Založ si blog

Oltáre pre Vatikánskych „bohov“.

Skutočne modloslužobníctvo v katolíckej cirkvi dosiahlo vrchol. Urobili si modly zo svojich pápežov. Už chýba len, aby im postavili oltáre a obetovali im na nich.

Cirkevní hodnostári na konciloch si odhlasovali, že vyhlásenie pápeža z pápežského stolca je neomylné. Toto je vyslovene bohorúhačstvo, potom zrejme ten pápežský stolec je nadprirodzený, božský. Nech sa mu začnú klaňať keď má ten stolec takú moc. Ten stolec vraj dokáže z obyčajného človeka urobiť neomylného Boha. Ja si však myslím opak. Buď niekto má vedenie alebo nemá bez ohľadu na čom sedí, leží alebo stojí. Ježiš mal plné vedenie v každom čase, bez ohľadu na čom sedel. Toto je vyslovene len ďalší z bludov katolíckej cirkvi.

Vytvorili si túto rozprávku, aby mohli ospravedlniť neospravedlniteľné a to, že obyčajní ľudia hoci zbožní sa vyhlásia za neomylných. Tu musím vyzdvihnúť pravoslávnu cirkev, ktorá odmietla toto bohorúhačstvo vyhlasovanie pápežov za neomylných. Takže milá katolícka cirkev si z pápežského stolca urobila akože boží trón a zo seba akože „bohov“. Najhoršie na tom celom je, že títo vatikánski „bohovia“ vytvorili aj svoje vlastné učenie = náboženstvo = dogmy.

Tieto svoje ľudské múdrosti ešte aj dnes vytrvalo obhajujú a vnucujú ich na silu svojim veriacim. Týmito svojim bludmi dokonca vytláčajú písmo sväté a Posolstvo Ducha Svätého. Pretože svojvoľne určili určité mantinely do ktorých sa akoby musia zmestiť všetky výklady nové aj staré. To je najhorší dôsledok ich bláznivého nezodpovedného konania.

Takže utláčajú písmo sväté len preto, aby mohli vyzdvihnúť svoje vlastné dielo. Podľa mňa sa tým vyvyšujú nad Stvoriteľa. Cirkev mala ochraňovať Ježišove posolstvo a inšpirovať ľudí k správnemu životu. Nikto od nich nechcel, aby predávali odpustky, mučili ľudí a preklínali niektoré ľudské duše. To je jasný znak, že sa chceli hrať na Boha. Ale pýtam sa robil toto Ježiš ten ktorý bol s Bohom jedno? No nerobil. Ježiš ľuďom vyjavil pravdu, vysvetľoval duchovné deje, liečil ľudí. Snažil sa ľuďom pomáhať a ponechal na nich, či jeho učeniu uveria alebo nie. Nechodila s ním partia hrdlorezov, aby ľudí násilím nútili veriť jeho učeniu.

Je to obrovský protiklad oproti tomu čo robila cirkev. Dnes by sa cirkev mohla ospravedlniť ľuďom a priznať sa, že dogmy sú len ich vlastným dielom, že nie sú od Boha. ALE práve preto, že to nerobia vystavujú sa obrovskému riziku. SLOVO Svätého Boha si totiž bude raziť cestu týmto svetom a zmetie všetko čo sa mu bude stavať na odpor. A že sa mu práve cirkev stavia na odpor je obrovská hanba. Myslím si, že katolícka cirkev má ešte určitý čas, aby mohla učiniť nápravu. Ak však tak neurobí dobrovoľne bude musieť zasiahnuť Božia láska a spravodlivosť, aby ochránila ľudské duše pred ich dogmami, aby sa ľuďom konečne dostala skutočná PRAVDA.

Nevoliť nie je riešenie.

29.09.2023

Rozumiem tomu, že ľudia sú frustrovaní a že majú na politikov tie najvyššie očakávania. Je správne mať tieto očakávania, ale mali by sa čelom postaviť aj realite. Jednoducho je len určitý počet politických subjektov, do politiky sa mnohí nehrnú. Dôvodom môže byť aj to, že ste potom pod nepríjemným drobnohľadom médií a celej spoločnosti. Úroveň kandidujúcich [...]

Upratovačky zarábajú viac ako lekári.

14.09.2023

Predstavte si, že žijeme v krajine X, ktorá všetky povolania v spoločnosti pokrýva vlastnými občanmi nie migrantami. Veľa mladých ľudí v tejto krajine chce študovať medicínu, v tejto krajine je to populárne povolanie. Štát to aj dosť výrazne podporuje a medicínskych škôl je naozaj veľa. V tejto krajine došlo k situácii, že mladých medikov je tak veľa, že sú ochotní [...]

Budúca vládna koalícia – Smer, Hlas, SNS, KDH.

10.09.2023

Voľby sa blížia, je to aktuálna téma, tak by som chcel dať svoj tip na budúcu vládnu koalíciu. Máme tu 3 najsilnejšie strany podľa prieskumov: Smer, Hlas, Progresívne Slovensko. Predpokladám že minimálne jedna z týchto strán bude v budúcej vládnej koalícii a bude mať post premiéra, pretože niekto tú koalíciu musí viesť. Takže poďme na tie 3 alternatívy, že kto bude [...]

VOĽBY: Volebná noc v centrále strany SAS

Sčítavanie hlasov ide pomaly, nálada v Liberálnom dome upadá

01.10.2023 00:11

Richard Sulík situáciu zatiaľ nekomentuje, chce si počkať, kým bude sčítané relevantné množstvo hlasov voličov.

kdh

Kresťanskí demokrati už opatrne oslavujú: Zatiaľ sa držíme, ale treba to vnímať s pokorou

30.09.2023 23:11

Atmosféra v KDH sa nesie najmä po exit polloch v optimistickom duchu.

Republika, Nitra, Milan Uhrík, parlamentné voľby 2023

Milan Uhrík: Trochu nám uškodili voliči, ktorí si boli istí našim miestom v parlamente a rozhodli sa podporiť SNS

30.09.2023 22:21

Sledujte s nami, ako prebieha volebná noc v centrále Republiky.

379660770 1264534447569850 5538898590217409073 n  1

OĽaNO má zatiaľ takmer 10 percent. Matovič nevylúčil ani spoluprácu s SaS

30.09.2023 22:04

Sledujte priebeh volebnej noci hnutia OĽaNO a priatelia.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 509
Celková čítanosť: 1193758x
Priemerná čítanosť článkov: 2345x

Autor blogu

Kategórie