Založ si blog

Ľudia cirkvi nemajú nad vami žiadnu moc!

Svet stvoril Boh a nie cirkvi. Človeka stvoril Boh a nie cirkvi. Boh vložil do stvorenia zákony a nie cirkvi. Zrejme preto cirkvi tieto zákony nepoznajú.

Nikde v písmach sa nepíše, že cirkev mala vytvoriť dogmy. Najhoršie na tom je, že dogmy sú mimo reality. Bolo zrejme najväčším bláznovstvom cirkvi vytvoriť takéto dogmy. Komu alebo čomu dnes slúžia tieto „neodvolateľné“ dogmy? Sú len brzdou duchovného rozvoja človeka. Nezachvievajú sa v pravde. Preto môžu jedine pomáhať temnu udržiavať tento chaos, ktorý dodnes panuje na zemi.

Ešte aj dnes sú dogmy obrovskou prekážkou pre pravé vedenie. Je veľmi smutné, že ešte aj dnes sa cirkvi húževnato držia tohto bludu – vlastného výplodu ich mozgov a obmedzeného chápania.

Keď sa cirkvi nechcú zmeniť jediná cesta je opustiť takéto cirkvi a ísť vlastnou cestou. Veľký prorok aj hlásal, že nepatríme cirkvi ale Bohu. Veľký prorok napomínal cirkvi, kritizoval ich že sú pokrytci a že nemajú úplné a pravé vedenie.

Preto logickým vyústením tejto situácie je, že ľudia môžu roztrhať tieto otrocké putá. Ľudia vy sa môžete a máte vyslobodiť z otrockých pazúrov cirkví. Vy patríte Bohu a nie cirkvám. Boh je dokonalý a chce pre vás len to najlepšie. Používať cudzie názory a vysvetlenia je ako chodiť o barlách. Pričom každý človek má svoj cit. Nech používa vlastné cítenie pri skúmaní duchovných vecí. Je to rovnaké ako keď na chôdzu používa vlastné nohy a nie cudzie pomôcky ako barle.

Bolo nám zvestované, že takto je to chcené, že takto je to správne. Takže zabudnite na cirkvi a ich nesprávne vysvetlenia, ktoré do všetkého vnášajú len zmätok a prekážky. Roztrhajte tieto otrocké putá a vykročte vpred ako slobodní ľudia vedení svojím citom. Boh nenechá nikoho kto sa skutočne namáha bez pomoci a podpory. Nebojte sa odhodiť to staré, pretože je to pokrivené. Keď objavíte to nové, správne budete šťastní a spokojní.

Zatvrdnuté kamenné ľudské srdcia.

30.11.2022

Predstavte si, že nejaký človek spôsobí inému veľkú bolesť napríklad zabijem mu dieťa alebo niečo podobné naozaj strašné s dlho trvajúcimi následkami a bolesťou. Stáva sa, že v takýchto situáciách poškodení skĺzavajú k tak obrovskej nenávisti, že povedia nikdy v živote ti neodpustím. Teraz sa pozrime na to či je to správne. Existujú tu 3 pohľady na odpustenie: [...]

Ako cirkvi naložia s učením syna človeka?

29.11.2022

Už vieme ako cirkvi naložili so synom Božím Ježišom. Židovská cirkev vrieskala dovtedy, kým nedošlo k jeho fyzickej likvidácii. Kresťanská cirkev zase zabila jeho učenie. V snahe získať čo najviac stúpencov a tiež v snahe všetko vedieť lepšie pokrivili učenie Ježiša a vytvorili svoje vlastné pravdy – dogmy. Syn človeka napísal svoje dielo vlastnou rukou. Toto už nie [...]

V akom svete chceme žiť, takí musíme sami byť.

26.11.2022

Predstavte si 1000 L nádrž v ktorej je čistá voda. Keď budeme do tejto nádrže postupne kvapkať zelenú farbu, pomaly ale isto sa začne voda meniť na jemne zelenú, neskôr sýtejšie zelenú až sa voda úplne zafarbí na zeleno. Teraz si predstavte, že každé vaše slovo a čin sú jednou takou kvapkou. Nádržou nech je naša krajina. Podľa mňa každý deň do tejto nádrže [...]

sanna marinová Anthony Albanese

Európa nie je dosť silná na to, aby sama čelila Rusku, vyhlásila Marinová

02.12.2022 09:02

Podľa fínskej premiérky ruská invázia a okupácia Ukrajiny odhalila slabé stránky Európy a strategické chyby pri rokovaní s Ruskom.

Peter Pellegrini, Ide o pravdu

Pellegrini v Ide o pravdu: Hlasovanie o páde vlády bude test. Ukáže sa, kto je provládny

02.12.2022 09:00

Pri odvolávaní vlády neexistuje šedé, len biele a čierne. Buď ste za túto vládu alebo ste proti nej, hovorí Peter Pellegrini. Jasne sa poslanci rozdelia, dodáva.

ukrajina vojak tank

Rusko chcelo údajne obsadiť Ukrajinu do desiatich dní

02.12.2022 07:55

Podľa britského bezpečnostného inštitútu len malá skupina ruských predstaviteľov vedela o celom rozsahu plánov týkajúcich sa ofenzívy na Ukrajine.

Eduard Heger, Richard Sulík

Sulík zavelil, vláda je na spadnutie. Začína sa boj o hlasy poslancov: OĽaNO hovorí o zmluve s diablom

02.12.2022 06:40

V parlamente sa začína boj najmä o hlasy koaličných poslancov.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 375
Celková čítanosť: 953781x
Priemerná čítanosť článkov: 2543x

Autor blogu

Kategórie