Založ si blog

Oltáre pre Vatikánskych „bohov“.

Skutočne modloslužobníctvo v katolíckej cirkvi dosiahlo vrchol. Urobili si modly zo svojich pápežov. Už chýba len, aby im postavili oltáre a obetovali im na nich.

Cirkevní hodnostári na konciloch si odhlasovali, že vyhlásenie pápeža z pápežského stolca je neomylné. Toto je vyslovene bohorúhačstvo, potom zrejme ten pápežský stolec je nadprirodzený, božský. Nech sa mu začnú klaňať keď má ten stolec takú moc. Ten stolec vraj dokáže z obyčajného človeka urobiť neomylného Boha. Ja si však myslím opak. Buď niekto má vedenie alebo nemá bez ohľadu na čom sedí, leží alebo stojí. Ježiš mal plné vedenie v každom čase, bez ohľadu na čom sedel. Toto je vyslovene len ďalší z bludov katolíckej cirkvi.

Vytvorili si túto rozprávku, aby mohli ospravedlniť neospravedlniteľné a to, že obyčajní ľudia hoci zbožní sa vyhlásia za neomylných. Tu musím vyzdvihnúť pravoslávnu cirkev, ktorá odmietla toto bohorúhačstvo vyhlasovanie pápežov za neomylných. Takže milá katolícka cirkev si z pápežského stolca urobila akože boží trón a zo seba akože „bohov“. Najhoršie na tom celom je, že títo vatikánski „bohovia“ vytvorili aj svoje vlastné učenie = náboženstvo = dogmy.

Tieto svoje ľudské múdrosti ešte aj dnes vytrvalo obhajujú a vnucujú ich na silu svojim veriacim. Týmito svojim bludmi dokonca vytláčajú písmo sväté a Posolstvo Ducha Svätého. Pretože svojvoľne určili určité mantinely do ktorých sa akoby musia zmestiť všetky výklady nové aj staré. To je najhorší dôsledok ich bláznivého nezodpovedného konania.

Takže utláčajú písmo sväté len preto, aby mohli vyzdvihnúť svoje vlastné dielo. Podľa mňa sa tým vyvyšujú nad Stvoriteľa. Cirkev mala ochraňovať Ježišove posolstvo a inšpirovať ľudí k správnemu životu. Nikto od nich nechcel, aby predávali odpustky, mučili ľudí a preklínali niektoré ľudské duše. To je jasný znak, že sa chceli hrať na Boha. Ale pýtam sa robil toto Ježiš ten ktorý bol s Bohom jedno? No nerobil. Ježiš ľuďom vyjavil pravdu, vysvetľoval duchovné deje, liečil ľudí. Snažil sa ľuďom pomáhať a ponechal na nich, či jeho učeniu uveria alebo nie. Nechodila s ním partia hrdlorezov, aby ľudí násilím nútili veriť jeho učeniu.

Je to obrovský protiklad oproti tomu čo robila cirkev. Dnes by sa cirkev mohla ospravedlniť ľuďom a priznať sa, že dogmy sú len ich vlastným dielom, že nie sú od Boha. ALE práve preto, že to nerobia vystavujú sa obrovskému riziku. SLOVO Svätého Boha si totiž bude raziť cestu týmto svetom a zmetie všetko čo sa mu bude stavať na odpor. A že sa mu práve cirkev stavia na odpor je obrovská hanba. Myslím si, že katolícka cirkev má ešte určitý čas, aby mohla učiniť nápravu. Ak však tak neurobí dobrovoľne bude musieť zasiahnuť Božia láska a spravodlivosť, aby ochránila ľudské duše pred ich dogmami, aby sa ľuďom konečne dostala skutočná PRAVDA.

Sme smiešni.

18.06.2024

Ak skutočne existuje karma a minulé životy, my ľudia so všetkými svojimi pocitmi nespravodlivosti, závisti, nenávisti, zlosti, prchlivosti sme naozaj smiešni. Pretože ak existuje karma a minulé životy začíname sa tu baviť o tom, že iba žneme, čo sme predtým zasiali. Nemôže byť ani zmienky o nejakej nespravodlivosti a krivde. Ak trpíme je to len dôsledok toho, že sme v [...]

Ukázniť seba, či ľudí okolo nás?

16.06.2024

Pripadá mi to tak, že doteraz fungoval systém tak, že elity vytvorili nejaké pravidlá, ktoré treba dodržiavať. Ale fungovalo to do istej miery tak, že všetci to mali dodržiavať, len oni sami pôvodcovia nariadení, boli akosi nad zákonom. Vidno to vo všetkých zložkách spoločnosti v cirkvách aj štátnom aparáte, či súkromných spoločnostiach. Vyzerá to, že tá pravá [...]

Život je krásny a pokojný,

14.06.2024

keď veríme, že vo stvorení platia dokonalé Stvoriteľove zákony a Jeho dokonalá spravodlivosť. Viete ako to chodí v živote, stane sa že vás niekto ohovára, oklame, okradne alebo sa k vám správa nepekne. Keď však verím, že to môžu byť karmické následky z minulých životov, tak je to úplne iné vnímanie. Namiesto hromženia to môžeme pokojne prijať a nenechať si [...]

Britský ministerský predseda Rishi Sunak.

Sunakovho ochrankára zadržali za údajné stávky na termín volieb

19.06.2024 23:26

Termín parlamentných volieb bol prísne utajovaný a jeho oznámenie zaskočilo aj mnohých členov vládnej Konzervatívnej strany.

Americká armáda / Americký vojak / US Army /

Armáda USA zabila pri útoku v Sýrii vysokopostaveného predstaviteľa ISIS

19.06.2024 23:21

Jeho úmrtie podľa CENTCOM-u naruší schopnosť IS získavať zdroje na teroristické útoky a podnikať ich.

Iran, Izrael

Hamas nemožno zničiť, ide hlavne o ideológiu, vyhlásil hovorca izraelskej armády. Netanjahu reagoval

19.06.2024 22:40

Veľmi podobné názory ako Daniel Hagari vyjadrili v uplynulých mesiacoch aj niektorí analytici.

Vladimir Putin

Putin po návšteve KĽDR dorazil do Vietnamu

19.06.2024 22:20

Vietnam je pre Putina druhou zastávkou na ceste po Ázii.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 580
Celková čítanosť: 1410504x
Priemerná čítanosť článkov: 2432x

Autor blogu

Kategórie