Založ si blog

Závery cirkevných koncilov sú len zdrapy papiera.

Všetkým ktorí cítia vo svojom vnútri, že môže existovať niečo viac ako len hrubá hmota a pozemské telo chcem dať dobrú radu – vysloboďte sa z pazúrov cirkevných dogiem. Pretože to čo sa v minulosti udialo pri vyhlasovaní dogiem koncilmi bolo skutočne šialenstvo. Oni sami si schválili vlastnú neomylnosť a neomylnosť pápeža keď hovorí z katedry „ex catedra“. To je niečo neuveriteľné radšej keby sa to nikdy nestalo.

Tieto dogmy a rôzne vyhlásenia koncilov sú ešte aj dnes obrovskou prekážkou pri poctivom hľadaní pravdy a duchovnom snažení. Ani niet divu keďže prvé koncily určili nejaké línie a ostatné koncily už museli rozhodovať s ohľadom na rozhodnutia predošlých koncilov, keďže tieto boli považované za neomylné. Čo mám povedať presne takto by nemalo poctivé duchovné skúmanie vypadať.

Pretože ak niektorý z koncilov urobil chybu, túto už spätne akoby nebolo možné odstrániť. Čo tam po pravde a skutkovom stave, čo tam po realite. Osobne som presvedčený, že tých chýb a nedostatkov tam bude oveľa viac. Predstavte si keby teraz prišlo pravé Božie zvestovanie, niečo ako Ježiš priniesol a narazilo by na tieto tvrdenie koncilov. Ak by pravý Boží zvestovateľ hovoril niečo iné ako závery koncilov zrejme by nebol ďaleko od toho, aby ho pohoršení veriaci alebo cirkevní hodnostári ukameňovali. Veď sa predsa rúha Bohu povedali. Teraz aspoň vieme lepšie pochopiť židovskú veľradu ako mohli Ježiša dať ukrižovať.

Cirkevní hodnostári by si mali zobrať príklad z vedcov. Tí hoci možno aj veľmi neradi, ale už často museli kapitulovať a priznať si chybu. Ak si však cirkevní hodnostári chyby nepriznajú – to vôbec neznamená, že sa nemýlili ich predchodcovia alebo aj oni sami. Toto vyhlasovanie samých seba za neomylných je veľmi nebezpečné pre samotných cirkevných hodnostárov. Pretože ak sú v dogmách a ich vysvetleniach chyby – oni sami vyhlasujú lži za pravdu. A vieme, že Boh je čistá pravda a otec lži je naopak Diabol. Ja by som im teda poradil, aby nabrali odvahu a čím skôr sa zbavili týchto dogiem. Ak tak neurobia, podľa mňa tým pochovajú svoje cirkvi. A čo ich duše?

Všetci veriaci by sa týmto mali začať tiež seriózne zaoberať. Slovo tabu nech pre vás neexistuje. Radšej keby všetky tieto dokumenty – závery koncilov zhoreli. Ale keď aj nie naberte odvahu a začnite triezvo uvažovať. Prisahať vernosť takýmto cirkevným zlátaninám je veľmi nebezpečné. Radšej treba skúmať v písmach a držať sa tých najjednoduchších Ježišových viet. Nespoliehajte sa na cirkevné odpustky a ich vysvetlenia. Je totiž dosť možné, že cirkevné odpustky nie sú nič platné a cirkevné vysvetlenia sú úplne mimo reality.

Skutočné hľadanie prebieha úplne opačne ako to robili koncily. Koncily si totiž s obrovskou dávkou namyslenosti a arogantnej nadutosti túto pravdu sami určovali. A takto od koncilu ku koncilu postupne vznikali nie nemenné pravdy, ale cirkevné zlátaniny. Pritom zoberme to úvahy aj rozsah vedomostí vtedy keď sa odohrala väčšina koncilov a dnes. Dnes sa miera vedenia oveľa viac zväčšila. Nezostaňte v pasci minulých menej vediacich cirkevných hodnostárov a ich koncilov. Môže to byť tragický omyl.

Zatvrdnuté kamenné ľudské srdcia.

30.11.2022

Predstavte si, že nejaký človek spôsobí inému veľkú bolesť napríklad zabijem mu dieťa alebo niečo podobné naozaj strašné s dlho trvajúcimi následkami a bolesťou. Stáva sa, že v takýchto situáciách poškodení skĺzavajú k tak obrovskej nenávisti, že povedia nikdy v živote ti neodpustím. Teraz sa pozrime na to či je to správne. Existujú tu 3 pohľady na odpustenie: [...]

Ako cirkvi naložia s učením syna človeka?

29.11.2022

Už vieme ako cirkvi naložili so synom Božím Ježišom. Židovská cirkev vrieskala dovtedy, kým nedošlo k jeho fyzickej likvidácii. Kresťanská cirkev zase zabila jeho učenie. V snahe získať čo najviac stúpencov a tiež v snahe všetko vedieť lepšie pokrivili učenie Ježiša a vytvorili svoje vlastné pravdy – dogmy. Syn človeka napísal svoje dielo vlastnou rukou. Toto už nie [...]

V akom svete chceme žiť, takí musíme sami byť.

26.11.2022

Predstavte si 1000 L nádrž v ktorej je čistá voda. Keď budeme do tejto nádrže postupne kvapkať zelenú farbu, pomaly ale isto sa začne voda meniť na jemne zelenú, neskôr sýtejšie zelenú až sa voda úplne zafarbí na zeleno. Teraz si predstavte, že každé vaše slovo a čin sú jednou takou kvapkou. Nádržou nech je naša krajina. Podľa mňa každý deň do tejto nádrže [...]

Trump

Súd zamietol Trumpovu žiadosť a uvoľnil pre vyšetrovanie všetky zhabané dokumenty

02.12.2022 10:55

Odvolací súd tým odstránil prekážku vo vyšetrovaní ministerstva spravodlivosti v prípade držby utajovaných dokumentov.

Polícia / NAKA / Kukláči /

NAKA začala trestné stíhanie v kauze vyplatenia 30 miliónov eur advokátom

02.12.2022 10:34

FNM zrealizoval v roku 2014 verejné obstarávanie právnych služieb a uzavrel zmluvy aj s advokátskymi kanceláriami Bžán a Dvorecký.

prezidentka

Poslanci pokračujú v rokovaní, čaká ich výnimočne viacero hlasovaní

02.12.2022 09:52, aktualizované: 11:24

Poslanci majú rozhodnúť aj o novele zákona o dani.

sanna marinová Anthony Albanese

Európa nie je dosť silná na to, aby sama čelila Rusku, vyhlásila Marinová

02.12.2022 09:02

Podľa fínskej premiérky ruská invázia a okupácia Ukrajiny odhalila slabé stránky Európy a strategické chyby pri rokovaní s Ruskom.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 375
Celková čítanosť: 953836x
Priemerná čítanosť článkov: 2544x

Autor blogu

Kategórie