Založ si blog

Poproste svojich pápežských „bôžikov“ o dážď.

Dogmy ktoré v minulosti vyhlásili pápeži sú vraj neodvolateľné a nezmeniteľné. Podľa všetkého si ani Stvoriteľ nemôže dovoliť niečo v týchto dogmách pozmeniť alebo vymazať. Ak je to teda tak, a pri vyhláseniach z pápežského stolca boli pápeži „neomylní“, sú ako božstvá. Takže tí pápeži čo vytvorili nejaké dogmy sú vlastne božstvami a svojimi „neodvolateľnými“ tvrdeniami si vytvorili každý svoje vlastné kulty a náboženstvá.

Pripomína mi to egyptských bohov. Tiež každý z nich mal nejakú funkciu a bolo treba zachovávať určité veci, aby sa daný boh nerozhneval. Podobne aj dnešná cirkev nemôže zrušiť niečo z vyhlásení predošlých pápežov. Doslova sa píše u katolíkov, že dogma je pánom bohom zjavená pravda a každý katolík ktorý by odmietol čo i len jednu dogmu stáva sa heretikom. A ak neuposlúchne napomenutie a nezmení svoj postoj je vylúčený z cirkvi.

Krása“ naozaj gratulujem. Takže katolíci si vytvorili kult pápežských „bohov“. Nemôžu ani len uvažovať o tom, či tie dogmy sú správne. Musí ich proste slepo, otrocky prijať. Kde tu ostal priestor pre skutočného Stvoriteľa a hľadanie skutočnej pravdy? Veď sám Ježiš povedal „ešte veľa vám mám povedať, ale teraz neznesiete“. Takže logicky mi z toho vychádza, že spomínaní pápežskí „bohovia“ už chýbajúce medzery v poznaní zaplnili. Gratulujem.

1. najväčšie Božie prikázanie zvestované Mojžišovi znie: Ja som Hospodin tvoj Boh, nebudeš mať iných bohov okrem mňa … A tu si cirkev pokojne vytvorí bôžikov zo svojich pápežov. Arogancia a opovážlivosť najhrubšieho zrna. Trasiete sa v strachu o svoju cirkev a o náuky svojich predchodcov pápežských bôžikov. Radšej by ste sa mali triasť pred Hospodinom a strachovať sa o svoje duše a duše svojich veriacich.

Čo je viac vy pokrytci? Veď sa už raz spamätajte. Alebo vy veriaci vyskúšajte moc svojich pápežských bôžikov. Pomodlite sa k nim alebo k žijúcemu pápežovi Františkovi. Keď majú takú „ohromnú moc“ určite dokážu zoslať dážď na vyprahnutú Európu.

Že vôbec vznikli dogmy bolo chybou. Ale dnes ich môžeme odmietnuť. Keď to však Rímsko-katolícka cirkev neurobí vystavuje sa hnevu Hospodina. O Ježišom zasľúbenom Pomocníkovi nehovoria, toho zapudili a jemnohmotne ukrižovali. Jeho učenie dodnes odmietajú a svoje vlastné bludy povýšili za neomylné. Povýšili ich nad Posolstvo Božieho Vyslanca.

Len tak ďalej milá cirkev a milí veriaci, určite zožnete zaslúženú úrodu. Čo sejete, to zožnete! Ježiš povedal, že toto je ZÁKON Spravodlivého a Dokonalého Boha.

Konečné riešenie otázky Ježiša Nazaretského.

02.12.2023

Akýsi Ježiš z Nazareta si dovolil poučovať Židov o tom ako majú žiť. Tento obyčajný laik a tesárov syn sa opovážil kafrať do remesla študovaným zákonníkom, farizejom a kňazom. Aby toho nebolo málo Ježiš dokázal slepým vracať zrak, liečil chromých a najrôznejšie choroby, vyháňal démonov. Zákonníci a farizeji mali spoznať v Ježišovi Mesiáša, mali mu [...]

Ľudské energetické polia.

01.12.2023

Či už ste ateista alebo veriaci, zrejme sa zhodneme, že každý človek niečo vyžaruje. Minimálne nejaké teplo vyžarujeme, ale veda toho zistila oveľa viac, je to aj nejaký minimálny elektrický prúd a podobne. Ale aj z emocionálneho hľadiska keď sme smutní, nahnevaní či veselí aj toto naše okolie vníma. Každý z nás žijeme na nejakom mieste, takisto pracujeme a trávime [...]

Apoštol Peter a kľúče od nebeskej brány.

24.11.2023

Peter bol zrejme najhorlivejším a najpevnejším učeníkom Ježiša Krista. Zrejme preto ho Ježiš oslovuje ako vedúcu osobnosť, keď mu hovorí: „pas moje ovce“ alebo „tebe dám kľúče od nebeskej brány“. Pápeži sa považujú za nasledovníkov Petra. Cirkev si toto poverenie vysvetľuje, že je na nich komu tie lístky do neba dajú a komu nie. Je vôbec takáto benevolencia [...]

Ylva Johanssonová, Komisárka EÚ, Švédsko, Štokholm

Johanssonová: V EÚ hrozí počas sviatkov obrovské množstvo teroristických útokov pre vojnu v Gaze

05.12.2023 13:12

EÚ v súčasnosti čelí zvýšenej hrozbe terorizmu v dôsledku vojny v Pásme Gazy, ktorá vyvoláva polarizáciu v spoločnosti.

Bohuš Garbár

Ruský špión Garbár za vyzvedačstvo na Slovensku zaplatí nakoniec aj pokutu

05.12.2023 12:35

Slovák, ktorý tento rok vo februári vyviazol s podmienkou v špionážnej afére spájanej s Ruskom, nakoniec bude musieť zaplatiť uloženú pokutu.

komisia volebná členovia, pellegrini

Nových 14 členov štátnej volebnej komisie sa ujalo funkcií

05.12.2023 11:42

Členovia štátnej volebnej komisie zložili sľub do rúk predsedu parlamentu Petra Pellegriniho.

Nigéria, Boko Haram

Armádny dron omylom usmrtil najmenej 85 civilistov v Nigérii

05.12.2023 11:26, aktualizované: 12:05

Dron nigérijskej armády omylom zaútočil na dedinu na severozápade Nigérie, pričom usmrtil najmenej 85 civilistov.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 536
Celková čítanosť: 1305069x
Priemerná čítanosť článkov: 2435x

Autor blogu

Kategórie