaniť sa zo stáda, ak vidíme že stádo ide nesprávnym smerom. Môžeme začať nakupovať zdravé potraviny zo svojho okolia od lokálnych farmárov, pestovateľov hoci aj trochu drahšie ako je akciová cena v reťazcoch. A tiež sa môžeme vzdať fajčenia, nadmernej konzumácie alkoholu, či konzumácie drog. Verím tomu, že tešiť sa dá aj z bežnej reality. Odmenou nám bude lepšie zdravie a spojenie s ochrannou energiou prírody.

Konečné riešenie otázky Ježiša Nazaretského.

02.12.2023

Akýsi Ježiš z Nazareta si dovolil poučovať Židov o tom ako majú žiť. Tento obyčajný laik a tesárov syn sa opovážil kafrať do remesla študovaným zákonníkom, farizejom a kňazom. Aby toho nebolo málo Ježiš dokázal slepým vracať zrak, liečil chromých a najrôznejšie choroby, vyháňal démonov. Zákonníci a farizeji mali spoznať v Ježišovi Mesiáša, mali mu [...]

Ľudské energetické polia.

01.12.2023

Či už ste ateista alebo veriaci, zrejme sa zhodneme, že každý človek niečo vyžaruje. Minimálne nejaké teplo vyžarujeme, ale veda toho zistila oveľa viac, je to aj nejaký minimálny elektrický prúd a podobne. Ale aj z emocionálneho hľadiska keď sme smutní, nahnevaní či veselí aj toto naše okolie vníma. Každý z nás žijeme na nejakom mieste, takisto pracujeme a trávime [...]

Apoštol Peter a kľúče od nebeskej brány.

24.11.2023

Peter bol zrejme najhorlivejším a najpevnejším učeníkom Ježiša Krista. Zrejme preto ho Ježiš oslovuje ako vedúcu osobnosť, keď mu hovorí: „pas moje ovce“ alebo „tebe dám kľúče od nebeskej brány“. Pápeži sa považujú za nasledovníkov Petra. Cirkev si toto poverenie vysvetľuje, že je na nich komu tie lístky do neba dajú a komu nie. Je vôbec takáto benevolencia [...]

Ylva Johanssonová, Komisárka EÚ, Švédsko, Štokholm

Johanssonová: V EÚ hrozí počas sviatkov obrovské množstvo teroristických útokov pre vojnu v Gaze

05.12.2023 13:12

EÚ v súčasnosti čelí zvýšenej hrozbe terorizmu v dôsledku vojny v Pásme Gazy, ktorá vyvoláva polarizáciu v spoločnosti.

Bohuš Garbár

Ruský špión Garbár za vyzvedačstvo na Slovensku zaplatí nakoniec aj pokutu

05.12.2023 12:35

Slovák, ktorý tento rok vo februári vyviazol s podmienkou v špionážnej afére spájanej s Ruskom, nakoniec bude musieť zaplatiť uloženú pokutu.

komisia volebná členovia, pellegrini

Nových 14 členov štátnej volebnej komisie sa ujalo funkcií

05.12.2023 11:42

Členovia štátnej volebnej komisie zložili sľub do rúk predsedu parlamentu Petra Pellegriniho.

Nigéria, Boko Haram

Armádny dron omylom usmrtil najmenej 85 civilistov v Nigérii

05.12.2023 11:26, aktualizované: 12:05

Dron nigérijskej armády omylom zaútočil na dedinu na severozápade Nigérie, pričom usmrtil najmenej 85 civilistov.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 536
Celková čítanosť: 1305067x
Priemerná čítanosť článkov: 2435x

Autor blogu

Kategórie