Založ si blog

Hodnostári kresťanských cirkví šliapu po Ježišovom zasľúbení.

Áno predstavitelia cirkví, ľudia ktorí sú plní viery mali byť inšpiráciou a cestou pre širokú verejnosť na ceste k viere. Jedna vec je, že v tejto svojej práci dosť zlyhali ako celok česť výnimkám. A druhá vec je, že dokedy majú byť názory cirkevných hodnostárov určujúce?

Dnes sme v absurdnej situácii. Ježiš keď videl v akom katastrofálnom stave je ľudstvo, prosil Otca, aby nám poslal Pomocníka. Najabsurdnejšie na tom je, že cirkvi tohto Pomocníka vôbec neočakávali. Ale Ježiš nič nehovoril len tak. Jeho zasľúbenie sa splnilo a Pomocník prišiel. Lenže vzdorovití hodnostári kresťanských cirkví ho neprijali.

Keby sa títo nestavali na odpor už sme mohli mať pokoj a žiť v harmónii. Veriaci by získali oveľa väčší obdiv pred Bohom a Jeho dielom, keby videli ako všetko funguje. A tiež aj materialisti by len ťažko niečo namietali alebo by aspoň mali akúsi úctu pred Pomocníkovými vysvetleniami, pretože všetko dáva zmysel a do seba zapadá.

Namiesto toho tu dnes máme obrovský názorový guľáš. To čo dnes cirkevní hodnostári dokazujú by som prirovnal k tomu akoby Ježišovi učeníci alebo aj jeho poslucháči samotného Ježiša zahriakovali, poučovali, exkomunikovali ho z cirkvi a neviem čo ešte podobné. To je absolútna opovážlivosť cirkevných hodnostárov, ktorá napomáha udržiavať tento názorový chaos. Ak s tým neprestanú, neviem dokedy ešte ostanú bez trestu.

Budha hovoril o karme, Ježiš hovoril čo sejete, to zožnete a Pomocník ten hovoril, že v celom stvorení funguje Zákon zvratného pôsobenia. Že ten zákon pôsobí do najjemnejších detailov. Že ten Zákon je prejavom Božej vôle – a je prejavom Jeho dokonalosti. Ak sa cirkevní hodnostári denno denne stavajú proti tomuto Zákonu, proti Božej vôli dobrovoľne si na seba nakladajú obrovské bremeno. Podľa dokonalej Božej spravodlivosti musia počítať s následkami.

Zatvrdnuté kamenné ľudské srdcia.

30.11.2022

Predstavte si, že nejaký človek spôsobí inému veľkú bolesť napríklad zabijem mu dieťa alebo niečo podobné naozaj strašné s dlho trvajúcimi následkami a bolesťou. Stáva sa, že v takýchto situáciách poškodení skĺzavajú k tak obrovskej nenávisti, že povedia nikdy v živote ti neodpustím. Teraz sa pozrime na to či je to správne. Existujú tu 3 pohľady na odpustenie: [...]

Ako cirkvi naložia s učením syna človeka?

29.11.2022

Už vieme ako cirkvi naložili so synom Božím Ježišom. Židovská cirkev vrieskala dovtedy, kým nedošlo k jeho fyzickej likvidácii. Kresťanská cirkev zase zabila jeho učenie. V snahe získať čo najviac stúpencov a tiež v snahe všetko vedieť lepšie pokrivili učenie Ježiša a vytvorili svoje vlastné pravdy – dogmy. Syn človeka napísal svoje dielo vlastnou rukou. Toto už nie [...]

V akom svete chceme žiť, takí musíme sami byť.

26.11.2022

Predstavte si 1000 L nádrž v ktorej je čistá voda. Keď budeme do tejto nádrže postupne kvapkať zelenú farbu, pomaly ale isto sa začne voda meniť na jemne zelenú, neskôr sýtejšie zelenú až sa voda úplne zafarbí na zeleno. Teraz si predstavte, že každé vaše slovo a čin sú jednou takou kvapkou. Nádržou nech je naša krajina. Podľa mňa každý deň do tejto nádrže [...]

sanna marinová Anthony Albanese

Európa nie je dosť silná na to, aby sama čelila Rusku, vyhlásila Marinová

02.12.2022 09:02

Podľa fínskej premiérky ruská invázia a okupácia Ukrajiny odhalila slabé stránky Európy a strategické chyby pri rokovaní s Ruskom.

Peter Pellegrini, Ide o pravdu

Pellegrini v Ide o pravdu: Hlasovanie o páde vlády bude test. Ukáže sa, kto je provládny

02.12.2022 09:00

Pri odvolávaní vlády neexistuje šedé, len biele a čierne. Buď ste za túto vládu alebo ste proti nej, hovorí Peter Pellegrini. Jasne sa poslanci rozdelia, dodáva.

ukrajina vojak tank

Rusko chcelo údajne obsadiť Ukrajinu do desiatich dní

02.12.2022 07:55

Podľa britského bezpečnostného inštitútu len malá skupina ruských predstaviteľov vedela o celom rozsahu plánov týkajúcich sa ofenzívy na Ukrajine.

Eduard Heger, Richard Sulík

Sulík zavelil, vláda je na spadnutie. Začína sa boj o hlasy poslancov: OĽaNO hovorí o zmluve s diablom

02.12.2022 06:40

V parlamente sa začína boj najmä o hlasy koaličných poslancov.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 375
Celková čítanosť: 953768x
Priemerná čítanosť článkov: 2543x

Autor blogu

Kategórie