Založ si blog

Abrahám a Mojžiš reálne žijú.

Málokto skutočne verí na posmrtný život. Je síce známe, že Ježiš sa učeníkom zjavoval po smrti, hovoril s nimi a oni ho videli, ale niekto by mohol namietať, že predsa to bol syn Boží, že preto sa to mohlo stať.

Že to platí aj na ostatných ľudí dosvedčuje sám Ježiš. Pomôžem si citátmi z Biblie. Napr. Evanjelium Jánove kapitola 5 verš 45: Nemyslite si, že ja budem žalovať na vás u Otca. Iný žaluje na vás. Mojžiš, v ktorého ste zložili nádeje. Takže podľa Ježiša Mojžiš stále žije – jeho duša, hoci bol na zemi dávno pred Ježišom. Tiež tu vidíme, že sa nekoná žiadna všetko odpúšťajúca iniciatíva, ale Mojžiš karhá Izraelcov za ich zlé skutky.

Otočme dve strany a sme pri kapitole 8 verš 56: Váš otec Abrahám sa veselil, že uvidí môj deň, i videl a radoval sa. Takže Ježiš hovorí opäť aj o Abrahámovi ako reálne živej duši, ktorá stále existuje. Hovorí, že videl Ježišove pôsobenie, hoci žil v dobách dávno pred Ježišom. Tu je zaujímavé aj pokračovanie Ježišovej reči verš 57: Päťdesiat rokov ešte nemáš a Abraháma, že si videl? 58. Ježiš im riekol: Veru, veru hovorím vám skôr ako bol Abrahám, ja som. 59. I zdvihli kamene, aby hádzali na Neho. Ježiš sa však ukryl a vyšiel z chrámu.

Toto bol rozhovor alebo hádka so Židmi. Čo je však dosť čudné ako pozemsky to Židia ponímali. Akoby nebrali do úvahy posmrtný život a neuznali ani Ježišov Božský pôvod. On ako časť Boha musel byť skôr ako Abrahám, keď všetko vzišlo z Boha.

Tak či onak Ježiš sa o Mojžišovi a Abrahámovi vyjadroval celkom jasne ako o živých. Nespomínal ich minulé skutky počas ich života na zemi, ale hovoril o aktuálnych reakciách Abraháma a Mojžiša na svoje pôsobenie v Izraeli.

To že chceli Židia ukameňovať Ježiša len ukazuje stav sveta. Ľudia s čiastočným vedením si vytvárajú svoju vlastnú predstavu o tom ako funguje svet a celé stvorenie. A potom sa dostanú do kontaktu s plným vedením a toto ak sa nezhoduje s ich čiastočným vysmievajú sa a reagujú podráždene. Najväčšia škoda je však v tom, že prešlo už mnoho času, ale ani dnešní „kresťania“ nie sú veľmi presvedčení, že existuje posmrtný život aj zákony, o ktorých Ježiš hovoril.

Páchateľ a obeť, nevedomosť a vedomosť.

24.05.2024

Stáva sa, že nejakí ľudia sa dostanú do situácie, kde trpia. Sme cítiace bytosti a mnohým je ľúto, že títo ľudia trpia. Aj ja som sa často zamýšľal nad tým, že aké to má niekto ťažké. Môže dôjsť dokonca k situácii, že sme z toho rozhorčení. Predstavme si však teraz 2 konkrétnych ľudí, jeden tomu druhému ubližuje – je páchateľ a druhý trpí od páchateľa [...]

Tvrdenie temna a tvrdenie Svetla.

22.05.2024

Sú také 2 základné teórie o našom živote a tomto svete: 1. Žijeme len teraz jediný krát Táto teória hovorí zhruba toto. Ducha nevidím ani záhrobný svet – takže neexistujú. Keď je len jeden tento život, tak načo prílišná prudéria a moralizovanie, treba si troška dopriať ako sa vraví a to na všetkých frontoch. Ak to inak nejde tak treba použiť aj nedovolené [...]

Ako robiť politickú kampaň v týchto pohnutých časoch.

18.05.2024

Oceňujem že všetky politické strany teraz utlmili svoju činnosť. To sa však dá len do určitého času. Aj keď je premiér v kritickom stave veci musia ísť ďalej. Blížia sa eurovoľby. Ako by mali politické strany kampaňovať? Je to jednoduché, moderátori to zvykli pripomínať. Treba hovoriť o svojich predstavách, víziách a riešeniach. U nás na Slovensku sa politika [...]

Viktor Orbán

Orbán pred eurovoľbami pritvrdzuje: Nepošleme mladých Maďarov do vojen cudzích krajín. Gulyás školil Macrona

28.05.2024 18:25

Šéf úradu maďarskej vlády zase vyzval francúzskeho prezidenta, aby rešpektoval fakty v kampani do nadchádzajúcich eurovolieb.

SR Bratislava RTVS protestný pochod BAX

Stíchne RTVS na tri hodiny? Šimkovičová hovorí o koordinovanej akcii organizátorov, vedenia a politických strán

28.05.2024 18:17

Podľa rezortu kultúry nemajú zamestnanci na tento typ protestu „zákonom priznanú možnosť“ a nemôžu „organizovane prerušiť výkon práce".

Pellegrini, Čaputová, atentát, vyhlásenie

Čaputová vetovala novelu zákona o FPU: Legislatíva môže ohroziť slobodu umenia

28.05.2024 18:02

V ustanovení novely vidí rozpor s ústavou, legislatíva môže podľa nej ohroziť slobodu umenia.

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínsky parlament prelomil veto prezidentky k zákonu o zahraničných agentoch

28.05.2024 17:56

Prezidentka má teraz päť dní na to, aby zákon potvrdila. Ak tak neurobí, podpíše ho predseda parlamentu.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 575
Celková čítanosť: 1398635x
Priemerná čítanosť článkov: 2432x

Autor blogu

Kategórie