Založ si blog

Bláznivé ľudstvo

Toto ľudstvo má obrovský sklon vytvoriť si nesprávne názory a následne sa týchto názorov držať ako kliesť. Je to chorobné a je to všade vo vede, v náboženstve aj v bežnom živote naozaj všade. Svojho času aj Ježiš hovoril o zablúdenom ľudstve. 

Čo to znamená zablúdiť? Znamená to ísť po nesprávnej ceste – to znamená konať nesprávne. Znamená to aj, že neviete odkiaľ prichádzate a kam idete ako tiež Ježiš hovoril. Alebo keď slepý vedie slepého obidvaja spadnú.

Ľudia majú skutočne tendenciu vytvárať si vlastné predstavy o najrôznejších veciach. Tieto predstavy však často môžu byť nesprávne. To by ešte nebola taká hrôza, keby ľudia týmto svojím predstavám až fanaticky neverili. To čo sa dnes deje je skutočne šialené. Doslova sa vytvárajú DOGMY. Ale to nielen v náboženstve, ale všade. Ľudia vydávajú svoje predstavy za absolútnu pravdu. Tieto majú tendenciu sa tak silno v ľuďoch zakoreniť, že sa zdá až nemožné, aby sa niečo na týchto názoroch to zmenilo.

Čo potom zmôže ak zo SVETLA príde zvestovanie o tom ako to je naozaj? Narazí to na tieto ľudské dogmy, na zapchaté uši, zavreté oči a takéto zvestovanie ľudia dokonca neváhajú označiť za bludy a niečo falošné, čo sa vlastne stalo aj Ježišovi v jeho národe Izraeli. V tomto spočíva obrovský pád ľudstva. A ľudia samy sa vyčleňujú z Božích pomocí. Pretože ako sa hovorí komu niet rady, tomu niet pomoci. A v tomto prípade nejde o žiadnu frázu, ale tvrdú realitu.

Jednoducho mnoho ľudí má také striktné a nemenné názory a také zatvrdené srdce, že oni sami seba urobili takými, že je nemožné im pomôcť. Potom sa nečudujme, že tento svet vyzerá takto. Je len výsledkom ľudských charakterov a ľudskej viery vo svoje bludy. Svet by však mal byť rajom na zemi, požehnaným miestom kde panuje krása, láska a porozumenie. To že vyzerá svet takto je len HANBOU celého ľudstva, jeho obžalobou aj vlastným odsúdením a nevyhnutným dôsledkom nesprávneho konania ľudí. Ľudia sa stali len karikatúrou toho, čím skutočne mali byť.

Pýcha a domýšľavosť ľudstva len potvrdzujú jeho malosť. Pretože len to malé a nepatrné sa potrebuje robiť veľkým. Keby bolo ľudstvo skutočne veľkým, nepotrebovalo by byť pyšným a domýšľaným. To že je dnes ľudstvo na seba tak veľmi pyšné len dokazuje jeho obmedzenosť a malosť. A keď sa pozrieme do histórie vždy sa potvrdilo, že pýcha predchádza pád. Ale čo iné môže vzniknúť na nesprávnych názoroch, obrovskej pýche pri bezbrehom konaní ktoré nepozná zábrany a pri nemorálnosti?

Zatvrdnuté kamenné ľudské srdcia.

30.11.2022

Predstavte si, že nejaký človek spôsobí inému veľkú bolesť napríklad zabijem mu dieťa alebo niečo podobné naozaj strašné s dlho trvajúcimi následkami a bolesťou. Stáva sa, že v takýchto situáciách poškodení skĺzavajú k tak obrovskej nenávisti, že povedia nikdy v živote ti neodpustím. Teraz sa pozrime na to či je to správne. Existujú tu 3 pohľady na odpustenie: [...]

Ako cirkvi naložia s učením syna človeka?

29.11.2022

Už vieme ako cirkvi naložili so synom Božím Ježišom. Židovská cirkev vrieskala dovtedy, kým nedošlo k jeho fyzickej likvidácii. Kresťanská cirkev zase zabila jeho učenie. V snahe získať čo najviac stúpencov a tiež v snahe všetko vedieť lepšie pokrivili učenie Ježiša a vytvorili svoje vlastné pravdy – dogmy. Syn človeka napísal svoje dielo vlastnou rukou. Toto už nie [...]

V akom svete chceme žiť, takí musíme sami byť.

26.11.2022

Predstavte si 1000 L nádrž v ktorej je čistá voda. Keď budeme do tejto nádrže postupne kvapkať zelenú farbu, pomaly ale isto sa začne voda meniť na jemne zelenú, neskôr sýtejšie zelenú až sa voda úplne zafarbí na zeleno. Teraz si predstavte, že každé vaše slovo a čin sú jednou takou kvapkou. Nádržou nech je naša krajina. Podľa mňa každý deň do tejto nádrže [...]

sanna marinová Anthony Albanese

Európa nie je dosť silná na to, aby sama čelila Rusku, vyhlásila Marinová

02.12.2022 09:02

Podľa fínskej premiérky ruská invázia a okupácia Ukrajiny odhalila slabé stránky Európy a strategické chyby pri rokovaní s Ruskom.

Peter Pellegrini, Ide o pravdu

Pellegrini v Ide o pravdu: Hlasovanie o páde vlády bude test. Ukáže sa, kto je provládny

02.12.2022 09:00

Pri odvolávaní vlády neexistuje šedé, len biele a čierne. Buď ste za túto vládu alebo ste proti nej, hovorí Peter Pellegrini. Jasne sa poslanci rozdelia, dodáva.

ukrajina vojak tank

Rusko chcelo údajne obsadiť Ukrajinu do desiatich dní

02.12.2022 07:55

Podľa britského bezpečnostného inštitútu len malá skupina ruských predstaviteľov vedela o celom rozsahu plánov týkajúcich sa ofenzívy na Ukrajine.

Eduard Heger, Richard Sulík

Sulík zavelil, vláda je na spadnutie. Začína sa boj o hlasy poslancov: OĽaNO hovorí o zmluve s diablom

02.12.2022 06:40

V parlamente sa začína boj najmä o hlasy koaličných poslancov.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 375
Celková čítanosť: 953770x
Priemerná čítanosť článkov: 2543x

Autor blogu

Kategórie