Založ si blog

Ľudia cirkvi nemajú nad vami žiadnu moc!

Svet stvoril Boh a nie cirkvi. Človeka stvoril Boh a nie cirkvi. Boh vložil do stvorenia zákony a nie cirkvi. Zrejme preto cirkvi tieto zákony nepoznajú.

Nikde v písmach sa nepíše, že cirkev mala vytvoriť dogmy. Najhoršie na tom je, že dogmy sú mimo reality. Bolo zrejme najväčším bláznovstvom cirkvi vytvoriť takéto dogmy. Komu alebo čomu dnes slúžia tieto „neodvolateľné“ dogmy? Sú len brzdou duchovného rozvoja človeka. Nezachvievajú sa v pravde. Preto môžu jedine pomáhať temnu udržiavať tento chaos, ktorý dodnes panuje na zemi.

Ešte aj dnes sú dogmy obrovskou prekážkou pre pravé vedenie. Je veľmi smutné, že ešte aj dnes sa cirkvi húževnato držia tohto bludu – vlastného výplodu ich mozgov a obmedzeného chápania.

Keď sa cirkvi nechcú zmeniť jediná cesta je opustiť takéto cirkvi a ísť vlastnou cestou. Veľký prorok aj hlásal, že nepatríme cirkvi ale Bohu. Veľký prorok napomínal cirkvi, kritizoval ich že sú pokrytci a že nemajú úplné a pravé vedenie.

Preto logickým vyústením tejto situácie je, že ľudia môžu roztrhať tieto otrocké putá. Ľudia vy sa môžete a máte vyslobodiť z otrockých pazúrov cirkví. Vy patríte Bohu a nie cirkvám. Boh je dokonalý a chce pre vás len to najlepšie. Používať cudzie názory a vysvetlenia je ako chodiť o barlách. Pričom každý človek má svoj cit. Nech používa vlastné cítenie pri skúmaní duchovných vecí. Je to rovnaké ako keď na chôdzu používa vlastné nohy a nie cudzie pomôcky ako barle.

Bolo nám zvestované, že takto je to chcené, že takto je to správne. Takže zabudnite na cirkvi a ich nesprávne vysvetlenia, ktoré do všetkého vnášajú len zmätok a prekážky. Roztrhajte tieto otrocké putá a vykročte vpred ako slobodní ľudia vedení svojím citom. Boh nenechá nikoho kto sa skutočne namáha bez pomoci a podpory. Nebojte sa odhodiť to staré, pretože je to pokrivené. Keď objavíte to nové, správne budete šťastní a spokojní.

Glorifikácia alkoholu.

07.08.2022

Následky nadmerného pitia alkoholu už zrejme asi videl každý. Príležitostná opitosť je zrejme ešte to najmenej. Najhoršie je na tom to, že ľudia ktorí popíjajú dlhodobo majú už potom vážne zdravotné problémy alebo mnoho ľudí každý rok aj umiera na smrť spôsobenú alkoholom. Ale prečo sa to deje? Prečo ľudia tak často a tak radi siahajú po alkohole? Ja si myslím, [...]

Akcelerátory zla.

06.08.2022

Častokrát sa ľudia čudujú, kde sa berie vo svete toľko zla. Na druhej strane pozeráme na ľudí a hovoríme si, veď nie sú až tak zlí. Ale niečo v tejto rovnici nesedí. Je to akýsi pokrivený pohľad alebo pohľad ktorý nejde až tak do hĺbky alebo nechce vidieť všetky premenné. Z takéhoto pohľadu sa dokonca vytvárajú až také názory, že ako to Stvoriteľ všetko môže [...]

Čo sejeme okolo seba?

04.08.2022

Predstavte si dvoch ľudí a ich medziľudské vzťahy. Nech sú ich vzťahy ako nejaká záhrada. Keď robia dobré veci a správajú sa pekne akoby vysievali užitočné rastliny ktoré prinášajú chutné plody a krásne kvety. Naproti tomu ak si ubližujú a sú k sebe odporní akoby sadili tŕne, bodliaky a jedovaté rastliny. Dajme naším dvom osobám aj mená napríklad Jozef a Peter. [...]

Kardinál Jozef Tomko

Zomrel kardinál Jozef Tomko

08.08.2022 08:00

V Ríme zomrel v pondelok ráno kardinál Jozef Tomko vo veku 98 rokov.

Porto Tolle / Ryžové pole /

Vysychajúca rieka Pád odhalila takmer poltonovú bombu z čias druhej svetovej vojny

08.08.2022 07:30

Nález bomby si vyžiadal evakuáciu troch tisícok ľudí.

Gustavo Petro

Kolumbia má prvého ľavicového prezidenta, bývalého partizána Gustava Petra

08.08.2022 07:05

Ekonóm a senátor Gustavo Petro v júnovom druhom kole prezidentských volieb porazil vplyvného podnikateľa Rodolfa Hernandéza.

Roger Waters

Spoluzakladateľ Pink Floyd: Biden je zločinec, na Ukrajine leje olej do ohňa

08.08.2022 06:00

Výroky Rogera Watersa vyvolali rozhorčenie zo strany Kyjeva a naopak pochvalné reakcie Moskvy.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 340
Celková čítanosť: 878688x
Priemerná čítanosť článkov: 2584x

Autor blogu

Kategórie