Založ si blog

Nenávidieť ľudí za odlišnosť názorov je nelogické.

Filozofická úvaha. Chceli by ste, aby sme boli rovnakí, aby sme rovnako alebo podobne rozmýšľali a aby sa nám páčili podobné veci? Kľudne reagujte pod článkom. Ale môj názor je, že to že sme rozmanití je dané naším vývojom a tá rozmanitosť je dobrá priam žiaduca.

Z tohto pohľadu je však potom nelogické ak sa navzájom nenávidíme kvôli tejto našej rôznorodosti. Nemusíme s inými názormi súhlasiť, ale nenávidieť ľudí s takýmito názormi nie je podľa mňa správne. Najlepšie je argumentovať, ale ak druhá strana nepríjme naše argumenty mali by sme to rešpektovať.

Každý z nás máme zrejme určitú predstavu ako by v ideálnom svete veci mali fungovať. To je to podstatné. Ale názory na to ako to dosiahnuť sa rôznia. To najdôležitejšie čo nám však uniká je hľadať riešenia ako situáciu zlepšiť. Čím je však väčšia rozmanitosť návrhov a nápadov, o to viac je z čoho vyberať, takže je to dobré.

Takže ak nechceme totálnu nudu, že budeme všetci podobní, tak sa zamyslime, že rozmanitosť je prospešná. Nenávisť voči ľuďom s inými názormi, je vlastne potláčanie tejto rozmanitosti. A to je vlastne to, čo nechceme. Treba prijať aj kritické názory, sú akoby kontrolnými mechanizmami. Vďaka názorom iných ľudí môžeme získať aj iný uhol pohľadu na určitú vec ako je ten náš, čo je vlastne naším obohatením aj keď sa s týmto iným uhlom pohľadu nemusíme na 100% stotožniť. Zoberieme si z toho len to čo chceme alebo si z cudzích názorov nemusíme zobrať nič.

Ľudstvo a zborený most k Svetlu.

03.03.2024

O významnej úlohe žien a zhubnom konaní väčšiny ľudstva píše Abd-ru-shin nasledovné: „Tak je človek vo svojom nesprávnom pôsobení, ktoré sa ukázalo v tomto stvorení ako brzdiace, rušivé a trvale škodlivé, dnes nakoniec opovrhovaný vlastnou vinou pre svoje smiešne chcenie vedieť všetko lepšie. Svoje odvrhnutie si tvrdošijne sám vynútil, keďže sa urobil [...]

Sila svedomia.

29.02.2024

Predstavte si človeka, ktorého nahovoria na krádež alebo niekomu ublížiť, s tým že „sa to nikto nedozvie“. Alebo si predstavme ženu, ktorú nahovoria, aby si zarobila sexom. Keby aj došlo k tomu, že o týchto veciach sa naozaj nikto nikdy nedozvie, minimálne 1 človek to vždy vie – ten čo to spáchal. Náš vnútorný hlas nás často v takých prípadoch mučí a neustále [...]

Slovensko – Bohorúhačský národ.

25.02.2024

Táto neresť sa v našom národe veľmi rozmohla. Meno Stvoriteľove berú nadarmo muži, ženy dokonca aj deti. Veľmi zlé je podľa mňa to, že meno Stvoriteľove sa používa dokonca ako nadávka. Teraz zapojte svoj cit aj rozum. Ak neexistuje Boh má zmysel brať toto Jeho meno nadarmo? V podstate je to absurdita používať meno niekoho kto neexistuje. Ale ak Stvoriteľ naopak existuje a [...]

somálsko, záplavy, El Niňo

Klimatický jav El Niňo prinesie od marca do mája nadpriemerné teploty, upozorňujú meteorológovia

05.03.2024 14:18

El Niňo je klimatický jav prejavujúci sa zvyšovaním teploty povrchu oceánu v rozsiahlych oblastiach centrálnej a východnej časti rovníkového Tichého oceánu.

dupkala

Prešovský mestský poslanec Dupkala dostal za korupciu päť rokov väzenia

05.03.2024 13:19, aktualizované: 14:24

Dupkala mal podľa obžaloby žiadať od investora tréningovej ľadovej plochy v apríli 2018 úplatok vo výške 20-tisíc eur.

Armata, Rusko

Ruský 'zázračný' tank sa vyhýba službe. Armatu proti Ukrajine nechcú poslať

05.03.2024 12:36

Na papieri vyzerá tento stroj takmer zázračne, avšak do vojny proti Ukrajine ho Rusi nepošlú.

nehoda

Pripravte sa na kolóny. V Bratislave na D1 sa prevrátil kamión, úsek je uzavretý

05.03.2024 12:22

Z dôvodu odstraňovania následkov na nevyhnutný čas odklonia premávku na diaľnicu D2.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 553
Celková čítanosť: 1347866x
Priemerná čítanosť článkov: 2437x

Autor blogu

Kategórie