Založ si blog

Koľko zla ľudia vyprodukujú za 1 deň?

Dajme si otázku koľko zla ľudia vyprodukujú za jeden deň v rodine, vo firme, v malej dedine alebo nejakom meste? Keď sa to všetko sčíta získame objem zla, ktorý ľudia vyprodukujú v celej krajine za jeden deň. Je treba hovoriť aj o tom, koľko dobrého ľudia vyprodukujú za jeden deň. Ale všímajme si to zlo, lebo bez toho by sme mohli byť a život by bol krajší.

Existujú tisíce dôvodov, ktoré vedú ľudí, aby si vzájomne ubližovali. Napríklad aj tu na blogu pravdy sa ľudia dokážu do nekonečna hádať o politike a politikoch. Možno by bolo fajn naučiť sa rešpektovať názor druhého. Koľko hádok a nenávisti už len na tomto vzniká. A v podstate zbytočne lebo aj tak každý zotrváva na svojom stanovisku. A je kopu iných vecí vďaka ktorým si ľudia dokážu strpčovať život.

Je tu boj o moc, o prežitie, vzájomná rivalita. Sú tu klamstvá, korupcia, krádeže a podobne. Ide o to uvedomiť si, že ľudia naozaj veľa zlého produkujú. Pripadá mi to, že veci nefungujú tak, ako by mali pretože ani ľudia nefungujú tak ako by mali. Záleží aj na tom ako sa na veci pozeráme. V akom stave je naša spoločnosť dnes a ako by mohla vyzerať. Mnoho ľudí určite cíti v sebe ideálne predstavy ako by to malo fungovať.

Na toto by sme radšej mali zamerať svoju energiu. Na to ako našu spoločnosť zlepšiť svojimi myšlienkami, slovami ale aj prácou – skutkami. Vzájomné hádky nás len oberajú o energiu, čas a ešte navyše tým aj vytvárame utrpenie. Každý z nás má určité pole pôsobnosti a nejakým spôsobom je súčasťou našej spoločnosti. Oveľa viac by nám namiesto hádok pomohlo hľadanie riešení na tie najrôznejšie oblasti nášho každodenného života. Toto tu podľa mňa veľmi chýba. V tomto smere každá námaha má zmysel a posun k lepšiemu hoci len o kúsok má svoju hodnotu. Keď viac ľudí začne takto rozmýšľať a konať, tak to môže zlepšiť kvalitu nášho života.

Glorifikácia alkoholu.

07.08.2022

Následky nadmerného pitia alkoholu už zrejme asi videl každý. Príležitostná opitosť je zrejme ešte to najmenej. Najhoršie je na tom to, že ľudia ktorí popíjajú dlhodobo majú už potom vážne zdravotné problémy alebo mnoho ľudí každý rok aj umiera na smrť spôsobenú alkoholom. Ale prečo sa to deje? Prečo ľudia tak často a tak radi siahajú po alkohole? Ja si myslím, [...]

Akcelerátory zla.

06.08.2022

Častokrát sa ľudia čudujú, kde sa berie vo svete toľko zla. Na druhej strane pozeráme na ľudí a hovoríme si, veď nie sú až tak zlí. Ale niečo v tejto rovnici nesedí. Je to akýsi pokrivený pohľad alebo pohľad ktorý nejde až tak do hĺbky alebo nechce vidieť všetky premenné. Z takéhoto pohľadu sa dokonca vytvárajú až také názory, že ako to Stvoriteľ všetko môže [...]

Čo sejeme okolo seba?

04.08.2022

Predstavte si dvoch ľudí a ich medziľudské vzťahy. Nech sú ich vzťahy ako nejaká záhrada. Keď robia dobré veci a správajú sa pekne akoby vysievali užitočné rastliny ktoré prinášajú chutné plody a krásne kvety. Naproti tomu ak si ubližujú a sú k sebe odporní akoby sadili tŕne, bodliaky a jedovaté rastliny. Dajme naším dvom osobám aj mená napríklad Jozef a Peter. [...]

António Guterres

Guterres: Hrozba jadrového konfliktu je po desaťročiach späť

08.08.2022 08:32

Generálny tajomník OSN varoval, že "ľudstvo sa hrá s nabitou zbraňou", keď sa vo svete – od Ukrajiny po Blízky východ a Kórejský polostrov – množia krízy s možnosťou vzniku nukleárnej katastrofy.

Kardinál Jozef Tomko

Zomrel kardinál Jozef Tomko, patril k najvplyvnejším ľuďom vo Vatikáne

08.08.2022 08:00

V Ríme zomrel v pondelok ráno kardinál Jozef Tomko vo veku 98 rokov.

Porto Tolle / Ryžové pole /

Vysychajúca rieka Pád odhalila takmer poltonovú bombu z čias druhej svetovej vojny

08.08.2022 07:30

Nález bomby si vyžiadal evakuáciu troch tisícok ľudí.

Gustavo Petro

Kolumbia má prvého ľavicového prezidenta, bývalého partizána Gustava Petra

08.08.2022 07:05

Ekonóm a senátor Gustavo Petro v júnovom druhom kole prezidentských volieb porazil vplyvného podnikateľa Rodolfa Hernandéza.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 340
Celková čítanosť: 878730x
Priemerná čítanosť článkov: 2585x

Autor blogu

Kategórie