Založ si blog

V zajatí materializmu a cirkevných dogiem.

Dnes sme v paradoxnej situácii. Materialisti správne popísali vznik zeme a celkový vývoj na nej. Ale je ich náuka úplná? Ide o to, že hmotný vývoj a stav vecí popisujú správne, ale duchovné z toho úplne vynechali. Pritom duchovné môže existovať a hmotu tvarovať.

Potom je tu cirkev, ktorá by mala reprezentovať Boha a to duchovné. Lenže tu nastáva obrovský problém a nesúlad. Oni prví by mali žiť podľa písiem svätých a svojím príkladom by mali ostatných inšpirovať k hľadaniu Boha a pravdy. Mali by sa snažiť písmam porozumieť. ALE nenašiel som zmienku v Biblii o tom, že majú vytvoriť dogmy. Naopak našiel som v Evanjeliu Jánovom Ježišove prisľúbenie, že bude prosiť Otca, aby nám poslal Pomocníka, ktorí nás uvedie do všetkej pravdy. Takže mali čakať na niekoho, kto prinesie dokonalé výklady všetkého čo potrebujeme. V tomto kontexte je vytvorenie dogiem cirkvou, ten najostrejší protiklad k tomu, čo mali robiť.

Doba pokročila a dnes sú už mnohé cirkevné výklady smiešne alebo nezrozumiteľné. Mnoho veriacich to odrádza a materialistom je to na smiech. Napríklad výklad o stvorení sveta za 7 dní je veľkým kameňom úrazu. Mnohí kresťania sa uchyľujú k tomu, že spochybňujú Darwinovu evolučnú teóriu. Materialistická veda dosiahla veľké úspechy, mnoho vecí objasnili, dostali sa až k Veľkému tresku. Ale Veľký tresk môže = „Buď Svetlo!“. Pre veriacich zase platí, že nie je dobré popierať evolučnú teóriu, pretože má zmysel, logiku a všetko do seba zapadá.

Pomocník priniesol vysvetlenia, ktoré evolučnú teóriu nie rušia, ale dopĺňajú. Takisto priniesol mnoho vysvetlení aj pre veriacich. Lenže veriaci majú veľkú smolu, že kresťanské cirkvi neuznali Pomocníka za hodného zvestovať Božie Slovo. A namiesto Pomocníkových vysvetlení ponúkajú veriacim svoje vysvetlenia, vysvetlenia svojich predchodcov a samozrejme DOGMY.

Takže teraz by tu mohol byť konečne súzvuk a harmónia. Konečne by sa mohli spojiť veriaci aj materialisti a radostne skúmať Pomocníkov výklad stvorenia. ALE to žiaľ nevyhovuje cirkevným organizáciám, presne tak ako Ježiš nevyhovoval predstaviteľom židovskej cirkvi. Dôvody sú rôzne. Sami sa zamyslite čo je motívom ich konania.

Správne žiť prináša radosť a požehnanie. Dnes sú však milióny ľudí ponechávané v neúplnom vedení alebo nesprávnom chápaní. Pripadá mi tragikomické sledovať súboj neúplných materialistických výkladov s pokrivenými dogmatickými výkladmi. Hlavne ak je niekde bokom ucelený Pomocníkov výklad. Veriaci v minulosti so zápalom bojovali proti teórii, že Zem sa točí. Túto pravdu však svojím odmietavým postom ani o vlások nezmenili. Pri dnešnej úrovni poznania sa to javí veľmi smiešne. Rovnako smiešne sa však o pár desaťročí alebo storočí možno bude javiť zaryté odmietanie materialistov, že duchovné existuje.

Ako zákonníci a farizeji Ježiša pranierovali.

18.07.2024

Zrejme sa každému vybavia úryvky z Biblie, kde zákonníci a farizeji chceli Ježiša verejne zdiskreditovať záludnými otázkami a tiež ako ho kritizovali. Ježiš toto všetko ustál, ale oni boli presvedčení, že nie je pravý Mesiáš a neprestávali s útokmi na neho. Kritizovali ho a osočovali, naschvál ho nazývali tesárov syn, aby dali najavo že je oproti nim laik. Prešlo cca [...]

Čo by ste dali za večný život?

16.07.2024

Podľa Abd-ru-shina Stvoriteľ od nás žiada, aby sme sa sami namáhali a hľadali pravdu aj cestu k Nemu. Za druhé od nás žiada vnútornú čistotu – to znamená zbaviť sa nenávisti, závisti, zlosti, promiskuity a podobne. Mladí ľudia veľmi na pozemskú smrť nemyslia, seniori sú k smrti bližšie preto predpokladám, že na smrť aj viac myslia. To však nijako mladých nemusí [...]

Kde udrú živly nemusí byť náhoda.

09.07.2024

Abd-ru-shin nám vysvetľuje, že bytosti prírody sú plne vo vôli Božej. Bytosti prírody udržiavajú vo stvorení krehkú rovnováhu. Takže je dosť pravdepodobné, že keď sú niekde ľudia, ktorí narušia túto rovnováhu napríklad svojou vnútornou nečistotou, zareagujú na to aj živly narušením rovnováhy. Môže dôjsť k prudkým lejakom, vetru a podobne. Ako sme to napríklad [...]

dron

V Rumunsku sa rozhučali sirény: Ruské útočné drony dopadli na územie NATO

25.07.2024 14:25

Bukurešť varovala obyvateľov pred možným pádom trosiek dronov.

hoax

Slováci naleteli na hoax o zubných implantátoch zadarmo

25.07.2024 14:10

Národný bezpečnostný úrad ľuďom odporúča, aby na príspevky neklikali a nahlásili ich.

Olympijská dedina

Sme hladní, sťažovali sa športovci. Jedáleň v olympijskej dedine v Paríži musela zväčšiť porcie

25.07.2024 13:43

Jedáleň je s 3 300 miestami na sedenie je najväčšou reštauráciou na svete.

rokovanie vlády, Robert Fico,

KDH: Brusel dal správou o právnom štáte vysvedčenie Ficovej vláde. Len za mečiarizmu bolo horšie, tvrdí Vetrák

25.07.2024 13:23

Zvlášť alarmujúce je zneužívanie skráteného legislatívneho konania pri dôležitých zákonoch, podotkli kresťanskí demokrati.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 589
Celková čítanosť: 1436383x
Priemerná čítanosť článkov: 2439x

Autor blogu

Kategórie