Založ si blog

Abrahám a Mojžiš reálne žijú.

Málokto skutočne verí na posmrtný život. Je síce známe, že Ježiš sa učeníkom zjavoval po smrti, hovoril s nimi a oni ho videli, ale niekto by mohol namietať, že predsa to bol syn Boží, že preto sa to mohlo stať.

Že to platí aj na ostatných ľudí dosvedčuje sám Ježiš. Pomôžem si citátmi z Biblie. Napr. Evanjelium Jánove kapitola 5 verš 45: Nemyslite si, že ja budem žalovať na vás u Otca. Iný žaluje na vás. Mojžiš, v ktorého ste zložili nádeje. Takže podľa Ježiša Mojžiš stále žije – jeho duša, hoci bol na zemi dávno pred Ježišom. Tiež tu vidíme, že sa nekoná žiadna všetko odpúšťajúca iniciatíva, ale Mojžiš karhá Izraelcov za ich zlé skutky.

Otočme dve strany a sme pri kapitole 8 verš 56: Váš otec Abrahám sa veselil, že uvidí môj deň, i videl a radoval sa. Takže Ježiš hovorí opäť aj o Abrahámovi ako reálne živej duši, ktorá stále existuje. Hovorí, že videl Ježišove pôsobenie, hoci žil v dobách dávno pred Ježišom. Tu je zaujímavé aj pokračovanie Ježišovej reči verš 57: Päťdesiat rokov ešte nemáš a Abraháma, že si videl? 58. Ježiš im riekol: Veru, veru hovorím vám skôr ako bol Abrahám, ja som. 59. I zdvihli kamene, aby hádzali na Neho. Ježiš sa však ukryl a vyšiel z chrámu.

Toto bol rozhovor alebo hádka so Židmi. Čo je však dosť čudné ako pozemsky to Židia ponímali. Akoby nebrali do úvahy posmrtný život a neuznali ani Ježišov Božský pôvod. On ako časť Boha musel byť skôr ako Abrahám, keď všetko vzišlo z Boha.

Tak či onak Ježiš sa o Mojžišovi a Abrahámovi vyjadroval celkom jasne ako o živých. Nespomínal ich minulé skutky počas ich života na zemi, ale hovoril o aktuálnych reakciách Abraháma a Mojžiša na svoje pôsobenie v Izraeli.

To že chceli Židia ukameňovať Ježiša len ukazuje stav sveta. Ľudia s čiastočným vedením si vytvárajú svoju vlastnú predstavu o tom ako funguje svet a celé stvorenie. A potom sa dostanú do kontaktu s plným vedením a toto ak sa nezhoduje s ich čiastočným vysmievajú sa a reagujú podráždene. Najväčšia škoda je však v tom, že prešlo už mnoho času, ale ani dnešní „kresťania“ nie sú veľmi presvedčení, že existuje posmrtný život aj zákony, o ktorých Ježiš hovoril.

Zatvrdnuté kamenné ľudské srdcia.

30.11.2022

Predstavte si, že nejaký človek spôsobí inému veľkú bolesť napríklad zabijem mu dieťa alebo niečo podobné naozaj strašné s dlho trvajúcimi následkami a bolesťou. Stáva sa, že v takýchto situáciách poškodení skĺzavajú k tak obrovskej nenávisti, že povedia nikdy v živote ti neodpustím. Teraz sa pozrime na to či je to správne. Existujú tu 3 pohľady na odpustenie: [...]

Ako cirkvi naložia s učením syna človeka?

29.11.2022

Už vieme ako cirkvi naložili so synom Božím Ježišom. Židovská cirkev vrieskala dovtedy, kým nedošlo k jeho fyzickej likvidácii. Kresťanská cirkev zase zabila jeho učenie. V snahe získať čo najviac stúpencov a tiež v snahe všetko vedieť lepšie pokrivili učenie Ježiša a vytvorili svoje vlastné pravdy – dogmy. Syn človeka napísal svoje dielo vlastnou rukou. Toto už nie [...]

V akom svete chceme žiť, takí musíme sami byť.

26.11.2022

Predstavte si 1000 L nádrž v ktorej je čistá voda. Keď budeme do tejto nádrže postupne kvapkať zelenú farbu, pomaly ale isto sa začne voda meniť na jemne zelenú, neskôr sýtejšie zelenú až sa voda úplne zafarbí na zeleno. Teraz si predstavte, že každé vaše slovo a čin sú jednou takou kvapkou. Nádržou nech je naša krajina. Podľa mňa každý deň do tejto nádrže [...]

Trump

Súd zamietol Trumpovu žiadosť a uvoľnil pre vyšetrovanie všetky zhabané dokumenty

02.12.2022 10:55

Odvolací súd tým odstránil prekážku vo vyšetrovaní ministerstva spravodlivosti v prípade držby utajovaných dokumentov.

Polícia / NAKA / Kukláči /

NAKA začala trestné stíhanie v kauze vyplatenia 30 miliónov eur advokátom

02.12.2022 10:34

FNM zrealizoval v roku 2014 verejné obstarávanie právnych služieb a uzavrel zmluvy aj s advokátskymi kanceláriami Bžán a Dvorecký.

prezidentka

Poslanci pokračujú v rokovaní, čaká ich výnimočne viacero hlasovaní

02.12.2022 09:52, aktualizované: 11:24

Poslanci majú rozhodnúť aj o novele zákona o dani.

sanna marinová Anthony Albanese

Európa nie je dosť silná na to, aby sama čelila Rusku, vyhlásila Marinová

02.12.2022 09:02

Podľa fínskej premiérky ruská invázia a okupácia Ukrajiny odhalila slabé stránky Európy a strategické chyby pri rokovaní s Ruskom.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 375
Celková čítanosť: 953848x
Priemerná čítanosť článkov: 2544x

Autor blogu

Kategórie