Založ si blog

V zajatí materializmu a cirkevných dogiem.

Dnes sme v paradoxnej situácii. Materialisti správne popísali vznik zeme a celkový vývoj na nej. Ale je ich náuka úplná? Ide o to, že hmotný vývoj a stav vecí popisujú správne, ale duchovné z toho úplne vynechali. Pritom duchovné môže existovať a hmotu tvarovať.

Potom je tu cirkev, ktorá by mala reprezentovať Boha a to duchovné. Lenže tu nastáva obrovský problém a nesúlad. Oni prví by mali žiť podľa písiem svätých a svojím príkladom by mali ostatných inšpirovať k hľadaniu Boha a pravdy. Mali by sa snažiť písmam porozumieť. ALE nenašiel som zmienku v Biblii o tom, že majú vytvoriť dogmy. Naopak našiel som v Evanjeliu Jánovom Ježišove prisľúbenie, že bude prosiť Otca, aby nám poslal Pomocníka, ktorí nás uvedie do všetkej pravdy. Takže mali čakať na niekoho, kto prinesie dokonalé výklady všetkého čo potrebujeme. V tomto kontexte je vytvorenie dogiem cirkvou, ten najostrejší protiklad k tomu, čo mali robiť.

Doba pokročila a dnes sú už mnohé cirkevné výklady smiešne alebo nezrozumiteľné. Mnoho veriacich to odrádza a materialistom je to na smiech. Napríklad výklad o stvorení sveta za 7 dní je veľkým kameňom úrazu. Mnohí kresťania sa uchyľujú k tomu, že spochybňujú Darwinovu evolučnú teóriu. Materialistická veda dosiahla veľké úspechy, mnoho vecí objasnili, dostali sa až k Veľkému tresku. Ale Veľký tresk môže = „Buď Svetlo!“. Pre veriacich zase platí, že nie je dobré popierať evolučnú teóriu, pretože má zmysel, logiku a všetko do seba zapadá.

Pomocník priniesol vysvetlenia, ktoré evolučnú teóriu nie rušia, ale dopĺňajú. Takisto priniesol mnoho vysvetlení aj pre veriacich. Lenže veriaci majú veľkú smolu, že kresťanské cirkvi neuznali Pomocníka za hodného zvestovať Božie Slovo. A namiesto Pomocníkových vysvetlení ponúkajú veriacim svoje vysvetlenia, vysvetlenia svojich predchodcov a samozrejme DOGMY.

Takže teraz by tu mohol byť konečne súzvuk a harmónia. Konečne by sa mohli spojiť veriaci aj materialisti a radostne skúmať Pomocníkov výklad stvorenia. ALE to žiaľ nevyhovuje cirkevným organizáciám, presne tak ako Ježiš nevyhovoval predstaviteľom židovskej cirkvi. Dôvody sú rôzne. Sami sa zamyslite čo je motívom ich konania.

Správne žiť prináša radosť a požehnanie. Dnes sú však milióny ľudí ponechávané v neúplnom vedení alebo nesprávnom chápaní. Pripadá mi tragikomické sledovať súboj neúplných materialistických výkladov s pokrivenými dogmatickými výkladmi. Hlavne ak je niekde bokom ucelený Pomocníkov výklad. Veriaci v minulosti so zápalom bojovali proti teórii, že Zem sa točí. Túto pravdu však svojím odmietavým postom ani o vlások nezmenili. Pri dnešnej úrovni poznania sa to javí veľmi smiešne. Rovnako smiešne sa však o pár desaťročí alebo storočí možno bude javiť zaryté odmietanie materialistov, že duchovné existuje.

Zatvrdnuté kamenné ľudské srdcia.

30.11.2022

Predstavte si, že nejaký človek spôsobí inému veľkú bolesť napríklad zabijem mu dieťa alebo niečo podobné naozaj strašné s dlho trvajúcimi následkami a bolesťou. Stáva sa, že v takýchto situáciách poškodení skĺzavajú k tak obrovskej nenávisti, že povedia nikdy v živote ti neodpustím. Teraz sa pozrime na to či je to správne. Existujú tu 3 pohľady na odpustenie: [...]

Ako cirkvi naložia s učením syna človeka?

29.11.2022

Už vieme ako cirkvi naložili so synom Božím Ježišom. Židovská cirkev vrieskala dovtedy, kým nedošlo k jeho fyzickej likvidácii. Kresťanská cirkev zase zabila jeho učenie. V snahe získať čo najviac stúpencov a tiež v snahe všetko vedieť lepšie pokrivili učenie Ježiša a vytvorili svoje vlastné pravdy – dogmy. Syn človeka napísal svoje dielo vlastnou rukou. Toto už nie [...]

V akom svete chceme žiť, takí musíme sami byť.

26.11.2022

Predstavte si 1000 L nádrž v ktorej je čistá voda. Keď budeme do tejto nádrže postupne kvapkať zelenú farbu, pomaly ale isto sa začne voda meniť na jemne zelenú, neskôr sýtejšie zelenú až sa voda úplne zafarbí na zeleno. Teraz si predstavte, že každé vaše slovo a čin sú jednou takou kvapkou. Nádržou nech je naša krajina. Podľa mňa každý deň do tejto nádrže [...]

prezidentka

Poslanci pokračujú v rokovaní, čaká ich výnimočne viacero hlasovaní

02.12.2022 09:52

Poslanci majú rozhodnúť aj o novele zákona o dani.

sanna marinová Anthony Albanese

Európa nie je dosť silná na to, aby sama čelila Rusku, vyhlásila Marinová

02.12.2022 09:02

Podľa fínskej premiérky ruská invázia a okupácia Ukrajiny odhalila slabé stránky Európy a strategické chyby pri rokovaní s Ruskom.

Peter Pellegrini, Ide o pravdu

Pellegrini v Ide o pravdu: Hlasovanie o páde vlády bude test. Ukáže sa, kto je provládny

02.12.2022 09:00

Pri odvolávaní vlády neexistuje šedé, len biele a čierne. Buď ste za túto vládu alebo ste proti nej, hovorí Peter Pellegrini. Jasne sa poslanci rozdelia, dodáva.

ukrajina vojak tank

Rusko chcelo údajne obsadiť Ukrajinu do desiatich dní

02.12.2022 07:55

Podľa britského bezpečnostného inštitútu len malá skupina ruských predstaviteľov vedela o celom rozsahu plánov týkajúcich sa ofenzívy na Ukrajine.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 375
Celková čítanosť: 953787x
Priemerná čítanosť článkov: 2543x

Autor blogu

Kategórie