Založ si blog

Vatikánska modla – pápežský stolec.

Tu je doslovné znenie prvého najväčšieho Božieho prikázania v pôvodnom znení ako ho Boh dal Mojžišovi: Ja som Hospodin tvoj Boh, ktorý som ťa vyviedol z Egypta, z domu otrokov. Nebudeš mať iných bohov okrem mňa. Neurobíš si modlu ani nijakú podobu toho, čo je hore na nebi, dolu na zemi alebo vo vode či pod zemou. Nebudeš sa im klaňať ANI IM SLÚŽIŤ, lebo je som Hospodin tvoj Boh, Boh žiarlivý ktorý trestá viny otcov na synoch do tretieho i štvrtého pokolenia tých čo ma nenávidia, ale milosť preukazujem tisícom tých čo ma milujú A ZACHOVÁVAJÚ MOJE PRIKÁZANIA.

Tak si to teraz porovnajme s vatikánskymi elitami a pápežským stolcom. Nech bol ich úmysel akokoľvek dobrý nemohli z omylného pápeža urobiť neomylného. Už to samotné je bohorúhačstvo. A na čo im vlastne bol „zázračný“ pápežský stolec? Myslím si, že je to jednoduché. Pápežov každý poznal a každý vedel, že sú to väčšinou zbožní ľudia, ale určite nie neomylný podľa ich najrôznejšieho konania počas ich života. Tak ak sa chceli podobať Bohu a vyhlásiť dogmu niečo nemenné – zákon, museli túto svoju obyčajnosť a omylnosť nejako zamaskovať, skryť.

Preto si vymysleli príbeh, že keď niečo pápež vyhlási z pápežského stolca vtedy je to Bohom zjavená pravda. Samozrejme, že to nebola pravda. Svojou netrpezlivosťou tak len do všetkého vniesli chaos a zmätok. Neviem presne z čoho je tento pápežský stolec zhotovený, ale určite viem, že je to len dielo ľudských rúk. Zrejme si to vatikánci ani neuvedomili, ale týmto bláznivým počinom ich predchodcov vlastne vznikla MODLA priamo vo Vatikáne, ktorej všetci slúžia. Už skutočne chýba len, aby sa tomu vatikánskemu stolcu začali klaňať.

Takže teraz sa ľudské názory stali pre katolíkov písmom svätým – to je šialené. Katolíci teraz slúžia pápežskému stolcu a pápežom, ktorí z neho vyhlásili „neodvolateľné dogmy“. Prečítajte si ešte raz doslovné znenie 1. Božieho prikázania a budete zdesení. Toto nemôže dopadnúť dobre. Ani vyvolený izraelský ľud nemal žiadne výnimky, keď zle konal prišli na neho tresty. Keď zachovával Božie prikázania, dobre sa im vodilo. A keď si prečítate niečo zo Starého zákona zistíte, že Boh modloslužobníctvo neznáša. A má aj pravdu veď je vyslovená hlúposť klaňať sa dielu ľudí, keď je tu živý Boh, Stvoriteľ všetkého.

Navyše takto minulí pápeži vytvorili akési nové – svoje náboženstvo. Všetci katolíci aj cirkevní hodnostári sú striktne viazaní týmito bludmi. Zakazuje sa akékoľvek premýšľanie o tom, či skúmanie. Je to tragický obraz. Mali by priznať, že to bola chyba a zbaviť sa toho. Alebo ľuďom odporúčam, aby sa riadili len písmom svätým a nie dielom ľudského rozumu predchádzajúcich pápežov. Veď uvažujte keby tie dogmy zjavil Boh, boli by o takých zjaveniach napísané celé knihy a svätili by sa sviatky v tie dni na pripomenutie takých významných udalostí. Ale spozornite, NIČ také neexistuje.

Immanuel – Syn človeka už bol tu.

26.09.2022

A zanechal dielo, v ktorom nás uvádza do všetkej pravdy. Presne tak ako nám to Ježiš prisľúbil. Cirkev mala podľa mňa viesť ľudí k Bohu a morálnej čistote až kým nepríde tento prisľúbený zázračný Radca. Tu však cirkev pochybila. Cirkevní hodnostári sa sami rozhodli objasňovať veci o ktorých nemali jasné vedenie. To bola veľká chyba za ktorú, dodnes pykajú [...]

Prečo ľudia neveria na karmu?

25.09.2022

Každý človek denne okolo seba niečo rozsieva. Dobrú náladu, pekné slová či škriepky, intrigy, klamstvá a podobne. Každý tu niečo po sebe zanecháme. Aj keď sa to na náhrobný kameň nepíše v pamäti svojho okolia ostane po nás aj to dobré aj to zlé. Je tu však aj teória o karme, ktorá hovorí, že zo všetkého svojho konania zožneme aj úrodu. Myslím, že ak existuje [...]

Dobrý zákon robí zázraky.

23.09.2022

Mám na mysli jeden konkrétny zákon a to o zálohovaní pet fliaš a plechoviek. Všimnite si ľudia, že vďaka tomuto zákonu sa z najväčších bordelárov stávajú najväčší recyklátori. Je to ekonomicky výhodné a chránime tak aj čistotu prírody. Keď má zrazu niečo cenu, tak to len tak nerozhadzujeme, ide totiž o naše peniaze. A povedzme si na rovinu všetko má svoju [...]

ČR / Česká republika / Hranica /

Česko dočasne obnoví kontroly na štátnych hraniciach so Slovenskom

26.09.2022 22:55, aktualizované: 23:29

Opatrenie začne platiť od polnoci zo stredy na štvrtok a bude trvať po nevyhnutne dlhú dobu.

Kuba

Kubánci v referende schválili zákon o rodine, umožňuje aj sobáše homosexuálov

26.09.2022 22:33

Zákon okrem iného umožňuje aj adopcie detí homosexuálnymi pármi.

Vladimir Putin / Alexander Lukašenko /

Lukašenko pred Putinom odsúdil ľudí, ktorí sa chcú vyhnúť službe v ruskej armáde

26.09.2022 21:43, aktualizované: 21:45

"Nech si utekajú," povedal bieloruský prezident Putinovi počas stretnutia v juhoruskom Soči.

Viktor Orbán

Orbán: Protiruské sankcie sa obrátili proti Európe

26.09.2022 19:05

Maďarský premiér vyzval na prímerie na Ukrajine a uviedol, že protiruské sankcie škodia európskej ekonomike.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 347
Celková čítanosť: 907202x
Priemerná čítanosť článkov: 2614x

Autor blogu

Kategórie