Založ si blog

Oltáre pre Vatikánskych „bohov“.

Skutočne modloslužobníctvo v katolíckej cirkvi dosiahlo vrchol. Urobili si modly zo svojich pápežov. Už chýba len, aby im postavili oltáre a obetovali im na nich.

Cirkevní hodnostári na konciloch si odhlasovali, že vyhlásenie pápeža z pápežského stolca je neomylné. Toto je vyslovene bohorúhačstvo, potom zrejme ten pápežský stolec je nadprirodzený, božský. Nech sa mu začnú klaňať keď má ten stolec takú moc. Ten stolec vraj dokáže z obyčajného človeka urobiť neomylného Boha. Ja si však myslím opak. Buď niekto má vedenie alebo nemá bez ohľadu na čom sedí, leží alebo stojí. Ježiš mal plné vedenie v každom čase, bez ohľadu na čom sedel. Toto je vyslovene len ďalší z bludov katolíckej cirkvi.

Vytvorili si túto rozprávku, aby mohli ospravedlniť neospravedlniteľné a to, že obyčajní ľudia hoci zbožní sa vyhlásia za neomylných. Tu musím vyzdvihnúť pravoslávnu cirkev, ktorá odmietla toto bohorúhačstvo vyhlasovanie pápežov za neomylných. Takže milá katolícka cirkev si z pápežského stolca urobila akože boží trón a zo seba akože „bohov“. Najhoršie na tom celom je, že títo vatikánski „bohovia“ vytvorili aj svoje vlastné učenie = náboženstvo = dogmy.

Tieto svoje ľudské múdrosti ešte aj dnes vytrvalo obhajujú a vnucujú ich na silu svojim veriacim. Týmito svojim bludmi dokonca vytláčajú písmo sväté a Posolstvo Ducha Svätého. Pretože svojvoľne určili určité mantinely do ktorých sa akoby musia zmestiť všetky výklady nové aj staré. To je najhorší dôsledok ich bláznivého nezodpovedného konania.

Takže utláčajú písmo sväté len preto, aby mohli vyzdvihnúť svoje vlastné dielo. Podľa mňa sa tým vyvyšujú nad Stvoriteľa. Cirkev mala ochraňovať Ježišove posolstvo a inšpirovať ľudí k správnemu životu. Nikto od nich nechcel, aby predávali odpustky, mučili ľudí a preklínali niektoré ľudské duše. To je jasný znak, že sa chceli hrať na Boha. Ale pýtam sa robil toto Ježiš ten ktorý bol s Bohom jedno? No nerobil. Ježiš ľuďom vyjavil pravdu, vysvetľoval duchovné deje, liečil ľudí. Snažil sa ľuďom pomáhať a ponechal na nich, či jeho učeniu uveria alebo nie. Nechodila s ním partia hrdlorezov, aby ľudí násilím nútili veriť jeho učeniu.

Je to obrovský protiklad oproti tomu čo robila cirkev. Dnes by sa cirkev mohla ospravedlniť ľuďom a priznať sa, že dogmy sú len ich vlastným dielom, že nie sú od Boha. ALE práve preto, že to nerobia vystavujú sa obrovskému riziku. SLOVO Svätého Boha si totiž bude raziť cestu týmto svetom a zmetie všetko čo sa mu bude stavať na odpor. A že sa mu práve cirkev stavia na odpor je obrovská hanba. Myslím si, že katolícka cirkev má ešte určitý čas, aby mohla učiniť nápravu. Ak však tak neurobí dobrovoľne bude musieť zasiahnuť Božia láska a spravodlivosť, aby ochránila ľudské duše pred ich dogmami, aby sa ľuďom konečne dostala skutočná PRAVDA.

Immanuel – Syn človeka už bol tu.

26.09.2022

A zanechal dielo, v ktorom nás uvádza do všetkej pravdy. Presne tak ako nám to Ježiš prisľúbil. Cirkev mala podľa mňa viesť ľudí k Bohu a morálnej čistote až kým nepríde tento prisľúbený zázračný Radca. Tu však cirkev pochybila. Cirkevní hodnostári sa sami rozhodli objasňovať veci o ktorých nemali jasné vedenie. To bola veľká chyba za ktorú, dodnes pykajú [...]

Prečo ľudia neveria na karmu?

25.09.2022

Každý človek denne okolo seba niečo rozsieva. Dobrú náladu, pekné slová či škriepky, intrigy, klamstvá a podobne. Každý tu niečo po sebe zanecháme. Aj keď sa to na náhrobný kameň nepíše v pamäti svojho okolia ostane po nás aj to dobré aj to zlé. Je tu však aj teória o karme, ktorá hovorí, že zo všetkého svojho konania zožneme aj úrodu. Myslím, že ak existuje [...]

Dobrý zákon robí zázraky.

23.09.2022

Mám na mysli jeden konkrétny zákon a to o zálohovaní pet fliaš a plechoviek. Všimnite si ľudia, že vďaka tomuto zákonu sa z najväčších bordelárov stávajú najväčší recyklátori. Je to ekonomicky výhodné a chránime tak aj čistotu prírody. Keď má zrazu niečo cenu, tak to len tak nerozhadzujeme, ide totiž o naše peniaze. A povedzme si na rovinu všetko má svoju [...]

ČR / Česká republika / Hranica /

Česko dočasne obnoví kontroly na štátnych hraniciach so Slovenskom

26.09.2022 22:55

Opatrenie začne platiť od polnoci zo stredy na štvrtok a bude trvať po nevyhnutne dlhú dobu.

Kuba

Kubánci v referende schválili zákon o rodine, umožňuje aj sobáše homosexuálov

26.09.2022 22:33

Zákon okrem iného umožňuje aj adopcie detí homosexuálnymi pármi.

Vladimir Putin / Alexander Lukašenko /

Lukašenko pred Putinom odsúdil ľudí, ktorí sa chcú vyhnúť službe v ruskej armáde

26.09.2022 21:43, aktualizované: 21:45

"Nech si utekajú," povedal bieloruský prezident Putinovi počas stretnutia v juhoruskom Soči.

Viktor Orbán

Orbán: Protiruské sankcie sa obrátili proti Európe

26.09.2022 19:05

Maďarský premiér vyzval na prímerie na Ukrajine a uviedol, že protiruské sankcie škodia európskej ekonomike.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 347
Celková čítanosť: 907132x
Priemerná čítanosť článkov: 2614x

Autor blogu

Kategórie