Založ si blog

Vatikánska modla – pápežský stolec.

Tu je doslovné znenie prvého najväčšieho Božieho prikázania v pôvodnom znení ako ho Boh dal Mojžišovi: Ja som Hospodin tvoj Boh, ktorý som ťa vyviedol z Egypta, z domu otrokov. Nebudeš mať iných bohov okrem mňa. Neurobíš si modlu ani nijakú podobu toho, čo je hore na nebi, dolu na zemi alebo vo vode či pod zemou. Nebudeš sa im klaňať ANI IM SLÚŽIŤ, lebo je som Hospodin tvoj Boh, Boh žiarlivý ktorý trestá viny otcov na synoch do tretieho i štvrtého pokolenia tých čo ma nenávidia, ale milosť preukazujem tisícom tých čo ma milujú A ZACHOVÁVAJÚ MOJE PRIKÁZANIA.

Tak si to teraz porovnajme s vatikánskymi elitami a pápežským stolcom. Nech bol ich úmysel akokoľvek dobrý nemohli z omylného pápeža urobiť neomylného. Už to samotné je bohorúhačstvo. A na čo im vlastne bol „zázračný“ pápežský stolec? Myslím si, že je to jednoduché. Pápežov každý poznal a každý vedel, že sú to väčšinou zbožní ľudia, ale určite nie neomylný podľa ich najrôznejšieho konania počas ich života. Tak ak sa chceli podobať Bohu a vyhlásiť dogmu niečo nemenné – zákon, museli túto svoju obyčajnosť a omylnosť nejako zamaskovať, skryť.

Preto si vymysleli príbeh, že keď niečo pápež vyhlási z pápežského stolca vtedy je to Bohom zjavená pravda. Samozrejme, že to nebola pravda. Svojou netrpezlivosťou tak len do všetkého vniesli chaos a zmätok. Neviem presne z čoho je tento pápežský stolec zhotovený, ale určite viem, že je to len dielo ľudských rúk. Zrejme si to vatikánci ani neuvedomili, ale týmto bláznivým počinom ich predchodcov vlastne vznikla MODLA priamo vo Vatikáne, ktorej všetci slúžia. Už skutočne chýba len, aby sa tomu vatikánskemu stolcu začali klaňať.

Takže teraz sa ľudské názory stali pre katolíkov písmom svätým – to je šialené. Katolíci teraz slúžia pápežskému stolcu a pápežom, ktorí z neho vyhlásili „neodvolateľné dogmy“. Prečítajte si ešte raz doslovné znenie 1. Božieho prikázania a budete zdesení. Toto nemôže dopadnúť dobre. Ani vyvolený izraelský ľud nemal žiadne výnimky, keď zle konal prišli na neho tresty. Keď zachovával Božie prikázania, dobre sa im vodilo. A keď si prečítate niečo zo Starého zákona zistíte, že Boh modloslužobníctvo neznáša. A má aj pravdu veď je vyslovená hlúposť klaňať sa dielu ľudí, keď je tu živý Boh, Stvoriteľ všetkého.

Navyše takto minulí pápeži vytvorili akési nové – svoje náboženstvo. Všetci katolíci aj cirkevní hodnostári sú striktne viazaní týmito bludmi. Zakazuje sa akékoľvek premýšľanie o tom, či skúmanie. Je to tragický obraz. Mali by priznať, že to bola chyba a zbaviť sa toho. Alebo ľuďom odporúčam, aby sa riadili len písmom svätým a nie dielom ľudského rozumu predchádzajúcich pápežov. Veď uvažujte keby tie dogmy zjavil Boh, boli by o takých zjaveniach napísané celé knihy a svätili by sa sviatky v tie dni na pripomenutie takých významných udalostí. Ale spozornite, NIČ také neexistuje.

Ako zákonníci a farizeji Ježiša pranierovali.

18.07.2024

Zrejme sa každému vybavia úryvky z Biblie, kde zákonníci a farizeji chceli Ježiša verejne zdiskreditovať záludnými otázkami a tiež ako ho kritizovali. Ježiš toto všetko ustál, ale oni boli presvedčení, že nie je pravý Mesiáš a neprestávali s útokmi na neho. Kritizovali ho a osočovali, naschvál ho nazývali tesárov syn, aby dali najavo že je oproti nim laik. Prešlo cca [...]

Čo by ste dali za večný život?

16.07.2024

Podľa Abd-ru-shina Stvoriteľ od nás žiada, aby sme sa sami namáhali a hľadali pravdu aj cestu k Nemu. Za druhé od nás žiada vnútornú čistotu – to znamená zbaviť sa nenávisti, závisti, zlosti, promiskuity a podobne. Mladí ľudia veľmi na pozemskú smrť nemyslia, seniori sú k smrti bližšie preto predpokladám, že na smrť aj viac myslia. To však nijako mladých nemusí [...]

Kde udrú živly nemusí byť náhoda.

09.07.2024

Abd-ru-shin nám vysvetľuje, že bytosti prírody sú plne vo vôli Božej. Bytosti prírody udržiavajú vo stvorení krehkú rovnováhu. Takže je dosť pravdepodobné, že keď sú niekde ľudia, ktorí narušia túto rovnováhu napríklad svojou vnútornou nečistotou, zareagujú na to aj živly narušením rovnováhy. Môže dôjsť k prudkým lejakom, vetru a podobne. Ako sme to napríklad [...]

moskva

Po páde z okna svojho bytu zomrela popredná ruská ekonómka

25.07.2024 15:36

Bonadarenkovú chválili za jej dlhodobé prognózy hospodárskeho rozvoja krajiny.

F-16

Vzdušný incident nad Aljaškou: Americké a kanadské stíhačky vs. čínske a ruské bombardéry

25.07.2024 15:23

NORAD bude naďalej monitorovať aktivity konkurentov v blízkosti Severnej Ameriky a reagovať na prítomnosť prítomnosťou, uviedlo veliteľstvo.

dron

Ruské útočné drony dopadli na územie NATO, v Rumunsku sa rozhučali sirény

25.07.2024 14:25

Bukurešť varovala obyvateľov pred možným pádom trosiek dronov.

hoax

Slováci naleteli na hoax o zubných implantátoch zadarmo

25.07.2024 14:10

Národný bezpečnostný úrad ľuďom odporúča, aby na príspevky neklikali a nahlásili ich.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 589
Celková čítanosť: 1436450x
Priemerná čítanosť článkov: 2439x

Autor blogu

Kategórie