Založ si blog

Cirkevní hodnostári nemajú moc meniť zákony stvorenia.

Čo však rozumieť pod pojmom zákony stvorenia? Mám na mysli všetky fyzikálne, chemické, nukleárne atď. zákony ktorých fungovanie odhaľuje už aj naša veda. Ale ak existuje ľudský duch, musíme k tomu pripočítať aj zákony pre ducha. Tie Ježiš zhrnul vetou „čo sejete, to zožnete“ a Budha hovoril o karme, že každému sa všetko vráti. Takže všetky tieto zákony mám na mysli.

Predstavte si, že by dnes zasadol nejaký cirkevný koncil a uzniesli by sa na tom, že Zem je plochá alebo že oni prišli na to, že voda začína mrznúť nie pri 0 stupňoch Celzia ale už pri +10 stupňoch Celzia. Jednoducho by to bola absurdita.

Rovnako však predpokladajme, že ak existujú zákony v hrubej hmote, pravdepodobne budú existovať zákony aj v duchovnom svete. To dáva zmysel, prečo boli Židia napomínaní k mravnosti a dostali Desatoro. Išlo o to, aby konali dobro a nie zlo. Ježiš to len priblížil, keď hovoril o zákone čo sejete, to zožnete alebo kto mečom bojuje, mečom umrie.

Preto logika hovorí, že cirkevní hodnostári nemôžu nejakému človeku odpustiť jeho prehrešky alebo ho naopak zatratiť. Ale že táto výsada patrí len Bohu. A vyzerá to tak, že do stvorenia bola vložená dokonalá Božia vôľa, ktorá každému dá spravodlivo do najjemnejších detailov to dobré aj to zlé, presne podľa konania človeka.

Takisto logika hovorí, že títo cirkevní hodnostári aj keď sa v minulosti na niečom uzhodli nie je to nič platné. Ak aj na koncile nejaké učenie prekliali alebo naopak niečo schválili. Mali by sme si uvedomiť, že je úplne nepodstatné na čom sa tieto koncily uzniesli. Je úplne nepodstatné ako sa tieto koncily vyjadrili ku karme alebo minulým životom. Podstatné je hľadať pravdu.

Katolíci sa často odvolávajú na apoštola Petra. Ale aj tomu Ježiš povedal len pas moje ovce. To znamená staraj sa o ľudí, veď ich aby boli k sebe lepší, mravnejší a nepáchali zlo. On nepovedal Petrovi ty a tvoji nasledovníci budete môcť odpúšťať hriechy a meniť zákony stvorenia. Ide o to, že Boh je dokonalý a stvorenie vzniklo z tejto dokonalej vôle. Takže ani samotný Boh nemení tieto zákony keďže sú od začiatku dokonalé. Prečo by potom mali mať takúto moc nevedomí cirkevní hodnostári?

Glorifikácia alkoholu.

07.08.2022

Následky nadmerného pitia alkoholu už zrejme asi videl každý. Príležitostná opitosť je zrejme ešte to najmenej. Najhoršie je na tom to, že ľudia ktorí popíjajú dlhodobo majú už potom vážne zdravotné problémy alebo mnoho ľudí každý rok aj umiera na smrť spôsobenú alkoholom. Ale prečo sa to deje? Prečo ľudia tak často a tak radi siahajú po alkohole? Ja si myslím, [...]

Akcelerátory zla.

06.08.2022

Častokrát sa ľudia čudujú, kde sa berie vo svete toľko zla. Na druhej strane pozeráme na ľudí a hovoríme si, veď nie sú až tak zlí. Ale niečo v tejto rovnici nesedí. Je to akýsi pokrivený pohľad alebo pohľad ktorý nejde až tak do hĺbky alebo nechce vidieť všetky premenné. Z takéhoto pohľadu sa dokonca vytvárajú až také názory, že ako to Stvoriteľ všetko môže [...]

Čo sejeme okolo seba?

04.08.2022

Predstavte si dvoch ľudí a ich medziľudské vzťahy. Nech sú ich vzťahy ako nejaká záhrada. Keď robia dobré veci a správajú sa pekne akoby vysievali užitočné rastliny ktoré prinášajú chutné plody a krásne kvety. Naproti tomu ak si ubližujú a sú k sebe odporní akoby sadili tŕne, bodliaky a jedovaté rastliny. Dajme naším dvom osobám aj mená napríklad Jozef a Peter. [...]

Čína koronavírus peking

Mjanmarský veľvyslanec v Číne zomrel, mal dostať infarkt

08.08.2022 09:28

Ide už o štvrtého veľvyslanca, ktorý v Číne za posledný rok zomrel.

China Taiwan

Čína oznámila pokračovanie vojenského cvičenia okolo Taiwanu

08.08.2022 09:00

Rozsiahle manévre sa mali pôvodne skončiť v nedeľu.

António Guterres

Guterres: Hrozba jadrového konfliktu je po desaťročiach späť

08.08.2022 08:32

Generálny tajomník OSN varoval, že "ľudstvo sa hrá s nabitou zbraňou", keď sa vo svete – od Ukrajiny po Blízky východ a Kórejský polostrov – množia krízy s možnosťou vzniku nukleárnej katastrofy.

Kardinál Jozef Tomko

Zomrel kardinál Jozef Tomko, patril k najvplyvnejším ľuďom vo Vatikáne

08.08.2022 08:00, aktualizované: 09:40

Jozef Tomko zomrel v Ríme vo veku 98 rokov.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 340
Celková čítanosť: 878756x
Priemerná čítanosť článkov: 2585x

Autor blogu

Kategórie