Založ si blog

Vatikán nech prijme viac migrantov.

Vatikán má približne 1000 obyvateľov, rozlohu cca 0,4 km2. Štátne zriadenie je teokratická absolútna volená monarchia. Takže vládne pápež, ktorého volia kardináli. Teraz Vatikán prijal nejakých 12 migrantov. Áno a je to správne, keď od iných žiadajú, aby migrantov prijali, tak nech začnú od seba. Nech zažijú na vlastnej koži, čo je to prijať ľudí iných zvykov, kultúr a náboženstiev.

Zoberme si modelový príklad, že Vatikán prijme 300 migrantov. Obyvateľstvo Vatikánu tvoria prevažne biskupi, kňazi, zrejme nejaký pomocný personál a príslušníci švajčiarskej gardy. Švajčiarsku gardu vynechajme tí ľudia rotujú, ale aj oni musia byť slobodní v čase keď vstupujú do gardy. Samozrejme katolícky kňazi a biskupi sa ženiť nemôžu ani mať deti.

Takže pointa je v tom, že čo by s Vatikánom urobilo napr. 100 dobre rodiacich zdravých migrantiek (z tých 300)? Len si to predstavme čo by bolo o 10 – 30 – 60 rokov. Z menšiny by sa stala väčšina. Z chudáčikov utečencov sa môže stať dominantná sila, ktorá výrazným spôsobom zmení krajinu, ktorá ich prijme. Môže sa pokojne stať, že vnúčence týchto prisťahovalcov budú radikálni moslimovia. Urobia prevrat, zrušia pápeža a vyhlásia právo šaríja.

Mne osobne sa nepáči ako pápež neustále apeluje, aby sme prijímali migrantov. Mne osobne sa oveľa viac páčil prístup matky Terezy. Ona išla do Indie a tam v Kalkate pomáhala tým najbiednejším. Pomáhala ľuďom v ich vlastnej domovine, nenabádala ich, aby emigrovali do bohatých krajín. Zo začiatku jej robili úrady problémy, ale neskôr ocenili jej prácu aj prácu jej pomocníčok. A skutočne dole klobúk pred touto ženou a samozrejme všetkými ktorí jej pomáhali. Túto ženu celý svet uznáva a myslím, že právom, pretože pomohla mnohým ľuďom v tých najťažších životných situáciách. A čo je významné nepotrebovala presťahovať pol Indie do Európy.

Ježiš takisto neušiel zo svojej krajiny, hoci vedel, že ho chcú zabiť. Pôsobil až do svojho konca medzi Židmi, medzi potomstvom Abrahámovým, tak ako to Boh prisľúbil. Zrejme nie je náhoda kde sme sa narodili. Každý človek môže zrejme najprirodzenejšie pôsobiť tam kde sa narodil – pozná reč, zvyky a ostatné dopodrobna. Takýto človek môže byť veľkým prínosom pre svoje okolie a pre svoju krajinu.

Toto čo sa deje teraz táto masová migrácia je skôr o tom, že tí ľudia sa chcú mať lepšie a hneď. Nechcú ísť pomalou cestou, pôsobením vo svojej krajine, ale urobia si skratku emigráciou do bohatej krajiny. Celé to je na zlých základoch, jednoducho neverím, že z tohto pohodlného prístupu vzíde niečo dobré.

Ako zlepšiť svet.

19.04.2024

Predstavme si čo sa dialo keď sme boli ešte deti. Máme určité zážitky čo sa nám na našich rodičoch páčilo a čo nie. S odstupom času vieme čo bolo správne a čo nie. Teraz stačí urobiť úplne jednoduchú vec a mnohí ju aj robia. Stačí pri výchove svojich či iných detí dávať to dobré a správne a to nesprávne sa snažiť čo najviac eliminovať. To isté môžeme [...]

Môže človek pozemskou smrťou uniknúť Božej spravodlivosti?

15.04.2024

Pozrime sa na to spolu podrobnejšie. Pre účely tejto analýzy pripusťme, že Stvoriteľ existuje. Takže predstavme si situáciu, že by človek pozemskou smrťou mohol uniknúť spravodlivosti. Napríklad by bol nejaký bohatý človek, ktorí by mal nepriateľov a chcel by ich odstrániť. Nechce sa však dostať do väzenia, tak dá echo, že kto to urobí za neho dostane veľký balík [...]

Každý robí chyby.

14.04.2024

Podstatné je podľa mňa ako k tomu pristupujeme. Môžeme sa hádať a popierať, že sme urobili chybu. Tým však klameme len samých seba. Môžeme to ignorovať a robiť tú istú chybu aj naďalej, ale pravdepodobne na to nejakým spôsobom doplatíme. Najlepšie bude podľa mňa si chybu priznať. Áno je to trochu bolestné pre naše ego. Keď už vieme, že sme urobili chybu a priznali [...]

Krádeže áut USA - 2016

Zo závodu ukradli a predali súčiastky za trištvrte milióna eur, polícia obvinila šesť páchateľov

20.04.2024 15:18

V prípade preukázania viny hrozí obvineným trest odňatia slobody na desať až pätnásť rokov.

Baerbock, Netanjahu

Hádka kvôli Gaze? Nie sme ako nacisti, nahneval sa Netanjahu na nemeckú ministerku

20.04.2024 14:00

Počas návštevy nemeckej šéfky diplomacie Annaleny Baerbockovej v Tel Avive došlo k ostrej výmene názorov medzi ňou a izraelským premiérom, ktorý poprel, že by ľudia v Pásme Gazy hladovali.

Peter Pellegrini

Ctite si zmluvu, odkázal Dankovi Raši: Problémom je, že sa vidí ako nástupca Pellegriniho. Majerský počul hlasy o konci Dolinkovej

20.04.2024 13:07, aktualizované: 15:06

Milan Majerský predpokladá, že poslanci KDH zahlasujú za zvolenie súčasného ministra Richarda Rašiho do funkcie predsedu parlamentu.

armáda usa

Americké jadrové zbrane bližšie k Slovensku? Na svojom území ich chce mať aj Poľsko

20.04.2024 12:46

Americké jadrové zbrane sú od novembra 2009 v Belgicku, Nemecku, Taliansku a Holandsku.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 564
Celková čítanosť: 1371380x
Priemerná čítanosť článkov: 2432x

Autor blogu

Kategórie