Založ si blog

Biblia vhodný darček pod stromček.

Ak by niekto náhodou chcel spoznať Boha alebo túži spoznať pravdu, Biblia by bola veľmi vhodným darčekom. O to viac, že vlastne o pár dní ideme oslavovať narodenie Ježiša Krista. Vypočuť si citácie z Biblie v chráme je pekné, ale ešte viac z toho môžeme mať, keď si to prečítame doma v kľude a môžeme nad tým aj porozmýšľať. O to viac, že teraz sa do kostola každý ani nedostane.

Ako prvému sa Stvoriteľ prihovoril Abrahámovi, neskôr jeho potomkom. Prostredníctvom Mojžiša dal svojmu ľudu zákon, podľa ktorého sa majú riadiť. Ďalej tu máme prorokov a nakoniec syna Božieho Ježiša a samozrejme pôsobenie jeho učeníkov.

Podľa mňa je to veľmi zaujímavé čítanie. Lebo ak niekto povie, že kde je Boh nech sa ukáže, tak práve v týchto písmach ho môžeme spoznávať. Môžeme zistiť čo vyžaduje, čo nám dáva ako vníma pravdu a spravodlivosť, klamstvo a podvody. Je pravda, že Stvoriteľ sa prihováral svojmu ľudu. Za to Židom navždy patrí česť a uznanie, že toho boli hodní. Ale zrejme Stvoriteľova vôľa nebola, že toto učenie má zostať uzatvorené len pre Židov. Dnes dokonca môžeme čerpať viac ako Židia, keďže oni sa pridŕžajú len Starého zákona a my máme k dispozícii aj Nový zákon od Ježiša. Čo je však to isté len povedané inou formou, ale povedané viac do hĺbky a povedané od toho ktorý je so Stvoriteľom jedno.

Niekto sa pýta kde je Boh? Ale ON sa veľakrát dal poznať svojmu ľudu a prostredníctvom prorokov a iných priamo hovoril k svojmu ľudu. Už to že existujú Židia = Jeho ľud, je nespochybniteľným dôkazom, že Boh existuje. Oni sú toho vlastne živým dôkazom, prostredníctvom nich sa vlastne Boh zjavil celému svetu. Pretože každý predsa vie, že Židia existujú, nie sú ukrytí niekde v podzemí. Starý zákon to sú aj historické fakty o kráľoch a vojnách, ktoré sa dajú porovnať s klasickými historickými zdrojmi.

Takže ak chcete spoznať Stvoriteľa ako rozmýšľa a cíti, podľa mňa štúdium
Biblie je na to veľmi dobrý spôsob. Sú tam aj rôzne ustanovenia o pokrmoch a správaní. Predovšetkým tie o správaní majú veľký význam, pretože sa jedná o našu dušu. Ak je niečo dobré dodržiavať pre Žida, tak určite to osoží každému inému človeku. Texty Biblie sú síce písané jazykom svojej doby, takže hodne starým jazykom, ale opisujú univerzálne javy a procesy, ktoré sú platné od počiatku stvorenia. Takže sa nemusíme báť, žeby snáď vyšli z módy.

Ani to nech vás neodradí, že sme už moderní ľudia a dnes sú objavené technológie, o ktorých sa našim predkom ani nesnívalo. Mne to tiež vŕtalo hlavou ako je to s tým technologickým pokrokom. Ale v jednej múdrej knihe som sa dočítal, že my len objavujeme to čo existuje. My tie zákony na ktorých veda funguje skutočne netvoríme. Len objavujeme to čo platí a využívame pre fungovanie najmodernejších prístrojov.

Ako zlepšiť svet.

19.04.2024

Predstavme si čo sa dialo keď sme boli ešte deti. Máme určité zážitky čo sa nám na našich rodičoch páčilo a čo nie. S odstupom času vieme čo bolo správne a čo nie. Teraz stačí urobiť úplne jednoduchú vec a mnohí ju aj robia. Stačí pri výchove svojich či iných detí dávať to dobré a správne a to nesprávne sa snažiť čo najviac eliminovať. To isté môžeme [...]

Môže človek pozemskou smrťou uniknúť Božej spravodlivosti?

15.04.2024

Pozrime sa na to spolu podrobnejšie. Pre účely tejto analýzy pripusťme, že Stvoriteľ existuje. Takže predstavme si situáciu, že by človek pozemskou smrťou mohol uniknúť spravodlivosti. Napríklad by bol nejaký bohatý človek, ktorí by mal nepriateľov a chcel by ich odstrániť. Nechce sa však dostať do väzenia, tak dá echo, že kto to urobí za neho dostane veľký balík [...]

Každý robí chyby.

14.04.2024

Podstatné je podľa mňa ako k tomu pristupujeme. Môžeme sa hádať a popierať, že sme urobili chybu. Tým však klameme len samých seba. Môžeme to ignorovať a robiť tú istú chybu aj naďalej, ale pravdepodobne na to nejakým spôsobom doplatíme. Najlepšie bude podľa mňa si chybu priznať. Áno je to trochu bolestné pre naše ego. Keď už vieme, že sme urobili chybu a priznali [...]

Medveď

Vlani 14, tento rok už 10. Stretnutie s medveďom môže mať fatálne následky. Ale čo stretnutie s diviakom?

20.04.2024 15:49

Medveď reaguje útokom alebo agresívnym prístupom častejšie voči ľuďom, ktorí sú pri stretnutiach aktívni.

Krádeže áut USA - 2016

Zo závodu ukradli a predali súčiastky za trištvrte milióna eur, polícia obvinila šesť páchateľov

20.04.2024 15:18

V prípade preukázania viny hrozí obvineným trest odňatia slobody na desať až pätnásť rokov.

Baerbock, Netanjahu

Hádka kvôli Gaze? Nie sme ako nacisti, nahneval sa Netanjahu na nemeckú ministerku

20.04.2024 14:00

Počas návštevy nemeckej šéfky diplomacie Annaleny Baerbockovej v Tel Avive došlo k ostrej výmene názorov medzi ňou a izraelským premiérom, ktorý poprel, že by ľudia v Pásme Gazy hladovali.

Peter Pellegrini

Ctite si zmluvu, odkázal Dankovi Raši: Problémom je, že sa vidí ako nástupca Pellegriniho. Majerský počul hlasy o konci Dolinkovej

20.04.2024 13:07, aktualizované: 15:06

Milan Majerský predpokladá, že poslanci KDH zahlasujú za zvolenie súčasného ministra Richarda Rašiho do funkcie predsedu parlamentu.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 564
Celková čítanosť: 1371425x
Priemerná čítanosť článkov: 2432x

Autor blogu

Kategórie