Založ si blog

Koľko zla ľudia vyprodukujú za 1 deň?

Dajme si otázku koľko zla ľudia vyprodukujú za jeden deň v rodine, vo firme, v malej dedine alebo nejakom meste? Keď sa to všetko sčíta získame objem zla, ktorý ľudia vyprodukujú v celej krajine za jeden deň. Je treba hovoriť aj o tom, koľko dobrého ľudia vyprodukujú za jeden deň. Ale všímajme si to zlo, lebo bez toho by sme mohli byť a život by bol krajší.

Existujú tisíce dôvodov, ktoré vedú ľudí, aby si vzájomne ubližovali. Napríklad aj tu na blogu pravdy sa ľudia dokážu do nekonečna hádať o politike a politikoch. Možno by bolo fajn naučiť sa rešpektovať názor druhého. Koľko hádok a nenávisti už len na tomto vzniká. A v podstate zbytočne lebo aj tak každý zotrváva na svojom stanovisku. A je kopu iných vecí vďaka ktorým si ľudia dokážu strpčovať život.

Je tu boj o moc, o prežitie, vzájomná rivalita. Sú tu klamstvá, korupcia, krádeže a podobne. Ide o to uvedomiť si, že ľudia naozaj veľa zlého produkujú. Pripadá mi to, že veci nefungujú tak, ako by mali pretože ani ľudia nefungujú tak ako by mali. Záleží aj na tom ako sa na veci pozeráme. V akom stave je naša spoločnosť dnes a ako by mohla vyzerať. Mnoho ľudí určite cíti v sebe ideálne predstavy ako by to malo fungovať.

Na toto by sme radšej mali zamerať svoju energiu. Na to ako našu spoločnosť zlepšiť svojimi myšlienkami, slovami ale aj prácou – skutkami. Vzájomné hádky nás len oberajú o energiu, čas a ešte navyše tým aj vytvárame utrpenie. Každý z nás má určité pole pôsobnosti a nejakým spôsobom je súčasťou našej spoločnosti. Oveľa viac by nám namiesto hádok pomohlo hľadanie riešení na tie najrôznejšie oblasti nášho každodenného života. Toto tu podľa mňa veľmi chýba. V tomto smere každá námaha má zmysel a posun k lepšiemu hoci len o kúsok má svoju hodnotu. Keď viac ľudí začne takto rozmýšľať a konať, tak to môže zlepšiť kvalitu nášho života.

Zatvrdnuté kamenné ľudské srdcia.

30.11.2022

Predstavte si, že nejaký človek spôsobí inému veľkú bolesť napríklad zabijem mu dieťa alebo niečo podobné naozaj strašné s dlho trvajúcimi následkami a bolesťou. Stáva sa, že v takýchto situáciách poškodení skĺzavajú k tak obrovskej nenávisti, že povedia nikdy v živote ti neodpustím. Teraz sa pozrime na to či je to správne. Existujú tu 3 pohľady na odpustenie: [...]

Ako cirkvi naložia s učením syna človeka?

29.11.2022

Už vieme ako cirkvi naložili so synom Božím Ježišom. Židovská cirkev vrieskala dovtedy, kým nedošlo k jeho fyzickej likvidácii. Kresťanská cirkev zase zabila jeho učenie. V snahe získať čo najviac stúpencov a tiež v snahe všetko vedieť lepšie pokrivili učenie Ježiša a vytvorili svoje vlastné pravdy – dogmy. Syn človeka napísal svoje dielo vlastnou rukou. Toto už nie [...]

V akom svete chceme žiť, takí musíme sami byť.

26.11.2022

Predstavte si 1000 L nádrž v ktorej je čistá voda. Keď budeme do tejto nádrže postupne kvapkať zelenú farbu, pomaly ale isto sa začne voda meniť na jemne zelenú, neskôr sýtejšie zelenú až sa voda úplne zafarbí na zeleno. Teraz si predstavte, že každé vaše slovo a čin sú jednou takou kvapkou. Nádržou nech je naša krajina. Podľa mňa každý deň do tejto nádrže [...]

prezidentka

Poslanci pokračujú v rokovaní, čaká ich výnimočne viacero hlasovaní

02.12.2022 09:52

Poslanci majú rozhodnúť aj o novele zákona o dani.

sanna marinová Anthony Albanese

Európa nie je dosť silná na to, aby sama čelila Rusku, vyhlásila Marinová

02.12.2022 09:02

Podľa fínskej premiérky ruská invázia a okupácia Ukrajiny odhalila slabé stránky Európy a strategické chyby pri rokovaní s Ruskom.

Peter Pellegrini, Ide o pravdu

Pellegrini v Ide o pravdu: Hlasovanie o páde vlády bude test. Ukáže sa, kto je provládny

02.12.2022 09:00

Pri odvolávaní vlády neexistuje šedé, len biele a čierne. Buď ste za túto vládu alebo ste proti nej, hovorí Peter Pellegrini. Jasne sa poslanci rozdelia, dodáva.

ukrajina vojak tank

Rusko chcelo údajne obsadiť Ukrajinu do desiatich dní

02.12.2022 07:55

Podľa britského bezpečnostného inštitútu len malá skupina ruských predstaviteľov vedela o celom rozsahu plánov týkajúcich sa ofenzívy na Ukrajine.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 375
Celková čítanosť: 953799x
Priemerná čítanosť článkov: 2543x

Autor blogu

Kategórie