Založ si blog

Poproste svojich pápežských „bôžikov“ o dážď.

Dogmy ktoré v minulosti vyhlásili pápeži sú vraj neodvolateľné a nezmeniteľné. Podľa všetkého si ani Stvoriteľ nemôže dovoliť niečo v týchto dogmách pozmeniť alebo vymazať. Ak je to teda tak, a pri vyhláseniach z pápežského stolca boli pápeži „neomylní“, sú ako božstvá. Takže tí pápeži čo vytvorili nejaké dogmy sú vlastne božstvami a svojimi „neodvolateľnými“ tvrdeniami si vytvorili každý svoje vlastné kulty a náboženstvá.

Pripomína mi to egyptských bohov. Tiež každý z nich mal nejakú funkciu a bolo treba zachovávať určité veci, aby sa daný boh nerozhneval. Podobne aj dnešná cirkev nemôže zrušiť niečo z vyhlásení predošlých pápežov. Doslova sa píše u katolíkov, že dogma je pánom bohom zjavená pravda a každý katolík ktorý by odmietol čo i len jednu dogmu stáva sa heretikom. A ak neuposlúchne napomenutie a nezmení svoj postoj je vylúčený z cirkvi.

Krása“ naozaj gratulujem. Takže katolíci si vytvorili kult pápežských „bohov“. Nemôžu ani len uvažovať o tom, či tie dogmy sú správne. Musí ich proste slepo, otrocky prijať. Kde tu ostal priestor pre skutočného Stvoriteľa a hľadanie skutočnej pravdy? Veď sám Ježiš povedal „ešte veľa vám mám povedať, ale teraz neznesiete“. Takže logicky mi z toho vychádza, že spomínaní pápežskí „bohovia“ už chýbajúce medzery v poznaní zaplnili. Gratulujem.

1. najväčšie Božie prikázanie zvestované Mojžišovi znie: Ja som Hospodin tvoj Boh, nebudeš mať iných bohov okrem mňa … A tu si cirkev pokojne vytvorí bôžikov zo svojich pápežov. Arogancia a opovážlivosť najhrubšieho zrna. Trasiete sa v strachu o svoju cirkev a o náuky svojich predchodcov pápežských bôžikov. Radšej by ste sa mali triasť pred Hospodinom a strachovať sa o svoje duše a duše svojich veriacich.

Čo je viac vy pokrytci? Veď sa už raz spamätajte. Alebo vy veriaci vyskúšajte moc svojich pápežských bôžikov. Pomodlite sa k nim alebo k žijúcemu pápežovi Františkovi. Keď majú takú „ohromnú moc“ určite dokážu zoslať dážď na vyprahnutú Európu.

Že vôbec vznikli dogmy bolo chybou. Ale dnes ich môžeme odmietnuť. Keď to však Rímsko-katolícka cirkev neurobí vystavuje sa hnevu Hospodina. O Ježišom zasľúbenom Pomocníkovi nehovoria, toho zapudili a jemnohmotne ukrižovali. Jeho učenie dodnes odmietajú a svoje vlastné bludy povýšili za neomylné. Povýšili ich nad Posolstvo Božieho Vyslanca.

Len tak ďalej milá cirkev a milí veriaci, určite zožnete zaslúženú úrodu. Čo sejete, to zožnete! Ježiš povedal, že toto je ZÁKON Spravodlivého a Dokonalého Boha.

Páchateľ a obeť, nevedomosť a vedomosť.

24.05.2024

Stáva sa, že nejakí ľudia sa dostanú do situácie, kde trpia. Sme cítiace bytosti a mnohým je ľúto, že títo ľudia trpia. Aj ja som sa často zamýšľal nad tým, že aké to má niekto ťažké. Môže dôjsť dokonca k situácii, že sme z toho rozhorčení. Predstavme si však teraz 2 konkrétnych ľudí, jeden tomu druhému ubližuje – je páchateľ a druhý trpí od páchateľa [...]

Tvrdenie temna a tvrdenie Svetla.

22.05.2024

Sú také 2 základné teórie o našom živote a tomto svete: 1. Žijeme len teraz jediný krát Táto teória hovorí zhruba toto. Ducha nevidím ani záhrobný svet – takže neexistujú. Keď je len jeden tento život, tak načo prílišná prudéria a moralizovanie, treba si troška dopriať ako sa vraví a to na všetkých frontoch. Ak to inak nejde tak treba použiť aj nedovolené [...]

Ako robiť politickú kampaň v týchto pohnutých časoch.

18.05.2024

Oceňujem že všetky politické strany teraz utlmili svoju činnosť. To sa však dá len do určitého času. Aj keď je premiér v kritickom stave veci musia ísť ďalej. Blížia sa eurovoľby. Ako by mali politické strany kampaňovať? Je to jednoduché, moderátori to zvykli pripomínať. Treba hovoriť o svojich predstavách, víziách a riešeniach. U nás na Slovensku sa politika [...]

Viktor Orbán

Orbán pred eurovoľbami pritvrdzuje: Nepošleme mladých Maďarov do vojen cudzích krajín. Gulyás školil Macrona

28.05.2024 18:25

Šéf úradu maďarskej vlády zase vyzval francúzskeho prezidenta, aby rešpektoval fakty v kampani do nadchádzajúcich eurovolieb.

SR Bratislava RTVS protestný pochod BAX

Stíchne RTVS na tri hodiny? Šimkovičová hovorí o koordinovanej akcii organizátorov, vedenia a politických strán

28.05.2024 18:17

Podľa rezortu kultúry nemajú zamestnanci na tento typ protestu „zákonom priznanú možnosť“ a nemôžu „organizovane prerušiť výkon práce".

Pellegrini, Čaputová, atentát, vyhlásenie

Čaputová vetovala novelu zákona o FPU: Legislatíva môže ohroziť slobodu umenia

28.05.2024 18:02

V ustanovení novely vidí rozpor s ústavou, legislatíva môže podľa nej ohroziť slobodu umenia.

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínsky parlament prelomil veto prezidentky k zákonu o zahraničných agentoch

28.05.2024 17:56

Prezidentka má teraz päť dní na to, aby zákon potvrdila. Ak tak neurobí, podpíše ho predseda parlamentu.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 575
Celková čítanosť: 1398615x
Priemerná čítanosť článkov: 2432x

Autor blogu

Kategórie