Založ si blog

Vatikánska modla – pápežský stolec.

Tu je doslovné znenie prvého najväčšieho Božieho prikázania v pôvodnom znení ako ho Boh dal Mojžišovi: Ja som Hospodin tvoj Boh, ktorý som ťa vyviedol z Egypta, z domu otrokov. Nebudeš mať iných bohov okrem mňa. Neurobíš si modlu ani nijakú podobu toho, čo je hore na nebi, dolu na zemi alebo vo vode či pod zemou. Nebudeš sa im klaňať ANI IM SLÚŽIŤ, lebo je som Hospodin tvoj Boh, Boh žiarlivý ktorý trestá viny otcov na synoch do tretieho i štvrtého pokolenia tých čo ma nenávidia, ale milosť preukazujem tisícom tých čo ma milujú A ZACHOVÁVAJÚ MOJE PRIKÁZANIA.

Tak si to teraz porovnajme s vatikánskymi elitami a pápežským stolcom. Nech bol ich úmysel akokoľvek dobrý nemohli z omylného pápeža urobiť neomylného. Už to samotné je bohorúhačstvo. A na čo im vlastne bol „zázračný“ pápežský stolec? Myslím si, že je to jednoduché. Pápežov každý poznal a každý vedel, že sú to väčšinou zbožní ľudia, ale určite nie neomylný podľa ich najrôznejšieho konania počas ich života. Tak ak sa chceli podobať Bohu a vyhlásiť dogmu niečo nemenné – zákon, museli túto svoju obyčajnosť a omylnosť nejako zamaskovať, skryť.

Preto si vymysleli príbeh, že keď niečo pápež vyhlási z pápežského stolca vtedy je to Bohom zjavená pravda. Samozrejme, že to nebola pravda. Svojou netrpezlivosťou tak len do všetkého vniesli chaos a zmätok. Neviem presne z čoho je tento pápežský stolec zhotovený, ale určite viem, že je to len dielo ľudských rúk. Zrejme si to vatikánci ani neuvedomili, ale týmto bláznivým počinom ich predchodcov vlastne vznikla MODLA priamo vo Vatikáne, ktorej všetci slúžia. Už skutočne chýba len, aby sa tomu vatikánskemu stolcu začali klaňať.

Takže teraz sa ľudské názory stali pre katolíkov písmom svätým – to je šialené. Katolíci teraz slúžia pápežskému stolcu a pápežom, ktorí z neho vyhlásili „neodvolateľné dogmy“. Prečítajte si ešte raz doslovné znenie 1. Božieho prikázania a budete zdesení. Toto nemôže dopadnúť dobre. Ani vyvolený izraelský ľud nemal žiadne výnimky, keď zle konal prišli na neho tresty. Keď zachovával Božie prikázania, dobre sa im vodilo. A keď si prečítate niečo zo Starého zákona zistíte, že Boh modloslužobníctvo neznáša. A má aj pravdu veď je vyslovená hlúposť klaňať sa dielu ľudí, keď je tu živý Boh, Stvoriteľ všetkého.

Navyše takto minulí pápeži vytvorili akési nové – svoje náboženstvo. Všetci katolíci aj cirkevní hodnostári sú striktne viazaní týmito bludmi. Zakazuje sa akékoľvek premýšľanie o tom, či skúmanie. Je to tragický obraz. Mali by priznať, že to bola chyba a zbaviť sa toho. Alebo ľuďom odporúčam, aby sa riadili len písmom svätým a nie dielom ľudského rozumu predchádzajúcich pápežov. Veď uvažujte keby tie dogmy zjavil Boh, boli by o takých zjaveniach napísané celé knihy a svätili by sa sviatky v tie dni na pripomenutie takých významných udalostí. Ale spozornite, NIČ také neexistuje.

Nevoliť nie je riešenie.

29.09.2023

Rozumiem tomu, že ľudia sú frustrovaní a že majú na politikov tie najvyššie očakávania. Je správne mať tieto očakávania, ale mali by sa čelom postaviť aj realite. Jednoducho je len určitý počet politických subjektov, do politiky sa mnohí nehrnú. Dôvodom môže byť aj to, že ste potom pod nepríjemným drobnohľadom médií a celej spoločnosti. Úroveň kandidujúcich [...]

Upratovačky zarábajú viac ako lekári.

14.09.2023

Predstavte si, že žijeme v krajine X, ktorá všetky povolania v spoločnosti pokrýva vlastnými občanmi nie migrantami. Veľa mladých ľudí v tejto krajine chce študovať medicínu, v tejto krajine je to populárne povolanie. Štát to aj dosť výrazne podporuje a medicínskych škôl je naozaj veľa. V tejto krajine došlo k situácii, že mladých medikov je tak veľa, že sú ochotní [...]

Budúca vládna koalícia – Smer, Hlas, SNS, KDH.

10.09.2023

Voľby sa blížia, je to aktuálna téma, tak by som chcel dať svoj tip na budúcu vládnu koalíciu. Máme tu 3 najsilnejšie strany podľa prieskumov: Smer, Hlas, Progresívne Slovensko. Predpokladám že minimálne jedna z týchto strán bude v budúcej vládnej koalícii a bude mať post premiéra, pretože niekto tú koalíciu musí viesť. Takže poďme na tie 3 alternatívy, že kto bude [...]

Kongres, USA, Chuck Schumer

V USA odvrátili bankrot federálnej vlády. Na 45 dní

01.10.2023 04:52

Obe komory amerického Kongresu schválili zákon o núdzovom financovaní federálnej vlády na najbližších 45 dní.

VOĽBY: Volebná noc v centrále strany SAS

Sulík: Nečudujme sa, že tu máme takú džamáhíríju, keď pako ako Matovič dokáže zmotať deväť percent ľudí

01.10.2023 00:11, aktualizované: 03:34

Richard Sulík obvinil Demokratov zo slabého výsledku.

kdh

"Načo pôjdem domov!" V KDH bola bujará zábava, po ôsmich rokov je späť v parlamente

30.09.2023 23:11

Kresťanskí demokrati oslavujú vstup do parlamentu. Majerský vstup do vlády so Smerom nevylúčil.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 509
Celková čítanosť: 1193787x
Priemerná čítanosť článkov: 2345x

Autor blogu

Kategórie